Mladý bankéř Andy Dufresne (Tim Robbins) je v roce 1947 odsouzen za vraždu své ženy a jejího milence. Přesto, že tento čin popírá, čeká na něj dvojnásobný doživotní trest v obávané věznici Shawshank. Andy se snaží přizpůsobit vězeňskému životu a po krušných začátcích se sblíží s Redem (Morgan Freeman), jenž si tu odpykává svůj doživotní trest už dvacet let. Sílu, jak přežít zdejší peklo, Andy nachází v tajném snu a skryté naději na svobodu... (Magic Box)

alexo12

Skvelý film ktorý aj napriek odohrávaniu sa vo väznici dokáže chytiť za srdce a byť ľudský. Celý film som prežívala s hlavným hrdinom. Milujem keď ma film vtiahne do deja že v napätých scénach ani nedýcham. ()

clarinetist

Jelikož Stephen King je můj literární oblíbenec, a snad všechny jeho zfilmované knihy se mi líbily, nemám výtky. Morgan Freeman je neuvěřitelný herec, to snad všichni víme, a on prostě nedokáže zklamat. Mě, do té doby neznámý, Tim Robbins překvapil i jeho hereckým výkonem i jak se na Andyho hodil. A dále snad hudba Thomase Newmana, která dodává filmu dramatičnost. Ano, opravdu s čistým sědomím mohu říct, že tohle je snad nejlepší film, který jsem viděla. ()

salokin

Napsat k tomuhle komentář a nepoužít slova jako lidskost, naděje, dokonalost.....to snad ani nejde. Jeden z nejsilnějších filmových zážitků. ()

metaverz

Co říci a nepovědět již vyřčené,Asi nemá smysl psát o režii,hercích,kameře,hudbě.....atd.Snad jen o pocitech a o zážitcích při sledování,o tom jak malicherné jsou naše záležitosti ve srovnání s osudy jiných,o tom jak silná dokáže býti mysl člověka a o tom že nemůžem lámat hůl nad každým a že i těžké hříchy dokáží dojít odpuštění(aspon v mích očích).Možná je to tak trochu pohádka,utopie a zbožné přání nás všech,že vše zlé jde napravit,ale nevadí mi to a rád uvěřím,protože i v našem světě se takové zázraky stávají a tento film mne jen utvrzuje v tom,že odpuštění je to, co nás dělá lidmi.(jen poznámka,nejsem věřící!)A navíc musím právě vyzdvihnout i tu nenásilnou formu tohoto poznání,které přišlo jaksi samozřejmě a přitom mi to přijde stejně silné,jako třeba v Misi s R.De Nirem.Mohl by jsem o tomto filmu básnit ještě drahnou chvíli,ale to podstatné,to co ve mě film zanechal,jsem již vypověděl.......5* je jasná volba! ()

Robbie

Skutočne výborný film, až na záver, ktorý nenechá divákovi ani trochu fantázie. Keby ten záver dali preč, aspoň by film nepôsobil až tak nekonečne dlho a spomínal by som naňho s váčšou láskou ako teraz. ()

nikabela

Dlouho jsem slýchala že na tenhle film má cenu se určitě podívat,že se mi to zajisté bude líbit atd. Tak jsem se jednoho dne rozhodla že se teda kouknu.Přiměřený začátek...,přiměřený střed....,ale konec...??? GRADUJÍCÍ,ZDRCUJÍCÍ,...,LUXUSNÍ.Dokonalost sama.Když už se fim blížil ke konci,a začaly se jistá fakta vyjasňovat,zjistila jsem že mám pusu otevřenou tím,jak jsem ohromená.No a na úplném konci vám zbydou jen oči pro pláč... samozdřejmě dojetím :) PS: od začátku jsem tvrdila že tenhle film nemůže končit happy endem. O to víc jsem byla překvapená... jedním slovem.BOŽÍ. ***** ()

demovka

Jeden z nejlepších filmů, které máme k dispozici vidět. Je to dlouhý, napínavý příběh o neuvěřitelné touze po spravedlnosti, o svobodě a o neuvěřitelné trpělivosti. Také je o přátelství a slabosti starých mužů, kteří celý život tráví za mřížemi. Nevadí, že film je dlouhý a nevadí absolutní nedostatek žen ve filmu, vlastně promiňte, tak absolutní není. Nesmím zapomínat na plakáty s krásnými herečkami, bez kterých by film a celý příběh vůbec nemohl být. I když ostatní herci nejsou špatní, zásluhy na dokonalosti filmu má bezesporu Red/ Morgan Freeman. Jeho klidná vyrovnaná povaha je plná lidskosti a opravdovosti. Celý příběh je vyprávěn z pohledu Reda, který popisuje myslím dvacet let, který stráví Andy (Tim Robbins) za mřížemi za vraždu své ženy. Popisuje jeho snahu žít a dělat něco pro druhé i v takových podmínkách. Popisuje také jeho úlohu pro ředitele věznice a posléze jeho útěk, který s sebou nese spravedlnost za vše zlé, co se ve věznici za těch dvacet let stalo. ()

Tomik9

Velmi silný příběh o vztahu dvou věznů o jednom nevinném (Andym) a o vinném (Red). Podle mne jeden z nejlepších filmů vůbec, hlavně díky skvělému scénaři a režisérovi Franku Darabontovi. ()

ToMY_SMOG

Od první sekundy jde film ve vítězných šlépějích. Jeho pozice na ČSFD není náhodná! Do posledního detailu se jedná o dokonalý, nesmírně propracovaný, skvěle zahraný snímek se skvělým vyvrcholením. Dnešní život je jen uspěchané místo, ovšem ve věznici Shawshank má každý doživotně odsouzený vězeň naprosto jinou představu o tom, co je to "dlouho". Obyčejné pivko během pracovní přestávky je svou obyčejností pro tyto vězně naprosto neobyčejné. NEJLEPŠÍ FILM VŮBEC? ROZHODNĚ JEDEN Z ADEPTŮ! 10/10 => 5* ()

steews

Film jsem viděla náhodou v televizi, rozhodně jsem se na něj nedívala s tím, že by měl patřit mezi špičku, prostě sobotní pohoda u telky. Byla jsem rozhodně mile překvapená. Aź o něco později tady na ČSFD jsem uviděla, že je na prvním místě a řekla jsem si, proč vlastně ne, tomuhle filmu opravdu nic nechybí. Bezpochyby si 5 hvězd zaslouží, mezi můj top ale nepatří. ()

dundu

Po přečtení Kingovi předlohy jsem měla strach si film vůbec pustit. Kniha je tak skvěle napsaná, že jsem se bála zklamání. Ale nebylo vůbec proč. Film je netočen naprosto dokonale - má neskutečnou sílu, je duchaplný, překvapující, srozumitelný a herecky a technicky dle mého názoru zcela bezchybný. Příběh poskytuje neskutečný pohled na to dobré i zlé v lidské společnosti a dotýká se i těch nejtajnějších zákoutí lidské povahy a mysli. Dle mého názoru velkolepé dílo, které stojí za to vidět (i číst :)) ()

med

Tak to je neskutečný.Neznám člověka kterého tento film nešokoval.Skvěle výkony všech herců,perfektní děj,šokující konec. ()

k.s.A

Můj nejoblíbenější film. Skvělý režisér, výborný scénárista a vynikající herci. Já prostě nemám slov!!! Četla jsem i knihu, ale musím přiznat, že film je mnohem lepší!! Film, který v sobě nese tolik lidskosti, zároveň je i vtipný a pravdivý nejde jinak komentovat- dávám 5 hvězdičeK. ()

Shanman

Jo tak tenhle film má prostě všechno, co má film mít. Ale především má geniální scénář a vynikající herecké výkony prakticky všech postav co se na plátně objeví. Jeden z těch filmů které mají na konci wow efekt a vy koukáte na titulky a chcete si to pustit ještě jednou a pak ještě jednou a pak si to pustíte po čase zas pořád je to dost dobrý. Darabont se tímto filmem nesmazatelně zapsal do dějin kinematografie a já osobně jsem dost zvědavý jestli ho někdo někdy ať už tady nebo na IMDb překoná. ()

xxSkilledxx

Jeden z mála filmů, který mě dokáže dojmout i když jsem ho viděl již vícekrát. Andy Dufresn se pro mě stal jednou z nejvíce poutavou osobností v dějinách filmu. ()

Amazonas

Ne nadarmo se Shawshank drží už leta na prvním místě ve zdejším žebříčku. Je to film na který se člověk může podívat desetkrát v deseti dnech a jedenáctý den si ho pustí znovu a znovu bude prožívat Andyho stoický klid a následný útěk, jako by to byl on sám. A samozřejmě se nesmí zapomenout na úsměv Morgana Freemana, který člověk prostě nemůže nemít rád. ()

vabambule

Jednoznačně to nejlepší, co si můžete pustit, pokud máte chuť na kvalitní film. Vše již bylo řečeno, za mě je to číslo 1! Bez váhání 100% ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Sněhurka a Darabont