Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

Lavran

Uměle naspeedované šlapání zelí První polovina filmu mi vyloženě pila krev. Kolísavá temporytmika, humorné vakuum, tendenční gangsta tlachy načichlé vězeňskou palandou, pro které je tak typické, že jsou dnes k poslechu v každém druhém rádoby-macho filmu, ale nikdy nedosáhnou ani na nejpřízemnější tarantinovský standard, mému estetickému založení nepříjemně volené postavení kamery a podivná logika střihu, sterilita, nudní herci, nudné postavy, nudné vyprávění o ničem, nikom, nikam - tedy kvality v rozmezí slabých tří a silných dvou hvězd. Druhý poločas byl naštěstí zajímavější. Zvýšila se frekvence vizuálních perliček a "šťouchů" (klepání na videoklipovitou bránu), scenáristických resuscitací, navykl jsem tomu cool retro filtru tónovanému do hněda a kamera se také polepšila, přesto se Ritchiemu podařilo navýšit můj (pečlivě zaznamenávaný a hubený) "smilecount" pouze o šest vážněji míněných "ha-ha", což je trestuhodně žebrácká bilance - tedy kvality v rozmezí silných čtyř a jednou či dvakrát slabých pěti hvězd. Jasně, chápu, že RocknRolla (dále jen R.) nebyla primárně ukochtěna k tomu, aby člověka lámala smíchy v pase a nutila ho pošpinit deset stránek deníčku kultovními bonmoty, se kterými se v nestřežený moment vytasí na nicnetušící známosti, ale dalo se po Ritcheho předešlých třešničkách čekat vůbec něco jiného? R. je možná důmyslný/á vypravěčsky (dr. fokalizátor a jeho změny), ale, jak praví jedno docela neznámé pořekadlo, ani za hubenou kozou s fazónou prvotřídního akčního býčka se s páchnoucí bečkou hnoje neschováš. Inu, přesně ten stylem přehlcený kind of movie, který bych, v případě, že bych měl možnosti a reputaci s jakou si po světě mašíruje slovutný Guy, nikdy nechtěl natočit. Jsem poeta - a to se s totálně nelyrickým naturelem R. snese asi jako Butlerův anabolický Leonidas s partičkou zvířátek na obálce Čtyřlístku. Když cynickou komediální gangsterku, tak si rád zaplatím exkurz V Bruggách. Jednou a bon voyage. // P.S. Tu sviňárnu s obrazem ti nezapomenu, rejžo! :) P.P.S. Moc se mi líbilo se nasvícení, které velmi často pracuje s paprsky světla pronikajícími oknem či světlíkem. Na všem je něco dobrého. ()

sud

Ačkoli RocknRolla nepostrádá nic z poznávacích znamení gangsterek Guye Ritchieho, syndrom nastavované kaše se očividně projevil. Jednak nepříliš nápaditým scénářem, ale především nevýrazným obsazením hlavních postav. Kromě scén s rusákama (především té na trati) a výkonu Karla Rodena film prakticky nenabízí mnoho k zapamatování. Na druhou stranu, ani to není málo. 50%. ()

viperblade

Už dlouho jsem si nepřál, aby měl film jenom hodinu. Protože ta se mi líbila. Ale pak se to začalo komplikovat a bylo to pěkně v prdeli, upřímně řečeno. Oceňuji Gerarda Butlera (ten maník je vážně drsný), Thandie Newton (ta zase vše vynahradí krásou), Idrise Elbu (alias Stringera Bella z The Wire, který se doufám neztratí) a ještě Rodena jako ruského mafiána. Ale tím mé klady co se týče tohoto rádoby cool filmu končí. Protože tohle je nuda. A strašná. Málem jsem několikrát (!) usnul, což by se mi nemělo stávat, zvlášť u akčních snímků… Bohužel, Ritchie je pro mě další z režisérů, u kterých nechápu, proč jsou tak oslavovaní. Jeho styl mi prostě nesedí. Takže dnes jen tři dost znuděné hvězdy. ()

Rex Mundi

Guy Ritchie je stále macher ;-) Prekombinovaná a napriek tomu svieža gangsterka s hromadou humoru, to je jeho trademark. Bavila som sa, smiala (snáď na správnych miestach;-) a malo to skvelé tempo od začiatku do konca. ()

ripo

Chýbala tomu šťava a vtip predchádzajúcich projektov Guya Ritchieho. Príliš veľa postáv dávalo šancu, že záver bude riadne nadupaný, a neočakávaný. Nebol .... Strih mal svoje svetlé stránky hlavne v jedinej "posteľovej" scéne, inak odpočíval. Hudba bola to, čo tomu dávalo gule .... ale nestíhala za slabým tempom filmu. ()

