Abby je ambiciózní producentka ranní televizní talk show, která je hrdá na to, že dokáže během chvilky vyřešit jakýkoliv problém. Tedy kromě toho, že je stále svobodná. Když jejímu pořadu začne klesat sledovanost, je nucena přijmout do týmu Mika Chadwaye, šovinistickou, drzou televizní hvězdu. Jeho pořad "Chceš mě, chci tě" by měl diváky seznamovat s tím, jak muži doopravdy fungují. Producentka jeho styl nesnáší, ale pořad se pochopitelně okamžitě stane hitem. Pak se Abby potká s Colinem, svým sousedem, který je svobodný a pracuje jako lékař. Je přesně takový, jaký Mike není - šarmantní a zdvořilý. Protože to Abby tentokrát nechce pokazit, požádá Mika o radu. A čeká ji velké překvapení, jeho metody fungují. Může ale vydržet vztah založený na přetvářce, nebo ji čeká další zklamání? (TV Nova)

viperblade

V průběhu filmu jsem se modlil, aby režisér měl koule na to, aby nám nenaservíroval ten milionkrát omletý hollywoodský konec. Nevím, jestli to způsobilo to, že jsem ateista, nebo to, že jsem se nemodlil dostatečně, každopádně nevyšlo to. Z tak slibného námětu, z tak slibně rozjeté komedie, která mohla být konečně jiná, než ty kvanta před ní, se nakonec stala úplně průměrná rutina. Je štěstí pro film, že je tady Butler, jinak bych šel ještě níž (protože jsem si uvědomil, že nemám rád Heigl. Jo, je sexy, ale nesedí mi a IMHO neumí hrát). Bohužel, jak moc jsem nechtěl, abych tyhle slova napsal, tak je musím napsat… Chceš mě, chci tě je další tuctová komedie, která mi v hlavě zůstane o něco déle hlavně kvůli pár scénám (večeře) a právě kvůli tomu potenciálu. Je zajímavé, jak se ze slibných 70 % za nějakých 15 minut stane sotva 60 %… P. S. Aniž bych o tom tušil, tak právě tímto filmem jsem uzavřel filmy od Luketica do roku 2009. Zajímavé… :-) ()

castor

Katherine Heigl nekope zrovna mojí ligu, ale v The Ugly Truth je stejně jako Gerard Butler hlavním tahákem téhle romantické (přisprostlé) komedie. Přisprostlé připomínám úmyslně, protože v poslední době (Hlavně nezávazně, Kamarád taky rád) se to vulgarismy a vysokým ratingem v komerčních amerických taškařicích jen hemží. A až prakticky vyjma balónového finále, u kterého si scénáristé vybrali poněkud slabší chvilku, bylo tohle setkání překvapivě velmi příjemné. Žánr romantické komedie, ač dle mnohých už dávno vyčerpaná studnice, přichází tentokráte s nesourodou dvojicí (zásadová televizní producentka a nová televizní hvězda, sukničkář a samozvaný vztahový odborník) a tentokráte tak logicky půjde o zkrocení zlého muže a napravení upjaté ženy. Nejnovější snímek Roberta Luketice, který už dokázal dokonale otrávit kupříkladu svou Příšernou tchýní, může sice někdo napadat z učebnicového vedení situací a scén, ale to, jak mu fungují gagy, atmosféra nebo chemie mezi ústřední dvojicí a jak následně bourá vztahové vzorce, mu už nikdo nevezme. Historie se neptá na to, že se divák bude s hrdiny asi těžko identifikovat a že si přece kost formátu Heigl nemusí nechat radit od šovinisty, který je stejně nakonec tím dokonalým princem. Historii a mou filmovou paměť zajímá ono sympatické přešlapování na hraně satiry a skvěle napsaných dialogů. Podtrženo, sečteno - na svěží, konverzační romantické komedie se slušným tempem mám holt v poslední době štěstí.. jen tak dál!! 75% Kalkul, ale fajn.. dokonce velmi fajn!! ()

freddy

Romantických komedií není nikdy dost, a nyní, když nás pravidelně každou neděli večer krmí dvě největší komerční televize těmi pochybnými talentovými pořady, rozhodně uvítám, když mohu přepnout na HBO a najdu tam milý oddechový film, který sice nevybočuje z jakéhokoliv průměru a dopadne tak, jak je to každému divákovi jasné zhruba po prvních deseti viděných minutách, ale přesto potěší, pobaví a zaujme. A to je právě případ tohoto romantického filmu, u kterého rozhodně nelze nevnímat snahu nabídnout něco nového, něco, co tu ještě v rámci žánru nebylo, avšak tato snaha mi přišla velice očividná a včleněná do filmu jakousi násilnou formou. Ano, film je do jisté chvíle zajímavý a uvěřitelný, ale jakmile se začne Katherine Heigl řídit radami Gerarda Butlera, tak jsem začal pociťovat, jako by z toho příběhu byla cítit více touha tvůrců nabídnout něco nového, nežli vypravěčská lehkost a volně plynoucí příběh. A v tomhle podle mě tenhle film hodně zaostává např. za romantickou komedií "Návrh", kde hraje hlavní roli Sandra Bullock a kde celý ten příběh byl opravdu nenucený a tak nějak volně plynoucí, ale přitom atraktivní. A přesně tohle mi v komedii "Chceš mě, chci tě" velice chybělo. Což ovšem neznamená, že tento film je nutně špatný, u pár scének jsem se hodně solidně pobavil, a závěr byl velice příjemný a jeden z nejoriginálnějších, jaké jsem kdy v romantické komedii viděl. Ale film jako takový vnímám jako čistě průměrný, což odpovídá z mého pohledu třem hvězdám. ()

Spooner

Hodně příjemná romantická komedie, ve které se do sebe zakoukají Gerard Butler a Katherine Heigl. Po příběhové stránce klasicky víme co čekat a Robert Luketic jede ve své klasické režii. Chemie mezi Butlerem a Heiglovou je ale tak výtečná a dialogy výborně napsané, že se zkrátka budete bavit a příjemně vám to uteče. Škoda trochu odfláklého finále, kde ta fáze zamilování se do sebe nefunguje tak přesvědčivě jako ten zbytek předtím. Ale i tak velice fajn. ()

Davies182

Sympatický pár v jedné z nejpříjemnějších, nejupřímnějších a zároveň nejvtipnějších komedií za poslední dobu. Kladné body si snímek zaslouží za perfektně zvolený soundtrack. Ten je sice plný popových věcí které putovaly z MTV přímo na plátno, nicméně k téhle poloviční ztřeštěnosti perfektně pasuje a už úvodní skladba navodí bezvadnou atmosféru. Scénka s kalhotkami nebyla zdaleka tak trapná, jak jsem se obával, a ani konec mne nezklamal. S Butlerovým hrdinou jsem se ztotožnil v jedné výstižné větě o vztazích a jejich nebudoucnosti... a na konci jsem spíše polemizoval na několika dalšími trefnými "moudry" z hercových úst, než abych se nechal pohltit pěkným zamilovaným koncem :-). ()

Mahalik

Katherine ho má v ruce, Gerard mezi nohama. Ale ne, myslím srdce, vy čuňata :) I když je pravda, že někdy je hormon rychlejší než mozek (někdy i o půl hodiny), takže se není čemu divit, že to svádí k téhle...ehm myšlence. Zaregistrovali jste někdy svou gestikulaci, když jste před někým koho fakt máte rádi a zálěží vám na něm? Je ohromná, že jo?! Já se kupříkladu houpu dopředu a dozadu, což zavdá lidem tezi, že jsem buďto mentálně postižený nebo to, že mě rodiče v dětství příliš často nechávali v houpačce. A je paradox, že si to člověk uvědomí až po aktu (druhej dvojsmysl!). Právě proto pro mě byla Katherine v roli poskakující fešandy ohromným zadostiučiněním. Její radost z prvního vydařeného dialogu s protějškem byla ohromně upřímná, byť mi její role přišla z počátku až extrémně extrémní. Možná si to nebudu pamatovat za pár neděl, ale jako tableta na záhnání smutku, je to výtečná pomůcka! P.S. A Gerarde, proč maš tak nateklé tváře? ()

Xmilden

Proč se proboha domácí distributoři neřídili originálním názvem? Vždyť okolo Nepříjemné pravdy se točí celý film. Z Butlera se pomalu ale jistě začíná stávat hitmaker, který je dsnější než Chuck Norris a pohlednější než Mel Gibson. Tyhle role trošku hrubších buranů mu opravdu sednou. No rozhdodně Butlerovi musí fandit každý, protože ten umělohmotný doktůrek je opravdu mužská atrapa. Takoví muži snad ani nemůžou být. 60% ()

lesumir

Příjemné překvapení. CHemie moc nefunguje, ale Gerald Butler je obrovskej sympaťák a Heigl hraje svojí "divnošku" dobře. ()

Hrabka

Jednou za čas dokážu romantickou kravinku protrpět a tohle nebylo zase tak špatný, i když je to vlastně skoro pořád dokola to samý. Butlera jsem měl radši, když si to rozdával s Peršany a ne s mojí oblíbenou Heigl. Průměrná romantická komedie, kterou určitě více ocení něžné pohlaví. 60% ()

nunka

Pri romantických komédiach sa s prvoplánovosťou nutne počíta, dokonca aj farebne-gýčový záver v balóne beriem ako parodickú vec, ktorú so všetkou súdnosťou možno prijať len v cukríkových záveroch romantických komédií. Katherine sa mi v komediálnej pozícii začína páčiť čím ďalej tým viac, tentokrát som prijala aj Gerarda Butlera. Dvojici to sedí, na doťahovačkách so sexuálnym podtextom som sa schuti uchechtávala. Ako celok neskutočne milá a pohodová záležitosť. ()

Shakers

Tak královsky som sa už dlho nebavil. Fajnový príbeh, ktorý končí síce klasický, ale stopáž je tak krátka, že ten klasický koniec moc priestoru nedostane, čo je rozhodne plus. Prvý krát sa mi, ale ľúbil príbeh, ktorý nie je zas tak klasický nudný a je to celkom sranda pozerať ako sa teraz žena snaží a radí jej pritom sympaťák Butler. Skvelá kombinácia, skvelé nápady, hlašky, herci kde všetko klape ako má a pri čom sa moc nestihnete nudiť. Rozhodne odporúčam skvelá (vulgárna) romantická zábava. 90% - 5* ()

Hunt

hlavně díky ústřední dvojici vcelku pohodový nenáročný snímek, se kterým těch 96min. docela pěkně uplyne. ()

lamps

Krásná Katherine Heigl, která má ten nejroztomilejší orgasmus ze všech hollywoodských hereček, a svérázný týpek Gerald Butler jsou jedinou ingrediencí, která nějak rozlišuje tuhle nezávaznou romantickou báchorku od dobrých 70% jejích žánrových vrstevníků. Pobavíme se, odreagujeme se a zásluhou Butlerovy životní filozofie i poměrně zmoudříme (teda my chlapi), ale jinak jsou ambice a vyznění snímku stejně nulové, jako budoucnost vztahu odsouvajícího sex až na druhou kolej... ()

Niles

Režisér Robert Luketic po tom, čo natočil nepodarené Rande s celebritou, klesol v žárni romantická komédia ešte hlbšie a vytvoril toto. Veľmi nepríjemný film, v ktorom som nenašiel ani náznak niečoho romantického alebo komediálneho. Nesympatická ústredná dvojica a tie ich "múdre" a trápne reči mi išli od začiatku strašne na nervy. Bola to len strata času. Nechceš ma, nechcem ťa. ()

playboxguest

Lady Heigl mě většinou nudívá, na Butlera taky nemám náladu úplně pokaždé, ale tady jim to až nečekaně sedlo, alespoň dokud to jejich špičkování nepřešlo v něco víc. Pokud bych měla vyzdvihnout jednu Luketicovu komedii, je tahle rozhodně nejzábavnější. ()

sheen

To mě teda pose...! To jsem nečekal, že to pro mě bude taková jízda, bavil jsem se celou dobu. Co se mě na tom líbilo nejvíce je to, že je tam plno bolestivé pravdy. Doporučuji všem dívkám, které čekají, že si pro ně přijede princ na bílem koni...nebo možná v bílem BMW. Božský BUTLER! Totálně jedna z mých nejoblíbenějších komedií. ()

Rosaviva

Chceš mě, chci tě, chcem to.. Když už to chtějí takhle debilně přeložit, tohle by k tomu sedělo ještě líp (ale vážně, ten český překlad wtf? To se zas někdo vyznamenal). Poměrně slušně průměrná komedie o které víme jak dopadne. Něják jsem přehlídla ten moment kdy se do sebe zamilovali. Místama vtipné. Gerard mi byl příšerně nesympatický, takže se na tu roli perfektně hodil, ale ke Katherine se vůbec nehodil. Vážně jsou chlapy takový prasata? Hmm.. 3* ()

Vančura

Veskrze průměrná romantická komedie, která nijak nevybočuje ze zajetých žánrových kolejí a standardů. Scénář drží hlavní postavy po celou dobu dostatečně od sebe - s výjimkou jednoho "úkroku" vedle ve výtahu - dokonce to celé zdánlivě komplikuje i výskytem další mužské postavy, ale v závěru vše samozřejmě dojde do předem dokonale předvídatelného rozuzlení, kdy si Abby a Mike padnou kolem krku - psát to u takového filmu snad ani nemůže být považováno za spoilerování, navíc to už stejně každý dávno viděl, to jen já jsem dostal po čase chuť vidět nějakou romantickou komedii, kterou ještě neznám, abych ovšem zrovna v tomto případě zjistil, že bych o nic nepřišel, kdybych ten film dál ignoroval. Myslím, že mě nejvíc iritoval tím, jak je odtržený od reality - způsob, jakým jsou zde vykresleny jednotlivé postavy a jak jsou zde prezentovány nejrůznější stupidní představy a stereotypy o mužích a ženách, mi přišel v podstatě nesnesitelný - tím, jak je zjednodušující, povrchní a lakující realitu na růžovo. A tak pro mě jen zůstává otázkou, zda je to celé tak nepřesvědčivé proto, že scenáristi byli tak neschopní, nebo žijí v nějaké alternativní realitě, ve které fakt věří těm sračkám, které do toho filmu narvali. Navíc mi přišlo, že na to, že od premiéry uběhlo "jen 12 let, ten film nějak rychle stárne, a za chvíli přestane být pro současného diváka zajímavý a ztratí se v záplavě podobné romantické produkce - pokud se tak už dávno nestalo. ()

Honba za remakem

Honba za remakem

29.08.2011

Co mají společného Hráči se smrtí a Honba za diamantem? Ano, oba snímky už dnes patří k filmové klasice... a dočkají se předělávky. Nová verze Zemeckisova romantického dobrodružství se chystá už… (více)

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami