Ezekiel1

Jednohubka. Čekal bych od Aji rozhodně víc. Tohle je obrovské zklamání. Naprosto nadutý film. Řekl bych až "moderní béčko". S 3* jdu nahoru jen díky poslední scéně ;) 50% ()

iampatrik

PIRANHA BY SE SPÍŠE MĚLA JMENOVAT "COOL TANČÍCÍ AMERICKÁ MLÁDEŽ NA ČLUNECH", "SILIKONY 3D" APOD.. NA DRUHOU STRANU VE FILMU NAJDEME POVEDENÉ ÚTOKY "RYBEK", KDY LIDÉ PŘICHÁZEJÍ O ČÁSTI TĚLA, CHYBÍ KUSY MASA A TAK DÁLE. CO MĚ VŠAK NEJVÍCE POBAVILO, BYLO UKOUSNUTÉ MUŽSTVÍ A BOJ DVOU PIRANÍ O NĚJ. A CO BY SE MĚLO DOPSAT DO UČEBNIC A PŘIRODOVĚDNÝCH KNIH JE SKUTEČNOST, ŽE PIRANĚ JEDÍ KROMĚ MASA I SILIKÓNY! ()

colapso

Pokud divák přežije 50.minut relativní nudy s občasným pohledem na nějaké to ňadro,dostane 15.minutový,brutální útok krvežíznivých rybiček,docela málo,ne? Původně jsem chtěl dát hvězdičky 2,ale nakonec dávám 3,z důvodu několika opravdu zábavných úmrtí. ()

Rendiss

Kdybych šel na 3D do kina, tak bych z toho měl snad větší požitek, ale to jsem neudělal. Ono tam taky těch 3D záběrů asi moc vidět nebylo, maximálně úvodní titulky, které se rádoby vlní. Jinak film je tak trochu divná předělávka, piraně se po 2 milionech let probrali z delíria a mají hlad, tak si doplavou pro potravu tam, kde je zrovna megapárty polonahých studentů. Pěknej nájezd, to jo. Taky je hezký do filmu přidat pár smrtí, které nejsou způsobeny zrovna piraněma. Například, jak tam tu slečnu pěkně přeřízne ocelový lano, to bylo krásný. Konec mě ale dostal, oni to jsou všechno jenom mláďata? A chcete mi říct, že bude i druhej díl? Ten si snad ale nechám i ujít. ()

Prochy38

Jak tak koukám, vyčnívám lehce z davu. Asi to moc nechápu. Nebo jsme národ, kterýmu stačí ukázat nahý kozy a kupu ohlodanejch mrtvol? Film začal fakt dobře. I když pravděpodobnost, že se u jezera neobjeví jediná holka, která by byla trochu škaredá, nebo tlustá, nebo měla kozy menší než trojky, nebo měla snad jednodílný plavky, je asi malá... Ale teď je to moderní. Jako lákadlo to zabralo. K. Brook můžu hodně. Děj je už tisíckrát omleté klišé, o tom se asi ale nemá smysl bavit. Obsazení jinak solidní. Je vidět, že tvůrci si dali fakt záležet na detailu rozpadu lidského těla, a to ve velkém nejen stylu ale i počtu. Že se ryby chovají jako stroje a ne přirození tvorové, to se asi musí tady u těch b-ček brát. Ale ten konec. Ježiši, to bylo tak trapné! Ubohé, slabé, nevtipné.... Chtěl jsem dát 3*, ale ten konec mi to celý zhnusil... Tleskám R. Dreyfussovi a Ch. Lloydovi - ti se musí na stará kolena hodně nudit.... ()

Landauer

Aja se tedy skutečně odvázal, ale bohužel až ve druhé polovině. Škoda, že scenárista nepřišel s ještě několika zápletkami, protože celá první třičtvrtě hodina působí jak nekonečná reklama na cool-teen-summer life, což se fakt poměrně brzy okouká. Zklamal mě i přehrávající Ch. Lloyd a pár kravin, hlavně v závěru, kdy se např. hlavnímu teen-hrdinovi podaří odlákat úplně všechny piraně jedinou mrtvolou, což je vzhledem k předchozím událostem fakt nepochopitelná facka. Taky nechápu, proč v podobných filmech pořád vysvětlujou, jak se tam ty potvory dostaly a jak tam ty miliony let přežívaly. Kdyby tohle vynechali úplně, bylo by to stokrát lepší, než taková kravina, jako kanibalismus (který by velmi brzy vedl k vyhynutí celé populace uvězněných rybiček). Nicméně tohle nechme plavat, neboť od scenáristů laciných béček se nečekají valné biologické znalosti, nýbrž hektolitry krve a hromady masa, a to zase musím uznat, že tvůrci své malé řeznictví zásobili více než slušně. Dopřáli sobě i divákům skutečnou krvavou žeň a také (a to u hollywoodských béček velmi oceňuji) zcela nepuritánskou oslavu nahého ženského těla. Ta sice někdy utrpí nepříjemný šrám, po kterém se v člověku smísí emoce (přece jenom se těžko dívá na krásnou nahou slečnu s uhryznutýma nohama), ale příjemný pocit, že v hollywoodu existují režiséři, kteří se dokáží vytrhnout uzdě, převládá. Akorát ten nadhled v naturalistických scénách by mohl být znatelnější. Útok piraní tak místo, aby připomínal masakry ála Peter Jackson spíš nechá vzpomenout na vylodění v Normandii v Zachraňte vojína Ryana. Tak jako tak nezapomenutelná scéna. ()

TERRORDROME

Zvieratkovské horory kde na ľudí útočia hady, mravce, vtáky, ryby, raky a iné živočíšne chujoviny som nikdy nemal rád. Nie som fanúšikom Čeľustí, pôvodnú Piraňu som videl kedysi dávno a nudil som sa, tak ako pri dvojke ktorú natočil sám veľký James Cameron. Alexandre Aja ale všetkých prešťal a jeho piraňovina je to najlepšie čo sa dá v rámci žánru vidieť. V druhej polovici filmu sa rozpúta úžasný piranský megamasaker plný na kosť ohlodaných chudákov a roztrúsených plávajúcich údov. K tomu čierny humor, nestráviteľné silikóny, jeden vygrgnutý čurák a Ving Rhames porcujúci pirane motorom z lode. Tentoraz ma Aja dostal, dúfam že to zopakuje. ()

Haymar

Hollywoode prosím, když chceš chrlit pořád další a další remaky starejch hororů, tak ať je točí Aja! Už jenom Aja! V pořadí už druhá předělávka (možná třetí - původní Zrcadla neznám, takže nemůžu sloužit) "Made by Aja", která zcela válcuje originál. Piraňa ze '78 sice nebyla nic extra, zároveň ale samotnej námět je natolik slabej, že přetavit jej do ucházejícího stavu už chce notnou dávku odvahy a talentu! Obojího má naštěstí tenhle frantík na rozdávání, takže nám tu servíruje svůj typický styl (tak jak jej máme rádi) plný napětí, krve, nahoty, brutality ale i humoru - vše zcela vyváženě (no dobře, ta krev tu přeci jen dominuje, ale o tom to přeci sakra je ne?!). Potěší i pár starých známých xichtů v epizodních roličkách (Lloyd, Dreyfuss, Rhames)... ()

Drirr

Hrozně se mi líbí jak i tu největší hovadinu dokážou někteří úchvatně intelektuálně okecat. To je prostě super :-DD ()

Paldiny

Jedna veľká nonstop párty, kde sa nezdráha zúčastniť hromada porno herečiek s bikinami i bez nich a ešte väčšia hromada nasrdených pra-piraní. Táto vysokooktánová prehliadka ani na chvíľu nenudí a nedovolí uhnúť pohľadom. Film vo svojej škatuľke ponúka presne to, čo si od žánru prajeme vidieť. V kľúčových scénach nechýba napätie, v iných zase vtip, hlavný chod je kapitola sama o sebe a tie telá! Operné číslo dvoch morských víl by dostalo do mokrého stavu aj asexuála. 3D rovnako využité, plávajúci penis po kinosále som skutočne ešte nevidel. Radosť pozerať, teda nie na penis, na film samozrejme :) ()

Patrik256

Rozpočet_ 24 milionov dolarov // Tržby_ 83.1 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 3 950 736 Kč // Diváci v ČR_ 22 364 // Tržby v USA*_ 25 milionov dolarov ()

El_Rabbit

Tak jsem si zase po delší době pořádně užil remake klasického hororu. Pořádnej masakr, skvěle natočenej a hlavně nezaplácanej zbytečným balastem, uměle neprodlužovanej s ideální minutáží na tenhle typ filmu. Velice naturalistické scény přidávají na uvěřitelnosti a atmosféře, možná i doufám, že jsem viděl sestříhanou verzi a existuje i nnějaká UNRATED. Pan Aja se nám zase skvěle předvedl, zapřemejšlím, jestli si rybičky ještě nezopakuju ve 3D, až se dostanou do našich kin. Tohle je prostě konečně stará dobrá béčková klasika s nádechem přelomu 70. a 80. let, v novém kabátě. Taková, jakou mají řánroví fanoušci rádi. Všichny nový Pátky, Můry a Halloweeny (až na ten první) nechť se stanou žrádlem pro rybičky! btw. Zrovna jsem dokuřoval vodárnu, když film končil a při poslední scéně jsem si málem šlauchem vyrazil zuby. :D ()

Zombi

Kozy a ryby, to je oč tu běží. Tenhle zvířecí horor se nebere vůbec vážně a je to jen dobře, protože scénář přehnanou logikou netrpí, ale to už je úděl těchto filmů, zato koeficient zábavnosti je překvapivě vysoko. Zpočátku si dají pirani jen sem tam nějakou jednohubku a Aja se víc věnuje polonahým modelkám a výstavním odhaleným trojkám až čertvíkolikátkám, atmosféra permanentní letní pařby je dokonalá a později, když už se do toho pravěké rybyčky pořádně pustí, je to fakt brutální masakr, jakej tu dlouho nebyl. Ve filmu se občas objeví i zdařilý náznak napětí, především při prozkoumávání otevřené průrvy na dně jezera, a to se taky cení. 4 hvězdy ve své škatulce. ()

Bucounit

Skvelá zábava, kozatých holiek, že by aj Prcičky závideli, hlášky nekompromisné a záverečný masaker neodolatelný. 7/10 ()

Ajjinka

Pokud bylo účelem celého filmu dosáhnout rekordního počtu okousaných končetin, splnil své očekávání. Pokud bylo účelem ukázat co nejvíce silikonových prsou, stále si film vede poměrně slušně. Pokud však šlo o cokoliv jiného, uniklo mi to. Naprostá šílenost. ()

lareinna odpad!

Tak toto je treťotriedna ....sorry, ale nič zábavné som na tom nenašla, hororové tiež nie. Akčnosť? No neviem, ale už asi nerozumiem, čo tým chceli povedať. Je ale pravda, že už dlho som nevidela väčšiu blbosť, tak toto je na tom asi to najzábavnejšie...Nemám rada veľa krvi ale o tom to nie je. Každý komentuje vo filmoch hlavne ako reálne boli napr. akčné scény, ako boli spracované a podobne. Pri filmoch, ktoré za to stoja a filmoch, ktoré človeka prinútia sa zamyslieť nad nejakou myšlienkou, je toľko kritiky. Pri tomto výtvore, podivuhodne veľa chvály. ()

MkSallam

Jasně, Aja nabídl přesně to co sliboval a ta hromada odhalených prsou/gore efektů (skalp lodním šroubem, fuj) správně naladěného diváka potěší, ale muselo to být v tam blbém téměř až imbecilně poskládaném balení. Hranice mezi znalostí klišé a jejich nadužíváním je totiž velmi tenká a tady moc nefunguje, natož když vše korunují příšerné herecké výkony téměř všech zúčastněných. Krev je fajn, ale na dobrej film sama o sobě nestačí, tohle je jen blbinka na jedno odpoledne na kterou si za pár měsíců vzpomene jen pár nadrženejch teenagerů..... ()

Dallas

Béčko roka som tipoval Machete, ale Piranha si tento titul doslova urvala pre seba. Aja je nechuťák toho najhrubšieho zrna. Už od samého začiatku nám dáva vedieť o čo tu pôjde, keď típka ktorý sa postavil proti samotným čelustiam nechal zožrať hneď prvého. Niečo také ako masaker párty na jazere sa len tak nevidí. Splatter chuťoviek je tu aj na 10 filmov. Mnoho odkazou a parádne obsadenie. No a Ashlyn Brooke som takto teda ešte prefiknúť nevidel :). Zubatých 75% ()

seko0408

Pirane vyzerali ako z umelej hmoty a to ich neprirodzené trhavé plávanie... no otras. Na môj vkus, slabý odvar hororu. Niektoré pasáže (odtrhnuté ruky, nohy a pod.) boli síce spravené pekne, ale bolo ich málo. Myslím, že väčšiu časť mužských divákov ovplyvnili pri hodnotení "bikiny" . ()