Claw

Zábavný trash, který si naprosto vůbec na nic nehraje. Velkomasakr na párty na jezeře super, ale pokud si vzpomeneme například na "Braindead", není zde nic, co by i běžného diváka hororů vyloženě dostalo (až na ten penis, to byl fakt úlet). Svůj původ jako kdyby si film dával za přednost a nevadí mu diváka zasypat mixem stupidních dialogů a mizerných efektů, udělat si z toho děsnou srandu, a ještě u toho nezapomenout na vznešené umění :-) Alexandre Aja viditelně rozumí žánru a dokázal z filmu, který je v samém základu někde na úrovni levného žraločího céčka ze Syfy, udělat překvapivě snesitelnou záležitost s tupými, ale stále docela sympatickými postavami. Zejména u Jerryho O'Connella je vidět, že se rolí vyloženě bavil. /50%/ ()

Rocky62

Právě jsem shlédl recenzi v jednom televizním pořadu, kde se dozvídám, že je to dokonalé, chytlavé díky nahým dívkám, totální zábavný masakr, což je k smíchu. Nějaké individuum dokonce prohlásilo, že je to podobné se Spielbergovými Čelistmi, po zaznění této věty jsem pořad vypnul. Mé hodnocení zní takto: Debilní trapný rádoby brutální blábol, který zachraňuje od odpadu jen malá špetka lehce úsměvných scén a Richard Dreyfuss si zřejmě neváží své důstojnosti, když se rozhodl krátce účinkovat v této příšernosti.10% ()

Chrustyn

Alexandre Aja, který dokázal, že horory zvládá a nebojí se krve nám tentokrát přináší remake hororu, který byl ve své době odpovědí na legendární "Čelisti". Film přizpůsobil dnešním divákům a dostal do kin kvalitní, zábavný a extrémně krvavý horor, který ani tak není hororem. Tam, kde ostatní žánrově podobné filmy stupňují napětí, tam Aja uspokojuje touhy všech nadržených teenagerů pohledy na slečny s obnaženým poprsím. Tolik záběrů na zadky a prsa (ne, že by mi to vadilo) jsem v jednom filmu opravdu ještě neviděl a popravdě jsem si ani moc neuvědomoval, že se zde vůbec nic neděje a dialogy jsou ploché jak žádná z komparsistek (troufám si tvrdit, že casting byl na celém natáčení nejzábavnější). Poté se však film dostane do fáze alespoň vzdáleně připomínající horor a Aja rozpoutá masakrální orgie, takřka biblických rozměrů. Zapomeňte na posledního "Ramba" nebo "Machette" to co se děje zde je srovnatelné jen s Jacksonovou legendární párty, ukončenou sekačkou na trávu (pamětníci ví o čem je řeč). Aja si vychutnává, takřka každičkou smrt a věřte, že ukousnuté končetiny jsou minimum a občas si režisér neodpustí ani pár morbidních vtípků (ať už se jedná o ukousnutý penis či smrt Eliho Rotha). Aja natočil horor, který potěší jak mladší generaci (pohledy na mladé slečny, rychlá hudba a krev) tak i pamětníky, kteří vyrůstali na podobných filmech (potěší cameo Richarda Dreyfusse) jen to chce si uvědomit, že to páni tvůrci opravdu nemysleli vážně, což dokazuje naprosto zbytečný až trapný poslední záběr. P.S. 3D ve filmu není nijak podstatné (viděl jsem klasickou verzi a bylo mi úplně jasné jaké záběry tvůrci zamýšleli jako trojrozměrné) a jde v podstatě jen o to, že čas od času něco vylítne na kameru (krev, končetina, zvratky či již zmíněný penis) a má to vzbudit jakýsi úžas. ()

iamek

Od Piranhe jsem možná čekal trošku více než jsem měl možnost vidět. Aja natočil snímek tak jak ho široká veřejnost chtěla, ale i tak film je finanční průser. Scény kdy rybičky papají desítky studentíku je naprosto dokonalý. Tolik krve, rozsekaných lidí, části těl atd se jen tak nevidí. Navíc první polovinu film připomíná trošku erotický film. Aspoň bylo na co koukat, protože první půlka byla docela nuda. Nejvíce mě rozsekala lesby scéna pod vodou. Potěšila taky cameo role Eliho Rotha. Pokud vznikne dvojka budu se těšit. ()

