Alenka v říši divů

• USA Alice in Wonderland (více)

Alenka Kingsleyová je devatenáctiletá dívka, kterou od malička pronásleduje jedna a ta samá noční můra o podivných bytostech. Nemůže kvůli ní spát, jediným lékem je milující otec, který ji vždy utiší. Po otcově smrti se dívce nejen vrátí noční můry, ale její obrovská představivost jí v mnohém komplikuje život. O 13 let později je z Alenky půvabná, trochu svérázná a bystrá dívka, která své okolí překvapuje podivnými nápady a nevšedními úvahami. Jednoho dne ji ale čeká nemilé překvapení, její matka ji hodlá provdat za přihlouplého, nevzhledného, avšak bohatého lorda Hamishe. Alenka prchá ze své zásnubní hostiny do lesa a utíká za králíkem ve vestě. Spadne za ním do hluboké jámy a ocitne se v podivném světě, aniž by si pamatovala, že už tam jednou byla. Vypije nápoj s nápisem "Vypij mě" a zmenší se na takovou velikost, aby mohla projít malinkými dvířky do fantastického království... (TV Nova)

Ace.A.T.L.

Oživení knížky je suer. Samozřejmě, má to svoje mouchy, něčem se to musí lišit, ale neni to až tak špatný. Srdcová královna v podáníHBC je naprosto úžasná. Johnny Depp si taky našel svojí roli. Celkově to působí honě pohádkově a ztrácí o tu 100% Burtonovskou atmosféru. Ale ať tak nebo tak, za mě pěkný 4* a DOPORUČUJU ()

HellsAngel

Predloha akoby stvorená pre Tima Burtona. Bohužiaľ akékoľvek vyššie umelecké ambície zabila koncepcia klasickej disneyovskej schémy. ()

Astonko

Moja srdcovka, rovnako ako Helena Bonham Carter (nielen) v tomto filme. Má to síce slabší príbeh, takže rozumiem aj negatívnym recenziám, ale za mňa je to viac než vyvážené zázračným vizuálom a neprekvapivo skvelými výkonmi. Pre mňa film s množstvom zapamätateľných a vtipných momentov (čajová party), na ktoré si často spomeniem aj počas bežného dňa. Trio Burton-Depp-Bonham Carter ma asi nikdy nesklame, ďakujem 10/10 ()

kpt_ROCOR

hej cikáně Jendo (v českém znění poručík Colombo), to nejni taková normální cvičená oupice, to je prostě úplně normální sobě vlastní sračka! ()

GejmronCZ

Typický Burtenův styl se rozhodně nezapře. Mia super, Johnny jako vždy bombastickej a dokonce jsem měl chvílema pocit, že hraje spíš Jacka než Kloboučníka. Úžasný. A abych nezapoměl na Březňáka, tak ten tam byl skvělej komediální prvek. Mega jsem se nasmál. Ovšem, když tam Mie Anne flusla do.. tamtoho... Jooo, to jsem nedal, to jsem dobře vybouch smíchy. To bylo fakt moc XD Jediné, na čem film trochu ztrácí jsou podle mého zbytečně rychlé přechody z jednoho názoru na jiný a celkově ty některé pasáže jsou příliš rychlé a ne příliš uvěřitelné. Člověk tak rychle rozhodnutí nemění nebo ne tak rázně. Krom toho z grafického hlediska rozhodně neztrácí, ale pozor! Rozhodně si nechte bitrate nad 10Mb jinak to bude spíš Minecraftí bordel. A jako tečku na závěr s moc pěkně udělanými titulky, kterých jsem si hned nevšiml, tak musím vypíchnout opravdu chytlavý soudtrack. Moc hezkej, jemnej a přitom tak epickej, fantasy a mysteriózní. Těžko se to popisuje, když to neuslyšíte. Film není dokonalost sama, ale ani náhodou neurazí. Rozhodně stojí za to mu věnovat svůj čas a hlavně svým dětem, kterým jistě udělá radost. Pohádka pro mladé i dospělé. ()

Ja.cek

Na rozdíl od Avatara dost vtipné. A dokonce musím ocenit i dabing, což se mi stavá jednou, maximálně dvakrát za deset let :-) ()

Zewla

Hodně šílený film, který rozhodně není určený jen pro mladší diváky. Je sice natočený částečně podle knížky, ale je daleko lepší, protože má narozdíl od knížky sjednocený děj. 3D bylo super, český dabing už byl horší, ale šlo to. Rozhodně je to lepší v anglické verzi. Herecké výkony naprosto dokonalé, ať už Johnny Depp v roli napůl šíleného Kloboučníka, což byla náročná role, nebo Helena Bonham Carter v roli krvelačné královny, která má oblibu sekat všem hlavy, což taky nemuselo být jednoduché zahrát takovou potvoru :D. Některé postavy mě tam prostě rozčilovaly (nejvíc Alenka, protože no prostě proto...., potom ta myš, nebo spíš plšice...), ale některé jsem si naprosto oblíbila jako napůl šíleného Kloboučníka nebo kocoura Šklíbu a podobně. Zajímavé bylo to, že ve většině pohádek bývá, že jsou kladné postavy a záporné. Tady bylo ale ve všech něco kladného i záporného a sice vyhrála Bílá královna, ta ale nebyla naprosto kladná, ale stejně byla rozhodně hodnější než ta Srdcová, která taky nebyla úplně záporná, jak se na konci ukázalo. Film mě rozhodně zaujal, koupila jsem si i knížku, protože jsem si myslela, že se tam dozvím víc, no ale ta byla dost chaotická... Ve filmu nechyběl humor, který jste našli skoro všude (ať už ten normální, nebo ten pravý Burtonovský), akce tam bylo taky spousta, dokonce se tam objevila i částečná romantika, nechybělo ani napětí a dokonce to bylo i trochu smutný a nechutný. Prostě Burtonův styl, ikdyž trochu potlačený Disneym. Mě nezklamal a moje kamarádky taky ne, naopak jsem si ho dost oblíbila. ()

zurivymlok

První snímek ve 3D, který jsem viděl, byl Avatar. Proto jsem hledal srovnání. To se mi přímo nabídlo, protože přímo před Avatarem byly ukázky na Alenku. Tak si říkám: Alenka? A Burton? To by nemuselo být zlé. Trochu mě zvyklalo, když jsem si zde přečetl slova vyjadřující zklamání z tohoto snímku. Ale nakonec jsem do kina šel. A dojmy? Ve 3D se mi ten snímek celkem líbil. Nechal jsem se unášet tou zvláštní fantasií. Srovnání s Avatarem: víceméně nesrovnatelné. Každý má své, ale nadšený jak z Avataru jsem nebyl. Každopádně Burton nijak nezklamal a opět stvořil svůj typický "burtonovský svět", který je prakticky nezařaditelný (to mám dojem tu na databázi někdo i poznamenal - abych nebyl obviněn z plagiátorství). Na druhou stranu se mi příběh zdál poměrně slabý a taktéž bych ocenil více humoru (nejlépe černého - viz. žabák ujídající jídlo královně vlečen k setnutí). Jsem vážně zvědavý, jak to na mě bude působit na DVD ve 2D. Celkově film v nezklame, ale ani nijak nenadchne. Nakonec jsem se rozhodl trochu nadhodnotit za tu fantasii, s jakou byl stvořen tento svět. Taktéž je nutné vyzdvihnout herecké obsazení. Mia Wasikowska se na Alenku skvěle hodila. A velmi se mě líbila Helena Bonham Carter (ale ta se mi líbí vždy a všude). Naopak Johnny Depp tu plátnu nevládne, tak jak je u něj zvykem, což je možná konec konců dobře./// Po druhém shlédnuti se přikláním spíše ke třem hvězdičkám. Až na pár světlých okamžiků je to opravdu hodně průměrné. ()

Kriss_tyna

Přiznávám, že mě do kina přitáhl hlavně Tim Burton a Johny Depp.. Jako malá jsem Alenku nikdy nemusela.. ten tajemný svět plný neuvěřitelných věcí na mě byl až moc zmatený.. Překvapivě na mě tento svět nyní funguje mnohem víc, což jsem také do 3 hvězdiček zahrnula především.. krásné barevné zpracování, propracování vtipných detailů, úžasně namaskované postavičky.. Celý film jsem viděla ve 3D provedení a musím se zklamáním dodat, že to bylo naprosto zbytečné.. málo 3D efektů, které by měly možnost vyniknout.. a možná celkově jsem právě od Burtona čekala trochu víc.. Velký dojem ve mě nechala samotná Alenka, které jsem vše upřímně věřila, a postava srdcové královny (H.B.Carter), která si mě během děje skoro získala na svou, byť zápornou, stranu.. ()

joslin246

Tim Burton mě nepřekvapil. Jede si už nějaký ten rok ve stejné linii. Vše je krásně vykreslené, barevné a šílené. Johny Depp se mi zdál, že měl poněkud špatnou natáčecí náladu, ke konci snímku mi spíš přišel jako úchylný strýček, který si brousí zuby na mladé maso. Omlouvám se za takové přirovnání, ale budilo to ve mně takový dojem. Avšak nejzářivější výkon podala Helena Bonham Carter jako srdcová královna. Vykreslila svou postavu efektně: náladovost, povrchnost a sobectví v komediálním duchu bylo záživnou podívanou. MIa Wasikowská je opravdu krásná herečka, její éteričnost ji začíná dostávat čím dál víc k vrcholu. Celý film byl dotvářen příjemným hudebním doprovodem. Jediným kamenem úrazu je nazpívání hlavní písně. Panenko skákavá koho napadlo domluvit Avril Lavigne? Její neschopnost vyzpívat vysoké tóniny mi drásají uši. ()

Karloz

Původně jsem chtěl dát 4*, ale jedním z důvodů návštěvy kina byl i režisér. Burton umí víc a líp. Pravda, že kdyby tento film točil jiný režisér, asi by to dopadlo hůř. ()

le poulet

Roztomilé. Velice roztomilé. Naprosto skvělá Helena Bonham Carter, fantasticky ujetý Johnny Depp, Anne Hathawayové to jako blondýnce velmi slušelo, ovšem představitelka Alenky mě teda nijak zvlášť nenadchla. Mimochodem, četla jsem tu knížku a dle mého je to pěkně chaotická kravina. ()

mayla

Jsou tu rozporuplné hodnocení a tak jsem byla zvědavá jak toto Burtonovo dílo zapůsobí na mě. Mě se to prostě líbilo-nenáročný a trochu předvídatelný příběh, ale to vůbec nevadí, protože sem měla plné ruce práce (ruce?) s tím, abych pochytala všechnu tu digikrásu s digifantaziiními tvorečky, kteří okolo mě 3D pobíhali. Johnnymu takovéto role prostě sedí a ty jeho zelený halucinogenní oči:-D Helena Bonham Carter byla pro roli Červené královny nejlepší nápad a s vybělenou Anne Hathaway tvořili nádherný kontrast a Mia Wasikowska se vedle hvězdných jmen držela překvapivě dobře. Danny Elfman je prostě mistr svého řemesla a velká poklona patří i kostýmům.Ale nejlepší stejně byla Šklíba! ()

kacudzde

Další roztodivnost od Tima Burtona. Nečetla jsem knihu, ani neviděla "starou" Alenku, a i když mi chvílemi připadalo, že některé zvířecí postavy určitě na něčem frčí, film se mi líbil. Johnny Depp zase nezklamal, stejně tak H. B. Carter jako nerudná Červená královna a kocour Šklíba neměl chybu. A pozor: " Hučkař fixluje!". Viděno v kině 7.3.2010. ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (více)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává