Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

Shredder

Tak co, hodia sa Bond a MI6 do sucasneho sveta? Hodia sa filmy o Bondovi do sveta Bourneov, Huntov a im podobnym? Odkedy rolu Bonda prevzal Craig, vykrocila seria do noveho milenia s novym kabatom. Jedna skupina divakov ostala rozculena, iny nadsene tlieskali. Mendes nam priniesol zatial najmenej tradicnu bondovku. V zavere vsak paradoxne vidime nieco uplne odlisne. M je opat muz a navyse vyrazne omladol, mame tu mladeho Q a novu mladu Moneypenny, ktora je navyse cernoska. Znamena to, ze sme uzavreli dalsiu kapitolu a vraciame sa k povodnemu Bondovi, avsak omladenemu, sviezejsiemu a pripraveneho na sucasnost, alebo ako to povedal sam Bond - vzkriesenemu? Uvidime v dalsom filme. Co sa tyka Skyfallu, viac sa mi pacila prva polovicka filmu, obzvlast cast odohravajuca sa v Cine. Tu totiz mozeme vidiet kus filmarskeho umenia. Je vidno ze Mendes si strazi kazdy jeden zaber a dokonale sa s nimi pohrava. Vidime tu uzasnu pracu s farbami a osvetlenim. Bardem je ako zaporak brilantny, slizky a zaroven hrozivy. Cely cas som ocakaval, ze vytiahne na Bonda niake uchylne mucenie, nastastie som sa nicoho takeho nedockal, no aj tak zanechal silnu impresiu: "Do you know what it does to you? Hydrogen cyanide?". ()

DavidWebb

Som absolútne spokojný. Prečo 4? Dodnes podľa mňa najlepšia bondovka. Ale.... Ale... Mám pocit že aj keď bol Dáňa zakaždým skvelý, tak to vyzerá, že mu už dochádza dych. Ad 1, Ad 2 Bond bol pre mňa vždy príliš sofistikovaný, príliš umelý, taký vymyslený, chcem tým povedať že pre mňa je No.1 Jason Bourne. Prečo? Je omnoho uveriteľnejší, viac na zemi omnoho obyčajnejší. A pritom rovnako dobrý ako Bond vo všetkom... Lenže to neznamená, že to nebola parádna jazda. Od úvodných minút parádne tempo a jazda ako na horskej dráhe v Las Vegas. Perfektné ozvučenie a prečo to spomínam? Pretože neznášam keď pozerám na film, a pri výbuchu mi idú prasknúť bubienky. Tu je to spravené úplne správne. Je to banalita ja viem... Mne príliš nepásla hudba, ja viem .... Barďo mi prišiel tiež trocha čudný ja viem.. Ale to neznamená že je je to majsterštuk. Scenár je viac než dobrý, Barďa by som tu fakt nečakal a aj keď pôsobí ako som povedal divne, tak odviedol slušnú prácu. Film ktorý si rozhodne nenechám ujsť druhý krát. Vôbec sa nečudujem že ten film už zarobil také prachy, uvidíme čo nabudúce nám naservíruje Sam Mendes.... ()

sima275

Tak tohle byla moje první bondovka, takže nemůžu srovnávat s jinýma bondovkama ani herce, kteří Bonda hráli, ale Craig se mi v roli Bonda fakt líbil. Na začátku ty honičky na těch střechách, ty byly fakt superbomba. Prostřední část se mi až zas tak nelíbila, ale rozhodně to není nějaký propadák. Slabší prostřední část ale kompenzuje výborná poslední část v tom rodinném zámku nebo co to bylo. Silva mi trochu připomínal Jokera z temného rytíře a možná i proto se mi líbil skoro víc než Bond. Nemám rád takový ty zběsilý záporáky, kteří furt do někoho bezhlavě buší. Já mám rád záporáky, kteří mají celý plán promyšlený dlouhou dobu do předu. Ovšem ale akční scény, to bylo fakt něco. Ještě včera, než jsem viděl Matrix, bych řekl, že na ty akční scény nikdo nemá. I tak ale efekty, všechno bylo úplně dokonalý. Malorry mi sice připadal trochu jako záporák, ale na konci se ukázal v tom lepším světle. A ten varan nebo co to bylo v tý čínský restauraci, o tom se zrovna učíme ve škole. Skyfall je fakt úplně bezva film a pokud je aspoň třetina bondovek tak dobrých, jako Skyfall, tak to vypadá na pár dalších filmových pařeb :-) 90% ()

john.h

Nejbondovější ze všech bondovek s Craigem a zároveň vlastně i nejbondovější z bondovek od dob Seana Conneryho. Skvěle provedený návrat k nejklasičtějšímu konceptu bondů, někam do šedesátých let. Ta modernizace a čím dál větší odlučování od klasického bondovského universa už mě začínalo nudit. Ještě musím vyzdvihnout chytlavý bondsong, který je nejlepší od World is Not Enough, čili po dlouhých třinácti letech. Jsem rád, že Bond je zpět tam, kde má být. ()

boo-boo

Najosobnejší Bond aký tu kedy bol. Invencia, s akou sa Mendes postavy chytil a chuť z jej (hlavne psychologického) potenciálu vymlátiť maximum, to bolo presne to, čo som chcel vždy vidieť. A je úplne jedno, že som to pred zhliadnutím ani netušil. Z technického hľadiska absolútna špička, niekto moderné trendy očividne pochopil, účinne aplikoval a z Bonda spravil plnokrvný, moderný, dramatický akčný thriller so značným presahom. Kruhy sa uzatvárajú, účty splácajú a z prsta vycucané reálie vôbec až tak nevadia, keďže tvoria perfektné kulisy pre dohru majstrovsky rozohranej partie. ()

Jack333

Řekl bych, že tento nejnovější film o Jamesi Bondovi je z těch novodobějších pro mě asi nejlepší...a to si osobně stále nemůžu zvyknout na Daniela Craiga. Velice kvalitně zpracováno .-). ()

PetiRe

Obecně jsem si zatím nevyšlapala cestu s pevnými základy k bondovkách jako takovým, a pravděpodobně právě proto mě Skyfall velmi mile překvapil. Možná, že řada skalních fanoušků bude lehce zklamaná patrnou odchylkou od klasiky, ale to je právě to, co se mi na tom líbí. Dokonalý herecký výkon záporňáka Javiera Bardema, který ve své roli vypadal tak oplzle, až se toho člověk začal děsit. Sam Mendes se opět ukázal a předvedl své filmařské umění. Už chápu, proč tento díl ohodnotili britští kritici "THE BEST BOND EVER!" ()

mravec

Tak chytře, komorně a přitom epicky natočené! Od herců a režiséra jsem čekal to nejlepší, a to jsem také dostal. Musím to tedy říct: Skyfall je nejlepší. Snoubí hyperbolu klasické hlavní postavy, šablonovitost postav i kulis s brilantní a vtipnou filmařinou plnou nových nápadů. Akční scény se co do efektů vyvíjejí neustále, co do režijního pojetí mě mile překvapily - značka Mendes je(byla) přeci jen založená na něčem jiném. Zkrátka, bude-li se bond vyvíjet tímto směrem, u mě dobrý. ()

Honyaa

Nejnovější Bond mě překvapil. Od první minuty až k závěrečným titulkům měl akční spád. Příběh se povětšinou odehrává v Londýně a shodou náhod jsem zde několikrát poslední dobou byl, tak mi neušlo, že včetně akce je zde celková prohlídka tamních památek. Rozhodně dávám 5 hvězd. ()

Baghira

Díky Samu Mendesovi jsem alespoň částečně vzala Bonda s Craigem na milost. Tak první třetina filmu byla opět naplněna zběsilými honičkami a chaosem. Ale potom se vše dějově i obrazově zklidnilo, objevil se konečně nový záporák, který byl neskutečně ztvárněný Bardemem. Dostalo se i na nějaké hlášky, které k Bondovi prostě patří. Skotsko se snad ani nedá ztvárnit jinak než úžasnou krajinou a svébytnou atmosférou, která také filmu velmi pomohla. Postava nového Q celkem zajímavá a za Judi Dench budu truchlit. Z nového Bonda se mi prostě tenhle líbil nejvíc. ()

DogtownCZ

Slyšel jsem, že Skyfall je jeden z těch lepších Bondů za poslední roky. Pln očekávání jsem se tedy na to koukl a takhle těžce předvídatelný film se spoustou logických chyb a až odporným hlavním záporákem jsem vážně nečekal. Jak už jsem psal, hlavní záporák mi byl až odporný a i když o něm mluvili jako o strašné hrozbě, vlastně ve výsledku nic závratného nepředvedl. Tohle už prostě podle mě nejsou staré dobré bondovky. Daniel Craig se pro Bonda prostě nehodí a celkově tyto filmy postrádají to, co dělalo Bonda Bondem. Tohle je normální akčňák jako každý jiný, jenom tam pořád strkají značku 007. ()

kyLuke

Nejprve jsem sem napsal komentář na dvacet řádků, ale po dalším shlédnutí si říkám, že je to zbytečné, neboť jsem na tuto úžasnou bondovku hodně změnil názor. Je to dokonalé! Asi nejlépe natočený bond ze všech, kterého doprovází fantastická hudba mého oblíbence Thomase Newmana, která dává poctu hudbě Johna Barryho. Sam Mendes nezklamal, už jen proto, že natočil jeden z deseti neúspěšnějších filmů všech dob. A ještě na něco jsem změnil názor. V předešlém komentáři jsem napsal, že Javier Bardem nepředvádí žádný pozoruhodný výkon, ale tento názor si musím vyvrátit. Je jedním z nejlepších bondovských padouchů(ne- li nejlepší a nejodpornější) a jeho český dabing Ivana Trojana mu jen přidává na kvalitě. Jasných pět hvězd bez výhrad a jedna z pěti nejlepších bondovek! ()

sWONDER

Mendes natočil dospelejšiu bondovku. Viac dramatickú, serioznu, ale záver nesklamal, ten bol až megalomanský. Craig mi ako Bond nie je príliš sympatický, ale zase som to raz zvládol. Bardem výborný, ak mala byť jeho postava homoš :) Predchádzajúce "nové" filmy s agentom 007 mi sedeli viac. Toto sa dosť vymyká z radu, asi preto mam zmiešané pocity. Nehovorím, že to nie je kvalitný film, ba pravé naopak, ale mne to hodnotenie vyššie jednoducho nejde. 3+ ()

smajliss

Chvilkama se to natahovalo, takže pouze 4 hvězdy, ale jinak paradá. Ke konci to trochu připomínalo Sám Doma, což mě potěšilo. U některých scének jsem si dokonce nahlas řekl "whaů", protože se mi fakt moc líbily. Jde vidět, že se kolem Bonda točí hodně peněz a všechno je tam na profesionální úrovni, což zaručuje kvalitní zážitek. ()

Hisnuklusi

Tak teda ale už dost. Mám z toho podobný pocity, jako z Dark knight rises. Znovu. Trochu jsem nepochopil, proč tak potencionální a dobrý záporák musí být ve filmu všehovšudy patnáct minut. Neměli ho čím zaplatit nebo proč ?? Akční scény snad všechny krom jedné natočený v naprosté tmě.. To aby nebylo vidět, jak jsou ve skutečnosti na hovno udělaný nebo proč ? To jenom vidíš stíny a tmou neidentický obličeje, sem tam nějakou tu ránu nebo výstřel.. ale pravda je taková, že jsem pořádně nechápal a neviděl, co se tam vlastně ve skutečnosti dělo. A pak (zase ten) záporák u kterého prostě čekáte, že nějak efektivně umře v boji nebo přestřelce s Bondem, bude jen trapně postřelen zezadu do zad, asi deset minut na vás bude dělat bolestné a nechápající grimasy a pak spadne na zem a zemře. Potkal ho hodně podobný osud jako Baena. Ale jo, mně se ten film líbil, to je na tom to nejhorší. Jenže se obávám, že je to prostě tím, jaký je Daniel fešák a frajer. Kdybych měl být objektivní, dal bych průměr, což taky asi udělám, protože 4 si to prostě nezaslouží, kdyby se hodnotilo od jedné do deseti, dal bych šest. Zlatý Solace na který všici tak nadávali. Tam to aspon teklo proudem. Nikdy si nezapamatuji, o čem to je, ale vždycky když to znovu vidím, tak se mi to líbí. To o Skyfall asi nebudu moct po čase říct. I když nevím. Určitě se budu muset ještě jednou podívat. No a abych nebyl jen prostě tak kritický. Ten film měl i klady. Třeba, že i přes otřesně z vizualní stránky natočenou akci, neměl tendenci nudit a protahovat se. Pořád se tam něco dělo a to je dobře. Člověk aspon neměl čas na pičoviny a pořád sledoval film. Jinak řečeno, ten nápad i přes to, že z Nolenové trilogie Batmana vykradl, co šlo, mohl stát za to. Chtělo to mnohem lepší zpracování. Jsem zklamán a budu netrpělivě čekat na další díl. Přes to je pro mě totiž Daniel nejlepší Bond všech dob. To se nezmění. Tajně se modlím, aby to hrál aspon tak do šedesáti. Mám pro něj opravdu slabost. A že není pohledný ? Sakra, tak charismatického chlapa by těžko znovu našli. ()

Taffey

143 minut je zbytečně dlouhých. Ubrat dvacet minut z první půlky, by mi vůbec nevadilo. Naprosto souhlasím s POMem. Javiér Bardem jako záporák vynikající, nicméně k záporákovi Philipu Seymouru Hoffmanovi z MI III má ještě pěkný kus daleko. U Hoffmana jsem měl v kině poprvé v životě z brutálního záporáka opravdu špatně po těle. Nicméně zpět ke skájfolu. Závěr filmu na stejnojmenné usedlosti, to byl opravdu neuvěřitelný zážitek. Nikde ani noha, tma, brutalita. Neuvěřitelně mě štval Albert Finney, když ve tmě, na blatech, svítil baterkou. Měl jsem živočišnou chuť ho praštit přes hlavu železnou tyčí. Celkem mě zklamala role a nevýrazný výkon Ralpha Fiennese, což se mi, u něj, stalo vůbec poprvé. Musím ale konstatovat, že mě Skyfall oslovil ze všech bondovek nejvíc. Craig je naprosto přirozený, žádných milion technických kravinek, zkrátka chlapík, jak má být. Před naší za naší...co to povídám...fakt dobrý film. Na mé velkoplošné domácí obrazovce s nejlepším možným DTS zvukem, který strčí do kapsy veškerá multikina, to byl opravdový zážitek. Ještě bych vyzvedl titulní píseň v podání Adele. Normálně ji neposlouchám, jsem úplně jinak hudeně zaměřen, ale její výkon je vynikající. Netušil jsem, že ona je autorkou této písně. Kromě textu. Hodnotím vysoko. Jednu hvězdu odnímám za opravdu táhlý začátek. Velmi smutno mi bylo, když nechali umřít Judi Dench, která nás provázela od roku 1995 od Golden Eye jako madame M. Bude mi chybět. ()

slavokvasic

Skvelý film... no pri všetkej tej chvále, ktorú som na skyfall počul predtým ako som to videl som čakal o niečo viac. Ale na druhej strane casino royale nastavil laťku veľmi vysoko, ktorú QoS ani skyfall nedokazali prekonať. Aj keď tomuto filmu veľa nechýbalo. Tiež som očakával (keď som vedel, že tu bude Q) viac Hi-Tech hračiek, a tým som čakal trochu návrat do old school bondoviek, čoho som sa nedočkal.. Ale inak vo všetkých ohladoch dokonalý film. 80% ()

JPO

Pokud k Skyfall přistoupíte jako k akční špionské krimi a ne jako k bondovce, budete vrnět blahem. Craig je král a Bardem bůh. Spodní prádlo, které budete mít při sledování na sobě, už nepůjde vyprat. ()

dewil21

Sam vzal z těch nejlepších bondovek to nejlepší... protřepal, nemíchal a stvořil Skyfall. Pro něj to rozhodně nebyl pád z filmařských výšin, ovšem pro Bonda, to pád byl... a to doslovný. Doby, kdy ho obklopovaly krásné ženy, luxusní vozy a kdy ničil nepřítele hodinkami, jsou nenávratně pryč. Craig je sice sexy i neoholenej, nicméně se mu v poslední době moc nedaří, zranění přibývají, v práci ho to nebaví a domov má v kartonových krabicích ve skladišti. Je vyhořelej, docela dost pije a na fyzičce je to znát. Ze dna se musíte odrazit... Bond, stejně jako Batman, musí povstat z vlastního popela, postavit se minulosti, postavit se tváří v tvář sám sobě, aby mohl čelit zatraceně charizmatickému hlavnímu záporákovi. To vše Sam Mendez půvabně zabalil do neotřelých a bondovsky originálních obrazů, ve kterých si pohrává s barevnými filtry a stíny, což není u něj nic nového, ovšem v předchozích Bondech budete tohle hledat stěží. Navíc na umění povýšil i akce, které si konečně můžete vychutnat, aniž byste při sledování ztratili přehled a potěší i choreografie bojových scén. Už bylo na čase... I když se to na první pohled může zdát, film není jen vážné, freudovské drama, nechybí karikatury, sarkasmus, satira... dialogy jsou sice někdy mírně lacině prošpikovány odkazy na předchozí snímky, zato s bondovskými hláškami se zachází jako se šafránem, zazní jen jednou, přesně ve správný čas a tu nejtypičtější vlastně ani nevysloví. Celá koncepce mě nadchla, díky Same. Můj nový idol se jmenuje Bond. James Bond... Nelíbí se vám? A co jste čekali? Výbušné pero? ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce