Mladý bankéř Andy Dufresne (Tim Robbins) je v roce 1947 odsouzen za vraždu své ženy a jejího milence. Přesto, že tento čin popírá, čeká na něj dvojnásobný doživotní trest v obávané věznici Shawshank. Andy se snaží přizpůsobit vězeňskému životu a po krušných začátcích se sblíží s Redem (Morgan Freeman), jenž si tu odpykává svůj doživotní trest už dvacet let. Sílu, jak přežít zdejší peklo, Andy nachází v tajném snu a skryté naději na svobodu... (Magic Box)

Welington

Vykoupení z věznice Shawshank je snímek, který je skutečně výjimečný. Nejen tím, že má své osobité aroma, dokonalou výpravu, ale i omamné herecké výkony, scénář a hudbu. Je to strhující a skvěle sladěné. ()

SLUMERICAN

Jeden z NAJLEPŠÍCH filmov, aký som kedy videl/ možno aj najlepší. Veľmi podcenený film. Za takúto réžiu a herecké výkony by si zaslúžili oskarov. Majstrovské dielo! 100% ()

Kolarmm

Vykoupení je vrcholným hereckým výkonem především Morgana Freemana. Red je, zdá se mi, utopický člověk. Je to férovej parťák, přítel, jehož nalezením se i v nejhorším pekle může člověk cítit živý a dokonce šťastný...kdybych se někdy nedej bože octnul v lochu, chtěl bych tam potkat přesně takového člověka! Režisér Frank Darabont dokázal natočit zdánlivě jednoduchý příběh plný lidskosti a citu, který ve svém ději v mnoha detailech ukazuje každodenní životní boj. Je to film, po kterém člověk ještě dlouho jen tiše sedí a přemýšlí a přemýšlí...jak snadné je ztratit šanci a jak těžké ale ne nemožné je ji znovu najít. ()

adelfilm

jednoznačně nejlepší film téhle doby. své místo má oprávněně a myslím si, že lepší film asi neexistuje. co dodat . :D ()

za.on

Nemám slov. Bezchybný film plný odvahy a přátelství. Výborné herecké výkony. Jeden z těch filmů, které by měl opravdu KAŽDÝ vidět! ()

teekanee

Co k tomuto filmu napsat? Snad je to, že je obrovská škoda, že Frank Darabont nenatočil celovečerák už přes 10 let. Film je po všech stránkách naprostý žrádlo. JE to jeden z těch filmů, který ve vás po dokoukání zanechají takový ten hřejivý pocit, že na tom světě je vlastně vcelku hezky, pokud se člověk dokáže přebrodit přes tu hromadu sraček :). Herci hrajou přímo dokonale a zase si musím trochu povzdechnout, že Tim Robbins nemá tolik slávy a uznání jak by jsi zasloužil. Je důležitý zmínit, že Shawshank je podle mě nejlepší adaptace díla Stephena Kinga. Tohle je jeden z mála případů, kdy se film vyrovnal literárnímu dílu v tomhle případě povídce. Film jsme viděl nekolikrát jak v českým znění, který mimochodem není vůbec špatný, tak i v originále. 99% ()

Salsecnew

Velkolepý, dramatický, místy surový a charismatický snímek!!!!! Ředitel věznice je autoritářský padouch. Doporučuji pro fanoušky Stephena Kinga. Vystupuje zde i Jeffrey DeMunn, jenž také figuruje v mnoha Kingových, nebo Kingem inspirovaných snímcích (Bouře Století od Stephena Kinga, Zelená míle, Mlha), dobrý je i v seriálu Živí mrtví, ale ten jsme sledovali pouze do jednoho dílu po jeho posledním díle, viz můj komentář Živí mrtví. Představitele ředitele věznice Boba Guntona můžeme nalézt rovněž ve výborném titulu Demolition Man. Doporučuji, abyste shlédli taktéž Kriminál a Poslední pevnost. ()

Megahead

Pristupoval som k danému filmu s očakávaniami, keďže na stránke je hodnotený ako prvý najlepší (aspoň v dobe písania tohto komentáru), čo však nemusí byť vždy pravda, keďže pohľad na umenie a vkus máme všetci originálny a čo sa páči jednému alebo desiatim, nemusí sa automaticky páčiť druhému (jedenástemu). Avšak napriek svojej dĺžke (142 min.) film plynie prirodzene a postupne vás vťahuje do pútavého deja. Nechýbajú zaujímavé udalosti, presvedčivý hlavný hrdina (nespravodlivo odsúdený), ktorý si vás svojím správaním vo väzení postupne získava a zároveň záporáci, ktorí dramatizujú dej filmu. Rovnako pútavo je popísaný život vo väzení (mikrosvet) so svojimi pravidlami, väzňami a bachármi. Zároveň ma dosť potešil kvalitný - pozitívny koniec. ()

Filmer01

Perfektný scenár a vynikajúce herecké výkony oprávnene tento film vo viacerých rebríčkoch najlepších filmov histórie dávajú na prvé miesto. Skvost. ()

vince_c

Pro mě asi nejkrásnější filmová metafora všech dob a nejvřelejší poselství. Tim Robbins i Morgan Freeman jsou famózní. 10/10 Rád se k tomuto skvostu vracím. ()

luis13

Neexistuje film, ktery by me emocne tak dostal jako tento. To je u me uz co rict. Obrovska skoda, ze Frank Darabont neni tak produktivni, jeho filmy zboznuji ()

wingman24

Tento film je skvělým příkladem toho, co s člověkem dělá čas v horizontu několika let. I když máte první večer pocit, že tu nepřežijete ani týden, tak za pár let už máte nejlepší přátele v životě a po třiceti letech už toto místo nazýváte svým domovem. Film skvěle vystihuje, jak vypadá život ve vězení a k čemu v takovém případě upnout svou mysl, když už vlastně nic jiného nezbývá. I přesto, že některé scény mají ve filmu surový charakter, jsou případy, kdy se vám na tváři objeví úsměv a někdy i slza v oku. Snímek dokazuje, že opravdové přátele lze nají všude. Také jak je důležité v některých chvílích mít jeden druhého a co vše se dá vybudovat, když máte moře času. Jednoduché, geniální, dojemné a pravdivé svědectví o životě lidí, kteří udělali chybu a navždy s ní budou muset žít. Působivý konec celé dvě a tři čtvrtě hodiny skvěle podtrhuje a uzavírá. Vše bylo řečeno a tento snímek si zaslouží pozici mezi těmi nejlepšími filmy historie. ()

Nik555

Při sledování tohoto snímku jsem neměl šanci na přestávku. Děj mě neskutečně vtáhl. Každý kdo má rád filmy se silným příběhem má i povinnost vidět tuhle klasiku. Vězeňské prostředí mezi jehož zdmi neustále koluje nějaká ta naděje... ()

dodo357

Vykoupení z věznice Shawshank je jeden z nejlepších filmů které byly kdy natočené. Jedná se o dobře natočený film, dobře obsazeny s dobrým příběhem. Ve filmu se podíváme na mladého muže který je odsouzen za vraždu své ženy a milence které načapal doma. Ale chce prokázat svou nevinu ale to se mu nedaří tak je poslán do věznice Shawshank která je velmi střežena. Když se dostane do věznice tak poznává zákony, lidi a hlavně na co si dávat pozor ale zbytek až ve filmu. Film má hezké téma které vás nechá čekat co se vlastně stane. Děj není přesně daný, je plny nečekaných zvratů a hodně převratu které jsou kouzlem tohohle filmů. Soundtrack je hezký, obsazení stojí za to a je hezký natočený. Tento film fakt doporučuji každému ale ne těm kteří nejsou na starší filmy. Tento film jsem si velice oblíbil a musím říct že stálo za to se na tento film podívat. Kdyby šlo dát víc hvězd tak bych je hned dál. 5/5 hvězd. ()

Daevos

Tak tohle je vazne luxusni zalezitost. Nadherny, syrovy, drsny film o neskutecne silne vuli, pratelstvi a vykoupeni. Nevim, jake by to bylo s jinym hercem v.titulni roli, jak se udajne uvazovalo, ale Tim Robbins je neskutecny. A Frank Darabont je nejlepsi, natocit dva silne filmy ze stejneho prostredi a nevykradat se pritom, to je kumst. Diky! ()

PRINC1

Ano dobrý film ale ne nejlepší, Morgan Freeman jako vždy špičkový ale že bych toužil film vidět vícekrát tak to ne, je to jeden z nejlepších filmů z vězeňského prostředí myslím si že film je velice nadhodnocen. ()

dubur

Ono je asi zbytečné komentovat něco, co bylo obdobně komentováno milionkrát. Ale víte co. Člověk si pak připadá, že je součástí něčeho velkého. :) A Shawshank, ač jsem četl povídku a podle mnohých je lepší než zpracování, pro mě je Shawshank opravdu přinejmenším jedním z nejlepších filmů, jaké jsem měl tu čest shlédnout. Hluboký, vtipný, dojemný, a na rozdíl od Zelené míle (kterou jsem btw po prvním shlédnutí řadil výš) jeho kouzlo jen tak nevyprchá. Tedy alespoň pro mě ne. ()

MaleRipley

Co k tomu dodat... Film jsem poprvé viděl ještě celkem dávno předtím, než jsem se dozvěděl o ČSFD nebo jiných podobných filmových serverech. A už tenkrát se mi líbil tak, jako málokterý jiný. Rozepisovat se tu o tom, proč je toto dílo takřka dokonalé, je zbytečné, takových komentářů tu bylo napsáno X a každý z nich bych podtrhl. Omezím se tedy jen na jedno slovo, které hraje klíčovou roli v tomto filmu a které se mi vždy vybaví, když se řekne Shawshank. NADĚJE. ()

EYO EYO

Film z tolkou ľudskosťou a citmi v sebe!!! Dej bol výborný , herecké výkony - najlepšie. Nevedel som či som mal na konci mám byť smutný alebo byť šťastný. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Sněhurka a Darabont