Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

Jirk4

Na druhe shlednuti po 6+ letech musim snizit hodnoceni ze 4 na 3 *. Ve sve podstate je to remeslne pekne udelana dvouhodinova reklama na Sony Vaio a spatne dialogy ("In your defense, a moving target is harder to hit... – Then you'd better keep moving!" ... haha tyvole yes, briliantni, akorat ze vubec. Lepsi dialogy by napsal kdejaky prvak v Kreativnim psani). ()

anule25

Po slabém Quantum of Solace přichází znovu něco úplně jiného. Tak v prvé řadě naprosto bezchybná úvodní píseň od Adele, a pak zcela jiný způsob náhledu na agenta Bonda. Bezchybný mladík s šarmem a bez zkušeností a jakékoliv slabiny se najednou stává starým bručounem téměř bez přátel. Přirozeně jsem se obávala (bohužel právem), že udělat z Bonda teď odbytou existenci bude znamenat rozpačité nápady dalších dílů. Přesto nešlo než si dalšího Bonda užít - bojové scény na výbornou, vhodný ženský element, skvělý záporák, báječná M a Q, a nakonec takový ten bondovský vtip. Velice zdařilé dílo. ()

Hellknight12

Nedávna premiéra. Tentokrát má Bond prekvapil vcelku príjemné. Zaujímavejší príbeh. O niečo lepšie vykreslené charaktery postáv. D. Craig a N. Harris sa snažia na plno. Pri dĺžke 143 min je to akurát tentokrát to opäť vyrovnali. Dialógy prípadne monolgy pridali a akcie je rovnako ale je to lepšie vyrovnané. Celkové hodnotenie za mňa je 65%.. ()

Lupes

Žánr začínám překvapivě oceňovat - ne, fakt je to pořád taková akčně nevěrohodná sr..ka, ale svět div se, tváří v tvář novodobým hrůzám marvelovských slátanin pro nerdy to začínám oceňovat. Skyfall je v rámci žánru a v rámci série spíše nadprůměrný. Určitě povedenější než díl předchozí, ale dokonalosti prvního Craigova Bonda nedosahuje. Vlastně, téměř celou dobu si člověk říká, že to má jiskru, nápad (starý agent pod sedativy) i temnou a cynickou atmosféru (přihlížet netečně smrti Bondgirl-paráda), spoustu odkazů (Q atd.), černý humor i herecky skvělého (!) záporáka, že konečně skončila morální naivita a "hodní" možná už nejsou ti hodní... prostě si člověk celkem překvapeně libuje a říká si, že tohle je nejlepší bondovka... Ale pak přijde katastrofický závěr, tupá vybíjená z kategorie osmdesátkových akčních ikon a plačící sirotek Bond nad svou druhou "matkou" (mrchou). A to chce silný žaludek. ()

Nix

Těšil jsem se na Javiera a ten prostě zase nezklamal. On si ty bad assy prostě fakt užívá a tady to není jinak. Celé osazenstvo je to super a pro mne se to zase vrátilo ke kvalitě prvního dílu a opravdu je to super. No nic podáváme přihlášku do další agentury špionů. ()

Rohrbacher

Sam Mendes posunul bondovský koncept dále než kdokoliv předním a ukázal nám Jamese poprvé se všemi vnitřními rozpory v plnokrevném podání. Jde o výtvarně i řemeslně opulentní blockbuster, který si s konkurencí v podobě Mission: Impossible rozhodně nezadá. Exelentní bondovka. ()

junxi91

Tak tento díl Bonda nenavazoval na trhák Quantum of Solace a zdál se mi takový méně spektakulární. Na začátku filmu nahání agent James Bond se svou kolegyní Eve v Istanbulu jistého žoldáka Patriceho, který ukradnul zašifrovaná počítačová data o agentech NATO se skrytou identitou, kteří se infiltrovali do teroristických skupin. Je to dobrá akce na začátek, James ukáže, jak umí řídit motorku, skákat na vlak a také ovládat bagr. Pak se dostane do bitky s Patricem, a Eve je má oba na mušce, zatímco jí M na telefonu přikazuje, aby střelila. Ona střelí a Bond skončí v řece a je prohlášen za mrtvého. Je to debakl a tak si M předvolá předseda Výboru pro zpravodajské služby Gareth Mallory a sdělí jí, že musí odejít do výslužby. M se pak vrací do centrály, která vybuchne a to usmrtí několik pracovníků. Velitelství se v duchu tradic z německého Blitze přesouvá do nepoužívané stanice londýnského metra. Bond mezitím píchá nějakou kurvu v chatrči a při tom se dozví, co se stalo a rozhodne se vrátit. Přijede do Londýna za M a musí znovu projít všechny psychologické a fyzické testy, které prý udělá s odřenýma ušima - ve skutečnosti pohoří. Z ramene si vytáhne střepinu kulky z Istanbulu a její prozkoumání umožní vystopovat identitu Patriceho. Bond jej následuje do Šanghaje, kde má odhalit jeho zaměstnavatele, získat ukradený disk a zabít ho. Nájemný vrah číhá v Šanghajském mrakodrapu a odtud odpráskne svou další oběť, načež se na něj vrhne Bond a dopadne to tak, že Patrice se proletí z stovky metrů na zem. Bond z jeho vybavení získá informaci o tom, že odměna čeká v casinu v Macau. Nechá si tam proplatit Patriceho žeton a naváže kontakt s nádhernou ženskou jménem Sévérine, která stála v mrakodrapu vedle oběti atentátu. Naléhá na ní, aby jej zavedla za svým šéfem Raoulem Silvou, a ona ho varuje, že bodyguardi stojící opodál jej chtějí zabít. Pak mu řekne, že se k ní může připojit na jachtě, která pluje na ostrov za šéfem, a chce za to Silvovu smrt. James zlikviduje ochranku v casinu a vydává se na plavbu směr opuštěný ostrov. Před příjezdem je však zatknou žoldáci, kteří je dovedou k Silvovi, bývalému agentovi MI6, který pracoval pro M během čínské mise. Je přesvědčen, že jej M zradila a zaprodala, a tak se dal na kybernetický terorismus a nechal odpálit centrálu MI6. Pak následuje scéna na nádvoří, při které Silva odpráskne místo sklenice na hlavě Sévérine samotnou Sévérine, a Bond je v ohrožení života. Je to však frajer, zneškodní ochranku a s posilami, které si přivolal rádiovým vysílačem polohy, odváží Silvu do Velké Británie. Ajťák, kterému se říká Q, se snaží dešifrovat přístup do Silvova laptopu, ale tím mu umožní dostat se do systému MI6 a také utéct z cely. Ukazuje se, že Silva to měl všechno pěkně připravené a vymyšlené předem s cílem zabít M. Uteče do londýnského podzemí, kde jej Bond pronásleduje. Silva se dostane do soudní síně, kde se M veřejně zodpovídá z odhalení identity agentů. Bond dorazí na poslední chvíli a s pomocí Eve a Malloryho se jim povede M před Silvou zachránit. Bond s M odjíždí na sídlo Skyfall ve Skotsku, kde Bond kdysi vyrůstal, než osiřel. Bond žádá Q za souhlasu Malloryho, aby umožnil jejich únikovou trasu Silvovi monitorovat, a ten je pak může vystopovat. V sídle Skyfall se setkávají se starým známým správcem Kincadem a plánují, jak se ubránit Silvovi a jeho mužům. Pomůže pár starých zbraní a nastražených dynamitů. Následuje závěrečná akce, při které se střílí, vybuchuje dynamit a Silva přiletí v helikoptéře s jednotkou granátníků. Naštěstí je zde pozemní tunel, kterým nejprve uteče hajný s M a pak také Bond. Nakonec se všichni sejdou v kapli a ne všichni z toho vyváznou živí... Ale jako jo, příběh byl vystavěn dobře, procestovali jsme půlku světa, byl zde bývalý agent záporák a současný agent klaďas, takže za mě spokojenost.  () (méně) (více)

gemi

Pond v zatím nejlidštější podobě. Tradiční neprůstřelnost a supermanovská forma jsou ty tam. V Gayfall je Pond když ne člověkem, tak skoro řadovým akčním hrdinou, který má své nedokonalosti a trápení. Je to natočeno trošku ve starém stylu, kdy jsou mezi akčními scénami relativně dlouhé konverzační pasáže. Ale ne tak dlouhé, aby se člověk začal nudit. Kurevník jeho veličenstva tady má dva zářezy a být ženská, zdrhám před ním, až by mi za patama hořelo, protože existuje nepříjemně vysoká šance, že se po obcování s ním stanu nebožkou. Ovšem Javier Bardem vystřihl krásně démonického arcizloducha! ()

PavelH

JB v posledních letech ubral na mašličkách, pozlátku a stal se přímočařejší, údernější. Bondových vtipů je méně, zato jsou skvěle načasované.. Skyfall je něčím výjmečný. První dojmy z kina jsou trochu zmatené. WOW efekt se sice nedostavil, to ovšem nijak neubírá na kvalitě. Pojetí bylo trochu hlubší a osobnější a kdekoho nezaujme. Vymizely povrchnosti, jako supergračky a dokonce i bondgirl se nějak moc neprojevila. O to víc prostoru měly důležité postavy a hrálo se na atmosféru. Záporák v podání Bardema (bravo!!) měl opravdu svoje kouzlo a je možná nejlepší vůbec. Myslím, že tady je další výjmečná část filmu. záporák je v bondovce skoro stejně důležitý jako sám bond a Bardemova role (i on sám) byla skvělá. Celý film byl v Mendesově podání skvělý. Zklamalo mě ovšem trochu úplné finále, baterková scéna slyšitelně pohnula ("to si to tam jako štrádujou s baterkou?") celým kinosálem. Počkám si na druhou projekci, abych si už mohl v klidu vypíchnout detaily. 5* je ale samozřejmost! ()

PerG

Ne a ne a ne! Tohle už není Bond, ale jakýsi kočkopes. Nechci se nikoho dotknout, ale 5/5??? To jste asi byli na jiným filmu než já. Ještě, že Ian nevidí kam se to dopracovalo... ()

playboy_05

Aneb Bondovka bez megalomanie, tempa, strhující akce, bez všemožných vychytávek, vybuchujícího pera a taky bez Bondgirl...naopak neskutečně komorní, skoro až drama, připomínající vzdáleně první Bondovku Dr. No, s notnou dávkou sentimentu. Čekal jsem všechno, ale ne tohle, z kina jsem odcházel s pocitem, že jsem vlastně ani nebyl na Bondovi. Popravdě ale, líbilo se mi to všechno...no až na to zabarikádování se v domě a čekání na smrt...tohle se do Bonda už prostě nehodilo. Starého dobrého Bonda, chladnokrevného zabijáka a rváče, který nikdy nekrvácí a neublíží mu nic, ani pády z několikametrového lešení, budete, i přes Craigův výraz rozzuřeného býka, ve Skyfall hledat marně, Mendes si prostě vytvořil vlastního Bonda a bude velmi zajímavé sledovat jeho vývoj v dalších Bondovkách, protože Skyfall těžce vyjíždí ze zajetých kolejí a přitom nastavuje laťku solidně vysoko (možná takhle mělo vypadat Quantum kdyby se povedlo). Oslava 50ti let se povedla, ikdyž do totálního uspokojení chybí efektnější závěr ()

DD

Recenzi jsem ještě nečet, ale po tom hypeování ze zámoří o "nolanovském" Bondovi jsem teda čekal PODSTATNĚ víc. Asi budu zase za toho "věčně nespokojeného", ale v momentě, kdy se objevili cg varhani, tak mě ten film začal neskutečně nudit. Rozplácnej, bez zajímavých scén, s přepálenou stopáží a naprosto debilním finále, které by možná zachránil jen Michael Caine. K tomu Bardem jako rip-off Jokera, kterej se opravdu moc, moc snaží být vyjimečnej. A casino v Macau asi vypadlo z Inception. :) Navíc ani akce fakt nechytla. Třeba to množství použitých úhlů v Istanbulu bylo strašné. Já byh snad vypích jen půvabnou Berénice Marlohe, hypnotickou Šanghaj a sympatického Whishawa. Casino Royale je o tři stupně výš a i Quantum of Solace pro mě bylo příjemnější. ()

M4rkl4r

Mendes sliboval starého bonda v novém kabátě, ale pro mě tento bond nepřekonává Casino royale. Je sice vidět snaha o vytvoření klasických bondovských scén viz. honička na motorkách a fight na střeše vlaku, ale proč? Vždyť je to už dávno okoukané klišé; tim, že se skoro replikuje přístup starých bondů, nemůže přinést tížený efekt, jelikož narozdíl od klasických bondů neni inovační. Atmosféra ale zůstává díky výbornému soundtracku hutná. Návrat Q je jistě pozitivní, zde je moderněji pojata v podobě geeka, jenž lehce připomíná Mosse z IT crowd(včetně způsobu jakym pije čaj), avšak nemá pevné místo v ději. Jeho charakter neprokázal, že je nezbytnou součástí nového Bonda, spíše působí jako nutná rekvizita ze starých časů. Chybí tu i klasické elegantní bondovské scény, kdy se děj zastaví a divák si jen užívá určitou hru mezi Bondem a záporákem. Ten je slizký, schovává se za úlisné pompézní dialogy, v tom tkví i jeho nepředvídatelnost a infantilní(zatracené, ublížené dítě se mstí matce), podivné a věrohodnost ztrácející motivy. Z nichž čerpá celá zápletka a děj. To je trochu málo na takové ,,hype", které vzniklo. A když se opravdu podíváme na záporáka, tak je vidět jenom jakási light verze těch béčkových záporáků s rusko-německým přizvukem(Ou místr Bonchd, whér iz jór quín nau!), což je svym způsobem spíš komické a degradující. Kompozice snímku je povedená, včetně úvodního klipu, jenž je stylisticky uhrančivý a muzikálně podmanivý. Nemůžu si odpustit narážku na epic fail blízko závěru. ,,Ou maj gót", jak by řekl záporák s rusko-německým přízvukem, je to až fascinující sledovat, jak pruh světla komicky pročesává krajinu. Jen jsem si řekl, doufám, že ta nepopulární babička, kterou nikdo nemá rád pakliže neni satan, umře pomalou a bolestivou smrtí. Ona je skoro jako matka Bonda, kterou on na slovo poslouchá a ten druhý je jeho nevlastní, zatracený bráška, který se mstí. V tom případě je ona ještě větší dítě než oni, protože potřebuje pozornost a číší z ní dětinská nerozvážnost a hloupost. A nechala ještě rosvíceno v jediném kostele široko daleko! Ou maj gót! Bond uroní slzu, což je prvně, ale nijak zvlášť to v potaz neberu. Toto je totiž jiný Bond, než byl třeba v Casinu Royale. A neni tolik výrazný. Bond girl rovněž funguje jen na provokativních dialozích s Bondem, protože jako sniperka sucks. Suma sumárum - neni to revoluční, ani evoluční, spíše takové ,,ohlédnutí se zpět." Možná to vytyčí nový směr Bondovi, ale jako regulérní bondovka je to příliš nekonzistentí svým přístupem. Rozumim tomu, že se to někomu může líbit, protože mu to připomene staré časy, ale očekával jsem klasickou bondovku s moderním přístupem, chytrým dějem, charismatickým záporákem, který nespadne do šablon evil béčkových antihrdinů a bude dospělejší. 70% ()

Lobotommy

Já nevím, co na to mám říct... Záběry z highlands byly překrásné. Q je roztomilej. V záběrech z Londýna mě jímala nostalgie. M na výletech by mohl být častější jev, protože je to bezva. Hudba ale bohužel podtrhávala mnohdy tak silně, až to v některých případech protrhlo papír, a tak často, že to bylo zvýrazněné jako učebnice anatomie Štěpánka Šafránka. Craig byl bohužel vpraven do standardního formátu návratu padlého hrdiny. Což u této série filmů považuji za jistou krizi gerojismu. Jo a děsně se to táhlo... Když jsem hledal, jak nejlíp vystihnout, co z toho filmu vlastně cítím, tak je to tahle fotka. ()

Smerfetka88

Jeden z nejlepších akčních filmů, který jsem viděla a pravděpodobně nejlepší bondovka. Bylo v ní všechno, co tam být má - okouzlující, vtipem a sexappealem sršící Bond, bravurní záporák (tentokrát jej vybrali víc než dobře), krásná auta, nádherné ženy, skvělé akce....no uznávám, že jsem ještě čerstvě pod vlivem, takže mé hodnocení není zcela střízlivé:-) ()

DadysGirl

Nevím jestli se rozepsat nebo napsat WOW... nejsem fanynka, Bonda jsem viděla jen s Danielem Craigem a upřímně - Quantum of Solace mě zklamalo... Ale tenhle díl... Pecka... Nevím co se mi líbilo víc... už od první minuty mě film vtáhnul... Když zazpívala Adel, naskočila mi husí kůže... Když se Daniel objevil do půli těla, řekla jsem si mňam... Když promluvil, byla jsem ráda, že sedím, a když jsem ho viděla v obleku zcela a naprosto jsem se roztekla... A pak to teprve začlo! Judi Dench jako M. opět nezklamala a její vztah s proslulým 007 mě rozněžněl... Oh my! Jak to bude příště?! Já jí tam prostě potřebuju!!! Síla neviděného a přesto to cítíte! Ben Wishaw! Kde jste ho schovávali?! Ten je tak rozkošnej... A postava dobrá... Ralph Finnes - konečně někoho napadlo ho obsadit a navíc do charakterní role! Love it! Jasně, všechny ty krásky motající se kolem Bonda jsou k sežrání, ale kdo byl tou třešničkou na dortu a to včetně šlehačky a polevy byl Javier Bardem... Jak jsem o něm mohla někdy pochybovat?! Předvedl dokonalý dokonalý dokonalý herecký výkon, který mě rozesmál, dojal i mě zamrazilo... jo jo a jo! Rozhodně doporučuji a těší se na další díl! ()

TetherSaw

Tam kde Forsterovo netypické pojetí Bonda v Quantum of Solace končí, začíná REVOLUČNÍ pojetí Mendesovo. Agent 007 je zde brán jako normální člověk, který má emoce a všechno co k tomu patří, podle toho se taky odvíjí film. Akci samozřejmě nemám co vytknout jako i u všech jiných dílů, excelentně vystilozovaný záporák inspirovaný Nolanovým Temným Rytířem v podání neomylného Bardema, několik překvapivých zvratů a k tomu pro tuto sérii naprosto netypický konec. Zkrátka nemám co dodat, je logické, že (i zčásti poprávu) bude hodnocení tohoto filmu trochu sníženo fanoušky původní série, pro kterou je tento díl tak trochu zradou. Pro mne však nový, svěží pohled zavádějící nová pravidla a styl série. A co je důležité - nebojí se toho! ()

Zajija

Je to prostě klasika, značka, která je stále populární a bude populární. Náš milovaný James se prostě líbí a líbit bude. Ve Skyfall se mi hodně líbil i padouch pravým jménem Rodriguez :-D (Javier Bardem), který přinášel do filmu svěží vánek. Celkově Skyfall tvoří dokonalou souhru všech prvků, které jsou pro Bondovku tolik typické (dokonalá akce, anglický humor a věrnost M a královně, krásné ženy ..., ...), ale přecejen se bráním plnému hodnocení, protože mi tu něco chybí. **** ()

jardoch

...časově mi to celé nějak splývá,cože ono to mělo 140 min?Dalo by se to shrnout takto,začátek zhruba půl hodina řekněme 5 hvězd,postupně to velmi rychle klesá až na odpad!Výsledné skóre s přihlédnutím na děj,jenž se změnil v neskutečnou sračku,je 2*.Vážně nechápu tu spoutu vysokých hodnocení. ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce