Drama o Anglii v 80. letech 20. století. Táta dvanáctiletého Shauna padl ve válce o Falklandy a Shaun teď naléhavě potřebuje mužský vzor i zastání. Zdá se, že je nachází v partě o něco starších místních skinheads. Situace se však komplikuje, když se do party vrátí propuštěný vězeň Combo - ten nebere skinheads jako životní styl a subkulturu, ale jako příležitost prosazovat své rasistické názory a ventilovat svou chorobnou agresivitu. Původní parta se rozpadá a Shaun prožívá deziluzi, která vede k jeho předčasnému dospění. (Honza dAve)

CliffLee

Nekompromisní britské drama, ve kterém sledujeme pohledem 12 kluka Shauna (skvělý Thomas Turgoose) pohodářskou partu Skinheads, to vše se ovšem změní návratem Comba (výborný Stephen Graham) z vězení... Režisér Shane Meadowas si pohrává s otázkou jak velká hranice je vlastně mezi nacionalismem a rasismem? To doplňuje skvělou hudbou a dobovými záběry. Film ne určitě pro každého, ale větší popularitu by si samozřejmě zasloužil.... 9/10 ()

M.Snehota

Hodně působivý snímek ukazující anglické skinheads v 80. letech. Podle mě zatím životní role Thomase Turgoosea. A pár procent navíc i za hudbu…80% ()

Mira90

Falklandy, vláda Železné Lady, život na hnusném předměstí kdesi v hnusné Anglii - toť výchozí pozice tohoto filmu. Chceš se dostat ze svrabu? Vyhol si hlavu, nasaď martensky a pozvedni vlajku. Nadávej na Pákistánce, válku, všechny, kdo jsou proti tobě. A je jedno, že máš teprve 12 roků. Protože tihle skinheadi 'nejsou' rasisti, pošukové a vymleté hlavy. Ne ne, tohle jsou "nacionalisti"... Akcent opravdu řízný, pro ránu nejdou daleko, ale večer spí se svým medvídkem z dětství. Punk, 2tone ska - to je hudba jejich života. Fakt dobrý film, byť pokulhává v otázce psychologie postav. A pozor - trvalé je tu mnohem více, než je únosné pro jeden večerní film ;-) ()

GTS_PUNK

Silný príbeh malého chlapca, ktorý počas filmu dospeje v partii ľudí, o ktorej má aj dnes veľa ľudí skreslené predstavy - v partii skinheadov. Tí pôvodní berú každého, aký je. Nepozerajú na pohlavie, farbu pokožky alebo vierovyznanie, ctia pôvodnú myšlienku skinheadstva. A tí druhí - tí nenávidia všetko, čo tolerujú tí pôvodní. Anglicko, 80. roky, zvláštna éra britských dejín ukázaná taká, aká naozaj bola - pochmúrna, depresívna, chladná. A život malého Shauna, poznačeného stratou otca vo vojne o Falklandské ostrovy, je presne taký istý. Mesto, kde žije s matkou ho nebaví, rovnako ako ľudia v ňom. Až do dňa, kedy stretne partiou skinheadov, ktorí ho privedú medzi seba a ukážu mu život tých, ktorí spoločnosť, hoc je akákoľvek, berú s nadhľadom a žijú rovnako bez ohľadu na to. Každá minca má však dve strany a každý ideologický smer takisto. Shaun ešte nechápe, o čom je ten druhý ideologický smer skinheadstva, vedie vlastný vnútorný boj a až po udalostiach, ktoré nim zatrasú možno tak silno ako strata otca, si uvedomí, že niečo ako láska k vlasti by nemala viesť cez krvavé prznenie ľudí vzhľadovo "iných". A na to by sme dnes mali myslieť aj my v dnešných dňoch a pri udalostiach, ktoré sa dejú okolo. Veď scéna, keď Combo vzal svoju partiu na prejav akejsi Lennyho strany sa až nebezpečne podobala tomu, čo hovoria dnes hovoria mnohí "politici" a "aktivisti" aj u nás. ()

balcazar

Mňa to fakt bavilo. Ten mix anglickej filmárskej surovosti, postáv na čele so Shaunom či obsahu (ktorý je nadčasový aj pre dnešok, zhodou okolností pre Slovensko) si proste sadol a výsledok je viac než vydarený. ()

samkko

8,5/10 ane velmi silný film který se přibližuje na úroveň American history x. Film který vás provede hned třemi částmi. Klasickým životem dítěte, následně punkem a skončí to u extrémistických skinheadů. Příběh je tedy velmi silný, leč pro někoho může být lehce i více ohraný, protože se pořád jedná o nějakou tu mezirasovou nenávist a takových témat je v dnešních filmech už dost. Hned ze začátku si všimnete naprosto úžasné kamery a výběru hudby, která vás bude snímkem nadále provázet. Herecké obsazení je neskutečné, všichni hrají tak jak mají a všechno do sebe prostě tak krásně zapadá, až je krása na to dívat. Jediná věc která mě zklamala, byla absence jakékoliv hlubší myšlenky či úvahy. Bohatě by zde stačil nějaký citát, ale bohužel jsem se nedočkal. ()

markyzgero

skinheads v těch nejčistších formách. od mladejch cápků co jen jeli módu, až po totální kretény co vlastně byli jen strašně "spravedlivý" a "férový".this is england je další ze sociálních filmů, co zbytečně nemudrujou a jdou rovnou k základu. ten kluk v hlavní roli je naprosto úžasnej. narozdíl od ostatních dětskejch herců, který jen představujou sebe sama před kamerou, on opravdu hraje. na this is england je dobrý to, že i černobílej svět neni jen o černý a bílý, a tak ani dementní alfa magorskej skinhead neni pouhopouhym white trashem, ale člověkem s citama a určitou morální integritou. ()

boo-boo

Popri tom, ako tvorcovský tím podprahovo prejavuje sympatie k hnutiu a snaží sa ho aspoň čiastočne vysvetliť (schválne nepoužijem výraz ospravedlniť, hoci by som rád) vyvstáva jedna otázka - nemohla tam byť aspoň jedna sympatická postava? ()

jojoping

Tento film si doslova pýta porovnanie s Kultom hákového kríža, kde sa američania snažia vyrovnať s časťou svojej histórie (neonacizmus). Angličania sa snažia o niečo podobné (skinheads), ale neviem, či to bol až taký úspešný pokus. Scénar, réžia a predovšetkým herecké výkony (nezabudnuteľný Edward Norton) jasne vyznievajú pre Kult. This is England u mňa vyhral pravdepodobne iba v hudbe. Nie, určite to nie je zlý film, ale Kult hákového kríža u mňa dostal 4* a tak Anglii môžem dať najviac 3*. Edit: Po mesiaci som sa k tomuto filmu vrátil a usúdil som, že 3 hviezdy som dal podstatne väčším kravinám a tak pridávam ešte jednu hviezdu. ()

Yuri69

Vynikající stylový snímek o osudech průměrného britského chlapce odehrávající se v pohnuté éře Falklandského konfliktu. Dle mého názoru se autorovi skvěle povedlo zachytit společenskou atmosféru Británie 80. let. Jsou zde jasně identifikovány všeobecná skepse a nezaměstnanost, které se odráží také v životě subkultur, kde se začínají tvořit zárodky extrémismu. Kostýmy, exteriéry a rekvizity jsou zvoleny dokonale /účesy, značky oblečení, průmyslové čtvrti, .../. Také příslušný žánrový hudební doprovod dotváří dobovou atmosféru, namátkou: Toots & The Maytals, UK Subs, The Specials, ... ()

wlk1

Někdo si konečně dovolil ukázat jak to ve skutečnosti bylo. Skinhead není jen o rasismu, jak si médii zmatená veřejnost myslí. Dle mého, tento film není ani omluva, ani sympatizace (prostě Anglie byla taková). ()

Muzaffer

Jedinou pointou tohoto filmu je, že není skinhead jako skinhead - někteří mají potřebu léčit si své komplexy agresivitou vůdči lidem jiné barvy kůže, zatímco jiní chtějí jen být součástí party, zhulit se a poslouchat ska. To je bezesporu poučné, ale jinak toho moc neuvidíme. Postavy jsou všechny takové nemastné neslané a film nejde do hloubky. Skinheadi jsou šťastní, přijde pošuk Combo a vše jde do pr.. - to je celý. Čekal bych, že film o skinheads se bude víc snažit přiblížit divákovi myšlení a hodnoty těchto lidí ()

anyonecek

Tak pro mě nečekaný zážitek bez jakýchkoliv známých herců. Jediného Stephena Grahama jsem trochu znal, ale zbytek vůbec. Děj je teda musím říci na plný počet, ovšem občas zdlouhavé rozhovory a scény ztrácí na tom kouzle. Velice poučný film a Stephen Graham spolu s Thomasem Turgoosem zahráli neskutečně dobře své role. ()

rezistence

A tak mi ten film pěkně utekl. Jako částečný anglofil tenhle snímek mile rád podpořím. Není to žádný silný odvar. Je to vážně mile i nemile posazený snímek, skvělé obsazení, vážně nechápu, proč S Graham nemá více větších rolí a akcent J Gilguna bezkonkurenční, fajn soundtrack. Kdo se zajímá víc o subkultury ten je v obraze, kdo ne, ten není, nemůže to vidět. Otázka skinheads a rasismus, je zcestná, určitý člověk a rasismus, to ano. V tom, kdo se zachoval správně mám jasno. Ze srdce nenávidím jistý charakter lidí i v mém životě a složitost, vysvětlení racionality nadmíru veliká. 90% ()

Brano

Priemerný film, na ktorý som už na druhý deň zabudol. Námet síce zaujímavý, ale veľmi ma nenadchol. Celý film mi prišiel dosť suchý a miestami aj nezaujímavý. Výborná bola zvuková stránka a tiež by som vyzdvihol celkom presvedčivé herecké výkony. ()

Boudyy

This is England, léto jednadevětvosumtři. Frčej modi a skinheadi, mladý o NF nic nevědí. Pivo a bytový mejdany, ale končí to, to je daný...toliko glosující Kečup z kapely Fialky ve stejnojmenném songu jasně inspirovaným tímto slušným sociálním dramatem. Na začátku osmdesátých let se skutečně skinheadská subkultura začínala měnit se vznikem kapel Skrewdriver či Brutal Attack, jež si přivlastnily původně dělnický antirasistický subžánr Oi!, definující konečně pravou britskou skinheadskou muziku. Mnoho partiček muselo řešit dilema hrdinů, buď jít s proudem nebo se vzepřít. A tehdy se do subkultury zapojuje dvanáctiletý Shaun. Popravdě, mohl mít aspoň o dva roky více, věk čtrnáct až patnáct by věrněji odpovídal reálnému zapojení většiny mladých kluků do struktur této subkultury, Thomas Turgoose vypadá navíc ještě jako dítě, ačkoliv hrát umí, a např. scéna s darovanou shermanovkou působila jako by Woody byl spíš jeho otec než parťák. Taky má Shaun zajímavé sociální dovednosti, odpovídající spíš adolescentovi. Ovšem obecně se habitus thatcherovské doby podařilo vystihnout optimálně a vnitřní konflikt Stephena Grahama je podán opravdu dramaticky. Silné čtyři. ()

forzaroma

Smutná dráma o tom ako vie jeden nevyrovnaný človek sfanatizovať skupinu a masy ľudí. Poučný film, ktorý vysiela varovný signál mladej generácii. ()

Heroin17

This is England není film, co by se zapsal do historie kinematografie. Neboří bariéry ani neukazuje nový směr, kterým by se měl film vydávat. Je to jen dobře natočený film. Ale tak dobře, že je skoro škoda, že se do kinematografických análů nezapíše. ()

rawboy

Celé to na mě působilo jako pilot k nějakému seriálu. Obsáhnout toho co nejvíc, ale prakticky nic neříct. Mile mě však překvapil představitel Shauna Thomas Turgoose a zachycení doby. ()