Andy stojí na prahu dospělosti, chystá se na vysokou a přemýšlí, co udělá se svými starými hračkami. Nejoblíbenější kousky, mezi nimiž nechybí Buzz Rakeťák a kovbojská dívka Jessie, připraví do pytle, který ale maminka místo na půdu odnese k popelnicím. Hračkám se podaří na poslední chvíli před popeláři uprchnout. Ocitnou se v autě s dalšími hračkami, určenými jako dar mateřské školce, která je ale plná rozjívených dětí a batolat ničících hračky. Setkají se tam se spoustou jiných hraček a brzy si uvědomí, že je potkalo zcela nové bláznivé dobrodružství. (TV Nova)

PauloZ

Ten kdo viděl předchozí dva díly a žral je jako já, nemůže dát jinak než 5*! Tento díl je o kus dál než dva předchozí, už to není jenom o hračkách doma, ale tu jim jde opravdu o krk a o to, že jdou nadobro pryč od Andyho. Navíc ve svých možnostech je tento díl opravdu temný. Scéna v roztavovně kovů je suprová. Špaňelský mód Buzze je totální mlata! :-D a konec je nostalgie jako blázen! Lee Unkrich věděl co točí a dal to jasně najevo...Neznám asi žádný animák, který by byl v každém pokračování pořád stejně kvalitní, v tomto případě to s každým pokračováním přímo graduje, a to jak příběhově, tak logicky i animačně. Technologie jde přeci jenom dopředu :). ()

draculca

Úplně nejlepší díl ze všech. Opravdu jsem to nečekala, ale tenhle kousek mě dostal. V průběhu filmu jsem byla neustále napnutá co bude dál a na konci dojatá jako už dlouho ne... Velmi silný zážitek. ()

Kryton

V hodnocení je zahrnuta celá trilogie. Příběh hraček obecně je fenomén na poli (nejen) animovaných filmů. Pixar s filmem o živých hračkách udělal díru do světa. Od té doby co film to skvost a vždy vedle skvělé zábavy po pixarovsku pohladili po duši. Zakončení Příběhu hraček by měli odkoukávat na firemních školeních všechny filmové štáby. Pokud chcete ukončit film, pak se učte od Pixaru. Pokud porovnáte (snad) posledního Shreka s Toy Story 3, je to jako srovnávat tržnici s luxusním obchodem. Je to jako nebe a dudy. Toy Story 3 má ustřední příběh o (našem) loučení s dětstvím. Nostalgii a ono pixarovské pohlazení si může TS3 (omluvte zkratku) zadat se stejně skvělým Vzhůru do oblak. Ke konci jsem se neubránil pomalu slzám. Vrátím se však k samotnému příběhu hraček. I přes vězenskou etídu uprostřed filmu spojenou s klasickým útěkem (kam se na to hrabe Velký útěk), jde především o srovnání se s realitou. Hračky tak nakonec i přes oddanost uznají, že říct sbohem nakonec vede ke štěstí. Pokud nedostane TS3 víc jak jeden oskar, pak tento svět nemá smysl a pujdu se zabalit do krabice do "Slunečné školky". Ken neměl chybu! :D ()

ledzepfan

Fakt hezká jízda...Už jsem měl o Pixar trochu strach,protože pár posledních projektů mě zrovna nestrhlo ale Toy Story je prostě klasa a každý díl si drží obrovskou úroveň..Trojka je navíc tak pěkně nostalgická-člověk si uvědomí,že od dob,kdy na VHS koukal na první díl už trošku povyrostl a taky se trošku zastydí,když vzpomene na tu hračkovskou genocidu,kterou v průběhu dospívání spáchal.....Dodatečně se tímto všem vyhozeným hračkám omlouvám a doufám,že to na skládce není zas až tak špatné :) ()

draggo

Toy Story 1 a 2 mě moc nenadchly, řadím je do té škatulky "průměrný animák". Takže jsem ke trojce přistupoval celkem skepticky. O to víc jsem byl překvapen. Tenhle díl se totiž opravdu povedl. Má to skvělej příběh a hlavně spoustu vtipů, u kterých jsem se opravdu hodně nasmál. Ken a Barbie jednoznačně vedou, ty jsou prostě perfektní. A ani ostatní nezaostávají, celý je to prostě takový... pěkný. 2010 je skutečně rokem animáků, po Jak vycvičit draka, Legendě o sovích strážcích a Já padouch dávám už čtvrtému pětihvězdu! /viděno na DVD: 90% a 5*/ ()

zdepapepa

Nostalgie hadr. Ať dělají v Pixaru co dělají, vždycky mi uhodí na melancholickou notu a já se už jen vezu. Vsadil bych na velice silný příběh, který, ač pouze o hračkách, pojednává o věcech daleko větších nemluvě o různých mood- a art-shiftech v průběhu filmu. Tam kde se Dreamworks zastaví a přešlapují na místě (povětšinou žánru) ve snaze vydupat co největší důlek, tam se teprve Pixar odráží na své cestě do nekonečna a ještě dál. Ať už se vám na konci filmu (na konci titulků, pozorné oči si všimnou i oblíbeného Pixarovského míčku) bude chtít brečet nebo ne, jsem si jist, že budete cítit určitý pocit naplnění, kulturního obohacení a spokojenosti ze strávených 103 minut a utracených X korun. Podobné pocity jsem zažíval na konci UP, i tam na podkladě čehosi obyčejného byla rozehrána hra chvílemi neskutečně komplexní. Invence skutečně nezná mezí a ti z vás orientovaní na vizuály to docení zejména hračkovskými eskapádami při útěku ze školky. Srdce každého s alespoň trochou dávkou fantazie si ale film získá už na úplném začátku, kdy sledujeme Andyho fantazie Andyho hlavou. Standardně dokonalou práci animátorů, hudebníků a dabérů snad ani nemusím zmiňovat (viděl jsem to s českým dabingem a přesto jsem se náramně bavil). I kdyby jste neznali předlohu rámeček po rámečku, půjdete s hodnocením hodně vysoko, já bych klidně šel i přes těch pět hvězd. ()

JimWayne

Toy Story animák na ktorom mnohý vyrastali a dalej aj budú.Čakali sme na to 11 rokov kým prišla trojka ale oplatilo sa nie ako pri Shrekovi ktorý sa na nás valil skoro každý 2 rok a aj to tak dopadlo.Toy Sory má stúpajúci charakter ako málo animákov.Najlepší animovaný film tohto roku to bez pochyby.95% ()

Adasin

Napotřetí jsem podlehla a měním z původních čtyř na pět hvězd. Teď už definitivně můj neoblíbenější Příběh hraček. Hororová školka mě bavila mnohem víc než třeba hašteření Woodyho a Buzze. Tu atmosféru bych snesla i další půl hodinku navíc. P.S.: Konečně ta správná Barbie! 9/10 ()

Z0oMb3E

Nikdy neverte plyšovým medveďom! Niesom si istý vhodnosťou tohto typu rozprávky s kombináciou 3D, ale je to všetko len o chuti. Čo sa tíka vydarených fórov hmm bolo ich celkom dosť niektoré vydarenejšie na rehot, niektoré už menej a len na úškrn. Príbeh je jednoznačný útok na citovú a sentimentálnu časť skalných divákov. Pixarovci nevyprodukovali ani to najlepšie, ale je zázrak, že aj keď je to ich 11 film stále sa naň dá pozerať, stále sa na ňom dá zasmiať. Po animačnej, stránke sa filmu nedá vytknúť absolútne nič. 4* avšak symbolicky strhávam hviezdu, pretože do TOP 200 sa film nehodí. ()

RasputincZ

Andyho pokoj po 11 letech vypadá smutně a zašle. Po podlaze stále pobíhají hlavní hrdinové v čele s Woodym a Buzzem, ale chybí jim ostatní milé hračky, které tak doplnovaly Andyho pokoj (vojáci, pastýřka, opičky, mikrofon, tučnák a další). Je to logické, Andy jde na výšku a nemá chut ani čas si s hračky hrát. Mrzelo mě to, protože právě kvůli neskutečné fantazii co všechno dokáží lidé z Pixaru převést do živé podoby, mám Toy Story nejradši. Omylem (který je dost podobný dvojce) se parta dostává do komplexu Sunnyside. A právě zde mi Pixar opět vzkázal, že je ve formě. Při uvítání hrdinů v Sunnyside je vidět, kolik nových, pestrých a nápaditých hraček si pro vás Pixar opět přichystal. Brzy na to se taky ukáže záporák, který je vlastně jen zlomená hračka, která ztratila milujícího majitele ( opět menší podobnost s druhým dílem – zlatokopem). Útěk je nápaditý, nejvíce mě pobavil pan Brambůrek tedy pan Tortilla! A hlídací opici považuji za jednu z nejstrašidelnějších postav animovaných filmů vůbec :) Akční část na skládce ( tolik podobná té z letiště ve dvojce, kde se vám aspon vryje do paměti pás se zavazadly, zde nic převratného není) je pro mladší diváky určitě plná napětí, ale starší divák může zůstat klidným, protože předem ví, že tohle je Toy Story a žádný z tolik oblíbených hrdinů prostě nemůže, ba dokonce nesmí zemřít! Konec je vážně nádherný. Viděl jsem všechny filmy od Pixaru a jen v UP (při rekapitulaci staříkova života) a na konci Toy Story 3 se podařilo tak perfektně vytvořit emoce i za pomocí hudby. Bohužel slza neukápla, ale žádný animák k tomu ještě neměl tak blízko. Po zhlédnutí How to train your dragon jsem myslel, že by letos Pixaru mohl Oscar proklouznout mezi prsty, ale ted o tom dost pochybuji a jsem vážně zvědav, jak to dopadne, protože Pixar znovu ukázal, že jsou v animovaných filmech nejlepší. ()

Paxxx.cz

Příběh hraček rozhodně patří mezi mé oblíbené animáky. Třetí díl narovinu daleko předčil mé očekávání. Čekal jsem kaši jako hrom, ale naštěstí se nekonalo. Trojka je pro mě nejlepší ze všech 85%. ()

frashmaker

Byl jsem v první třídě, když jsem viděl první díl. Druhý jsem viděl před pár lety a třetí v letadle z Havaje. Musel jsem si ho však nyní pustit znovu, protože je fajn neposlouchat u toho hučící motor boeingu. Nádherné na tom všem je to, že to neztratilo ani nudli ze své původní krásy a že i když se změnil příběh, je to pořád ten samý krásný animovaný film o Woodym a Buzzovi. Mohl jsem teď být opět dítětem a za to patří dík tomuto filmu. ()

zlabus

Toy Story je pro mě dětský kult, který mě baví i po letech. Navíc dnes se k samotné zábavnosti jednotlivých filmů přidává i těžká nostalgie, na tu ostatně tvůrci třetího dílu podstatně sázejí, a já si to rozhodně užívám! V životě bych neřekl, že mě může něco jako parta hraček držících se za ruce tak neuvěřitelně dojmout. Zápory mě žádne nenapadají a nemám nejmenší touhu po nich pátrat. Pro mě zážitek, jakých jsem zatím moc nezažil. Čistokrevných, zábavných a hlavně nostalgických 100%. PS: 2 hodiny po skončení mě stále nenapadá žádný lepší animák. ()

Greg

"Look, I just need to get out of here... - There is no way out! - Just kidding. Door's right over there." Výborný, oddechový a neuvěřitelné pozitivní animák. Hrdinové příběhu nemají čistě vyhraněné charaktery, ale "ti hodní" jsou velmi sympatičtí. Ať už je to Woody, Buzz a hlavně neuvěřitelný Rex. Scénář je svižný, bez nějakých velkých dějových zvratů a s docela dojemným koncem. Příběh hraček se dnes řadí téměř k legendárním animovaným filmům. Takže - velmi dobře natočený animovaný film (animace také velmi pěkná), kterým nepohrdnou ani malí, ani dospělí. Nakonec už můžu jen dodat, že Oscara si film zasloužil právem. ()

SaNcHeZ_cz

I přes lehce přehnané tlačení na nostalgii je to skvělý sequel, který se nemusí vedle svých mladších bratříčků vůbec stydět. Slušné navázání, tuna nápadů a emocionální finále funguje skvěle. ()

Rosana

Opět krásně animovaný, napínavý, zábavný a poučný. Jen nevím, jeslti jsem na to koukala v nějakém depresivním rozpoložení, nebo je ten film skutečně tak srdcervoucí. SPOILER: jako hračky, které se řítí ku drtičce odpadu nebo ohromné pekelné spalovny a jen se smutně chytí za ruce - to je skutečně hodně těžko stravitelné i pro mě, natož pro malé děti. Na druhou stranu by si děti mohli uvědomit, že si mají svých hraček vážit. ()

MartinezZ

23.10.2010 ~ Odrostlejší dospělejší příběh zapomenutých využívaných a zklamaných hraček. Autorům se podařilo vytvořit uvěřitelný příběh s hlavou a patou, ale i tak se nezbavím pocitu, že tohle celé vzniklo hlavně kvůli 3D ochabujícímu filmovému šílenství. ~ Bylo to pěkné, dobře se na to dívalo, mělo to nápad, ale svoje místo v paměti si to dlouhodobě nezaslouží. ~ Woody, Buzz i všichni ostatní už nějakou dobu leží na hromadě v dřevěné truhlici, která se stala odkladištěm nepotřebných starých věcí, ze kterých už Andy dávno vyrostl. Copak si kluk, který se stěhuje na vysokou, hraje s panďulákem a superhrdinskou plastovou hračičkou? Kdepak. A naši partu oživlých hraček tahle skutečnost velice trápí, dokonce už vidí i ten nejčernější konec a to ten, že se jich Andy zbaví. I Andyho máma mu už dává ultimátum, musí se starých věcí zbavit a buďto je vyhodit a nebo alespoň dát na půdu a když to ne, alespoň se dají nějaké hračky na "charitu". Andy tedy většinu svých hraček hodlá dát na půdu a jen Woodyho si vzít s sebou, ale shodou okolností dojde k záměně a neporozumění, hračky vezmou za své přesvědčení o tom, že je Andy chtěl vyhodit do odpadu a tak se po krátkém naháněcím dramatu sházejí znovu všichni v krabici, která putuje jako dárek dětem do školky. ~ Zde se hračky dostávají do pohádkového světa plného nadšených hraček, které jen žijí tím, že si s nimi děti stále hrají. Vše vypadá idylicky a naše hračky, které se s Woodym rozhádají, protože mu nevěří, že se jich Andy nehodlal zbavit, jsou nadšené, když se jich tu ujme starý růžový dobrácký plyšový medvěd, který tu má hlavní slovo. Woody se vydává na cestu za Andym, ostatní hračky zůstávají. Ve chvíli, kdy už je Woody za humny se ale idylka mění v hrůznou skutečnost. Ve školce nejsou jenom děti, které své hračky milují, jsou zde i oddělení, kde si děti hraček neváží, neumějí si s nimi hrát a takové hračky dosti často končí zničené a rozbité v popelnici. A hračky z onoho klidného oddělení potřebují nějaké obětní beránky. Začíná tedy drama, jehož cílem je, aby byli zase všichni šťastní. ~ Jak píši v perexu, dospělejší příběh hraček. Máme tu méně komedie a více dobrodružství, více emocí, hračičkovského zklamání a zlosti a v neposlední řadě bezmoci a boje o život. Prostě dospělejší příběh už nepotřebných hraček. Tedy skoro nepotřebných :) ~ Na druhou stranu nevím, proč se o filmu mluví v takových superlativech a vydělává takové množství peněz (jeden z nejlépe hodnocených a nejvýdělečnějších filmů Pixaru od doby, kdy nad nimi přebral otěže Disney), protože ačkoliv je příběh pěkný a hlubší, není to zase nic, u čeho bych musel slintat blahem. Zřejmě tomu napomohlo poměrně velké marketingové lákání na 3D Toy Story, ale viděl jsem film ve 2D a rozhodně mi nepřišlo ve filmu nic, co by vyniklo jen a pouze ve 3D a nebo díky 3D povyšovalo film na vyšší level. Jde o dobrý animák a stojí za to se naň kouknout, ale to nic nemění na faktu, že jde "jen" o dobrý animák. Děkuji za něj, ale další Toy Story už prosím netočte, všeho moc škodí. () (méně) (více)

Praxis

Rozvibruje bránici, zvhlčí oči, ale také píchne u srdíčka! Třetí hračky jsou neskutečnou palbou na všechny vaše citové orgány, které máte. Budete se smát tuně hlášek nacpané do nejúžasnějších 103minut, budete posmrkávat nostalgicky (ano vážení, už nejsme děti, kdy jsme sledovali první hračky a bylo nám deset, už jsme dospělí lidé), ale také se budete bát - tenhle díl je totiž bezpochyby nejtemnějším dílem série. Hlavní záporák je totiž taková sv.ně, že se Vám to ani nezdá. Troufám si tvrdit, že pro mě, je MAZEL ten nejtemnější bad guy, kterého jsme v animáku kdy mohli spatřit. A to z trailerů vypadalo, že Ken bude pěkná mrcha! A teď asi k tomu nejhlavnějšímu: scéna ve spalovně odpadků je jedním z nejsilnějších momentů, které ve vás animák dokáže vyvolat. Popravdě jsem se o tu "naší" partičku bál a se zatajeným dechem jsem si v duchu řikal: "To si snad Pixar dělá prdel ne?". Tak děsivé a zároveň emociálně silné je to akční finále...Přátelství, to je to nejsilnější, co můžeme my i hračky mít. Mít toho skvělého přítele. At už je to senzačně šáhlý Rex, Brambůrkovi (tortilla ruléz), Woody nebo Španěl Buzz. Jo, Toy Story 3 je pro mě (zatím) nejlepší film letošního filmového roku a NEJLEPŠÍ ANIMÁK VŠECH DOB... ÓÓÓ Dráááp...100% ()

mysiak

Tretikrát a zjedol som to s navijákom..v kútiku duše som stále dieťa, čo hltá tento príbeh so všetkým ako má byť...tentoraz ma dostal Ken a Barbie, španielsky Buzz Lightgear...áno je to kúsok slabšie, ale stále vynikajúce... ()

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

včera

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (více)

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty

14.06.2021

Toy Story 4 v zámoří uspělo

Toy Story 4 v zámoří uspělo

24.06.2019

Letošní nadvláda studia Disney v kinech pokračuje, díky zámořské premiéře Toy Story 4: Příběh hraček si totiž připsalo další obří otvírák a nyní drží čtyři nejvyšší otevírací víkendy roku. Úvodní… (více)

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013