Warcraft: První střet

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Čína / Kanada / Japonsko, 2016, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 225)

Duncan Jones aspol. udělali krok správným směrem. Jsem rád, že to můžu napsat. Obavy z filmového Warcraftu tu byly od začátku všech spekulací (kolik že to je už desetiletí?). Jones však dokázal propojit geekovské nadšení hrami a jejich silnou vizualizaci s filmovými nástroji a buduje velkolepé fantasy. V ní nejsou postavy jen prázdné sklenice, ale prokazují duchaplnost a mají zajímavý vývoj. Stejně jako příběh a i scénář celkově, který je někdy samozřejmě zjednošený a občas mi přišlo, že se film mírně zkracoval (hlavně souboj s mágem v závěru). Snad jeidnou výtku bych měl ke gradaci filmu, která je pro mě mírně zklamáním. Hudební i příběhová gradace neměla vrchol. Warcraft má rozměr srovnatelný s Pánem prstenů, nezaměnitelnou vizuální stránku včetně důrazu na odpovídající oblečení/zbroj postav a hlavně má potenciál silně naznačený závěrečným twistem. Takhle to má vypadat, když chcete začít novou sérii... o to víc mě zajímá, kam se půjde a koho všechno uvidíme v dalších dílech. PS: tenhle film je pro všechny, v podstatě znalot Warcraftu nepotřebujete, jen se možná tolik nezasmějete u ovce:) PPS: u "kulatého" stolu elfka, kterou bych rád v dalších dílech:))(12.6.2016)

Jsem línej, tedy viz verbitch. A ano, chápu, budu mu muset platit za zneužití trade mark. To zase čapnu popraskaný koutky.(28.9.2016)

Obrazoborecký videoherní film, na který se čekalo tak dlouho, že ty nejniternější tužby fanoušků snad nebylo možné naplnit. Trailery nedokázaly nejprve příliš přesvědčit o bezkonkurečně dokonalé cgi jízdě, kterou ona přehnaná velkolepost tak nějak vyžaduje, ovšem nakonec z toho vylezl lepší kousek, než jsme jen mohli doufat. Duncan Jones naplnil sliby o svém vysněném projektu a díky svému entuziasmu mnoho fanouškům přinesl přesně to, co chtěli. Měl to být onen oslí můstek pro podstatně známější zápletku z herní trojky, ovšem po velkolépém failu v US jen těžko hádat, co bude dále. Já jsme byl nicméně poměrně spokojený a rád si dám po vydání na domácích nosičích tenhle flák znovu. Opravdu to mohlo dopadnout mnohem hůře. PS : má to skvělý soundtrack, Ozzyho z trailerů už sice naplno využila třístovka, ale i tak super. EDIT : A taky zopakoval a dvojku bych si dal hned, snad si ta Čína dupne...9/10(28.8.2016)

Triky mi vyrazily dech takovým způsobem, že jsem v prvních minutách jen fascinovaně zíral na všechny ty stoprocentně realistické digitální Orky, abych je postupem času začal vnímat jako zcela plnohodnotné (nebo ještě lepší) herce z masa a kostí. To jsem nečekal. A nečekaného bylo ve Warcraftu naštěstí ještě víc, například pár zákrut, kterými se vydal příběh. Bitvy se povedly, měly patřičnou šťávu, a tu a tam při nich zemřel někdo, s kým jsem počítal minimálně do finále, ne-li do dalšího dílu. Škoda jen, že hudba nebyla trochu lepší a že se nepodařilo více využít další rasy. Ale třeba příště... Možná...?(8.4.2017)

Hru jsem nikdy nehrál, takže moje orientace v ději byla z počátku hodně složitá. Proto jsem si film po hodině, pustil raději celý znovu od začátku. Hodně se povedl casting. Pro mě zcela neznámí nebo ne moc známí herci hrají uvěřitelné postavy v naprosto funkčním světě, který mě bavil a strašně rád bych se do něj co nejdříve znovu vrátil. Letošní hodně slabý rok, kde není nouze o propadáky, si tedy může připsat i jedno významné plus. Warcaft je super a budu se moc těšit na návrat. Pravděpodobně nejlepší videoherní adaptace. 80%(3.10.2016)

• -bad-mad-wolf-

Šestáková fantasy v digitální marmeládě. První Warcrafty jsem sice hrál, nicméně za znalce světa orků a lidí se fakt považovat nemůžu, následkem čehož mi zřejmě unikají subjektivní radosti důkladně zasvěcených. A je mi to celkem jedno. Jediným výraznějším kladem pro mě osobně zůstávají působivě rozpohybovaní orkové.(18.6.2016)

Ale jo, jako úvodník do potencionální, nové série to funguje bez problému, byť by rozhodně pomohlo, kdyby byla historie světa trochu lépe vysvětlena, ale holt je dnešní trend rychlého a naspeedovaného nástupu vidět zcela všude, ne jen zde.. Ale dost tohoto, nechť jsou adorovány cgi barvičky! No, po pravdě, cgi je to sice technicky dobré, ale za srdce zrovna nechytí a interakce něčeho cgi a reálného herce na pár místech povážlivě hapruje (Ragnar Lothbrók a jeho Gryfon). Takže ještě jinak, všichni se snaží, od herců po režiséra a výsledek je kvalitní béčko. A proč je to béčko? Protože herní Warcraft prostě jiný příběh, než béčkový nenabízí, což je sice na jednu stranu škoda, na druhou je to i tak o mnoho lepší, než jiná fantasy produkce v podobě sedmého syna, Lovce čarodejnic, nebo podobných natupělých žánrovek. Scény s hordou o něco zábavnější a těším se na prodlouženou verzi, na pár místech bylo zkrácení z původní veze o hodinu (!) až příliš vidět.(18.6.2016)

Něco na tom asi bude, že sem potřeboval ten třítejdenní internetovej hejt, než sem se na nejryzejší fantasy od LotRa (tak dobře, od Hobita) vypravil osobně... aby mi pak Warcraft hrozně sednul! Skvělej Azeroth, výborně zpracovaná magie, dostatek blockusterové akce, neskutečně návyková hudba a dokonce i ucházející herci a super triky. Čekal jsem průser a vono to je nakonec víc než koukatelný. Je to zábavný! Hodně!(2.7.2016)

Na základce jsem poprvé hrál dvojku. Zvuky jednotek se mi za ty desítky hodin krvelačnýho běsnění vpálily do mozku. Když si čas od času pustím gameplay, abych si stařecky poplakal, a slyším umírat Footmana, v břichu mi z toho příjemně zašimrá. Chci jen říct, že jsem skromně očekával pouhou nostalgii. Ta se v této v mnoha ohledech rutinní (byť lehce nadprůměrné) fantasy příliš často nedostavila. Nejsilněji asi když běžely závěrečné titulky, což o něčem vypovídá. ___ Herní svět dokáže poměrně lehce docílit toho, že se hráč ztotožní s děním na obrazovce. Je tomu tak především díky interaktivní formě a díky luxusu, který si filmové plátno nemůže dovolit: desítkám hodin časové dotace. Po tolika dnech klikání se vám zkrátka dostane fantaskní svět pod kůži, byť je třeba sebepitomější. S filmovým časem to Warcraftu příliš nevyšlo. Myslím, že se toho na jeden snímek dělo příliš mnoho a v záplavě postav se neznalý asi trochu (alespoň zpočátku) ztrácel, rozhodně ale neměl příležitost se s postavami ztotožnit, poznat je a vnímat jako silné osobnosti s životním příběhem a motivy hodnými pozornosti. Pozvolnější tempo by poměrně povedenému scénáři náramně slušelo. Prý bude DC verze a já v ni doufám, protože právě oněch slibovaných 40 minut by snímek mohlo v tomto ohledu posunout o třídu výše. ___ Děj hodně čerpá z knihy Poslední strážce, jednoho z mých nejoblíbenějších guilty pleasure braků. Pamatuju si, že přesně tuhle knihu jsem si od jejího přečtení přál vidět na filmovém plátně. Na scénáři filmu se podílel šéf tvůrčího oddělení Blizzardu a je to vcelku znát, stejně jako Duncanova láska k předloze (mrká na nás skoro v každém záběru). Některé pozměněné části mě ale.. zkrátka víc baví v původní verzi. ___ Díky za místy překvapivě nesmlouvavou brutalitu. CGI je krásné, i tak bych ale byl radši za méně zeleného plátna. Soundtrack lehce zaměnitelný, byť pracuje s herními motivy. Nejpromarněnější postavy: Garona, Medivh. Nejhorší casting: Khadgar, král Llane. Největší sympaťák: Doomhamer, Draka. Celkově zkrátka lehce nadprůměrná zábava. Mimochodem, ještě jsem nebyl v kině za větši prachy. Imax v Kodani. To mi ho vyndej.(8.6.2016)

Hry hrajem, ale Warcrafta som nehral. Fantasy film na základe hry považujem za celkom vydarený počin. Obrí Orkovia sú fantastický, triky sa vydarili a postavy skutočne žijú podobne ako to fungovalo v megahite Avatar. Na zoznamovanie s inými rasami akoby nebolo dosť času, čo je veľká škoda, lebo práve prezentácia krajiny a bytostí v nej by mohla film kvalitatívne ešte dvihnúť. Naopak až priveľa priestoru dostali čarodejníci, mágia a rôzne triky s tým spojené, čo mne veľmi nevonia. Celkovo to však držalo pohromade. Herecky na mňa veľmi zapôsobil Travis Fimmel, ktorému by táto rola mohla zmeniť život. Neskutočne mu to sadlo, pre tú postavu sa akoby narodil a jeho tvár mi dosť pripomína B. Pitta. Film nemá podtitul Prvý stret náhodou, pretože príbeh nie je ukončený a bude pokračovať. Dúfam, že režisérovi niekto povie to čo ja, a nabudúce uvidíme menej čarodejníkov, bleskov, farebného dymu a viac krvi, zrady a pomsty...80%.(5.10.2016)

• LiVentura

Hrůza. Hvězda za efekty...(23.9.2016)

• cheyene

Za snahu a digitální triky 1*. Jinak po všech směrech přehnané, divné a nudné. S hrou Warcraft I a II to má dle mého pramálo společného.. snad i s Warcraft III.(19.9.2016)

Pre mňa je Warcraft jeden s tých filmov, na ktorý som dosť dlho čakal. Už v roku 2006 sa písalo a hovorilo, že s ultra známej a úspešnej hernej série bude film. Trvalo to desať rokov, ale nakoniec som sa nie len ja, dočkal. Aby bolo jasné, Warcraft som hral, ale nemôžem povedať, že by som sa radil medzi jeho skalných fanúšikov. Poznám pár postav, pár miest a Arthasov príbeh považujem za jeden z najlepších a dúfam, že sa ho v pokračovaniach aj dočkáme. Ale dosť bolo kecania prejdime k filmu. Som rád, že si dal Blizzard záležať na tom kto ten film natočí. Nakoniec padol svet Warcraftu do rúk šikovného Duncana Jonesa, ktorý nám dal dve dobré sci-fička. Sám je fanúšik hernej série a aby lepšie pochopil látku aj Duncanov team, dal im jednoducho trošku toho Warcraftu zahrať. Problém pri Warcrafte bol spočiatku veľký. Ako preniesť hernú sériu na plátno, kde je hromada postav a príbehov ? Duncan siahol po prvých dvoch hrách a osekal film na fungujúce minimum aj pre divákov, ktorý sa s hrou nestretli a vo výsledku tu máme jednoduchý, ale fungujúci film, kde postavy majú jasnú motiváciu. Navyše každý s postáv ma svoj priestor, takže nikto tu nesplynie s davom. Síce by postavy mohli byť prepracovanejšie a mohli by mať ako aj samotný príbeh väčšiu hĺbku, ale na dve hodiny a prvý film to stačí. Najviac ma potešilo prepojenie herného sveta na plátno. Ten svet je vizuálne odlišnejší ako také filmy zo Stredozeme alebo Hra o tróny. Warcraft si drží svoj vizuál pestrých farieb a herných záberov o to viac poteší, že sa samotný orkovia a svet orkov podaril a funguje na plátne aj po boku živých hercov. Orkovia sú proste fantastický živý a veľkú zásluhu ma na tom aj Weta od Pána prsteňov. Akcie je dosť, takže nuda nepríde a tempo sa od začiatku moc nestratí. Veľká výhoda filmu je aj to, že postavy nie sú predvídateľne, teda aspoň ich osudy. O to viac potom funguje napätie. Jedna zo slabín filmu je Casting, ktorý nie, že by sa nepodaril, ale nie je tak výrazný (Travis Fimmel akoby len zopakoval rolu Ragnara s Vikingov) a ľudské postavy ostávajú v tieni orkov (a to doslova). Taktiež aj Ramin Djawadi s jeho hudbou ma moc neoslovili. Čakal som nejaké výraznejšie motívy, ktoré si myslím, že by tu padli ako uliate, ale zas nie je to až tak zlé, že by sa samotná hudba medzi zvukovými efektami strácala. Aby som to zhrnul, máme tu ďalšiu hodne fajn Fantasy ságu, ktorá síce nezaparkuje v rebríčkoch pred Stredozem a Hru o tróny, ale ďalšie filmy kludne môžu pozdvihnúť svet hordy a aliancie na vyšší stupienok. Vojna sa iba začala. Obľúbený soundtrack: Warcraft, Honor, Lothar, For Azeroth. 90% - 5*(11.6.2016)

Co se stane, když se přemnoží efekty? Warcraft. Blbost, kterou můžou vymyslet fakt jenom v Americe. Že je to nějaká počítačová hra mně ani neříkejte, já hrál naposledy vláček a do smrti si s tím vystačím. Nikdo se tu s ničím nemaže, utíká to jako Bolt o zlatou, takže největší nepřítel sci-fi hovadin - nuda - se nekoná. Chtěl bych vidět natáčení, jak rejža sedí před zeleným plátnem a buzeruje senzory, aby nepřehrávaly a držely se scénáře. A chtěl bych taky vidět Páju Pattonovou večer u mě v pokojíčku. Má sice problémy s předkusem a její barva není zrovna nejzdravější, ale i tak je k sežrání.(15.4.2017)

Stanislav Šulc v E15 označil Warcrafta celkem trefně za pohádku pro velké i malé děti. Užijí si ji jak pařani původní předlohy, tak i ostatní milovníci fantasy a věčného boje dobra se zlem. Film je po řemeslné stránce prakticky dokonalý (i když nutno podotknout, že ve 2D to kouzlo bude asi o něco menší), příběhově vcelku povedený a až na pár klišovitých scén příjemně ubíhá. Nemyslím si, že by se mělo jednat o dalšího LOTRa, ale série získala tímto snímkem slibný potenciál a mou budoucí pozornost. Významně mi chybělo hlubší propracování obou světů a další druhy postav (kam se poděli archeři, peasanti, balisty, neřkuli více nekromantů a clericů, kteří by čarovali ty svoje bordely všude kolem?)... zaměření na hrubou sílu vs. všeho všudy 3 kouzlící charaktery mi přijde dost omezené. Možná mohla být stopáž filmu trochu více přející a tohle všechno rozkreslit, pak by to bylo zřejmě i na plný počet. Ale třeba se ještě dočkáme v dalších pokračováních. Takhle "jen" 80%. [IMAX 3D, 7.6.2016](8.6.2016)

Aneb jak jsem přišel o své IMAX panictví:). Přestěhovat se do Práglu má i své výhody a výsady, jednou z nich je IMAX. Můj první kino zážitek v tomto 3D ráji. Naprosto super zážitek jak obraz, tak zvuk, culil jsem se jako malý klučina - na 3D nepůjdu do jiného kina. Film dobrý, hlavně pro člověka, který hrál celou sérii (strategie) a ještě k tomu několik let na oficiálním serveru za 2hou (hned bo Black Division) nej PVE CZ/SK guild v té době PHGP (Drakthul). Poté jsem dosti migroval, racechangoval kvůli PVP (rating 2620 v 3v3). Dopadlo to dobře, jakožto fanda jsem spokojen a možná půjdu ještě jednou :) For The HORDE! [Imax 3D](19.6.2016)

První hraný film, kde se hodně kouzlí a nevypadá to blbě. Výborné CGI. Orkové hrají líp než většina lidí, s výjimkou Garony a Medivha, kteří si také odnášejí ceny "nejvíc sexy" v ženské a mužské kategorii. Lothar je poněkud Trololo, neb náhodně střídá výrazy mrdal bych a blil bych ale nijak zvlášť nevadil, Khadgar mi silně nesedl fyzicky (takový nanicovatý naducánek), zdaleka nejhorší jsou král a královna, oba totálně gumoví. Naštěstí se děj takřka neustále řítí kupředu, takže nikdo nestíhá obtěžovat přespříliš a kolem se střídají hezké obrázky. Přepíčené jsou velice velmi (me gusta), dialogy jsou naopak jednoduché, proklamativní, místy se z nich přímo práší doslovnost a sem tam ucákne patos, nicméně to jednak tak nějak patří k věci, jednak je tempo takové, že se u ničeho neprodlévá příliš dlouho, tak mě to ani nestíhalo našňupnout. Změny v lore mi nevadí, doceňuji, že se nebáli osekávat a nesnažili se do dvou hodin našlapat co nejvíc odkazů. Což mi připomíná, že zdejší fanservice (murlok npř.) je mile nevtíravý. A mají tu naprosto ukázkovou Čechovovu pušku.(3.8.2016)

Warcraft je pro mě něčím mnohem víc než jen film. Je to nostalgická vzpomínka na polovinu 90. let, kdy jsem jako malý kluk hrál první realtimové strategie. Warcraft: Orcs & Humans první od Blizzardu. Ty nekonečné pocity nadšení z každé nově postavené farmy nebo vojáčka a radost z vítězství v každé malé bitvě. To už prostě u dnešních her nelze zažít. Příběh prvního Warcraftu je tak pro mě něčím jako návratem domů. Návratem do dětství. Tentokrát už ne jako hráč, ale jako pozorovatel mně známého světa. Chápu, že pro dnešní generaci je to jen další z mnoha fantasy filmů. Pro mě je to ale splněný sen po dvaceti letech. Ano skutečně. 20 let se mluví o tom, kdy se konečně natočí film Warcraft. Nakonec jsme se přeci jen dočkali. Vzniknul film, který je sice banální na děj i dialogy, ale který je výjimečný atmosférou a zážitkem. Je splněným snem pro oldschoolové hráče RTS. A výsledná podoba orků je skutečně úžasná. Jak řekl Kamil Fila "Jsou zábavnější než lidé." Ačkoli si uvědomuji, že moje hodnocení je značně zaujaté, nemohu jinak, než dát plnou palbu.(5.9.2016)

• *CARNIFEX*

Pre mňa osobne dvojhodinový digitálny sairajt, ktorému kraľuje David Guetta v úlohe čarodejníka. Keby mi bol niekto povedal: tento film ti určite nesadne - veril by som mu. Nič mi nedávalo zmysel (ani svety, ani kúzla, ani kmene - ani nič), čomu bude zrejme na príčine nepoznanie predlohy v podobe samotnej hry (teda moja chyba). Môj názor treba vnímať s veľkou rezervou, lebo napriek tomu, že mám fantasy veľmi rád, toto išlo úplne mimo mňa. Je však dosť možné, že "Warcraftu" ešte šancu dám a uvidíme, ako dopadne repette. Momentálne zrejme nebola najvhodnejšia doba.(14.7.2016)

• salahadin

Tak Warcraft mě nebavil ani jako hra ani jako film. První střet byl zároveň můj poslední, víc jich fakt nedám. Ne jako vážně, absolutně nic mi neříká slang těch velkých potvůrek, co mají hnáty jak bagr. Příběh je triviální, jeden velkej zelenej (ne, není to Shrek) chce naši zelenou planetu, protože svou počůral tím zeleným čímsi a teď jim ta zeleň přebujela. Hudba nic neříkající orc-buran-beat. Herci, teda aspoň ti, kteří nepodstoupili počítačovou kožní vyrážku, nestojí za nic (s čestnou výjimkou Bena Fostera). Král byl vyloženě tragik (možná až v kině poznal, že měl hrát KRÁLE) a bosý válečník Travise Fimmela prostě nebyl zajímavý vůbec ničím, snad jen tou absencí bot. Durotan = to zní skoro jako matroš na výrobu autodílů. Scénář kluci splašili za páteční večer tak, že označili myší části jiných scénářů a pomocí operace ctrl+C ---> ctrl+V je použili. Brnění a šavličky byly tak cool, že si je možná zajdu koupit do vietnamské tržnice, jenže to by nesměly být plastové. Vizuál byl příšerný, no halt to muselo bejt hodně barevný. Pro neznalce, co je CGI (centrální gerontofilní impotence???), to byla muka a hned zítra ráno vyrazím do lesa na pravou krásu. Filmový zážitek se nekonal. A ta radioaktivní zelená a jakejsi "fell" tomu taky nepomohly. A ještě nějaká magie a kouzelníčci, hmhmhm, co mi to jen připomíná? A malé (m)orče postižené mojžíšským syndromem tekoucí vody mi přišlo strašně hloupé. A při scénách, kdy zhebávají synové při online sledování svých fotrů už jsem chtěl tvůrce lynčovat. OK, jasně, je to podle počítačové hry. To mi bere vítr z plachet výtek stran designu. Ale filmové řemeslo na tak nízkém levelu jsem nečekal a odpustit nemohu. Že mi to celé absolutně nic neřeklo, je pak už můj problém.(28.9.2017)

Za Hordu život položím! A já za ty roky čekání jsem čekal daleko větší nářez, ale rozhodně nejsem zklamaný. V prvních minutách byly pocity smíšené a chvilku trvá než si člověk zvykne na tu hromadu efektů. Dále už je to jízda a na vše se dá zvyknout. Pěkný příběh i zajímavé postavy, prostě jednoduše dobře zvládnutá žánrovka. Najdeme spoustu dobré akce, magie a scén, které si rád pustím znovu. Na druhou stranu mi přišla akce místy umělá a pomalá. Warcraft zafungoval jako lákadlo na pokračování dobře a ja budu věřit, že se v několika ohledech zlepší a dočkáme se u pokračování daleko větší podívané .. 7/10 = 75%(18.6.2016)

1 2 3 4 5 6 16 32 47 62