Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

D28

James Bond rises.Mne sa to veľmi páčilo, len tá inšpirácia Nolanom bola tak očividná, až ma občas rušila.Úvodným titulkom dávam Oscara, hercom tiež zopár, hudbe, naháňačkám....Celkovo som si to v tej siedmej rade výborne užila. ()

Mr.KarlAdler

Zážitek z půlnoční premiéry byl umocněn skvěle natočenou kriminálkou se spoustou emocí, akčních scén i úsměvných vložek. Byť se začátek nese v duchu klasických bondovek, už takhle brzy je krásně vidět, že půjde o něco nestandardního. Newman odvádí tradičně dobrou práci a ta famózní kamera by si dle mého názoru zasloužila nějaké ocenění. Příběh je propracovaný, Bond si sáhne na dno, aby se pak jen těžko vracel zpátky - žádná idylka a dokonalá muška. Úchylácký Bardem pobaví, občas připomene Jokera, ale jinak je jen stínem té hrůzy, kterou z něj má nemastná neslaná bondgirl (možná, že si před ní vždycky vyndával čelist, to bych pak pochopil). Oproti tomu některé opravdu skvěle vypadající flashbacky jako bylo holení břitvou v podání Naomie Harris mě víc než jen potěšily. Ke skvělému finále by se klidně mohlo schylovat už kolem soudní síně - atmosféra je vpravdě výtečná. Nepochopitelná nadstavba v podobě odvážného staříka na odlehlých pozemcích Jamesova dětství a vybuchujícího vrtulníku mi už brání v nejvyšším hodnocení. Nicméně Skyfall i díky kvalitnímu scénáři s režií dokazuje, že agentovi 007 začíná být škatulka popkornového akčňáku už delší dobu těsná. ()

mkubalikova

Samu Mendesovi se podařilo natočit bondovský film, který ctí pravidla a historii série, naplnit ho bondovskými klišé tak, že mi to vehnalo slzy do očí, a přitom vytvořit film, který je novátorský, kvalitně natočený, vyplněný skvělou akcí, nezapomenutelnými scénami, výbornou hudbou a Javier Bardem je skoro tak geniální padouch, jako Heath Ledger. 100% P.S. M is dead, all hail M. ()

Taio

Doprdele zistil som, že písať koment po 3 hodinach od skuknutia filmu je namahave a zatiaľ ma napadlo len toto čo ste doteraz prečitali. Dal som síce 5* ale ja chcu Bonda nevraskaveho main gatt! A Bardema neštrvavého a blond bol fajn len tak mimochodom! A Dench dlhovlasu (ano ironia)... A Fiennesa chcem hociakeho, ten bude furt božský! Ale konečne sa môžem cítiť ako Q, áno mám neviditelné akné. Konečne sa citim byť použitelny. Film totalna nakladačka s fefečilironkami. OST♫ 4/5 Príbeh 5/5 Výkony 4/5 Napätie 4/5 Humor 3/5 ... 90% ()

Dreadd

Od premiéry Skyfall jsem slyšel mnoho různých názorů na novou bondovku a někteří mi tvrdili, že Skyfall bondovka ani není. Proč? Chápu, že pro někoho je těžké představit si pod tím slovem něco jiného než neustále omílaný (a dejme tomu zábavný) koncept, kde každý díl této dlouhé série kope sám za sebe a děj vypadá stále stejně - představí se hlavní záporná postava, 007 dostane novou misi, Q mu poskytne nové auto a nejnovější technické hračky, agent potom všem rozhlásí své jméno, nechá si protřepat martini, postřílí pár menších ryb, zabije i hlavního záporáka a nakonec si zase nechá protřepat své martini od sličné slečny. A v dalším filmu to samé dokola a o Bondovi nevíme vlastně vůbec nic (ani snad nikomu nepřipadá, že by to vědět chtěl). S příchodem současného představitele se tento koncept začal narušovat, najednou se objeví provázanost jednotlivých dílů a celé to vyvrcholilo právě ve Skyfall. Bond místo nejnovějšího Aston Martinu obdrží pouze zbraň a malou vysílačku a dokonce je zpochybňována i jeho nekonečná mužnost a nezranitelnost, dokonce i bezmezná oddanost nadřízeným a James je konečně i trochu konfrontován se svou minulostí (a ani typická bondgirl tu tentokrát neúčinkuje). A nemyslím si, že by mu tahle malá evoluce nějak uškodila, spíš naopak, tenhle Bond je nejlepší z Bondů (postav, nikoliv herců). Jeden příběh však už byl dovyprávěn, vznikla polosamostatná bondovská trilogie, jejíž děj už nemá kam eskalovat a je čas se posunout zase dál. Kam? Závěr si může vyložit každý po svém. ()

Avari.73

Až na konec naprosto bez emocí a chladné. Z celého filmu mi šel pocit, že tam všichni hrají jen proto, že musí. Až na Bardema, ten si roli užívá, i když nedostává prostor, který by si zasloužil. Nemluvě o stupidních klišé, nelogičnostech a vykradačce Temného rytíře. Triková stránka taky nepřesvědčila. Nechápu, kde je těch 200 milionů z rozpočtu. Co mohu jednoznačně pochválit, tak je krásná kamera a zvuk. ()

šerminator

Sam Mendes je sázka na jistotu. Tento Bond je z Craigovských filmů (zatím) úplně nejlepší. Měl jsem trochu strach, když jsem se dočítal, že to bude spíše podobné (u mě propadáku) Quantumu Of Solace. Naštěstí není. Tento film mi dost připomněl řežii Nolanových batmanů - také literární hrdina, ale pojatý více realisticky. Jsou tu vychytávky, ale umírněné a spíše odkazují na minulé bondovské filmy. Silnou stránku je příběh a scénář. První půlka filmu, je v pomalejším tempu, aby pak vykrystalizoval v promyšlený útok Je tu padouch, který nechce ovládnout celý svět a zavést celosvetový teror. Má umírněnější cíl. Co se týče herekých výkonů, Craig je tradičně dobrý, ale na špici je samozdřejmě Bardem. Na vysoké úrovni zde byla také hudební stránka filmu. Nemám na mysli úvodní song od Adele, ale celkově hudební křoví, jak to pěkně gradovalo při akčních scénách a pod. Jak si toho nevšímám, tak tady ano a to je co říct. Inu radost pohledět na takovýto snímek. Je vidět, že když se angažují osoby ze špice oboru, tak to stojí za to. K samotné akci, je třeba říct, že se jedná o zajímavou variaci filmu Sám doma :-) ()

Marrdaa

Měl jsem za to, že bez Pierce pro mě bondovky skončili. Daniel Craig jako pokerface zahrál v Casino Royale za jedna a tak svitla ještě malá naděje, že by ? V QoS to už byl ten nabubřelý Craig jak ho všichni známe a film byl přeplácaný nesmysly . 007 bez vtipu, šarmu a všeho, co mu doposud nechybělo, stojí celkem za vyliž...del. Skyfall je podle mě asi tak o 5% lepší protože se dá brát jako průměrný akční film s nadprůměrným Quantem hovadin. Chtělo by to něco fresh a už panebože vyhodit ten přešlap. Tohle je pro mě rozhodně NE dalšímu dílu s Danem ! Edit 2021: sem se asi posral ne ? Nejlepsi Bondovka **** ()

vyfuk

Panebože! Quantum of Solace nebyl špatný přechod z Casina na toto. Mendes do filmu dokázal vpustit svůj speciální druh dramatu a navíc pravou Bondovi akčnost. Ale to obsazení Craig, Dench, Fiennes, Harris a super záporák Bardem... to bylo legendární. Hlavně, Bond byl opět akční, inteligentní a sarkastický. Zatím není žádná Bondovka, ve které by nebyl Craig dokonalý. Bylo vidět, že Oscarový režisér serii prospěl. I ta hudba s Newmanem a Adele bylo perfektní. V této Bondovce se podíváme i tak trochu spíše do Bondova soukromí. Také říct, že smrt padoucha ve filmu byla konečně nějak zajímavější. V posledních Bondovkách které jsem viděl to nic moc nebylo. Naposledy byla perfektní smrt v Muž se zlatou zbraní a ve Skyfall. Je až nemožné jak moc se mi nový Bond líbil. Smrt Denchové ve filmu rozhodně přispěl k novějším záměrům a také k oblíbenějšímu kalibru. Fiennes svou "trochu vedlejší" roli zvládl úžasně. Začíná se mi čím dál více líbit. A najednou tu máme nového M. Doufám, že to není naposled co ho takto vidíme. Máme také novou akční a krásnou Moneypenny. Ještě nesmíme zapomenout na to, že Bardem byl asi nejlepší padouch, jakýho jsem za posledních premiérových (pro mě prem.) Bondovek viděl. Byl zvrhlí, magor a inteligentní. Také se mi líbil v nové roli Q Ben Whishaw. Musím říct, že díky novým objevům se na 24. Bonda teším velice blahodárně. No a co celkově říci na závěr... nebylo snad nic co by se mi nelíbilo... takže asi nemám nic proti tomu, abych Skyfall prohlásil za NEJLEPŠÍHO BONDA VŠECH DOB!!! ()

drackula

Vraj ide o najlepšieho Bonda. Alebo jedného z najlepších. Všade som čítal, aký je tejto Bond moderný a ako sa posunul míľovými krokmi vpred. Som ale asi príliš konzervatívny na to, aby som mal z toho radosť. Všetko, čo som na starých Bondoch tak zbožňoval, sa tu akosi vytratilo. Chápem, že po vyše dvadsiatich filmoch sa vybuduje isté klišé, ktoré treba raz opustiť, ale mne tam práve to klišé chýbalo. Chýbalo mi typické predstavene, chýbalo mi Martiny, chýbali mi rôzne technické zlepšováky, chýbalo mi to čaro a ten lesk agenta s povolením zabíjať. Bezpochyby je Skyfall kvalitný film, s neskutočne skvelou titulnou piesňou, ale až tak mimo som z neho nebol. Keby to nebol Bond, možno by som k tomuto filmu pristupoval inak, ale mne tam skrátka chýbalo príliš veľa vecí, možno maličkostí, ale pre mňa tak zásadných. Keď to mám teda zhrnúť, ide o skvelý film, ale z môjho pohľadu, nie príliš podareného Bonda. A na záver nemôžem nespomenúť fantastického Javiera Bardema ! Toto bol pravý bondovský záporák ! 75% // druhá projekcia - bingwatch Craiga - a celkové hodnotenie ide vyššie. Horeuvedené platí, nebol to klasický Bond, ale už mi to tak vážne nevadilo. Casino spustilo vlnu a na tej som sa viezol. Nadpriemerný akčný film a skvelý Bond. 90% HBO GO ()

Jacob23

Ferove nevim co si o tomhle mam myslet..natoceno je to fajne,nektere sceny jsou totalne prestrelene (bagr-vlak :D,nasledna smrt) ale v podstate zase strasne vychazi z J. Bournea.Odpadly agent x protivnik je jeho byv.kolega atd. Dobry jako vzdy je J.Bardem prznitel malych deti ()

TheRoller

“Vitajte v Škótsku!“ Daniela Craiga ako Bonda jednoducho nerozdýcham. Do tretice ma o tom presvedčil. Jeho hranie by mi sedelo do mnohých, zvlášť záporných postáv, ale nie do Bonda. Proste sa mi tam vôbec nehodí, po esách ako Connery, Brosnan,... Čo sa deju týka, začiatok nastolil pomerne vysokú latku, ktorá ak by sa aspoň z polovice udržala aspoň do polovice, išlo by o výnimočnú záležitosť, aj s Craigom. To sa však nestalo a až na Shanghaiskú časť, ktorá tiež nebola ničím výnimočným, to išlo s úrovňou dolu. Pri zbytočnom a bezcieľnom zdržovaní sa s nepodstatnými postavami som už len urputne čakal na príchod záporáka, ktorý ako som dúfal, opäť pozdvihol úroveň filmu. Od ostrovnej pasáži to nabralo nolanovský šmrnc, čo by nebolo na škodu, ak by sám záporák nebol len o triedu slabšou imitáciou Jokera. Po klasickom, no efektívnom naháňaní a dolapení mi to dokonca pripadalo ako vykrádačka Mlčania jahniat obalená do nie veľmi bondovského štýlu. Záverečná časť v Škótsku mi zase pri prípravách na boj pripadala ako akčná a dospelácka verzia filmu Sám doma. Našťastie to celý čas zachraňovala skvelá hudba a pomerne dobré efekty. Najväčšie uznanie bezpochyby patrí vedľajšej role v podaní Javiera Bardema a Adele, za skvelú pesničku. Získané Oscary a aj nominácie sú plne zaslúžené. ()

Kurikmoon

James Bond nikdy nebol moja šálka kávy. Objektívne by film mal dostať určite jednu hviezdu navyše. Herci boli fakt dobrý, scenár nebol až tak prehnaný ako som sa bál. Craig mi je omnoho sympatickejší ako Bond, Bardem bol z rovnakého súdku. Ale skrátka, ja všetky tie serepetičky okolo Bondíka fakt nemusím. A keď hlavný záporák priletel bojovým vrtulníkom takmer som sa tešil. Ale kedže jeho naprotivkom bol Bond, nenapálil do domu pár rakiet, ale vystúpil... Ľudia, čo majú radi tento štýl filmov budú spokojný. ()

FrajerTom

Cesta do hlubin Bondovy duše. Sam Mendes přináší v nové bondovce vše, co asi většina z nás čekala, že přijde v Quantum of Solace a dotahuje do konce to, co jeho předchůdce Sam Foster pouze naznačoval. Bond s pořadovým číslem 23 je nadupanou podívanou od úvodní sekvence, přes úžasnou skladbu od Adel, až po bombastické finále, ve kterém do sebe vše "Nolanovsky" zapadne. Vyzdvihovat herectví a charizma Daniela Craiga je asi zbytečné, věřím, že všechny už dostatečně přesvědčil o svých kvalitách a i o tom, že pro tento koncept Jamese Bonda je skutečně vynikající volbou. Skyfall je Bondovštější než drtivá většina z dosud natočených Bondovek a pro mě se společně s Casinem Royale a legendárním Goldfingerem řadí mezi nejlepší Bondovky vůbec. ()

Guzo

Pro mě asi nejlepší z bondovek s Craigem. Má to spád, "sympatického" záporáka a místy i vtip (viz rozhovor s Q). Nepřišlo mi to kdovíjak dobré v zobrazení Bonda jako trosky, ale to je jen dobře, protože to od podobných filmů ani nečekám. 75 % ()

Bagr_007

Vzdávat poctu kořenům bondovské série a zároveň bořit její mantinely, to chce velký koule. A Mendes je má. Má je hodně velký! Bardem 100 %, Dench 100 %, Craig 100 %, Adele 100 %, Mendes 100 %, Skotsko 100 %, Skyfall 100 % ()

Autogram

Úvod ma hodil priamo do akcie, vlaková scéna na streche nie je nová, ale tu priniesla veľkú dávku originality, Volkswagen Chrobák v tom ešte nezohral takúto úlohu. Mal som pocit, že to bude takto s prestávkami pokračovať, ale po výbuchu film priveľmi poľavil. A to až do konca, nekonal sa žiadny mimoriadny zážitok, len lepší Bond, ako minule. Z konverzačiek bola najlepšia asi tá s vynoveným mladým Q. –––– Stará vznešená válečná loď potupně mířící do šrotu. Nevyhnutelnost času, nemyslíte? –––– Čekal jste snad vybuchující pero? Tím se už nezabýváme. ()

klima777

Bond téměř ukotvený v realitě. Mně takový postoj téměř vyhovuje... 2,5 "nefanouškovské" hvězdy. To je dobré, ne? ()

Ravi

Výborně, k padesátce dostal Bond parádní srdcovku. Vrchol žánru, Bond vyzrál a Sam Mendes to zvládl skvěle 90% = 5/5 ()

ilonaho

Hodnocení vztahuji ke kategorii "bondovka", pokud by se jednalo o thriller nepatřící do žádné zavedené řady, hvězdičku bych přidala. K stěžejním rysům bondovek ale patří boj hlavního hrdiny s obecným nebezpečím, tedy s antagonistou, který ohrožuje minimálně Británii, spíše však celý svět i s přilehlým vesmírem... A najednou tu máme Bonda bojujícího víceméně pouze muž proti muži s nepřítelem ohrožujícím "jen" pověst a život jeho nadřízené... další oběti padají jen jaksi mimoděk... ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce