Alenka v říši divů

• USA Alice in Wonderland (více)

Alenka Kingsleyová je devatenáctiletá dívka, kterou od malička pronásleduje jedna a ta samá noční můra o podivných bytostech. Nemůže kvůli ní spát, jediným lékem je milující otec, který ji vždy utiší. Po otcově smrti se dívce nejen vrátí noční můry, ale její obrovská představivost jí v mnohém komplikuje život. O 13 let později je z Alenky půvabná, trochu svérázná a bystrá dívka, která své okolí překvapuje podivnými nápady a nevšedními úvahami. Jednoho dne ji ale čeká nemilé překvapení, její matka ji hodlá provdat za přihlouplého, nevzhledného, avšak bohatého lorda Hamishe. Alenka prchá ze své zásnubní hostiny do lesa a utíká za králíkem ve vestě. Spadne za ním do hluboké jámy a ocitne se v podivném světě, aniž by si pamatovala, že už tam jednou byla. Vypije nápoj s nápisem "Vypij mě" a zmenší se na takovou velikost, aby mohla projít malinkými dvířky do fantastického království... (TV Nova)

miawallacova

Jak já se na Alenku těšila!!! Time, tohle se ti nepovedlo a po zhlednutí „temných stínů“ mám pocit, že nějak nejsi ve své kůži ()

ClayGirl

Probudím se a na koberci kolem mě je asi tisíc přelomených kytar, co mě škrábou strunami do kůže. Pak si to uvědomím a zjistím, že mi někdo cuchá vlasy a není to nikdo, koho mám ráda. Uteču a přitom šlápnu na svou hlavu, která leží bezvládně někde v hromadě starého harampádí na půdě. Bohužel jsem právě v odpadní rouře, takže to budu muset celé obejít. Pak začnu kopat do stěny a hned mě přijde vyšetřit veterinář, protože jsem sežrala pošťáka a od té doby pořád rýpu klackem do spolusedícího. Nechápu, proč po mě lidi hážou ty papuče, ale poděkuju jim za to. Někdy v bodu varu se všichni co mám ráda změní v kapky vody a já zjistím, že moje srdce je stejně prázdné jako celá obloha. Pak to zjistím ještě pětkrát a pokreslím strop řasenkou a nakonec obejmu prase a zase usnu. ()

Plechpetr

Tim Burton pojal Alenku po svém. Mě to bohužel nijak extra nebavilo. Johnny Depp jako vždy vynikající, zase se parádně vžil do role. Největší plus filmu jsou jednoznačně masky a hned za ním je pěkně poháněný příběh. 3* ()

Ondr@932

Jeden z filmů Tima Burtona u kterého se dá vydržet, ale pouze jen jednou. Pěkné barvičky, ale to je asi vše. Takže to je spíš pro děti. 45% ()

Kadas97

V prípade, že by sme do jedného hrnca hodili Nekonečný príbeh s Narniou a celé to okorenili značným množstvom „burtonovskej“ atmošky a perfektnej muziky s efektami tak dostaneme Alenku v říši divú. Johnny Depp tradične premachlený na nepoznanie, ale ako vždy fantastický. 7 z 10 ()

Tomo

Typická americká slátanina. Pohádky americké a německé produkce jsou si v tomto velmi podobné ..mají spoustu triků, ještě více potvor, ale chybí jim to nejdůležitější - správná pohádkovská atmosféra. ()

PEZ

Ako Alenka v risi divov som kukal na tento pocin. A to velmi znudena Alenka. Priznavam, ani knizna predloha ma nezaujala, ocividne bola pisana len pre zvacsenie detskej fantazie. Tazko preto cakat zmysluplny prenos na filmovy pas. Ale nude nerozkazes. Digitalne triky prilis pocitacove, dej nezazivny, dokonca ani postava Johnny Deppa mi neprisla zaujimava. Jedina, ktora vytrcala z davu, bola presvedciva Mia Wasikowska. Za nu a za demonicku Helena Bonham Carter 2 hviezdy. Je pozoruhodne, ze tento film bez hlavy a paty zarobil v kinach viac ako miliardu dolarov! ()

kacaabba

Promítáno školákům 8. ročníku ZŠ v rámci vzdělávacího cyklu "Světová a národní literární díla". Z vlastní knihy od Lewise Carolla je tam velmi málo. Některé postavy, ale příběh téměř celý vymyšlený. Z mého pohledu ale lepší než jsem čekal. ()

ludva10

Nebýt Johnyho, asi bych dal za 3, ale on jako vždy skvělý. Postavy zajímavé, efekty pěkné, ale celkově děj nic moc. ()

MissSimm

Sice nemá ráda, když je film celý dělaný digitálně, ztrácí to kouzlo, nicméně tenhle film nestojí jen na tricích, ale i na hercích, režii, scénáři a maskách. ()

Kingjiri

Burton si tentokrát nemusel s vizuálem příliš lámat hlavu, protože spoustu už bylo dáno knižní předlohou, která je pro něj jak stvořená. Po fantasmagorickym úvodu, kdy se na diváka valí jedna ujetá (dlužno dodat, že málokdy sympatická) postava za druhou, se časem děj posune směrem ke stravitelný, ale poněkud sterilní pohádce o boji dobra se zlem. Pro skalní fanoušky Burtona bez pochyby zajímavá podivaná, za mě však pouze průměrná zábava s nesympatickejma postavama, za což srážim na dvě hodně silný hvězdy. ()

Hpatrik

Klasický Burton v doprovodu svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana, který pro Alenku složil opravdu krásné téma. Zábavný a nápaditý svět, pěkné obsazení a je to dlouhé tak akorát. ()

geek.ondra

Vizuálně naprosto podmanivé, neskutečně elegantní a herecky dostatečně vyvážené. Škoda jen že se na konci vytratí všechna elegance a přeplácané finále mě donutí ubrat jednu hvězdu. Ale i tak další trefa pro Burtona. 7,5/10 ()

chrispe

Po klasice od Disney se nám nabídla Alenka hraná a já trochu s obavou, aby pak ti moji skřítci neměli noční děsy, jsem se nechala přemluvit a zapla to. A taky jsem si říkala, že i u tohoto se budu nudit. No. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že tohle je Alenka po letech a tak jsem se divila, že je tak stará. :D A nejspíš je to lepší,  než další převyprávění stejného příběhu. Líbilo se mi to, vizuálně je to krásný. I přesto, že je to o Alence, tak mi přišlo, že v příběhu dominují hlavně Johnny Depp a Helena Bonham Carter - kromě toho, že měli zajímavý postavy, tak je fakt i skvěle zahráli a zastiňovali ostatní - až mi přišlo škoda, že aspoň ten závěrečný Alenčin boj nenechali jen na ní a tom drakovi (omluvám se, teď si fakt nevzpomenu, jak mu říkali), aby si i Mia (a neříkám, že nehrála dobře) prožila chvilku slávy. ()

Aurewen

No... vždy, když se něco očekává, pak to zklame.Tohle je taky tak trochu takový případ.Od Johnnyho jsem čekala trošku větší a lepší herecký výkon, jinak všechno OK.Masky, kostýmy, nápad a efekty na 3D byly supr a fakt sebou člověk v kině tak trochu hází :-).Na avatara to jak s grafikou a se vším ale nemá :-) Jinak pro děti to asi moc není, protože ďoubání očí a vyváření prstů fakt nejsou to pravé ořechové pro ty nejmenší, prostě Burtonovská pohádka s hororovými prvky. ()

dauni1

Skvělá animace, herecké obsazení, hudba. Velmi příjemný film a skvělé oživení pohádky, kterou zná každé dítě. ()

Dovlatovka

tohle mohl natocit kdokoli...vizualne krasne, obcas vtipne a sem tam pekny napad, at uz od burtona nebo od carrolla. ale prazdne, a to jak obsahove tak emocionalne. bohuzel. ()

Camarro14

3D dodělávané v postprodukci je zlo, které zážitek z filmu kazí! Nicméně pro mě osobně byla Alenka mírným zklamáním, těšil jsem se na Burtonovskou stylizaci. Avšak se mi jí nedostalo v takovém množství v jakém jsem čekal, inu co lze také čekat od blockbusterove zakazky z Hollywoodu. Tento snímek stojí hlavně na Johnnym, který jako kloboučník je krutopřísný - vše ostatní však ne! Řadím mezi Timovi nepovedené snímky jako je Planeta opic či Mars útočí! ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (více)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává