Zvláštní poldové (TV seriál)

The Unusuals

Extra tím

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 2009, 7 h 10 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Jeff Russo

Amber Tamblyn, Jeremy Renner, Harold Perrineau, Monique Gabriela Curnen, Adam Goldberg, Austin Lysy, Dana Eskelson, David Costabile, Corey Stoll, George Aloi, Jermaine Crawford, Boyd Holbrook, Joanna Gleason, Kat Foster, Adam Ferrara, Jason R. Moore, Ryan O'Nan, Joshua Close, Billy Magnussen, Waris Ahluwalia, K. Lorrel Manning, Emily Kinney, Adepero Oduye, Hoon Lee, Matt Servitto, Ashlie Atkinson, Chloe Cmarada, Terry Kinney, Cristin Milioti, Adam Driver, John D'Leo, Conor Leslie, Joanna Adler, Betty Gilpin, Damon Gupton, Edgar Jimz, Jordan Gelber, Kai Lennox, Zulay Henao, Michael Drayer, Geneva Carr, Stephen Kunken, Robert Funaro, Ramsey Faragallah, Josh Burrow, Tracy Jai Edwards, Miles Teller, Ari Fliakos, Louis Vanaria, Lisa Joyce, Ian Kahn, Tom Degnan, Amy Rutberg, Omar Koury, Andrew Pang, DeWanda Wise, Del Pentecost, Shelley Berman, Steve Park, Chris Sarandon, Victoria Dillard, John Scurti, Robert Clohessy, Heather Burns, Paul D'Amato, Saundra Santiago, Bill Geary, David Cale, Danny Mastrogiorgio, Andre B. Blake, Victor Cruz, Paul Urcioli, Beth Leavel

Kate Garwood

Scénografie:

Rick Butler, Mila Khalevich (set dekoratér), Eddie Briggs (set dekoratér)

Kostýmy:

Vicki Farrell

Musim sa priznat, ze tento serial zacal dost nudne. Ale nakolko slovenske stanice dokazu dokonale presvedcit divaka, ze nepotrebuje pozerat televizne programy, tak so zacal pozerat dalej tento serial a im dalej tym viac ma zaujal...nakoniec som musel uznat, ze si tento serial zasluzi plny pocet bodov...ako dejovo, tak vyberom hercov(18.2.2013)

Preložiť toto ako extra tím to koho napadlo??? Veď sú to nezvyčajný alebo neobvyklí a nie EXTRA TÍM, ale inak konečne po dlhej dobe mám nový seriál. Seriál, v ktorom sú vzťahy medzi ľuďmi ako aj zaujímavé prípady, ktoré sa ako napr, v CSI neriešia technológiou NASA. Aj ulice NY sú ukázané veľmi dobre a hlavne postavy Harolda a Adama im sedia ako ušité, Harold Perrineau, ktorý trpí tím, že v 42 rokoch umre ako jeho otec dedo a strýko a Adam, ktorý má nádor, ale nedá sa si ho liečiť sú pre mňa naj dvojkou, Casey a Jason??hmm Amber v predvedení Casey mi pekne leze na nervy a mohli tam dať dáku väčšiu kočku ale všetkým aj tak kraluje Eddie Alvarez, to je tupec roka, namyslený arogantný,...75%(5.11.2012)

Zvláštní poldové je jeden ze seriálů, který ani nedokáže nudit. Walsh a Shraegerová zastupují tu vážnější část a Banks s Delahoyem mají tu vtipnější. Každý díl má nějakou tu zajímavost s parádním zakončením. Nejlepší postava, pro svou vážnost a drzost je Walsh. Banks je ta nejzajímavější postava, která zastupovala většinu zábavy. Všechny případy byli něčím zvláštní a přístup policistů se drží českého názvu. Jen je opravdu škoda, že seriál skončil desátým dílem, nejspíš kvůli malé sledovanosti. Přitom to mohlo tak skvěle pokračovat.(12.2.2013)

Výborný seriál, ktorý sleduje osudy detektívov jedného oddelenia, z ktorých každý ma svoje tajomstvo a popri snahe o jeho utajenie, riešia viac či menej závažné zločiny. Hlavne dvojice Tamblyn, Renner a Perrineau, Goldberg sú úžasne sympatickí a vtipní a dodávajú seriálu neobyčajný šarm. Okrem toho je tu skvelé tempo a to v každom diely, takže sa ani chvíľu nenudíte.(10.10.2012)

Dle mého nejkvalitnější předčasně ukončený seriál, ve kterém se prvky klasické špinavé kriminálky, černohumorné až sarkastické grotesky mísí například s "mysterióznem" tak obratně a překvapivě, že nemohu dát méně než za PĚT. ----- Kdo má rád první série seriálu Shield a je ochoten i pro jisté žánrové přesahy, ten si toto dílko zamiluje...(7.1.2010)

• - V seriály môžeme vidieť, že detektívi majú na palubnej doske áut maják s červeným a modrým svetlom. V skutočnosti však zákony mesta New York zakazuje používanie modrých svetiel na prednej strane všetkých "oficiálnych" zásahových vozidiel, vrátane policajných áut. Modrú používajú dobrovoľný hasiči na svojich osobných autách a môže byť v zadnej časti policajného auta, nikdy nie vpredu. (ti88na)