SeBig

Parádní krvavá zábava. Některý scény jsou fakt nechutný, ale ja si film užil. Potěšil i Ving Rhymes opět v uniformě. ()

klerik

Napriek tomu, že som nečakal nič hlboké, prekvapilo ma úplne rezignovanie na scenár. Krvavé scény sú cool, ženské prsia sú cool, má to ten správny letný look. Nie je tam žiadne napätie, je to len zábavka ťažiaca z toho, že režisér mal značne voľné ruky. A áno, aj ja odteraz zbožnujem plutvové plávanie... ()

korbitch22

Přesně takhle má vypadat ultra vtipné béčko!Jasně sebeparodující krvák,který se nebere vážně a dělá si ze všeho prdel,včetně sebe sama.Nadupaný brutální akcí od začátku do konce,všude plno skvělých hlášek a nádherných koziček,Aja pochopil plně podstatu věci,paroduje veškeré eko vyvražďováky.Příběh je jednoduchej,postavy hloupé.Je to taková zábava,že filmu odpustíte i plno debilních scén,třeba ta nakoci,jak na ten provaz vlezou všichni najednou :-DD Tady šlo hlavně o perverznost,které se mi dostalo měrou vrchovatou,snědenej penis byl sice kafčo silný i na mě,ale třeba jak se ty holčině zaseknou vlasy to vrtule od motoru....to byl prostě nářez.Hodnotit nějaký děj nemá cenu.Je to brutální komedie,která má být vtipná a vtipná je.Skvělej oddych u kterýho vypnete a navíc ten konec,byl vážně skvělej!A rodiče sou kde?.......:-) ()

mcb

Parádní nekorektní masakr z polozapomenuté doby. Aja připravil cílovému divákovi (=teenagerovi) narvaný balíček všeho, co by chtěl v letním filmu vidět na plátně. Párty, dudy (,,Já řeknu du, vy řeknete dy!"), soft porno, nejvyřvanější pecky z komerčních rádií a především brutální násilí polité hektolitry krve, které je snad největší, co se k nám kdy dostalo do kin. Žádných přehnaných digitálních laskomin se však nedočkáme (snad jen samotných piraní), Aja servíruje naturalisticky autentický zážitek, kde víc než přehnané stylizované záběry na ukousnuté genitálie, zůstane v hlavě poctivá maskérská práce někdy z dob Braindeadu. Navíc i když se jedná o stoprocentní výplach, dějově a herecky někde na úrovni pořadů z Disney Channel, potěší i řadou hororových momentů, které fungují výborně i přes to, že dodržují všechna pravidla svého žánru, tudíž nemají čím překvapit. I tak je Piraňa i přes slabé 3D malým distribučním zázrakem v tuzemských kinech. Je možné, že se s podobným filmem dlouho znovu nesetkáme. Snad do té doby než připlave dvojka. Sem s ní! 7/10 ()

Stanislaus

Trojrozměrná (v mém případě naštěstí pouze 2D) Piraňa je IMHO nejkrvavějším, nejbrutálnějším a nejnechutnějším počinem celé dekády. Tvůrci si nebrali servítek ohledně plavajících končetin, vylezlých vnitřností či hektolitrů krve. Na druhou stranu, efekty stály chvílemi za pendrek - viz záběr na více jak jednu piraňu či uhryzlý penis. Zkrátka typicky béčkový americký horor s pořádnou dávkou krve, kde nejdrsnější scénou byla ta s padajícím pódiem do "jezera smrti". P.S. Ten konec si mohli odpustit!!! ()

jojinecko

Aja má talent na atmosféru a gore to je jasné. No čo z toho, keď Piranha je len priblblý, lacný, chladne marketingovo vykalkulovaný produkt. ()

lillien

Ač ženská, tak i já se občas ráda podívám na kozy, ale od tohoto jsem primárně očekávala horor, ach to jsem se spletla. Bohužel v záplavě silikonů, naprostých nesmyslů a skoků z jedněch nesympatických postav na druhé jsem už pak nebyla schopna ocenit jinak mnou milované gore efekty. A nejvíc mě tam ku konci dorazil nějakej slizskej chcípák, kterej se zajímal o svý péro, ač měl nohy ožrané na kost a v normální situaci už by vůbec s takovou ztrátou krve a takovým traumatem nežil. Ale pozor, chcípák s pahýlama si jen odpočinul, aby po pár desítkách minut ještě promluvil v závěrečné konečně smrtelné křeči o kozách. Já chápu, že na podobné "detaily" se v hororech moc nehledí, ale tady toho bylo prostě moc. Scénář příšernej, děj nudnej, neustálé záběry na záplavy tančících studentů, kteří všichni vypadali jako z castingu na pornofilm a ryby, které opět ve vodě dělají vrrrrr, jako autíčko na setrvačník. Tak jako pro dvanáctileté onanisty dobrý ( promiň příteli Verbale :)), ale u mě tentokrát zvítězila klasika ze 78'. ()

Nettrass

Ryba se má chovat slušně. Poslušně naskočit na háček, v kuchyni sama odkládat šupiny a kostí mít jako ústřice. Taky by se měly ryby víc koupat, pač dost často smrdí. Tyhle domutovaný potvůrky porušily všechny pravidla slušného chování i stolování. Snad kromě jednoho, že neřvaly. Tak se mi nedivte, že jediné co z nich jím, jsou jejich prsty. Stejně je moc nepotřebujou, když mají ploutve. ()

Flego

Najväčšiu zábavu budú zrejme prežívať pubertální mladíci na prednostiach vygumovaných dievčin... Film má mnoho dier v logike a keďže sa nesie v rýchlom tempe ( čo je asi jediná výhoda ), scenáristi pozabudli prepracovať dejové línie. Ako im to pasovalo, tak to napísali. Nie je to úplný brak, skôr béčkový horror na jedno pozretie. ()

anais

Nečekaně zábavné a zbytečně krátké. Po tom posledním záběru měla přijít ještě finální řež... ()

anderson

Keď človek vidí ako sa hlavní hrdinovia ako idioti natlačia na jedno biedne ukotvené lano a bez nadsázky sa tvária, že je to jediné (v rámci filmu) logické riešenie ako sa zachrániť, je mu z toho do plaču ... Mimochodom jedinú atrakciu a jadro filmu tvorí monumentálny masaker v prístave. Nič viac nič menej. Asi som čakal väčšiu zábavu. (8.9.2010) - výlučne pre užívateľa zly.dvojce: Ďakujem, že si si pozrel môj profil a ďakujem, že si ho vzhľadom na svoj nedostižný intelekt tak majstrovsky ohodnotil. :-) Takisto ďakujem, že si nenechal nitku suchú ani na hodnotení mňa a mojich telesných disproporcií. Ja som si bohužiaľ tvoj profil nepozrel a iste som prišiel o "hodně". Ale keď niekoho moje hodnotenie tejto zlátaniny vybudí až k takémuto plamennému komentáru, hreje ma to pri srdci. :-) Veď ak ma takýto "inteligent" ako ty počastuje dokonca prezývkou "dutohlav", tak to nepotrebuje žiaden ďalší komentár. (9.9.2010) --- "PS: pro pana andersona, prepsat svuj arogantni namyslenej komentar na slusnou verzi a pak si tu hrat na ublizenecka je znamka dusevni ubohosti." - Ak si tým myslel to, že si svoj komentár plný invektív voči mne "přepsal" a teraz sa tu hráš na ublíženého chudáčika, tak to hodnotenie na teba pasuje priam zázračne. :-) (27.7.2011) ()

jonyyy

A zrodil se nový žánr! Říkejme mu pornohoror. Piranha má výhodu, a to tu, že nebere sama sebe vážně. Jedno klišé záměrně střídá druhé, krvavé orgie jsou prokládány vtipama a všechno je proloženo záběrama na polonahá těla. Ne že by tu 3D efekt byl tak podstatný jako v Avataru nebo Residentu, ale už jen kvůli té podvodní porno symfonii doufám, že Piranhu v tomto formátu ještě uvidím. Je to sice jeden z posledních hororových žánrů, u kterého bych se bál, ale na druhou stranu lekaček doprovázených zvukovým efektem tam bylo dost. Horor roku? Ne! Nejzábavnější horor od Úsvitu mrtvých! 95% BTW se té piranhi nedivím, že to vyplivla. Mě by ten penis taky nechutnal. Zhlédnuto v kině v 3D - 169 Kč ()

eraserhead666

Tak tohle je snad první remake co jsem viděl, který má svou existenci jaksi oprávněnou. V původním filmu totiž nešlo o nic jiného než jen o hejno žravých rybek požírajících bezvýznamné lidské plémě. Nic hlubšího, nic originálnějšího, nic světoborného. Šlo pouze o fakt, jak to natočit. A dnešní moderní doba, rozvinutější filmový průmysl (po té technické stránce) umožnil natočit to snad i lépe. A ono se to docela povedlo. Přesně jak píše Slasher - ta přidaná hodnota je zde chvályhodná, ocenitelná, zasloužená, oprávněná. Pro to stálo za to, ten remake natočit. I když faktem je, že digitálním trikům zřejmě už nikdy nepřijdu na chuť a zpravidla mě spíše prudí než abych nad nimi jásal. Ale, Ajovy žravé rybičky jsou přesně takové, jaké mají být, plné krve, gore, ukousaných končetin, nahoty (podnapilá mládež si přece užívá prázdnin u vody, snad by jste nečekali/y, že budou chodit ve skafandrech), humoru, akce. Abych pravdu řekl, čekal jsem méně, rozhodně ne více a v globálu jsem byl spokojen. Plejáda známých jmen mě až zaskočila, ale ocenil jsem. Zejména mou oblíbenkyni Elizabeth Shue (ještě pořád žárlím na Nicholase Cagea) a Dinu Meyer (i když je tu jen pár minut). ()

SOLOM.

Aja patří mezi moje nejoblíbenější režiséry a zatím mě svými výtvory snad ani jednou nezklamal. A ani tentokrát se mu nepovedlo za což jsem mu vděčný. Pro mě byl tento film jedna velká jízda, kterou jsem si užil od začátku až do úplného konce. ()