Mladý bankéř Andy Dufresne (Tim Robbins) je v roce 1947 odsouzen za vraždu své ženy a jejího milence. Přesto, že tento čin popírá, čeká na něj dvojnásobný doživotní trest v obávané věznici Shawshank. Andy se snaží přizpůsobit vězeňskému životu a po krušných začátcích se sblíží s Redem (Morgan Freeman), jenž si tu odpykává svůj doživotní trest už dvacet let. Sílu, jak přežít zdejší peklo, Andy nachází v tajném snu a skryté naději na svobodu... (Magic Box)

Martina_K

Nejlepší film, který jsem viděla. Příběh o přátelství, naději a lidské důstojností. Fantastické herecké výkony dvou hlavních představitelů. Tzv. "operní scéna" je nádherná, vyvolala mně mrazení v zádech a o slzách nemluvě. Silný divácký zážitek. ()

TragyCZ

Po zhlédnutí tohoto filmu nejsem 100% rozhodnutý, jestli bych tento film opravdu zařadil na 1. místo nejlepších filmů. Bez pochyby však mohu říct, že ten film je skvělý ! Nejsem zrovna odborník na filmy, takže si tady na něj nebudu hrát... Jednoduše film se mi líbil. Je tak akorát dlouhý, má skvělý scénář a herecké výkony také nejsou zavržení hodné. A tento názor říkám jako člověk, co má prostě rád filmy... Rozhodně každému doporučuji zhlédnout ;) ()

0LiV3R

Ak sa ma niekto z priateľov opýta aký film považujem za najlepší ktorý som kedy videl tak hneď mu odpoviem : Vykúpenie z väznice Shawshank.Je to podľa môjho názoru film ktorý má v sebe všetko čo má skvelý film mať-dokonalý príbeh, napätie,humor.Darabont daroval svetu filmový skvost.Myslím že každý filmový nadšenec ho zaradí medzi svoje top filmy ktoré ostanú na vrchole svetovej kinematografie ešte niekoľko rokov. U mňa 10/10 ()

cendacarovny

Víc než skvělý film. Ukázka krásné lidskosti a nezlomné naděje. Oba hlavní hrdinové působí, jako by své role ani nehráli, jen mě mrzí, že nezískal Oscara. ()

Vsoft

Po prvom videní som ešte hodnú chvíľu pozeral so stŕpnutou mimikou vykrútenou do akéhosi úsmevu na záverečné titulky a rozmýšľal som intenzívne nad tým čo som práve videl. Fantastický film bez akejkoľvek chyby u mňa jednoznačne oveľa silnejší ako Forrest tomu som nejak nie a nie prísť na chuť. Vždy si ho rád pozriem český dabing tak isto fantastický a čokoľvek Robbins / Freeman hrali všetko som im do puntíku veril. 5* ()

Filmslover14

Dlouho jsem se filmu vyhýbala, ale po zhlédnutí plně chápu, proč je hodnocen jako nejlepší. Od cca 20 minuty jsem už vnímala každou scénu, aniž bych myslela na cokoli jiného, což se mi u filmu už hodně dlouho nestalo. Jedním slovem dokonalé. ()

Hantom

Zbytečně přehnané oslavné recenze filmu, který je OK, ale ne dílo boží. Proto už dávno místní recenze filmů ignoruji ()

PATROS

Vykúpenie z väznice Shawshank (1994) Filmy kde je jedna z hlavných postáv zároveň rozprávačom príbehu zbožňujem.Príbeh Andyho je plný útrap i nádeje, priateľstva i zúfalstva.Prostredie väznice nepôsobí až tak pochmúrne. Film dokonalo zobrazuje čoho je človek schopný keď ho nespravodlivosť nezlomí.Freeman sa do svojej role hodí, možno ho v nej už máme všetci zafixovaného. Ide o film, ktorý si človek pozrie i po rokoch, i keď zobrazuje aj krutosť väzenského systému je celkovo príjemný. ()

Akmodos

Co napsat k Shawshanku, aby to nebylo omílání toho samého pořád dokola? Těžko se mi v tom oceánu superlativů (řekněme, že Tichém oceánu) hledá něco, co tu přede mnou ještě nikdo neuvedl. A tak vyzdvihnu třeba to, že jde o skvělý příklad filmové adaptace literatury. Kingova původní povídka je výborná a přirozeně by bez ní nebylo filmu. Darabontova verze se této předlohy drží, ale zároveň ji povyšuje na něco ještě většího a silnějšího. Dodává si svoje a vynechává přesně ty pasáže, co by podle mne filmu uškodily. Tím ovšem zrovna nemyslím fakt, že v knize je Red ryšavý běloch. Doporučuji tedy krom vidění také přečíst, pak tento skvostný film doceníte ještě víc. ()

Salinho92

Stoprocentně jeden z nejlepších filmů, které můžete vidět, zamilujete si tu partu kamarádů, kteří nemají nic jiného než jeden druhého v místě, kde většina zešílí. Na tento film se můžete koukat kdykoliv, čím vícekrát ho uvidíte tím více ho budete milovat :) ()

Maratonec

Jak čtu v komentářích,bylo snad řečeno už vše.Přesto se pokusím něco málo dodat.Že ani v té nejkritičtější chvíli si má člověk uchovávat naději se ví.Ale stejně to nikdy nepřestává udivovat,když se tak stane.Tady se odehrává drama bankéře Andyho(Tim Robbins),který je ve vězení za dvojnásobnou vraždu(manželky a milence).Sledujeme jeho život očima pozdějšího přítele,doživotně odsouzeného Reda(Morgan Freeman).Desítky let ubíhají a zčista jasna náhoda může zachránit Andyho zpackaný život...Dále už nehodlám nic prozrazovat,protože jak rád připomínám:TOHLE SE ZKRÁTKA MUSÍ VIDĚT! ()

PsenickaR

Není možné napsat něco, co ještě napsáno nebylo., už jen samotné umístění filmu v hodnocení o nečem vypovídá. Za mne mohu jen dodat, že než jsem film viděl poprvé, říkal jsem si, že ty dvě hodiny snad přežiju, že drama není zrovna můj šálek kávy. A výsledek ? Rozteklá zrmzlina, ani trochu neupitá cola a nachos bez jediného chybějícího trojhránku. Ano ten film mne dostal, od začátku chytil a pustil až na skutečném konci, kde jsem mohl jen vydechnout wow. Příběh natolik uvěřitelný, tak poutavý a vlastně po desetiletý dlouhý je podáván tak umně, že nejde od něj odtrnout oči. Nádherný film s úžasnými hereckými výkony a dokonalým koncem. ()

jiradvo

Po právu se tento film drží na vrcholu žebříčku, první shlédnutí musí brát dech komukoliv. Absolutní špička mezi filmy. ()

mozartka

Silný příběh, skvělé obsazení. Tohle je jeden z filmů, na které se můžete dívat opakovaně, já byla dojata. ***** ()

chuckie2

bezesporu výborný film, podle mého ovšem velmi přeceňovaný, osobně by se mi nevlezl ani do první 50ky. Například Forrest Gump je IMHO o mnoho lepší. ()

Lucinek

Co dodat k nejlepšímu filmu všech dob? Snad jen to, že doufám, že se v tomto století někomu podaří natočit stejně kvalitní film jakým Shawshank bez debat je. ()

PanIncognito

Toto drama, které musí působit snad na každého diváka, který jej sleduje patří k nejlepším filmům 90. let. Něco tak dojemného, intenzivního a napínavého se zkrátka nedá zapomenout. A ty herecké výkony... není divu, že jde na Česko-Slovenské filmové databázi o jeden z nejoblíbenějších filmů. :-o (viděno s dabingem) ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Sněhurka a Darabont