Toy Story 3: Příběh hraček

Toy Story 3

Toy Story 3: Príbeh hračiek

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2010, 99 min

Toy Story 3 bych si dovolil tvrdit, že je nejlepší z celé trilogie, ale i tak všechny 3 díly čistě a jasně 5*. Tvůrci se po deseti letech rozhodli o třetí pokračování a vyvedlo se to výborně. Je jasné, že všechny tři díly jsou vůbec nejlepší animované filmy, které kdo kdy vytvořil. Pro mě se stává animovaným filmem roku, i když je těžké rozhodnout se mezi Toy Story 3 a Jak vycvičit draka. Bude to velký boj o nejlepší animovaný film roku... 10/10 = 100%(6.1.2011)

Pixar zjavne nezaháľa a oprášil v regáloch sériu, s ktorou takpovediac vyletel až na vrchol. Očakávania boli veľké, rovnako ako veľké boli aj obavy, či to predsa len nie je trošku neskoro a či sa podarí znova naviazať tak kvalitným príbehom. Obavy sa zmazali behom prvých pár minút a očakávania sa naplnili do posledného záberu. Mágia z prvých dvoch častí sa nevytratila a myslím, že aj tretia časť časom zapadne do trilógie v jednej úrovni a stane sa kultom. Naozaj veľmi príjemný zážitok, ktorý pohľadom hračiek prináša nenáročnú zábavu pre deti a komplexnú zábavu pre dospelých. Dnes už nie je žiadna hanba ísť na podobnú rozprávku do kina aj odrasteným pánom s polovičkami. Pixarovky sú dnes naozaj veľmi dospelé a detské zároveň, čo je vskutku dobrý marketingový ťah. 90%.(8.7.2012)

• Webb

Tak jako si už nehraji s hračkama tak ani trilogie Toy Story mi k srdci nepřirostla. Ano správně, nebavil jsem se, nostalgie nefunguje ani trošičku, hračky už nemám ani na půdě, jsou dávno vyhozené a žádné laciné vzpomínání na ně se nekoná. A i kdyby, bylo by to trochu jiné ve vzpomínkách než jak se nám snaží vnutit tato trilogie. U tohoto třetího dílu mám ale takový pocit, že je snad nejslabším pokračováním, což může být klidně jen má zkreslená představa, původní dva díly totiž před tímto promítáním mé oči nespatřily. I tak v hračkářském duelu za letošní rok porazilo Česko USA 3:2(18.8.2010)

Technicky je Toy Story brilantní. Co se práce s emocemi týče, nemá Pixar konkurenci. Způsob, jakým dokáže DĚSIT skrze věci na první pohled roztomilé je až zarážející a skutečně strašidelný. Je dojemné, jakým způsobem se tvůrci dokázali po patnácti letech vrátit tam, kde začínali. Co je to ale platné, když příběh stojí za starou bačkoru a bez zjevné logické návaznosti je jen poskládan z různých scének, z nichž některé jsou brilantní a mají svoje místo (retrospektiva růžového medvěda), jiné jsou velmi zábavné, ale v příběhu nemají co dělat (Ken ukazuje Barbie svůj šatník). Výsledkem je prazvláštní paradox, kdy jsem odcházel z kina dojat, rozněžněn a naplněn a přitom zklamán a lehce naštván... A doteď jsem se nedokázal rozhodnout, které dojmy ve mě převládají...(6.8.2010)

Do mých očekávání se třetí Příběh hraček strefil tak napůl. Asi jsem to čekal trochu odvázanější a samotný ‚Prison break‘ považuji za těžce promarněnou šanci. Těch pár mrkání na odrostlejšího diváka mě nechávalo docela v klidu, takže jsem dlouze přes hodinu obdivoval spíš to, jak ten svět v HD dobře vypadá. Pak se hračky chytily za ruce a já dostal emocionální pálku, ze které mi šly slzy do očí, aby to vydrželo až do závěrečného posezení na trávníku. Ale v poměru stopáže se mi to zdá docela málo.(22.10.2010)

• - Obrázky na stenách v Andyho izbe sú dielom umeleckej koordinátorky Erin Magill, ktoré vytvorila v čase, keď ešte navštevovala strednú školu. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Aby správně natočili útěk ze Sunnyside, animátoři sledovali velké množství filmů s tématikou útěku z vězení. (HellFire)

• - Sid, protivný chlapec, ktorý s radosťou ničil svoje hračky v prvom Toy Story, tak isto vyrástol a má drobnú úlohu aj v Toy Story 3, kde ho môžeme vidieť v tričku s lebkou. Sida nahovoril 27-ročný Eric Von Detten, ktorý ako 13-ročný nahovoril postavu Sida v prvom filme zo série. (buLLiTT)