Spooner

Guy Ritchie se konečně vrací do starých kolejích a přináší nám další kvalitní výlet do londýnského podsvětí. Nechybí jeho dravý vizuál,hodně rychlý tempo, černý humor, drsní hoši a další věci, které k jeho filmům už neodmyslitelně patří. Akorát Stathama tu nahradil Butler, který je v tomto případě možná ještě lepší volba. Herecké obsazení se tentokrát obzvláště vydařilo. Wilkinson si to celý evidentně užívá, Thandie Newton je fakt hot, Mark Strong je čím dál lepší (a nevim proč mi v některých záběrech připomínal Vinnieho Jonese) a Karel Roden zase hraje Rusáka a opět nám nedělá ostudu. Prostě hodně povedenej film, kterej ale na Podfu(c)k ale ještě docela ztrácí. Toho humoru tady je totiž o něco méně a občas jsem se v tom rychlým střihu ztrácel. Pořád je to ale lepší než rádoby intelektuální Revolver. Ritchie už je zase zpátky v sedle a doufejme, že už z něj podruhé nespadne. ()

MMR

Upřímně řečeno, čekal jsem víc. Pouštěl jsem si to s očekáváním, že se blahem budu nadnášet, ale opak byl pravdou. Jen pár momentů ve mě vyvolalo úsměv, ale drtivá většina téměř dvouhodinového snímku mě uspávala. Ani napětí či vzrušení, to též se ve mně nevyvolalo. ()

JAn

You are the sun, you are the only one - you are so cool, you are so RocknRoooll! Be my be my BE MY little RocknRoll queen! Guy Ritchie ve své nejsilnější podobě! RocknRolla! ()

Wacoslav1

Jsem rozstřelenej a to totálně. Sice je to maximálně konverzační film, ale ty kecy mě tu solidně ničili. Obvzvlášť Butler je doslova geniální z toho co tu pronášel jsem chcípal. Pálím 5* bez rozmyslu. Brutální pecka! 95% ()

petero

ROCKNROLLA alebo ako Ritchiemu upadli gule. Doterajšie jeho tri gangsterky som ohodnotil peckami. LSATSB a PODFU(C)K sú kultovky ako sa patrí a vizuálne kamerové rošambo REVOLVER tiež zbožňujem ale tomuto chýbajú: za 1. „TÍ“ charizmatickí herci (Gerard Butler je nikto a naviac tu hrá hlupáka), za 2. vtipné momenty pri ktorých by som si mal natrhnúť bránicu ako v prípade jeho prvých dvoch gangsteriek, za 3. kamerové hrátky, iba vizuál ostal ale najhoršie na tom je, že za 4. nepríde ani záverečné krvavé inferno kde sa pretnú cesty jednotlivých postáv, resp. príde ale je ponúknuté mimo záber a tie cesty sa pretnú lebo si scenárista povedal že práve teraz nakráčajú všetci k tomuto do domu a to bude ono. WTF? Jedinou záživnou vecou je hudba ktorá v istých momentoch podtrhuje pár scén ale i tie by som zrátal na jednej dochrámanej ruke bez dvoch prstov určite. ()

Mahalik

Wilkinson hraje mafiána, který nechce nosit nálepku mafián. Chce vzbuzovat respekt. Z nějakého důvodu (který je mi záhadou) si vypůjčí obraz od Karla Rodena, jenže někdo mu ho zcicí a začíná běh na dlouhou trať. Gerard Butler pak ukáže zadek a aby toho nebylo málo tak blá blá blá blá blá blá!___ Eh? RocknRolla představuje vrchol gangsta-anglických filmů. Je nabušená skvělým humorem, který je doprovázen režijním stylem, jenž nenudí a ke konci možná i malilinko poučí. "Já tomu ale nerozumím", hlásí se o slovo Mahalik a v očích má výraz zděšení. "Mě kupříkladu film při počátečních krocích bavil, možná i překvapil svou zručnou kamerou, ovšem ta "collovost" začne po několika desítkách minut šíleně nudit. To že Ritchieho opustila Madonna mě nijak nerozbuší srdce a neřeknu si: Hmm, tak když má chlapec takovou smůlu, přilepím RocknRolle hvězdu navíc, ať si užije. Navíc řešit homosexuální tématiku v gangsterském filmu je jako dát do filmu Barbie Thumbelina punkové umělce s hroty v ksichtě." pokračuje ve svém vypravování. "Zřejmě nejsi hoden pro tyto filmy, mladý jinochu!" zní tklivá odpověď z řad diváků, pro které byla Ritchieho Rolla zážitkem. "Asi ano, ale jak proti tomu bojovat?" - "Začni fetovat, staň se RocknRollou, ukradni obraz Wistlerovo matky a pak spáchej sebevraždu skokem z nafukovacího balónu!". "Výborně a pak Guyovo filmy pochopím?" - "Ano, dostane se ti hlubokého procitnutí, které je skvostné!"__ Pokud nad výše uvedeným textem kroutíte hlavou ohledně imbecility komentátora, tady máte v kostce to, co chtěl říct: RocknRolla je nuda a hotovo dvacet! ()

Reiniš

Dynamická a vtipná podívaná. Že by byl Guy Ritchie opět ve formě? Nebýt odbytého konce a poněkud nevyrovnaného přeskakování z jedné postavy na druhou, neměl bych co vytknout. Obsazení je prvotřídní a překvapivě méně známí herci jako Strong, Kebbell nebo náš Roden za sebou nechávají i takové profesionály jako je Butler nebo sexy Thandie Newton. Nejlepší gangsterka několika posledních let. ()

Xmilden

Guy Ritchie po dvou mega úspěších a následně po dvou propadácích, to vzal znovu pěkně odpodlahy. Vyměnil hereckou partičku kolem Stathama a nahradil ji zcelou novou a neokoukanou Divokou bandou. Napsal kvalitní příběh, uvelebil se na své režisérské stoličce a začal tahat za nitky. Výsledek je dle mého soudu vynikající. Těžko říct jedno jméno, abych náhodou neurazil ostatní, ale hodně se mě líbil Mark Strong. Ten chlap si ukradne každou scénu pro sebe. Butler nedosahuje úrovně Stathama, ale tady to vůbec nevadí. Hlavní roli má přece ten jediný správný RocknRolla. PS:Soundtrack jsem si samozřejmě stáhnul. 80% ()

lesumir

Ritchie je zpět a jeho R'n'Ra uzavírá "mafiánskou trilogii" z londýnského podsvětí, ve kterém se cítí jako ryba ve vodě. Britský Scorsese :-) Poslední přírustek do rodiny není sice tak svižný a efektní jako mladší bratříškové, ale po technické stránce nemá konkurenci a herecké obsazení ho táhne kupředu rychlostí blesku. Butler je prostě frajer a perfektně mu to sedlo. Thandie Newton je nepopsatelná a scény s ní mi připomínaly Tarantinův Pulp Fiction a Miu. Mark Strong má ďábelskou (doslova) formu a už v Labyrintu lží dal najevo, že nové v Ritchieovce bude stejně démonický. Tom Wilkinson je výbornej. ___ Úvodní scénu od věty "Lidé si kladou otázku..." jsem sjížděl minimálně sedmkrát za sebou. ___ Karel Gott chce být stále mlád, a já chci být jedinej pravej RocknRolla! Pardon, já jim už dávno jsem! ()

darkrobyk

Podobnost s jinými snímky asi není náhodná, ale možná proto mě film bavil. Londýnská mafie proti ruské, Witkinson kontra Roden, vypočítavá účetní a patřičná brutalita, i když většina masakrů jde mimo kameru (mlácení golfovou tyčí, střelba ve výtahu či potrava pro langusty). Chybějící gore nahrazuje napětí, klipový střih i černý humor. Řemeslně slušně zvládnutá gangsterka o tom, jak jeden chce vyběhnout s druhým a na frak dostanou oba. Oddechová jízda, co pobaví. ()

Hrabka

Co to jako mělo být? Pokud chtěl Ritchie natočit nejzmatečnější film, kterej je vlastně úplně o ničem, tak se mu to celkem povedlo. Zmatek, nuda, zmatek. Spousta nevýrazných postav a děj překombinovaný až hrůza. Několik dílčích scén se povedlo, ale jinak to byl strašnej blázinec, kterej mě vůbec nezaujal. Ať žije "Sbal prachy a vypadni" - to je úplně jiný kafe. 30% ()

LiVentura

Takové dost nevýrazné, chvilkami mi to nutilo myšlenku, že si to na něco neustále hraje a nic to vlastně nesděluje.!!! ()

cheyene

Nejlepší na celém snímku byla asi hudba, pak herecké výkony Butlera, Stronga, Elby a Hardyho. Potěšil také Karel Roden. Celkově mi však RocknRolla přišel jako příliš zdlouhavý a dějově ne zrovna poutavý snímek, proto tedy dávám pouhé 2*. ()

MISSha

Film který má styl,vynikající zpracování,skvěle vedené herce...Ale je tu velké ALE-slabá zápletka a po celé jeho promítání jsem si říkala,jako bych to už někde viděla.Herci jak jsem zmínila hrají skvěle,ovšem nejvíce mě potěšil (náš) Karel Roden.Mark Strong který ve filmu hraje Archieho,mi připadal vzhledově jako celkem dost věrná kopie Roberta De Nira,až na jeho pověstné znamínko na tváři.Film je to sice ucházející,a jak už v komentářích někdo napsal,je to jen další verze ze zajetého konceptu (lépe to ani napsat nešlo). ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)