• decouble

Jeden z nejzbytěčnějších filmů, které jsem kdy viděl. Pro koho "W." Stone točil? Jakoby se na Bushe Jr. díval očima Bushe staršího a posílal mu tak další z rádcovsky-kritických dopisů ještě před tím, než mu skončí funkční období. Jinak zcela nechápu důvod točit film o Bushovi Jr. bez sebemenšího časového odstupu. Na druhou stranu je alespoň sympatické, že "W." není jen sled protirepublikánských spotů a také Brolinův skvělý herecký výkon v roli průměrného Jirky z Texasu. P.S. Nemůžu se však ubránit pocitu, že by měl vzniknout ještě jeden krátký film, vysvětlující to, proč se Condoleezza Rice pořád tak hrozně mračí:-D(27.2.2009)

No, není to bůhví jaký zázrak a té kontroverze, které se čekalo tu taky moc není. O to víc mě zaráží, že právě s tou kontroverzí se tvůrci chlubili a lákali na ní do kin. Nakonec tak George W. Bush zůstává poněkud nudným státníkem. Jeho bouřlivá minulost je zde také velmi umírněná a spousta jeho životních etap zůstává nedotaženo a nevyužito. Jsem toho názoru, že film by potřeboval nějaký ten čas navíc. Dvě hodiny jsou na tak košatý životní příběh málo. Jediné co kontroverzí zavání je vztah Bushe s jeho otcem a způsob rozhodnutí o válce v Íráku. Ovšem ta kontroverze je smyšlená stejně jako samotné scény. Velmi mě však překvapuje, že 11. září tu skoro žádný čas věnován není a válce v Íráku tu Stone věnuje skoro třetinu filmu. Zkrátka je to hodně nevyvážený životopis. Velkým pozitivem tak zůstává asi jen výkon Joshe Brolina, který tu hraje téměř na Oscara (nedočkal se ani nominace, narozdíl od role ve filmu Milk). Kdo působí velmi nejistě je James Cromwell (Bush starší) to je výkon na úrovni béčkového dramatu, které nelze brát vážně. V kompletu se nám však nabízí velmi zajímavý pohled na prezidenta, který si oblibu světa nezískal, stejně jako si ji nezíská tento snímek. To je kontroverze...(2.3.2009)

Dabljú je opäť klasická stoneovská postava, nepochopená svojim okolím. Stone myslím nijak zvlášť prezidenta nedémonizuje, idioti sú rozviedka, ktorá nepochopila ako Saddám premýšľa a imperialistický stratég Cheney. Čerešničkou na dorte je Dickovo (parádny Dreyfuss) popichovanie s Powellom (ešte lepší Wright), podľa Stonea jediným humanistom v tíme. Lenže Bush má možno na vedenie vojny iné dôvody, aké sa únavne riešili v médiách a Stone sa jeho motiváciu snaží vopchať do klasickej filmovej dramaturgie. Jeho snaha vyrovnať sa otcovi, respektíve dokázať mu vlastné schopnosti a dokončiť to, čo on začal nemusí byť čistou fikciou. Na túto túžbu otca "dobehnúť" je odkazované ranným behom. Oliver Stone: "mission W. is accomplished".(1.12.2016)

Oliver Stone se nijak extra nevytáhl, ale přesto natočil relativně zajímavý, ale nepříliš silný film. Životní Bushovu etapu mapuje od roku 1966 až do 2003 a líčí nám texasana jako arogantního floutka s obrovskými ambicemi, který dost chlastá, v ničem moc nevyniká a jeví se tedy až neschopným a od mládí silně tíhne k baseballu. Přesto to dotáhl na amerického prezidenta. Nevynechá Bushův problematický vztah ke svému autoritativnímu otci, Bushovo seznámení s jeho manželkou Laurou (okouzlující a lidsky působící Elizabeth Banks) nebo Bushovy výhry a prohry v kongresových volbách nebo zisk pozice guvernéra až po operaci na svržení iráckého diktátora. Naopak Bushův vztah ke křesťanství, kdy každou politickou poradu zakončoval modlením, působilo poněkud zvláštně. Největší tíha filmu spočívala na bedrech Joshe Brolina, pro nějž bylo ztvárnit prezidentskou ikonu výzvou a současně velmi nelehkým úkolem a on se toho zhostil mistrně. Brolin sice skutečnému Bushovi není k nerozeznání podobný (maskéři odvedli průměrnou práci), ale je zcela stoprocentně přesvědčivý v jeho gestech, posuncích a pohybech při projevu nebo jen tak v běžném životě. Právě kvůli němu se u filmu nedalo usnout nudou. Kontroverzní nádech se zde bohužel naprosto míjí účinkem vzhledem k tomu, že Bush už není v úřadu, ale to není žádná překážka dozvědět se prostřednictvím tohoto filmu trochu více ze života tohoto kontroverzního politika. Chyběla snaha větší provokace. Stone dávno vyměkl.(23.8.2010)

• Arachneuss

Přiznám se, že dokoukat tento film do konce pro mne bylo opravdu nesnadné. Nemůže za to ani tak jeho režisér či excelentní Josh Brolin, jako spíš téma o které se snímek opíra. Ano, Bush byl a stále je hloupým vidlákem z Texasu, kde lišky dávají dobrou noc, ale natahovat tuhle ideologii přes dvou hodinovou stopáž je tentokrát i na mne moc.(18.12.2009)

• - Hlavný predstaviteľ Josh Brolin je demokratom, no v tomto filme si zahral republikánskeho lídra. (MikaelSVK)

• - Oliver Stone si dal při výběru herců záležet především na jejich vzhledu. Mají být co nejpodobnější svým předobrazům. Někteří kritici mu vyčítají, že to je na úkor jejich herecké kvality. (duklak2)

• - Syn Olivera Stone, Sean Stone, se ve filmu na moment objeví jako jeden ze studentů. (Komprimus)