Oliver Stone se nijak extra nevytáhl, ale přesto natočil relativně zajímavý, ale nepříliš silný film. Životní Bushovu etapu mapuje od roku 1966 až do 2003 a líčí nám texasana jako arogantního floutka s obrovskými ambicemi, který dost chlastá, v ničem moc nevyniká a jeví se tedy až neschopným a od mládí silně tíhne k baseballu. Přesto to dotáhl na amerického prezidenta. Nevynechá Bushův problematický vztah ke svému autoritativnímu otci, Bushovo seznámení s jeho manželkou Laurou (okouzlující a lidsky působící Elizabeth Banks) nebo Bushovy výhry a prohry v kongresových volbách nebo zisk pozice guvernéra až po operaci na svržení iráckého diktátora. Naopak Bushův vztah ke křesťanství, kdy každou politickou poradu zakončoval modlením, působilo poněkud zvláštně. Největší tíha filmu spočívala na bedrech Joshe Brolina, pro nějž bylo ztvárnit prezidentskou ikonu výzvou a současně velmi nelehkým úkolem a on se toho zhostil mistrně. Brolin sice skutečnému Bushovi není k nerozeznání podobný (maskéři odvedli průměrnou práci), ale je zcela stoprocentně přesvědčivý v jeho gestech, posuncích a pohybech při projevu nebo jen tak v běžném životě. Právě kvůli němu se u filmu nedalo usnout nudou. Kontroverzní nádech se zde bohužel naprosto míjí účinkem vzhledem k tomu, že Bush už není v úřadu, ale to není žádná překážka dozvědět se prostřednictvím tohoto filmu trochu více ze života tohoto kontroverzního politika. Chyběla snaha větší provokace. Stone dávno vyměkl.(23.8.2010)

Tak Stone se zase vraci do formy, jeste ji sice neziskal nazpet na 100%, ale i tak to je vynikajici zlepseni po jeho poslednim filmu. Pribeh o dneska uz bejvalym prezidentovi sice nezni kdovijak zajimave, navic clovek si ty dulezity veci, co udelal, jeste pamatuje, tak proc na to znova koukat, ale to by to nesmel bejt Stone, aby neprines neco navic. Pribeh totiz neni pouze o jeho prezidentskym obdobi, ale zaroven to neni ani drama od mladi po prezidenta, je to proste neco mezi. Stone sikovne strida zabery kde prezident Bush neco resi se zaberama z jeho mladi, kdy vyvadi na vecircich, chlasta, strida prace a podobne. Nutno rict, ze hlavne v prvni polovine filmu a diky tomu film vyzniva lehce jako komedie. Druha polovina uz s flashbackama setri a zameruje se na situaci s Irakem, Sadamem atd. A tady ustupuje zabavnost na ukor politiky a bylo to na me misty precejen uz moc ukecany a politicky. Jenze celej film tahne vynikajici Josh Brolin, kterej zachranuje i sceny, kery maj nabeh na lehkou nudu a z filmu fakt neni poznat, jesli ma Bushe Stone rad nebo ne. Prisel mi totiz jako neuveritelnej sympatak, kterymu clovek fandi a kdyz mu nekdo neco provede, tak ho i lituje. Film se ale samozrejme nevyhejba ani situacim, kdy neco posere. Proste mi prislo, ze to Stone vylicil tak, jak to je a at si kazdej udela svuj nazor. Coz mi vyhovuje nejvic. Jinak krome fantastickyho Brolina musim jeste zminit Banks v roli jeho manzelky, do takovyhle role bych ji fakt netipoval, ale je docela fajn, i kdyz je hodne upozadena. Celkove kvalitni, skvele natoceny a obsazeny drama s paradni hudbou, ktery se v prvni puli misty priklani spis ke komedii a kuli tomu v druhy, politicky casti, misty opravdu jen nepatrne nudi.(15.2.2009)

Vdakabohu, ze uz ten obmedzeny hlupak odisiel... Prepacte, ale osem rokov som sa len bezmocne prizerala tomu, co Bush robi s tymto svetom. Zaujimam sa o politiku, a preto ma bavia aj rozne spracovanie politickych osobnosti, giest, strategii a milnikov. A dufam, ze mi urobi tu laskavost a nikdy nikdy nikdy v zivote, ho uz nebudem pocut mat nejaky prejav, kde skomoli vsetko, co sa da. Ak sa bude ovsem schopny vyjadrit bez citacky alebo naucenej retoriky. Vynikajuci Brolin. Predpokladam, ze studoval prejav, mimiku a rec tela Busha velmi dlho, pretoze predviedol famozny vykon.(2.2.2009)

Sice se nemůžu rozhodnout, jestli Stone Bushe glorifikoval či karikoval, ale biografie je to neskutečná. Záměrně se vyhýbá ‚zlomovým‘ momentům (žádná přímá konfrontace s 11/09, pouze se o ní mluví v min. čase), zato klade důraz na hlavního hrdinu, který se musí rvát s tím, co všechno mu život nachystá. Díky době vzniku to působí komplexně, ale za pár let (a dalších prezidentů) ztratí na aktuálnosti. Tím taky film tratí i na tom, že z (ne)politických důvodů jej žádní akademici nebudou nijak oslavovat, což je nefér minimálně k Joshu Brolinovi, který je… prostě si vzpomeňte na Bushovy projevy (intonace, gesta, postoje) a pak koukněte na film. Pochopíte, že Josh je jednoduše geniální! Nevím přesně, co jsem čekal, ale dostal jsem něco absolutně jiného. Stone neprovokuje, Stone překvapuje. Chytře! PS: Za pár let po tom neštěkne pes a bude to za 3*, ale teď to bavilo na plný plyn.(21.1.2009)

Myslel som si, že toto dielo prejde nejakou tou kontrolou samotného Georga W.Busha, avšak neviem no... váham nad tým, či by chcel byť takto vykreslený v tzv. svojej "autobiografii". No a Oliver Stone... W. je veľmi povrchný snímok, ktorý sa snaží o všetkom, ale v konečnom dôsledku je o ničom... Kopa známych tvári a smotánky politickej scény, reálne zobrazenie (povrchné) a Josh Brolin v skutočnom svete veľkej politiky... 6/10(3.2.2009)