Alenka v říši divů

• USA Alice in Wonderland (více)

Alenka Kingsleyová je devatenáctiletá dívka, kterou od malička pronásleduje jedna a ta samá noční můra o podivných bytostech. Nemůže kvůli ní spát, jediným lékem je milující otec, který ji vždy utiší. Po otcově smrti se dívce nejen vrátí noční můry, ale její obrovská představivost jí v mnohém komplikuje život. O 13 let později je z Alenky půvabná, trochu svérázná a bystrá dívka, která své okolí překvapuje podivnými nápady a nevšedními úvahami. Jednoho dne ji ale čeká nemilé překvapení, její matka ji hodlá provdat za přihlouplého, nevzhledného, avšak bohatého lorda Hamishe. Alenka prchá ze své zásnubní hostiny do lesa a utíká za králíkem ve vestě. Spadne za ním do hluboké jámy a ocitne se v podivném světě, aniž by si pamatovala, že už tam jednou byla. Vypije nápoj s nápisem "Vypij mě" a zmenší se na takovou velikost, aby mohla projít malinkými dvířky do fantastického království... (TV Nova)

Black-star

Alenka v říši divů je skutečně více disneyovkou než klasickým Burtonovským dílem. Skutečně je jeho vliv znát co se týče projevu postav a trochu zvláštní uchopení příběhu, ale jinak jsem byla spíše zklamaná. Asi už jsem na pohádky tohoto typu příliš stará a ani herecké výkony hlavních hrdinů jako Alenka či krvavá královna v podání (H. B. Carter) mě opravdu nenadchly :-( škoda... protože jsem se na film docela těšila. Nuže je mi líto ale za mě 49,5% Upřímně disney i Burton to umí mnohem lépe, škoda že se oba nesešli ve vrcholné formě, páč potom by to byla jízda... možná za to může téma, které sice davá velé možnosti a možná v tom je kámen úrazu a proto je z toho cítit určitá tvůrčí svázanost :-/ ()

Colour

Veľmi nudný film. Hodinu bol celý film v štýle je to pravá Alica, nie je to pravá Alica, je to sen, nie je to sen a tak dokolečka. Zvyšná polhodina bol pokus o najdôležitejšiu bitku. Nielenže bola bitka krátka, ale aj nudná a predvídateľná. Koniec bol slabý, v podstate ako celý film. Hviezdičku naviac aspoň za pekné prostredie a Johnyho Deppa. ()

Pilsner12

Viděl jsem to pouze ve 2d verzi a i tak jsem se spíše nudil, než abych hltal snímek za snímkem.. dávam nakonec tři hvězdy a přihmuřuji obě oči. ()

Slunkoo

Nebavila ma ani kniha ani staré verzie tejto nudy ciže bych to prirovnal k Imaginárium Dr. Parnaseho = odpad! Lenže tie vizuálne efekty ten svet divov k tomu tie postavy a masky + výkony hercov niesu špatne.No a koniec filmu mi vlastne vynahradil ten úvod a stred. 1 krát sa na to kuknúť dá. ()

Petulka88

Sice nejsem fanouškem knížní Alenky, ale tady jsem byl spokojen. Johnny Depp skvělý jako vždy, Helena Bonham Carter taky a pak úžasný Šklíba s mizejícími schopnostmi... Plus burtonovsky skvěle divná atmosféra. ()

Acrobat

Potrebujem sa o nieco opriet! Vyzmyka ten film z Vas krasnu paletu trichotomickych ksichtov, ktore budete davat dole pri sledovani. Ale nie...Ze neosobity Burton? Nesuhlasim. Zakriveny strom, bavkanie sa s farbami (dark-white), fantazmagoricke postavy (i ked nie nim vymyslene, hovorime o forme:), operne arie, Depp, Carter...Trademarkov by sme nasli este niekolko, takze vosk s pecatou Burtonoveho erbu sa krasne odtlaca aj pod zaverecnu bodku tohto surmovie. Predlohu nepoznam, jedine co som o Alice predtym vedel, je Daliho dielo Alice Im Wunderland. Logicky som sa teda nechal unasat fantaziou pribehu. NAco komplikovat, ked ide o sen? Uz len on je sam o sebe fantaziou, najdime formu a podme nato. Mam rad bezbrannost Alice, jej vzdor, odstup, odpor, potesenie, melancholiu a pod. Nebudem naivny a poviem uprimne, ze by som sa chcel ocitnut v takej krajine - (nekrajine?). Alica mi bola sympaticka cely cas, videl som niekedy sam seba, resp. chcel vidiet :) No co?! Nemozem byt stale ukotveny v hnusnej realite, potrebujem niekedy impulzy, potrebujeme kazdy. Moze to nebavit? Zisky hovoria velmi jasnou recou. Ludia nieco take tazko povedat potrebovali, skor ide o geneticku nutnost predstavit sa niekde inde, s niekym inym, s inym cielom, s inym vnimanim. Odist niekam inam, ale neprestat dufat v navrat. Personally, film mi netkvel dlho v pamati v jeho zazitkovosti alebo strhujucom ohureni (videl len v 2D – konzervativec. Ha-ha), ale po cely cas jeho sledovania som mal namiesany ten spravny kokteil radosti, vnemu, citlivosti, fantazie, zabavy, oddychu, relaxacie a takej nadnesenosti. Bez tohto filmu by sa kinematografia hravo zaobisla, ale nevsimnut si ho, ak uz na tom filmovom svete je, by bola trufalost. Oblubenost alice, babylonsky zisk a pomerne slusne kritiky tomu nasvedcuju. Kto by mal pochybnost o skutocnom vyzore alice: http://paperstreetsupplies.com/images/dali-alice.jpg ()

Tamten

Krásná pohádka, která sice možná neosloví lidi, co od Alenky čekají "něco hlubšího", ale jinak je po všech stránkách velice vydařená. ()

arajnoha

A máme tu další klasiku od Tima Burtona s Deppem.Vždy se na jeho filmy těším, protože mají v sobě fantasii a humor ()

E lan

Povedené, přesně tak akorát vkusné, podpořené dobrými hereckými výkony, hezkými animacemi... jen, no jen je to prostě od tebe Time a já od tebe čekám prostě nějakou bombu. Promiň ale tohle moc nebyla ač k ní neměla zas tak daleko. Bál jsem se, že se v příběhu ztratím, to se nestalo, ale že bych s ním žil a teď na něj vzpomínal, to se bohužel také nestalo. Přesto je to film, který by člověk měl vidět. ()

m4xp4yn3

Jistě, příběh je banální až hanba, ale já to Burtonovi rád odpustím. Stále je na co se koukat, obraz hýří nápaditými efekty a v neposlední řadě tu máme famózní herecké duo Depp a Carterová. Zejména druhá jmenovaná podává neskutečně vtipný výkon. ()

Luckyman

Timovi Burtonovi sa podaril ďalší skvelý kúsok a mne osobne sa veľmi páčil. Dokázal, že je skvelý režisér, ktorý robí kvalitné snímky, ktoré si človek rád pozrie, má to dej, perfektnú hudbu a aj sa nasmeje. Výborne spracovaná klasika rozprávky! ()

Ardo

Kedže toto bola moja prvá adaptácia Alice, ktorú som videl som veľmi spokojný. Len škoda že to nebolo v štýle American Mcgee´s Alice. ()

Bart16

Tvůrčí nezaujatost, povrchnost a bezzubost je prolomena jen v několika málo momentech, kdy se přeci jen podařilo procpat do bezelstné pohádky trochu těch nekorektních motivů. K čemu je ale vypíchnuté oko, když se pak za hodinu zase vsadí tam kde bylo, jako by se nechumelilo? Jak disneyovské...Některé věci se naštěstí nemění a Burton, byť umělecky okleštěný, stále ještě zůstává dobrým řemeslníkem a v podstatě jen díky němu, Johnny Deppovi v sice šíleně nalíčené, ale kupodivu opět „jiné" roli Kloboučníka a Heleně Bonham Carter dokáže být Alenka zábavná. Hláškuje se o sto šest, Tidlidýn a Tydlidum si také odkroutí svoje zábavné momenty a z obligátní čajové scény dokonce na docela dlouhou dobu vykoukne ta skutečná Alenka. Přesto to tentokrát na více než 60% není. ()

CliffLee

Dlouho jsem se tomu vyhýbal a teď mám rozporuplné pocity na jednu stranu jsem spokojen a obvzláště ze začátku jsem se dobře bavil, na druhou stranu zkrátit bych to asi o 10 minut zkrátil a skutečnost, že mi vadili obě královny asi nebyla zamýšlena. Dobrá disneyovská pohádka od Burtona, která je jako by právě bez Burtona což je škoda, protože Burtonův styl bývá vždy největší lákadlo. Takhle potěší hlavně efekty, potrhlý Depp a taky hlavně okouzlující Mia Wasikowska... takže lepší průměr, který neurazí a až na pár chvilek i celkem uteče... 6/10 ()

Oonika

Pro mě dlouho očekávaný film. Jako velký fanoušek Tima Burtona jsem samozřejmě nadšená, výborné kostýmy a výborný Johnny Depp, který nesmí chybět. Přesto ale chápu, že pro odpůrce či pro ještě neseznámené s Burtonovou tvorbou to bude pouhý průměr. ()

MeaCulpa

Chápu, že na školné dětem a nové kabelky Vanesse Paradis musí Depp nějak našetřit, ale tohle je totální úlet. Burton podobně jako v Karlíkovi prosazuje svou originální stylizaci, ale tohle už je až moc over the top. Během první poloviny jsem film málem vypnul, ale druhá půlka, která je výrazně lepší výsledný dojem aspoň trochu zlepšila. 5/10 ()

Pajaindian

Zábavný a na efekty pěkný filmeček. Depp podle mě opět hrál parádně a celek je dynamicky odvyprávěn. Líbilo se mi to i bez 3D (ale rád bych ho viděl) ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (více)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává