Krvavá laguna

• Austrálie Black Water (více)

Grace, Adam a Lee se po vánočních svátcích strávených u matky v severní Austrálii rozhodnou užít si dva týdny volna a navštíví Krokodýlí zábavní park v Ainsley. Na další den si vyberou plavbu po řece s heslem: “Poznejte divočinu, ulovte rybu.“ Lov ryb si moc neužijí, neboť se z lovců stane kořist jednoho krokodýla. Musí se dostat ze složité situace a zůstat naživu. (oficiální text distributora)

sedm.1

Na krokodýlí film určitě lepší průměr.Téměř až komorní thriller,s jedním krokodýlem,jedním stromem a třemi "oběťmi".A na to,že se toho skutečně s tímto materiálem nedá moc vymyslet,myslím,že autoři to zvládli nakonec velmi slušně a podařilo se jim vytvořit docela slušnou zábavu.Krvavá laguna má slušný spád,má několik opravdu napínavých a dramatických scén,krokouš je také fajn a ani konec neni k zahození.Trochu mě zklamal výběr herců,ne že by byli vyloženě nesympatičtí,ale charisma postrádají všichni.Pro tento film nutně potřebná atmosféra je zde trochu kolísavá,jakmile je krokouš na scéně,v mžiku se atmo objeví,ale pak náhle zas zmizí a dostaví se občasná nuda.Jinak se tu spíš než na hororovou notu hraje na tu psychologičtější,oboje zde ale naštěstí dokáže žít v zájemné fungující simbióze.Celkově se jedná o nenápadný,ale určitě koukatelný snímek,který sice neohromý,ale určitě pobaví. ()

Forsberg11

Nemám sebemenší problém s týmto filmom. Takmer čistých 90 minút boja o život s dokonalým predátorom, ktorý nemá žiadne bočné úmysly, či pocit nenávisti... chce vás len zjesť. Páčilo sa mi tempo príbehu, zoznámime sa s postavami, šup do auta a ide sa na výlet.... loďka, rieka, krokodíl, chlapi sú obligátne odstránení a baby bojujú s monštrom. Režisérske duo malo očividne presnú predstavu čo chce natočiť a za tým si išli. A ja som sa bavil. V rámci tohto zúboženého subžánru určite jeden z najlepších filmov. Bez nejakých väčších ambícii a bohužiaľ aj takmer kompletne bez gore, ale po všetkých ostatných stránkach veľmi pozerateľný animal kúsok... 65 %!! ()

Eraserhead

Letošní krokodýlová sezóna se skutečně vydařila. Několikrát jsem se slušně leknul, ale Rogue se mi líbilo o dost víc, tam jsem byl napjatej jak struna neustále. ()

MareT.

Kratke a strucne...a povedene. POkud vam staci tri lidi, jeden krokodyl a par prekernich situaci, tak budete spokojeni. ()

pavlikv

Velmi povedený snímek který zakládá na autentičnosti. Ale někdy mě to přišlo hodně utahané ale jinak velmi dobrý nadprůměr! ()

matias32

Kroko svaká zúbkami čo mu sily stačia, ale pán režisér mu nedal toľko priestoru koľko by si zaslúžil a to je škoda. Hluché miesta sa striedajú s napinavími a naopak. No v porovnaní s ROGUE značný posun vpred. Aspoň že prežila moja favoritka. ()

Mičl

Dobrý horor z čistě australské produkce, v hlavní roli se zabijáckým monstrózním predátorem, ale vskutku podle skutku to snad není. ()

kery-

Na pomezí B až C.. Na druhou stranu je to až na pár momentů po většinu času koukatelný a dá se říct, že i napínavý. Mám prostě rád tyhle filmy z jednoho (dost dobře zvoleného) místa a "sehnat" film v lepší kvalitě než dvd, asi bych dal i 3 hvězdy.. ()

Teabag

Black Water je krásná ukázka toho, jak jde za málo peněz udělat vcelku hodně muziky. Děj se odehrává (kromě úvodu) asi na třech různých stromech nad vodou. Napětí je všudypřítomné a musím říct, že pokaždé, když někdo lezl do vody, se mi tajil dech. Oceňuju pojetí tohohle krokodýlího filmu, kde se jedná o obyčejné zvíře, které neprodělalo nějakou genovou terapii v supertajné vojenské laboratoři. K lepší věrohodnosti si ovšem autoři měli přizvat etologa, ale to je z pohledu filmového detail. Nakonec ale stejně nevidím nic, co by tenhle film posunulo nad tři hvězdičky, takže u nich zůstanu (ale zato jsou solidní). ()

J*A*M*A*L

Já jsem prvně viděl druhý díl tohoto hororu s názvem "Krokodýl: Návrat do krvavé laguny" (snad to byl druhý díl) a moc jsem si ho užil a asi po dvou, nebo po roce, jsem se konečně rozhodl kouknou na první díl.Ten teda byl o trošku slabší, ale pořád dobrý a pořád mi to na čtyři hvězdičky dalo a navíc si to i docela zasloužil.Všechny tyhle horory o zvířatech a hlavně v těch vodně žijících, takže i krokodýlech jsou do jednoho blbosti a nesmyslné filmy, které jsou bez jakékoliv zábavy a ještě k tomu s hnusnými efekty a to z toho dělá ještě horší film, další vyjímkou už mohou být jen Spielbergovi Jaws..O krvavé laguně a jeho pokračování to však říct nemohu.Krvavá laguna je totiž zřejmě i podle skutečnosti, i když "Návrat do krvavé laguny" už moc reálný není.Shrnu to tak, že se jedná o dobrý horor, který se svým vrsteneckým filmům vůbec nepodobá. ()

spiritus

Film se snaží zkraje navodit velice stísněnou a dusnou atmosféru, což se mu i daří, ovšem jak minuty ubíhají, zjistíte, že máte před sebou další podprůměrnou monstrum vybíječku, která toho navíc nemá moc co nabídnout. Koukat celou dobu na film, který se víceméně odehrává na stromě, mě moc nebere. Navíc film využívá klasická klišé tohoto žánru a stává se velice předvídatelným paskvilem. A celé to pak degraduje obludné finále, které je hodno toho nejhrubšího braku. Čistě jenom pro ten začátek, dávám dvě hvězdy, jinak by to bylo na jasnou jednu. ()

Jayem

Cely film tu presedia dve baby na strome. Tak to je strašny horor ale sposobeny nudou. To si radšej pozrite podobny ale o dve triedy lepši Rogue. ()

aLPaC

První půlka je dobrá, ale jak se pak postupem času vše odehrává na stejném místě, ztrácí to tempo. Navíc mě dost sralo, jak si s těmi dívkami krokodýl pohrával. Ne, že by to nebyla zábava, ale takhle by se žádný krokodýl prostě nezachoval. Když už má příležitost, tak sníst. To je rozhodně největší mínus. Navíc, žádná z postav mi nebyla sympatická. Plusem je pak skvělá australská krajina a překvapivý přeživší. P.S. Zajímavý komentář Enšpígla ;) ()

gumolit odpad!

Vraj podľa skutočnej udalosti..no leda tak hovno. Ano videl som dokument na BBC ked nejaká skupinka uviazla medzi krokodýlmi samozrejme to bolo lepšie sledovať než tento film,úplne nelogické jednanie hrdinov, na hranici debility a moc reálne to nepôsobí Krokodýl ma zabudované GPS a stále sa objaví ked je treba. Film ktorý by kedysi bodoval na Hallmarku či na TV MArkíza doobeda.Absolútna nuda..prroste sedím na konári no dobre mi nie je a ani nebolo... ()