Mladý bankéř Andy Dufresne (Tim Robbins) je v roce 1947 odsouzen za vraždu své ženy a jejího milence. Přesto, že tento čin popírá, čeká na něj dvojnásobný doživotní trest v obávané věznici Shawshank. Andy se snaží přizpůsobit vězeňskému životu a po krušných začátcích se sblíží s Redem (Morgan Freeman), jenž si tu odpykává svůj doživotní trest už dvacet let. Sílu, jak přežít zdejší peklo, Andy nachází v tajném snu a skryté naději na svobodu... (Magic Box)

bloody21

film to byl opravdu skvělý, všechno do detailu měl andy promyšlené, akorát se mě to zdálo někdy fakt přitažené za vlasy..on kopal tak dlouho ten tunel a kladívkem? Za ty roky by to o ten beton měl úplně zpuchýřatělé a zmodralé prsty:D,a to kladívko no prostě no comment. jako jak vynášel tu suť v kapsách? proboha! to byly kg sutě! ale zase líbilo se mi jak to měl hezky vymyšlené, to s tím účtem a tak..ta lod u oceánu super ()

yaqwsx

Perfektní příběh, který se musí vidět. Škoda jen, že ho shazuje mluvený komentář vypravěče, který ničí atmosféru, celý film zlehčuje. Což je škoda. Na druhou stranu tento film ukazuje prvního geocachera v akci, takže hvězdiček je jeasných (poslední větu berte s nahledem) ()

Brmbolec

Nie je náhoda, že tento film je tak vysoko v rebríčku hodnotenia užívateľov. Jeho príbeh totiž zasiahol srdcia takmer všetkých ľudí, ktorí ho videli. Je to príbeh priateľstva a pokory. Dokonalé filmové dielo... ()

Arcipes

To nejkrásnější a nejinteligentnější dítě Hollywoodu za posledních sto dvacet let. Nejeden z tvůrčího týmu by zasloužil rozsáhlý děkovný dopis a nabídku ruky vaší nejmilovanější dcery. 5/5 ()

L3nour

Perfektní děj, skvěle přizpůsobený prostředí, ve kterém se odehrával. Od samého začátku jsem beze slova zírala na obrazovku se skoro vyraženým dechem, a když jsem se při závěrečných titulcích konečně nadechla, uvědomila jsem si, že tohle je ten film, na který jsem tak dlouho čekala. Dokonale promyšlený do takových detailů, že jednotlivé drobnosti do sebe zapadají jako jednotlivé dílky puzzlí. Nádhera! ()

Kutkey

K tomuto filmu mám velice silné citové pouto. Tleskám oboum hereckým výkonům Tim Robbins, Morgan Freeman. Poprvé když jsem ho viděl připadal mi úžasný, když jsem si ho přehrál nedávno po 6. cítil jsem se stejně jako, když to bylo poprvé, je to jediný film u kterého se mi to stalo. Ten příběh vás prostě vtáhne dovnitř i když to vidíte po Xté. Skvělé herecké výkony, skvělý režisér a scénář, k tomu brilantní hudební doprovod, troufám si říct: "Je to nejlepší film všech dob". Soundtrack byl stejně mocný jako film a skvěle ho doplnil. Opravdu je toto 1. místo v síni slávy zasloužené. ()

Peter-1307

Ťažko napísať niečo nové, aký je tento movie perfektný. Budem sa len opakovať. Vynikajúce obsadenie, s skvostnými hereckým výkonom Morgana Freemana i Tima Robbinsona, perfektná režisérska taktovka, jedinečný nezabudbnuteľný záver. A k tomu celý film smrdí, a to poriadne človečinou. A ešte, že vraj filmy podľa predlôh Stephena Kinga nie sú nič moc. Táto je určite No.1 a nielen medzi jeho predlohami. ()

CubalibreCZ

Píše se rok 2011 , 5.července 0:15 a já dokoukal film který mi celých 17 let unikal a já se jen přidávám mezi zástupy ostatních a můžu jen dodat, že to bylo parádní :) 5* ()

gicous

Skvěle napsané a zrežirované drama z vězeňského prostředí. Samozřejmě skvělí herci, zvláště pak Morgan Freeman a Tim Robbins. Škoda jen, že tenhle film nezískal ani jediného oskara. Bohužel ho v tom roce převalcoval, možna trochu neprávem, Forrest Gump. Oscaři by byli zlatou třešničkou, která by korunovala toto vyjímečné dílo. ()

vaclaw

Sentimentální až lehce kýčovitý, ale v tomhle případě všechny výtky stranou, protože tenhle skvost si jde vlastní cestou a ukazuje, jak se to má dělat. I přes svou délku a absenci akce se ve filmu snad nevyskytuje moment, který by nebavil nebo dokonce nudil. Frank Derebont toho tak moc netočí, ale když už se pustí do Kinga, tak stvoří perlu. ()

rob_troy

Když hledat dobrý film, tak opravdu popadnout příběh chlápka, kterej se ve věznici setká s pravými přáteli a prokope se dírou ve zdi za plakátem. Tohle prostě nejde nehodnotit pětkou. ()

borohub

No neřekl bych že to je nejlepší film, ale na druhou stranu špatné to nebylo. Konec byl velmi dojemný, což rozhodně nebylo špatné. Teda musím říct že po 2.shlédnutí jsem musel změnit názor a opravdu uznat, že je to jeden z nejlepších filmů. neříkám přímo že by to bylo nej ale opravdu patří mezi ty špičky, takže fakt krása, tenhle film by si neměl nikdo nechat ujít, bohužel dnešní mládež radši bude čumět na harryho pottera a podobné sračky místo takovédleho super filmu ()

inmax

No zas taková bomba to není.. Odkojen Prison Breakem jsem nemohl přenést přes srdce, jak jsou na sebe v tom vězení všichni milí.. tedy až na pár vyjimek. Osobně mám radši Forresta, ale tohle je taky hezký film. ()

mosem

kdyby existovala možnost půlhvězdičkového hodnocení, tak bych dal 3,5 hvězdičky. Tři hvězdičky za poměrně předvídatelné scény (zmasakrování šéfa "Sestřiček", sebevražda Brookse, pomsta řediteli věznice apod.). Čtyři hvězdy pak za vtipné scény (finanční poradenství pro bachaře), které vyrovnávají některé drsnější okamžiky. Ale protože půlení není možné, přikláním se spíš ke třem hvězdám. Ale přesto je to film, který za shlednutí určitě stojí. ()

brzozin

Film o síle naděje a o naplnění prozřetelné spravedlnosti tam, kde ta lidská selhává. Herecký koncert mých oblíbených herců Robinse a Freemana. Ale herci nejsou to hlavní, co z tohoto filmu dělá skvost mezi filmy. Je to minimální prostor vězeňského dvora, cely, jídelny a knihovny, na kterém dokázal Darabont vytvořit dílo tak dojemné, strhující, rozbíhající se do takových šíří, že z toho až mrazí. Hudba, kamera, dialogy, všechno tu do sebe zapadá tak, že skoro nelze najít žádnou skulinu. Samotný fakt, že v tomto drsném, zlém a násilnickém světě zamřížovaných cel fungují základní lidské hodnoty jako je slušnost, loajalita, empatie, etika je šokující a příjemný zároveň. Charaktery postav jsou až neskutečně věrné a barvité. Naleznete zde humorné scény plné inteligentní a úsměvné ironie a u dramatických scén budete brečet. Opravdu by mně zajímalo, jestli je ten Tichý oceán tak modrý, jak si ho vysnil Andy. Shawshank bývá někdy srovnáván se Zelenou mílí, ale podle mně ji trumfuje na celé čáře. Andy nepotřebuje žádné nadpřirozené schopnosti, aby dokázal diváka získat na svou stranu. Není zde potřeba žádného Paula, coby prostředníka, který by odhalil jeho čistou duši. A ještě perlička na závěr. Scéna, kde Red najde v zídce u pole kus sopečného skla podle Andyho hintu, bývá označována jako první zmínka o geocachingu v dějinách filmu. ()

vipeerr

Není co bych vytknul. Byť jediná chybička. Nic. Úžasný film, který Vás plně zasvětí do klasického amerického vězení. Morgan Freeman zde ukázal že je opravdu pan herec a Tim Robbins víc než geniálně ztvárnil hlavní roli nevinného vězně zavřeného na 20 let. U tohohle filmu jsem pocítil snad veškeré pocity co jdou. Je to jeden asi tak ze 4 možná 5 filmů které jsou u mě opravdu na 100%! ()

adakraj

Neskutečně emotivný zážitek, když jsem poprvý viděl tento velkolepý film. Fascinující scény s Timem Robbinsnem, prostě mě dostal ve všech směrech. Na tomto filmu jde vidět i lidskost některých lidí. Doufám, že se jednou natočí taky tak dobrý film. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Sněhurka a Darabont