Mladý bankéř Andy Dufresne (Tim Robbins) je v roce 1947 odsouzen za vraždu své ženy a jejího milence. Přesto, že tento čin popírá, čeká na něj dvojnásobný doživotní trest v obávané věznici Shawshank. Andy se snaží přizpůsobit vězeňskému životu a po krušných začátcích se sblíží s Redem (Morgan Freeman), jenž si tu odpykává svůj doživotní trest už dvacet let. Sílu, jak přežít zdejší peklo, Andy nachází v tajném snu a skryté naději na svobodu... (Magic Box)

Fary

Na tenhle film jsem se opravdu dlouho odhodlaval a musim rict, ze jsem rad, ze jsem se konecne odhodlal. Je to film, ktery rozhodne stoji za to videt a ktery vas navzdory sve delce nenecha ho nedokoukat. Jedine, co me od nej celou dobu zrazovalo byl nazev a plakat, nicmene kdyz prekonate tyhle drobnosti, zjistite, ze se pod nimi skryva opravdu zajimavy film. At uz diky Morganu Freemanovi, Timu Robbinsonovi nebo komukoliv dalsimu kdo v tom hraje. Rozhodne doporucuji! ()

Scevola

Tento film je pravom podla hodnotenia (csfd aj imdb) najlepsim filmom vsetkych cias. Nepoznam cloveka ktore mu by sa nepacil. Mozno je uspesny aj preto, lebo dava ludstvu to co od nepamati potrebuje - nadej. 10/10 ()

Ledkodlaq

Shawshank je prostě klasika. Způsob podání i vyprávění, ztvárnění jednotlivých charakterů i dílčí scény, vše ve mě nechává hluboký zážitek a ještě několik dní po shlédnutí mi doznívá, a není mnoho filmů, co tohle umí. ()

rtio

Můj první komentář :) Filmy z vězenského prostředí byly vždy mými oblíbenými. A tohle je ten nejlepší z nich. Příběh, který odsýpá od počátečního odsouzení Andyho až po závěřečné titulky. Tomu filmu není co vytknout. Skvělá knižní adaptace od Stephena Kinga, skvělý hudebni podtext Thomase Newmana a vynikající ústřední dvojka Robbins a Freeman a navrch perfektní práce Darabonta. Právoplatně nejlepší film na csfd. / 99 %:) / ()

Norino12

Potrebuje vôbec 1. najlepší film na csfd.cz komentár ? myslím si, že toto hovorí za všetko. Film plný emócií, skvelých hlášok, bezchybný scenár aj réžia, perfektné herecké výkony a pri tom tá väzenská atmosféra... brr zimomriavky mám čo i len pri pomyslení na tento skvelý film. Ten kto nevidel tento film sa snáď ani nemôže považovať za filmového fanúšika. ()

MMJ

Hodně, hodně dobrej film ! Napínavej příběh, dobrej příběh.. Za mě jasných 5*****.. Takhle dobrej film sem hodně dlouho neviděl :).. Byl sem maximálně spokojenej :).. 98% ()

farfalla

V roce 1982 napsal román ´Rita Hayworth and Shawshank Redemption´. V roce 1947 je Andy Dufresne (Tim Robbins) odsouzený do vězení. Ellis Boyd ´Red´ Redding tam už dvacet let je. Film má velmi dobrou režii. Přes vedlejší postavy podtrhuje, čím tyto dvě hlavní postavy prochází a co by je mohlo čekat. Institucionalizování se, nebo problémy s vedením věznice. Ředitel a ostatní dozorci řeší všechny nepříjemnosti smrtí. Andy je typem člověka, který si lidí drží od těla, ale na druhou stranuvycítí, co si může dovolit a má cit pro přežití. ()

Miller

Film dávající mii naději, když mi bylo nejhůř, kdyuž mi bylo dobře, zajistil, aby mi bylo ještě lépe. Film, který jsem si ze začátku pustil třeba 3x za sebou. Výborná režie Darabonta, výborné herecké výkony, PŘENÁDHERNÁ hudba a kamera. Já nevím co více k tomuto skvostu světové kinematografie. Prostě kultovní film, co si zaslouží 100% Rotten Tomatoes: 98% | FDb.cz: 93% | kfilmu.net: 92% | IMDb: 93% | Kinobox: 92% | průměr: 94% ()

Janega

Málokedy sa stane, že film vo mne vyvolá skutočný filmový zážitok plný emócií, no tomuto snímku sa to podarilo na plnej čiare. Je to asi ten najdepresívnejší film, aký som kedy videl, kvôli čomu som mal niekoľkokrát chuť ho prepnúť, no som rád, že som tento filmový skvost dopozeral do konca. ()

eagle-eye

Po X letech musím dát do TOP 10, tento film mě vždycky přiková do křesla, ač jej znám skoro nazpaměť, je to zkrátka dokonalé dílo a jeden z vrcholů kinematografie. ()

Pat.Ko

Neobyčajným príbehom, ktorý vo svojej hĺbke ponúka silné a emocionálne zážitky. Režisér Frank Darabont vytvoril majstrovský kúsok, ktorý oslovuje nielen svojou hereckou zostavou, ale aj dojemným príbehom, hlbokou atmosférou a vynikajúcou kinematografiou. Hlavným ťahúňom filmu je jeho zaujímavý príbeh o nádeji, priateľstve a ľudskej odolnosti. Andy Dufresne (Tim Robbins) je odsúdený za zločin, ktorý nespáchal, a jeho postupné prispôsobovanie sa životu za mrežami v Shawshanku je nesmierne dojímavé. Jeho priateľstvo s Redom (Morgan Freeman) je srdcervúce a ich spoločné úsilie o zmenu životoch väzňov prináša pocit nádeje a ľudskej solidarity. Herecké výkony sú v tomto filme jednými z najlepších, aké som kedy videl. Tim Robbins a Morgan Freeman hrajú svoje postavy s neuveriteľnou autenticitou. Ich chemická interakcia a zároveň individuálne boje so životom vo väzení sú úchvatné a pútajú pozornosť diváka. Atmosféra filmu je temná, no zároveň plná nádeje. Scenárista a režisér sa sústredili na detaily a vykreslili svet väzenia tak presvedčivo, že sa divák cíti byť súčasťou tohto prostredia. Hudba Thomasa Newmana pridáva do hĺbky emócií a pomáha preniesť nádych tej doby. Vizuálna stránka filmu je neskutočná. Kamera zachytáva kontrast medzi životom vo väzení a vonkajším svetom tak majstrovsky, že to podporuje hlavnú tému nádeje a túžby po slobode. Celkovo povedané, film je vizuálne a herecky pôsobivý, s dojímavým príbehom, ktorý drží v napätí od začiatku až do konca. Je to skutočný klenot svetovej kinematografie, ktorý si zaslúži miesto v srdci každého filmového nadšenca. 10/10. ()

pjotr76

K tomuto filmu asi tolik - ten film není špatný. Ale zároveň není ničím nový, ničím převratný, ničím nevybočuje z řady. Dobře natočený film, standardní výkon Morgana Freemana, dobrý výkon Tima Robbinse, vynalézavý scénář. Film se silným tahem na "branku" - protože ta hlavní zápletka a nejemotivnější scény se odehrají v posledních 15-20 minutách filmu...ale takovéhle překvapivé zvraty (mimochodem v poslední době v kinematografii až nadužívané), z něj přece nemůžou dělat takovou špičku v hodnocení. Uchvátilo li vás tolik téma lidského odboje proti autoritám věznice, doporučuju shlédnout např. film Frajer Luke s Paulem Newman, právě v tomhle oboru je Shawshank redemption o třídu horší. ()

abysser

velmý dobrý snímek, který ve mě budí nostalgii starých vězeňských časů a la Zelená míle... Místy jsem vězňům skoro až záviděl :) ()

Greedo

Tento film mě v několika scénách připravil o dech. Něco tak lidského, dojemného a nepředvídatelného jsem asi ještě neviděl. Přestože se téměř celý film odehrává ve věznici, nepřijde mi ani v sekundě nudný. Opravdová krása. U tohoto snímku si vždy rád pobrečím ()

MadChick

Nevím jestli můžu psát k tomuto filmu komentář, protože je to můj zamilovaný kousek což podle mého názoru znamená, že se jedná opravdu o nejlepší film na kterém kdy spočinul můj zrak. Ten film má všechno: silný příběh, perfektní režijní práci, přehlídku hereckého umění zejména v podání Robinse a Freemena a navíc má jednu velmi důležitou přísadu a tou je srdce. Zkrátím své výlevy na jednu poslední větu: Shawshank redemption je film, který by měl vidět opravdu každý, kdo se alespoň trochu zajímá o filmy a jistojistě se k němu bude dříve či později určitě s láskou ještě mnohokrát vracet :) ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Sněhurka a Darabont