Dvaadvacetiletý Scott Pilgrim je poněkud nevyzrálý mladík, který hraje v rockové kapele Sex Bob-Omb. Zrovna je bez práce a chodí s roztomilou středoškolačkou. Všechno je skvělé, dokud mu do života nevstoupí úžasná a nebezpečná Ramona Flowersová. Po uši se do ní zamiluje a začne plánovat společnou budoucnost. Scott brzy zjišťuje, že jeho vysněná dívka si životem nese velmi neobvyklé břemeno. V cestě ke štěstí mu totiž stojí sedm bývalých Ramoniných partnerů, kteří ovládají její milostný život a udělají cokoli, aby byl okamžitě odstraněn každý další nový nápadník. Pokud chce Scott získat svou lásku, bude muset všechny expartnery zničit dřív, než oni zlikvidují jeho. (TV Nova)

Tomas_313

Vtipné, nápadité, pošahané a nadmíru sympatické. Vlastně už jsem dlouho neviděl něco tak ulítlého, ale zároveň tak nakažlivého. Ramona (Mary Elizabeth Winstead) vypadá lépe než v reálu a hlavní hrdina se svým dokonale přiblblým výrazem dostává film do úplně jiných rozměrů. Perfektní vizualizace a přeskakování ze scény do scény dodává filmu ten správný komiksový podtext, který se k téhle fantasmagorii (míněno pouze v dobrém) naprosto hodí, kamera a hudba také bravurní, takže až na pomalejší rozjezd, který je ale brzy vykompenzován, je to prvotřídní akční komedie určená především pro ten zbytek náctiletých, kteří se zrovna neuspokojují nad 50 odstíny čehosi nebo nad upírsko - vlkodlačí ságou (bohužel, Underworld to není). Podle mého jasných 5 hvězd, tohle se každý den nevidí. ()

Maza2222 odpad!

Tak já napíšu Komentár z postavy.cz, protože jsem u filmu 3x změnil názor. Když to šlo do kina (Bylo mi asi 9 let) tak jsem ukecal rodiče, aby jsme na to zašli a celá rodina byla spokojená. Když ke mně přijela sestřenice (10 let), tak mě to donutila stáhnout a byl to už menší úpadek (asi 70 procent). Ale když jsem to viděl ve 13, tak mi to podělalo celý film. Co to jako má být? Spoiler- Hrajou koncert, přiletí týpek, vyzve ho na souboj a on z něho velkým útokem, co provedl hlavou silný útok a oni jsou z něho prachy. To je nějaká pohádka nebo jen hnusně a divně udělanej film? Dávám 0 procent ()

chrochtos

Sice uznavam, ze vizualne je to extremne povedene a nekteri herci (NE Michael Cera) jsou vazne dobri (proto alespon jedna hvezdicka), ale Michael Cera to vsechno kazi. Ani na sekundu nemuzu uverit, ze ten priblbly chcipacek ma byt nejaky don chuan a uz vubec ne to, ze by "drsna holka" jako Ramona o nekoho takoveho stala. A navic, Michael Cera vypada tak na 15-16 i kdyz ve skutecnosti "jen" o 4 roky mladsi nez Mary Elizabeth Winstead, ktera zase vypada na neco pres tricet, coz je jeji skutecny vek - takze jsem mel pocit ze sleduji incestni romanek mezi matkou a synem. A k tomu vsemu proti nasemu chcipackovi Cerovi nastupuje 7 vicemene dost drsnych, schopnych a obecne NE-Cerovitych nepratel. Z nazvu filmu bylo jasne, ze Cerova postava je "hlavni" a zjevne musi vyhrat. O to hur se mi na to koukalo, protoze vetsina jeho "nepratel" mi byla mnohem vice sympaticka nez on, vypadali schopneji, odhodlaneji a vubec ve vsem lepe. A 7x jsem musel sledovat jak je muj smysl pro realitu znasilnovan opakovanym vitezstvim toho blbecka Scotta Pilgrima. Film jsem dokoukal jen z principu - tak trochu vzdy doufam, ze se to jeste nejak "spravi" - ale nespravilo. A i ta jedna hvezdicka je mozna moc. ()

Vector18

Další film od Edgara Wrighta který předčil moje očekávání. Líbilo se mi použití videoherní tématiky a celý příběh. Byla tam i trocha akce a humoru. Film se líbil.80% ()

Filip.Kubik

Opravdu úchvatné efekty. Film je veloce originální a vrije se vám do paměti. Ani ostatní herci svými hereckými výkony nezůstávají pozadu. ()

burg

Musím říct, že druhý podobný film jsem ještě neviděl - ani tak ujetý, ani tak vizuálně nabušený.. Kam se hrabou všechny Mortal Kombaty. Jedním slovem:. Špica! ()

2flower

Tento film akosi preletel na okraji mojho vnimania a hoci som vedel, ze existuje to bolo asi tak vsetko. A este ,ze je podla komiksu (v sucasnosti velmi oblubeny zdroj filmovych nametov) a vraj je dobry. Az nedavno som si vsimol kto ho ma na svedomi - Edgar Wright. To bol bod ked som sa rozhodol ho vidiet. Siel som do toho absolutne nevedomy o com to bude (len ze to bude sranda) a nechal som sa prekvapit (velmi prijemne). Film zacina visualne zaujimavo a velmi pomalym tempom, ktore sluzi na oboznamenie s prostredim a postavami... asi po pol hodine si Edgar asi slahol niecoho prudko nelegalnego a zacina sialena jazda. Ak sa vam paci Cornetto Trilogy, rozhodne odporucam. ()

PowPow

Mezi rychle následujícími bojovými scénami není žádná zbytečná vata a jejich choreografie (překvapivě) převyšuje i spoustu wuxia filmů. Navíc meziscény přicházejí s nekonečným množstvím bizarních, ale dosti originálních nápadů - žádné stokrát opakované gagy z rodinných filmů, Scott Pilgrim si jede úplně po své neprošlapané cestě. Tvůrci se vůbec netají tím, že to nedává logiku a balancuje na hraně trapnosti, ale naopak si z toho dělají legraci a dávají tak snímku velký nadhled. Výsledkem je jeden z těch filmů, které buď nenávidíte, nebo milujete. Já se počítám k těm druhým. 100% ()

teekanee

Tak ohodnotit tohle, to je fakt oříšek. Všechny souboje s "bossy" jsou naprosto brilantní po všech stránkách, tak nápaditou a nádhernou choreografii jsem dlouho neviděl. Herci jsou sympatičtí, ale když se to zrovna nemlátí, tak to docela drhne. Vtipných scén tam moc není a trochu to nudí. Znova se na to asi dlouho nepodívám. 70% ()

mijec

​P​ri​ prvom pozretí ​ma oslovilo len svieže vizuálne spracovanie, ale ​príbeh ​ma vyslovene iritoval a povedal som si, že toto nikdy viac. ​Vysvetľoval som si to tak, že už som na také prkotiny asi starý. ​Keď sa ku mne po rokoch dostal comics, dal som mu napriek ​svojmu veku i ​predsudkom (či práve kvôli nim?) ​​šancu a pár večerov som pomerne pobavene strávil čítaní​m​ 6-dielneho kompletu. Samozrejme, n​ásledne prišiel ​na rad ​opäť aj film a, čuduj sa svete, ​prišiel som aj ja - filmu na chuť. Tentokrát som sa na tej prkotine fakt bavil!​ Týmto verejne vyhlasujem film o Scottovi Pilgrimovi v mojich očiach za ​rehabilitovaný​ (a​ teraz si ​vybavte ten 8-bitový zvuk​ z hier​, ako to z jednej hviezdičky stúpa na štyri​). ()

J1R1K04

Neříkám, že to je nejlepší komedie všech dob, ale určitě je to nejoriginálnější komedie, co jsem kdy viděl. Ačkoliv vůbec nejsem hráč, tak ten videoherní vizuál mě fakt bavil, hlavně souboje byly originálně a parádně nasnímané a skvěle ozvučené. No, ale zbytek filmu trochu drhne. Z hereckých výkonů mě zaujal snad jen Jason Schwartzman, kterej se objeví až na konci, zbytek herců je pouze hodně fajn, ale vyloženě nenadchnou. Příběh není vyloženě špatnej, ale místy trochu nudí. Ale musím říct, že jako nenáročná zábava je to hodně fajn. 80% ()

FilmarVojta

Kreativita až u stropu! Po dlohé době jsem se u filmu hodně bavil, Michael Cera mi není tolik sympatický, ale tady mi moc nevadil. Filmu bych vytkl jenom konec, který byl pro mě průměrný, ale zbytek filmu konec zachraňuje a za me 5*. ()

Belphegor

Dilema - tři hvězdy jsou málo, čtyři moc. Tady by se hodilo opravdu procentuální hodnocení. Je to zábava, takovou hravou režii a střih jsem dlouho neviděl. Je tu spousta kamerovejch nápadů, i scénář je celkem zajímavý. Sympatický postavy, především Romana v podání Mary Elizabeth Winstead, celý snímek je vlastně pocta 90. hrám. Od takového filmu lze čekat jen blbost a tu taky dostanete - to je naprosto v pořádku. V půlce jsem přemýšlel o 5ti hvězdách, ale potom přišel sešup dolů. Začala na mě dýchat překombinovanost, celkově film ztrácí krok a konec byl dost neuspokojivý. I poslední bitka působila nedodělaně, a měl jsem pocit, že film ztratil pravidla. Trochu nechápu, kde se Scott naučil tak dobře bojovat - prostě to najednou umí, jakoby film byl rozdělen do dvou sfér. V první aktéři žijí normální život bez schopností a v té druhé umí superhrdinsky bojovat když potkají ex. Nějak mi tu chybí vysvětlení. Od takového filmu bych čekal, že si ho rád pustím znovu, ale nějak nemám potřebu, zas tak vtipný v závěru nebyl, ale musím říct, že je tak několik momentů, které prostě vykouzlí úsměv na rtech, bohužel žádné velké se mi do paměti nevryly a to je tristní. Je to ale jinak velmi hravý a originální počin, který stojí za shlédnutí, jen u mě nedostál očekávání. ()

Iloveporn odpad!

Jsem fanda teorie, že když mě film sere už minutu po začátku nemá cenu se dál namáhat. Vypnul jsem zvuk a měl to jako kulisu. Kretén od pohledu vypadal pořád kreténsky, asiatka sladce a tuctovka s vlasama na filaovo pořád prázdně. Žánr je určitě sci-fi, protože si nedovedu představit nikoho, kdo by od takovýho blba s jekotem neutekl. Na filmu, jak byl v televizi, jsou nejlepší: reklama na vibrátor, reklama na boty plná holek, reklama na parfém Chloe, rámus z parku. Celý to působí jako když si osmiletej představuje dospělost. Jestli v Kanadě bude zákon, který umožní za špatné filmy střílet, budu dobrovolničit do popravčí čety. Četl jsem komentáře s hodnocením odpad. Je tam málo sprostých slov. Je potřeba méně zdrženlivosti. Nevím proč s takovýmhle nadáním nešli radši točit porna. Cera by vypadal s koňským penisem v puse rozhodně chytřejší. - Skvělej zážitek z filmu bylo, když jsem to mazal. ()

Rockův táta dostane film

Rockův táta dostane film

12.09.2018

Kanadští filmaři Jonathan a Justin Gajewaski chystají biografický snímek Ring King o otci Dwayna „The Rock“ Johnsona (Mrakodrap). Johnson starší se v mládí živil v Kanadě jako wrestler pod přezdívkou… (více)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (více)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

A spoustu dalších novinek. Ale popořadě – Ant-Man konečně dostal zelenou, dokonce má stanoveno datum premiéry, konkrétně 6. listopadu 2015. Film o hrdinovi, který se dokáže podle potřeby zmenšit na… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)