The Girl Next Door

• USA Jack Ketchum's The Girl Next Door (více)

Film je natočen dle románu Jacka Ketchumse inspirujícího se případem z roku 1965 o Sylvii Likensové, která byla ve svých šestnácti letech umučena a zavražděna. Jedná se o další filmové zpracování případu, avšak na rozdíl od filmu "AN AMERICAN CRIME" neobsahuje přesná fakta, nýbrž jen jejich útržky.
Mladičká Meg se svou sestrou přijdou při autonehodě o své rodiče a jejich osud je zpečetěn životem u tety Ruth a jejich synů. Zanedlouho je Meg svou tetou a jejími syny nelidsky týrána, šokující je, že k bezcitnému chování se přidávají i děti z okolí. Její sestra, která po autonehodě zůstala částečně nepohyblivá, všemu může jen zoufale přihlížet. Jediným přítelem se stává David, chlapec od vedle. (hunny)

Illy

Klasika. Předělávka knihy, která mě šokovala, zůstává jako většinou pouze obrazovým doplňkem. Sice věrným v rámci možností, ale jinak průměrným.... ()

honelnik

Za moju aktívnu kariéru pozerača filmov sa mi dvakrát stalo, že by som preskočil scénu. Prvýkrát som bol nútený pri vele-veselej háčikovej scéne z Ostrova, kvôli ktorej nejeden amatérsky rybár zalial prút do betónu a pobral sa pásť ovce do Álp, druhykrát včera pri tomto filme. Neviem čo sa stalo, neviem či sa stalo to čo si myslím, že sa stalo a nechcem to vedieť. The Girl Next Door je 90minútovým dokumentom o ponižovaní, týraní a smrti nevinného dievčaťa, nič viac, nič menej. Hodnotiť blbosti ako napr, že predstavitel 13ročnéhoDaveyho sa vyjadruje a správa ako Marlon Brando na vrchole slávy, že Meg vyzerá na 20, pričom by mala byť tiež okolo toho veku a že prakticky celý film vyzerá ako zo zlej televíznej adaptácie (okrem predstavitelky Ruth, to je suka do morku kosti) nemá zmysel. Nerozumiem účelu filmu, ak mal vypovedať (mimochodom pravdivý) príbeh o nepochopitelnej a strašnej smrti nevinného dievčata, dalo sa to spraviť aj inak, ani na nás neukazuje prstom (pretože kto toto dopozeral a páčilo sa mu to nemôže byť normálny). Nemám problém s násilím vo filmoch, ale tento film zašiel pridaleko. Dnes bez hodnotenia, pretože neviem ako a či vôbec by sa mali podobné filmy hodnotiť. ()

Teardown

Hlavní postavou tragického příběhu je mladičká Meg, jejíž osudy psalo snad samo peklo. První životní ránu utrpěla, když při nehodě zemřeli oba její rodiče a ona se musela postarat nejen sama o sebe, ale i o svoji malou sestru, která je po havrii částečně postižená na dolní končetiny. Další epizoda, kterou už bych ani nenazýval životem, trpěla v krutých a nelidských podmínkách pod taktovkou despotické asociální opatrovnice jménem Ruth, které za každé situace asistovala banda mrňavých sadistických nezletilců. Smutný příběh, odehrávající se někdy v padesátých letech minulého století, který určitě stojí alespoň za trochu té pozornosti. ()

hororwatch

Pan Wilson si lišácky řekl, že prorazí přes remake jednoho, byť odporného ale stejně tak i pěti hvězdového filmu, který rozebíral jednu skutečnou událost a to dost věrohodně, poctivě, herecky brilantně. Ikdyž se v obsahu píše, že narozdíl od původního filmu se neřídí tak striktně fakty okolo toho případu, bohužel( s velkym B) krom jmen a překopání motivů a zápletky tohle naprosto postrádá jakoukoliv logiku. Původní snímek nám ukázal zrůdu, ale na druhou stranu nám dal šanci ji z části pochopit a její činy, byť byly nehumánní, měly motiv a vše se přirozeně stupňovalo. Naopak tady hned po cca 15 minutách filmu už macecha Meg vysvětluje dětem něco o kurvách a o tom, jak se to dělá a kam. Aha. Naprosto nulovej přirozenej vývin děje a zápletky, nedostatečné seznámení s postavami a celkově chabý a účelný pokus o ždímání z lidí emoce- narozdíl od AC, který se mimo to snažil i sdělit myšlenku a to kvalitním provedením( A nikdo si nemůže na nic ztěžovat, oba filmy měly stejnou stopáž). Pan režisér zjevně předpokládal, že všichni budou znát American crime a tak si sociální situaci( či jaký jiný motiv by měla daná zrůda mít) domyslím nebo odvodíme z původního filmu. Omyl, naopak díky znalosti původního filmu je mi do breku, jak jsou někteří schopni proto, aby se odrazili od režisérského dna zneužít tak citlivej případ pro svoje účely. Panu Wilsonovi bych rád vzkázal, že pokud ani na začátku neumí zvolit chytře dílo, které by mělo představovat jeho premiéru a odraz z bahna zapomnění, tak by radši neměl točit vůbec. Protože každý by měl natočit alespoň něco originálního za svou kariéru a pokud nemá nápady teďka, těžko je bude mít v budoucnu. ()

Rathalos

Videl som film An Anerican Crime,ktory sa venuje tomuto smutnemu pripadu a bol urcite lepsi a to hlavne z jedneho hladiska,ze bol ovela viac vernejsi skutocnosti,na druhej strane v tomto filme je viac zobrazovane mucenie samotnej hlavnej predstavitelky,no aj tak je tazke uverit tomu,ze na svete su taketo zrudy ako bola jej teta i ti parchanti okolo nej,Silvia Likens,nech si stastna aspon tam hore niekde v nebicku...:-) ()

kohut

trapne prvoplanove citove vydieranie s viac nez debilnym 'odkazom'. film sice dokaze cloveka dostat do stavu uplnej uzkosti a hnusu, ale to je tak zhruba vsetko. su toto novodobe zeny od hlbokej rieky? ()

Eki

To, že nejen dnešní mládež je zkažená, to víme. Ale zrovna v tomhle filmu jsem to těm malým nezbedníkům nějak nevěřil a neviděl tu motivaci k těm hrůzným činům. Třeba v Jezeru smrti jsem se vůbec nepozastavil nad tím, že mládež může být schopna takových zvěrstev. Tam to u mě fungovalo lépe. Ještě bych se pozastavil nad tím mučením. Už se to celkem blížilo k mému etalonu. Tady ale ještě kůže zůstala na svém místě. ()

RobLord

V mnoha směrech zdařilejší než An American Crime. Nejde ani o to, že se The Girl Next Door drží Ketchumovy knižní předlohy (film je jiný druh vyprávění než kniha - film ukazuje), nýbrž o mnohem nápaditější režii. Na něco takového (hitchcockovského), jako je například umístění kamery pod vodní hladinu, režisér An American Crime nepřišel. Teta Ruth je mnohem nestvůrnější než Gertruda Baniszewská a Meg si projde daleko větším peklem než Sylvia. ()

Petulka88

Tohle je silné téma. Scény mučení jsou opravdu drsné, svini Ruth byl člověk nejraději sám vykuchal, ale je tu jedno obrovské ALE. A to film Americký zločin. I když ten násilím víc šetří, je mnohem sirovější, krutější a zapůsobil na mě asi tak jako rána bucharem. The Girl Next Door se nedokáže ani na vteřinu vymanit z jeho stínu, což ale neznamená, že by to byl špatný film. Jde ,,jen" o Americký zločin v béčkovějším a komerčnějším podání. ()

Megynka

Nerada tento film hodnotím a dávám zlatý střed jen proto, abych ho měla "označen", že jsem ho už viděla. Nechci ho hodnotit z důvodu, že byl výborně natočen, ale dát vyšší hodnocení, přijdu si jako ten nejzvrácenější člověk. Je to ... hrozné a nedá se to vyjádřit slovy, hlavně představa, že něco takového se opravdu dělo a bohužel, jistě se i stále děje ... ()

petrik11

Nakopať do r..i takých ľudí, čo sa správajú horšie ako zvery. Ale nakopať aj tých, ktorí to natočia ako film a chcú na tých nechutnostiach zarobiť. ()

J.Mayen

Aniž bych si přečetl ostatní komentáře, šel jsem podle hodnocení a tentokrát se vyplatilo. Podle názvu jsem si představoval,že půjde o exploitation ze strany dívky od vedle, která bude terorizovat svoje okolí,avšak vše bylo přesně naopak, okolí, který si vybere za oběť adoptovanou dívku a její ségru a s posvěcením jejich macechy jí zavřenou ve sklepě znásilňujou, týraj a nakonec i zabijí. Teta Ruth už je na první pohled na kopačku, tak skvěle zahraná role. Film mě překvapil svojí surovostí, tohle jsem fakt nečekal, jediný kdo ví, že tohle není správné je kluk ze sousedství David, kterýmu celé dění není lhostejné, ale než se k něčemu rozhoupe je už příliš pozdě. ()

xzajox

Pre každého s kúskom humanity je to veľmi nepríjemné pozeranie. Krutá ukážka, čo všetko sa môže diať za zatvorenými dverami, ak ten, čo za nimi určuje pravidlá, ich určuje nesprávne. X-tý pohľad do ľudskej duše, čoho je jedinec (aj nedospelý) schopný, keď má tú moc a dovolenie. Šokujúce to pre mňa ani nebolo, pretože takéto veci sa na svete dejú. Stačí čítať noviny. Pedofil zamykajúci svoju dcéru 30 rokov v pivnici. Únosca a násilník držiaci svoju obeť pod zámkom, pričom sa s ňou každý deň "hrá".... atď. Jeden prínos tento snímok však má. Divák sa sám môže ohodnotiť, ako toto na neho pôsobilo. Ak cítil aspoň maličké šteklenie, zvedavosť či vzrušenie, mal by si dať na seba pozor, pretože zrejme by niečoho takého bol schopný. Plusom je tiež, že film ani nepotrebuje nič moc ukazovať, divák si domyslí, pochopí a trpí spolu s trpiteľkami. Zlý, krutý film. 55% - 3* ()

david666

Stejné silné jako American Crime. Podobné filmy se špatně hodnotí - napsat "byl to skvělý film" - tak si člověk připadá jako úchyl. Realita je holt horší než kdejaký horor. ()

Davemix

Existuje hodně filmů tohoto druhu jako Funny Games (to byla pecka), Eden Lake, An American Crime, Haute Tension, Antichrist (taky pecka) atd., kde je naprosto explicitní násilí, ale tady bohužel musím hodnotit především zpracování a to mi přišlo maximálně na dvě hvězdy. To, že se jedná částečně o skutečnou událost je ovšem dost drsný a myslím si, že film moc lidí neskousne....z mého pohledu průměr 45% ()

Carnosaurus

Mimořádně působivý a realistický film plný psychického, ale i fyzického mučení. Je bezvýchodný a prakticky se mu nedá nic vytknout. Téma je však tak silné, že jsem se vzpamatovával ještě hodně dlouho po tom co doběhly závěrečné titulky. Není to horor, ale přesto jeden z nejděsivějších filmů, které jsem kdy viděl. ()

Alfonso198

Takhle dojebanou adaptaci knížky jsem snad ještě neviděl. Herecký výkony a dialogy jsou někde na pomezí ochotnickýho divadla a studentskýho (podprůměrnýho) filmu. Casting, kromě dvou hlavních ženských postav, dělal zcela jistě někdo, kdo z hloubi duše nenáviděl režiséra, kterej zase na oplátku nenáviděl úplně všechny ostatní. A hlavně mě, himlhergot. Na konci už jsem nevěděl, jestli mám blejt nebo brečet. Fakt špatnej film - minimálně pro ty, co četli knížku, která je naprosto někde jinde. Suma sumárum jedna stár za aspoň nějakou přítomnost herectví u Manažerky utrpení a Nájemnice House of pain. ()