Mladý bankéř Andy Dufresne (Tim Robbins) je v roce 1947 odsouzen za vraždu své ženy a jejího milence. Přesto, že tento čin popírá, čeká na něj dvojnásobný doživotní trest v obávané věznici Shawshank. Andy se snaží přizpůsobit vězeňskému životu a po krušných začátcích se sblíží s Redem (Morgan Freeman), jenž si tu odpykává svůj doživotní trest už dvacet let. Sílu, jak přežít zdejší peklo, Andy nachází v tajném snu a skryté naději na svobodu... (Magic Box)

Robino15996

Rok 1994 priniesol podľa mňa dva najúžasnejšie filmy aké som mal kedy možnosť vidieť. Samozrejme nemusím asi hovoriť ktoré. Aj keď pre mňa je Forrest number one musím povedať, že toto dielo nemá najmenšiu chybu. A ten záver... to sa proste nedá slovami ani len opísať. 100% ()

Otan

Pro mne tento film není lepší než Forest a i zde zmiňovaná Zelená míle je pro mne taky lepší film,ale to jen na okraj.Dívá se na to opravdu dobře,jen mi trochu vadí ,že většina z vězňů - vrahů byli až na čestnou vyjímku hodní kluci.Pro mě to moc reálné nebylo.Zahráno ale moc pěkně.83% ()

fanda_filmu

Když jsem tenhle film zhlédl poprvé, považoval jsem ho vážně za nejlepší v mém životě!! To se mi už bohužel tak často nestává... Teď, po letech, jsem nalezl Čsfd a co nevidím?? Vykoupení z věznice Shawshank: 1. nej film!! Díky tomuto velmi milému překvapení jsem zjistil že jsem tady doma :-) Asi všicni pochopíte, jak jsem se cítil, když se mi jednou film zasekl zrovna ve chvíli když Andy vylezl z odpadní stoky a dostal se na svobodu... 2 úžasné hodiny čekání na ještě lepší útěk a pak nic... Tenkrát jsem z toho měl málem smrt :-D ()

QueTara

Pokud bych se sám sebe zeptal : Co za film , na mně nejvíce zapůsobilo , pak vítězí můj Shawshank . Fantastický , chvílemi drsný film , obsahující snad vše výborné . ()

Axl.K

Film, který skvěle vystihuje vězení jako vnitřní omezenost našeho života. V tomto směru zcela fantastický postřeh o tom, co dokáže naděje v životě a jak se naopak beznadějí člověk naprosto zotročí. Asi máloco mě v poslední době tak zasáhlo. K tomu propracované vykreslení jednotlivých postav, s geniálním směrováním k logickému konci jejich příběhu a stejně tak výborně vykreslené vězeňské mikropříběhy. Pro milovníky Ramba to asi velký vzrůšo nebude ale dle mého film, který je zcela poprávu na předních místech žebříčku. ()

Eve7777

Všechny ódy už byly vypěné, nebudu je zbytečně opakovat. Jedním slovem DOKONALOST. Není se čemu divit, že je na 1. míste. Udělat film podle Kinga je sázka na jistotu. ()

titi74

Film ktorý ma poteší vždy keď si ho pozriem , o priateľstve nádeji a viere v nápravnovýchovnom zariadení od kiaľ niet úniku ani kam . Heroické hrecké výkony Tima Robinsa a Morgana Freemana , suprová hudba a forma rozprávania. ()

pps

Přemýšlím jak víc můžu takovéhle dílo vynachválit. A stejně mě nic nenapadá. Všechno bylo napsáno buď tady, nebo na jiných databázích stejného typu. Když se mně někdo zeptá na to moje velké "F", nebudu se nad tím dlouho zamýšlet. ()

Podpovrchem

Fantastický film, úchvatné, dojímavé, napínavé, zcela pohlcující..S.King se nemusí stydět, že jeho povídky byly použité k napsání scénaře. ()

Ounak

Jeden z nejkrásnějších filmových zážitků. Velice krásný příběh. Jeden z mála filmů který na Vás zanechá hluboký dojem i když to zrovna není film který si pravidelně pouštíte. Neuvěřitelné herecké výkony, překrásná hudba, skvělý český dabing. Konec filmu je jeden z nejlepších vůbec. Tohle je jeden z filmů který prostě musíte vidět. ()

T600

Tohle je naprosto skvělej film. Dokáže ve vás vyvolat emoce jako u skoro žádného jiného filmu nemáte. Nedivím se že se vyšplhal až na takto vysokou příčku, protože byl skvěle provedený a natočený. Rovněž scénář byl slušně napsaný. A to ani nemluvě o skvělých hereckých výkonech a především díky skvělému režizérovi Frankovi Darabontovi. Hudba byla emotivní a krásná. Tento film ve vás zanechá trvalý účinek - já sama jsem nad ním poměrně dlouho dumala. Doporučuji vidět... Kéž by tu bylo víc ne 5hvězdiček, protože film jako je Vykoupení z věznice Shawshank si zaslouží 10! ()

Rudla333

Hned po první půl hodině mi bylo jasné, že tohle je ten nejlepší film co jsem kdy viděl. Mnoho lidí se ptá co je na něm tak skvělého a odpověd zní- Jednoduchost, lidskost, krása, napětí, drama a reálnost. Absolutní špička světové filmografie, kterou nikdy nic nepřekoná. Právě sem a nikam jinam patří 6 hvězdiček. Klenot z jiné planety ()

MachPavel

Nejlepší film z vězeňského prostředí. Ten film má prostě vše co má mít : napětí,drama,psychologie,autentičnost - jde shlédnout nespočetněkrát ..!!! ()

Kletus

Geniálně fungující snímek s příjemnými hlavními i vedlejšími postavami a bez jediného hluchého místa. Jen škoda, že již není v takových rolích Tim Robbins tolik vidět, jde o mimořádně nadaného herce. ()

StressMode

Jasně nejlepší film všech dob! A tedy můj neoblíbenější. Zároveň nejuniverzálnější. Málokterej film sem promítal zároveň ségře, rodičům, dědovi, kámošům a všichni si ho strašně užili. Těžko tenhle film popisovat. Dokonalý v každém směru. Režisér, hudba, herci, scénář, kamera. Všechno ladí. Jeden z mála filmů kterýmu bych dal 6* z 5. Ještě bych zapomněl na emoce. Tohle z vás vyždíme celou paletu emocí. Povinnost shlédnout každý živý bytosti co trochu vnímá filmovej svět. Totálního Oscara za to :D Jenom malinkatou, fakt micro-výtku bych měl. Film se odehrává ve velkým časovým rozmezí ale na tvářích hlavních postav to neni skoro znát. Uff, a mám to za sebou :) ()

Gedik

Asi nejlepší film, co jsem viděl. Výborné herecké výkony a skvělý scénář. Tento film je živým důkazem toho, že film může mít přes 2 hodiny a přitom udrží vaší pozornost a nejde jen o zbytečné natahování. Stephen King, Frank Darabont a vězeňské prostředí je zdá se silnou kombinací zaručující úspěch. ()

Emmmalie

Podla hodnotení som od tohto filmu čakala naozaj veľa, 1. Najelpší film, 2. Najobludnejší film, povedala som si, asi to bude dobré. No nečakala som že až takto. Trištvrtina filmu bola vcelku pokojná dejová línia ktorá opisovala život v base. Dej vlastne skoro vôbec nebol objasnený len to tak plynulo. No asi 20 minút pred koncom sa všetko zmenilo a všetky vaše otázky boli zodpovedane. Počas celého filmu som ho pozerala len tak normálne ale na konci som si až obhrýzala nechty aké to bolo napínave naozaj neskutočne krásny príbeh. Skvele výkony hercov. Naozaj najkrajšie skončený film aký som kedy videla a na konci som sa neubránila slzám. 100% ()

vaexp

Jeden z mála filmů, u kterých divák nedokáže nic s určitostí předpovědět. Děj je plný zvratů. Chvíli se smějěte, potom brečíte, nadávate, bojíte se. Děj vás vtáhne, přestáváte sledovat vaše okolí a soustředíte se jen na film. Až do titulek nespustíte oči z obrazovky, to vám garantuji. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Sněhurka a Darabont