Zvláštní poldové (TV seriál)

The Unusuals

Extra tím

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 2009, 7 h 10 min (Minutáž: 10x43 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Jeff Russo

Amber Tamblyn, Jeremy Renner, Harold Perrineau, Monique Gabriela Curnen, Adam Goldberg, Austin Lysy, Dana Eskelson, David Costabile, Corey Stoll, George Aloi, Jermaine Crawford, Boyd Holbrook, Joanna Gleason, Kat Foster, Adam Ferrara, Jason R. Moore, Ryan O'Nan, Joshua Close, Billy Magnussen, Waris Ahluwalia, K. Lorrel Manning, Emily Kinney, Adepero Oduye, Hoon Lee, Matt Servitto, Ashlie Atkinson, Chloe Cmarada, Terry Kinney, Cristin Milioti, Adam Driver, John D'Leo, Conor Leslie, Joanna Adler, Betty Gilpin, Damon Gupton, Edgar Jimz, Jordan Gelber, Kai Lennox, Zulay Henao, Michael Drayer, Geneva Carr, Stephen Kunken, Robert Funaro, Ramsey Faragallah, Josh Burrow, Tracy Jai Edwards, Miles Teller, Ari Fliakos, Louis Vanaria, Lisa Joyce, Ian Kahn, Tom Degnan, Amy Rutberg, Omar Koury, Andrew Pang, DeWanda Wise, Del Pentecost, Shelley Berman, Steve Park, Chris Sarandon, Victoria Dillard, John Scurti, Robert Clohessy, Heather Burns, Paul D'Amato, Saundra Santiago, Bill Geary

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: NOVA = 23.8.2012 (R: NOVA CINEMA = 24.9.2012), réžia českého znenia (NOVA 2012) = KAROLÍNA PRÚŠOVÁ+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: DajTo! = 24.8.2012, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 2011) = PAVEL GEJDOŠ - Po prvých 3 epizódach som na tom nič UNUSUAL nenašiel. HAROLD PERINNEAU však svoju pozíciu talentovaného herca potvrdzuje aj tu. (9.4.2009) - Zvyšujem hodnotenie, prevládla komediálna zložka a baví ma. (20.6.2009)(9.4.2009)

Skvělý dynamický seriál, který stojí především na parádní ústřední dvojce v podání Jeremyho Rennera a Amber Tamblyn. Postupně se také výrazně začnou rozvíjet osudy ostatních postav, které dostanou také velký prostor. Jeremy je fešný a v saku mu to zatraceně sekne, a Amber se mi zalíbila již v Dr. Houseovi, takže jsem ocenila, že ji i zde mluví stejná dabérka. Díky stejnému hlasu a podobné postavě jsem měla dojem, jakoby se Mastersová dala k poldům:) Z počátku mi přišlo, že tempo seriálu je až příliš rychlé a zbrklé. Jakoby se tvůrci snažili do jednoho dílu toho co nejvíc vtěsnat, ale měli na to krátkou stopáž. Poté jsem si však buď zvykla, nebo se tok děje trochu uklidnil:) Zvláštní poldové mají výborný, rovněž svižně podávaný scénář a dialogy s patřičným množstvím hlášek, a již zmiňované ústřední duo. Ostatní postavy, ač jsou zahrány i napsány skvěle, si mé sympatie zatím nezískaly. "Hrál jsi za Yankees a řekneš mi jen "jo?" - "Jo.", "Zajímalo by mě, jak jsi zjistila, že chceš být polda." - "Vždycky jsem milovala koblihy."(26.9.2012)

Dle mého nejkvalitnější předčasně ukončený seriál, ve kterém se prvky klasické špinavé kriminálky, černohumorné až sarkastické grotesky mísí například s "mysterióznem" tak obratně a překvapivě, že nemohu dát méně než za PĚT. ----- Kdo má rád první série seriálu Shield a je ochoten i pro jisté žánrové přesahy, ten si toto dílko zamiluje...(7.1.2010)

Výborný seriál, ktorý sleduje osudy detektívov jedného oddelenia, z ktorých každý ma svoje tajomstvo a popri snahe o jeho utajenie, riešia viac či menej závažné zločiny. Hlavne dvojice Tamblyn, Renner a Perrineau, Goldberg sú úžasne sympatickí a vtipní a dodávajú seriálu neobyčajný šarm. Okrem toho je tu skvelé tempo a to v každom diely, takže sa ani chvíľu nenudíte.(10.10.2012)

Tohle je prostě tak naprostá pohodovka, že to snad nikoho nemůže urazit ani unudit:-D No unudit možná jo, ale mně teda ne-a to nemám ráda detektivní tématiku, to je co říct. Enemže zdejší detektivové neprovádějí zázraky na koleni, nezkoumaj chlupy ze sedačky, nedělaj rozbory kosterních pozůstatků...seriál pro lidi o lidech:-D A stejně jako my tak i oni jsou všichni tak trochu divní:-D(15.8.2012)

• - V seriály môžeme vidieť, že detektívi majú na palubnej doske áut maják s červeným a modrým svetlom. V skutočnosti však zákony mesta New York zakazuje používanie modrých svetiel na prednej strane všetkých "oficiálnych" zásahových vozidiel, vrátane policajných áut. Modrú používajú dobrovoľný hasiči na svojich osobných autách a môže byť v zadnej časti policajného auta, nikdy nie vpredu. (ti88na)