Alenka v říši divů

• USA Alice in Wonderland (více)

Alenka Kingsleyová je devatenáctiletá dívka, kterou od malička pronásleduje jedna a ta samá noční můra o podivných bytostech. Nemůže kvůli ní spát, jediným lékem je milující otec, který ji vždy utiší. Po otcově smrti se dívce nejen vrátí noční můry, ale její obrovská představivost jí v mnohém komplikuje život. O 13 let později je z Alenky půvabná, trochu svérázná a bystrá dívka, která své okolí překvapuje podivnými nápady a nevšedními úvahami. Jednoho dne ji ale čeká nemilé překvapení, její matka ji hodlá provdat za přihlouplého, nevzhledného, avšak bohatého lorda Hamishe. Alenka prchá ze své zásnubní hostiny do lesa a utíká za králíkem ve vestě. Spadne za ním do hluboké jámy a ocitne se v podivném světě, aniž by si pamatovala, že už tam jednou byla. Vypije nápoj s nápisem "Vypij mě" a zmenší se na takovou velikost, aby mohla projít malinkými dvířky do fantastického království... (TV Nova)

Gardenboy

Sterilné. Rozhodne nie tak myšlienkovo silné ako Továreň na čokoládu. Pri pohlade na Deppa som nevedel, či to je herectvo alebo už len čistá počítačová animácia. V rámci možností ale dostatočne skvelý, tak ako vždy. Príbeh jednoduchý, nič originálne. Záverečný súboj slabší ako som predpokladal. Tri hviezdy. Inak Deppov tanec na záver bolo teda riadne wtf :D:D:D Ale v dobrom. ()

Divian(R)

Nejsem takový milovník Burtona, ale Deppa zase jo, přál bych si, aby si Johny našel jiného režiséra, se kterým by měl takový vztah a nechal si psát trošičku jiné role, než pohádkové, ale jestli ho to baví, tak proti gustu žádný dišputát. Na celém filmu mi nesedla hlavní hrdinka a už vůbec ne, že holka je brána jako kluk, kdyby to byl Alan z říše divů, tak by se mi to možná i líbilo víc. K tomu ještě ty protivný schyzofrenický zvířata a mě můžou omejt. Dokoukal jsem to dokonce, ale nikdy víc prosím. ()

Respex

Film, který mě dokonale zmátl a myslím, že nejsem sám. V podstatě se jedná o dokonalý komerční produkt. Známý režisér, osvědčené téma, populární herci a ke konci nyní všemi tak zmiňované 3D (mě osobně nechává zcela chladným). Jednoduše se mi zdá, že film nemá duši, ale jeho kladem je slušná gradace a spád. Za mě 3* ()

Martin79

Pohodový film na odreagování, když se vám nechce ani moc přemýšlet. Nic víc, nic míň. Není to špatné, leč přijde co přijít má, stane se co čekáte, že se stane. To by ani tak nevadilo, jen kdyby nechybělo více emocí, překvapení, prostě "životnosti". Sorry Time. Nadruhou stranu herečka v roli Alenky byla zvolena moc dobře Mia Washinkowka se na tuto roli vyloženě hodí. Johny jako vždy skvělý potrhlý kloboučník a Helen Bonham Carter co napsat její: "Hučkař fixluje, setnout hlavu" mi utkvělo nejvíc v paměti. Sečteno podtrženo dobrá zábava ovšem pro běžného diváka jako jsem já tak na jedno shlédnutí. ()

Withree

Spousty velké spousty různých pohádkových stvoření nezastíní fakt, že Burton už nejspíš vyčerpal únosný vizuální talent a sype na nás hromády nepravděpodobně nepravděpodobných úkazů. Ale hlava Carterové je boží, to jo. ()

Forty-

V podstate obyčajná rozprávka zabalená do veľmi atraktívnej audio vizuálnej stránky. Vlastne nie až tak obyčajná, totálne dostrihaná. Také drobnosti z toho divného sveta ma celý film držali v dobrej nálade a bavilo ma to. 80% ()

Koty

Já tenhleten příběh neměl nikdy moc rád, tak nějak se to se mnou táhlo od dětství, tudíž se nedá očekávat vysoké hodnocení. Nicméně mne Alenka poměrně příjemně překvapila, především tedy zpracováním, kteér je jedno velké plus. Zatímco jedno velké mínus je ohromně, ale ohromně nesympatická hlavní hrdinka. ()

Lasombra

Určitě se Burtonovi povedly mnohem lepší kousky než Alenka, ale co se týče hravosti a fantasie, neubírá na dokonalosti ani tentokrát. ()

haroska

Další Burtonovský umělecký ulítlý počin :-)Film přecpaný pestrými barvami a prapodivnými bytostmi naprosto splňuje představy,které běželi hlavou při četbě knihy.Rozhodně daleko nejlepší film.zpracování.A tentokrát zabodoval i český dabing - slova jako NÁDHERŇAJS mě prostě baví. ()

JamieSmith

Hodně zvláštní, hodně psychadelické. Dabing se mi ani trošku nelíbil, originální hlasy byly o mnoho lepší. Asi to chtělo trošku lepší scénář, aby to byl opravdu boží film. A Danny Elfman složil opět naprosto úžasnou hudbu! ()

RatBoj

Očakávate temnú a mysterióznu Alicu v krajine zázrakov? Neočakávajte! Tim zamiešal s inými kartami a výsledok je dobrodružný príbeh pre celú rodinu. Celý film sprevádzajú rozprávkové bytosti skrývajúce sa v štýle fantasy, ktoré nepohrdnú vtipom a neposlednom rade dotvárajú filmu pestré farby. Okrem toho, že Tim Burton sa sústredi na oblečenie pre Alicu, stavil i na drobrú hudbu v podaní Danny Elfman –a. ()

Valkyria

Tim Burton a Johnny Depp? Opakuji se, ale tohle je pro mě dokonalá kombinace. :o) Krásně ujeté kostýmy. Moje milovaná Helena B. Carter a oblíbený Alan Rickman... Já jsem nadšená! :o))) ()

alonsanfan

Svět Tima Burtona mi postupem času a zhruba od Ďábelského holiče začíná připadat až příliš cizí, nezáživný, vyumělkovaný, burleskní, pitoreskní až pitomý, Ani všechny ty úžasné, nákladné počítačové triky a vizuální stylizace bohužel nedokáží zamaskovat tu prázdnotu, ty císařovy nové šaty, pod nimiž se skrývá nudná nahota. Na Timovu oblíbenkyni Helen jsem si už vypěstoval alergickou reakci a ani tradičně skvělý Johny to prostě všechno sám nezvládá uhrát. Zvláště, když hlavní hrdinka vypadá, jako kdyby ji před týdnem vykopali na polském katolickém hřbitově a hodila by se maximálně do nějakých upířích příběhů. ()

Dartdevil

Nesympatická Alice, nesympatický Depp, nesympatická Bílá královna, většinou i nesympatická zvířátka. Alespoň že je tam sympatická Srdcová Helena. Jeden z nejslabších Burtonů. ()

Doski

Super vtipná, barevná a trochu (schválně píšu trochu) Burtonovská pohádka. Očividně zde Tim měl strašně málo prostoru. Ty barvy a rozmanitost byly však super. Helena Bonham Carter a i Johnny Depp úžasní. Johnnyho kostým jeden z nejlepších vůbec. Tydlidýn a Tydlidum skvělí ^^. Škoda, že Burton byl spoután rukama Walt Disney, protože věřím, že samostatněji by z toho vydal mnohem víc. 76% a nazdar. ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (více)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává