Na to, že jsem Bushe dost nesnášel se mi W. zamlouval nějak moc. Můžu z toho vinit za a) vynikajícího Joshe Brolina, který má Bushe v malíku, dokonale ho ztvárňuje a ještě mu propujčuje neuvěřitelné charizma, za b) Olivera Stonea, který tuhle biografii pojal dost odlišným způsobem než jsem očekával anebo za c), ale to mi nepřijde moc pravděpodobné, samotného George W. Bushe. Vážně nevím. Rozhodně jde o hodně dobře natočený životopis (tedy chybí v něm asi nejdůležitější kapitola, ale očividně to byl záměr) srandovního, zmateného chlapíka, který chtěl jen vystoupit ze stínu svého otce. Což se mu sice povedlo, ale bohužel pro něj, v negativním smyslu slova.(7.2.2009)

Kvalitně natočené CV pana Bushe juniora, kterýho mistrovsky zahrál Josh Brolin. Ten má velkou výhodu v divácích, kteří pamatuji Bushe jako prezidenta a tudíž mají možnost srovnání a zřejmě i tak větší požitek z filmu než ty, pro který je Bush jen jméno z historie. Některé pasáže z Bushova života jsou hodně přeskakovány a příběh se soustředí hlavně na vztah táty Bushe a syna Bushe a vlivu tohoto vztahu na rozhodování Bushe mladšího při výkonu funkce. Film nemá nějaký dramatický momenty, ani nějak extra vyhrocený scény, spíš jsem měl pocit, že Oliver si chtěl odškrtnout dalšího prezidenta o kterým natočil film.(25.5.2015)

Svědomí Ameriky se znovu ozývá, ale naštěstí našlapuje jen velmi opatrně. Stone vytvořil dokonalý kompromis, kdy se nesnaží za každou cenu ukázat Bushe jako obyčejného chlapa a ani z něj netvoří arcilotra. Na to tu ostatně v minulé dekádě byla spousta jiných. V tomhle příběhu jsou chyby, ale není jim přidána snad ani špetka osobních antipatií. Vždyť i vztah s otcem vysvětluje ambice, ale zároveň chce zůstat ve faktických hranicích. Hlavně díky tomu tak z W. vznikla dokonale seriózní studie. Ale ne snad studie slavné osobnosti, ale jedné hromadné nenávisti.(22.4.2012)

Walter bol alkoholik. Chcel hrať basseball, ale nevedel to. Vlastne nevedel nič. Pretože bol debil. Priezvisko Bush sa nezaprie, keď máte vplyvného tatka, stačí zaťahať za nitky a dostanete sa kam chcete. Dokonca vám nemusí veriť ani ten fotrík. A tak si Junior razil cestu až do Bieleho domu, aby to pokazil aj tam a všetci sa zaňho zas museli hanbiť. Pretože bol debil.. Skvelá satira. Miestami skoro až komédia; Bush rozpráva o vojne, na pozadí hrá song Robin Hood. Bush neustále s plnou hubou, Bush na záchode, Bush nechápavý.. Informačne tak na úrovni Michaela Moorea a ešte vtipnejšie(23.11.2014)

• AngelAngie

Bohužel v tomhle snímku se musím přiklonit na stranu těch, které nenadchl a to mám Stonea ráda moc. Brolin exceloval, to bezpochyb, o to víc jsem se na jeho výkon těšila, protože jsem viděla díl v Lettermanovi, kde o téhle roli mluvil (mimo jiné i o tom, že s Bardemem jsou vynikající přátelé od od natáčení No Country for Old Men ...). Gesta, pohyby, ano, všechno vypiloval, je to krása sledovat .. ale já od toho filmu celkově moc neočekávala, ptž Bush mě zajímá stejně tak asi jako nějaká Anička Dvořáků z malé vesničky na druhém konci republiky, sečteno a podtrženo: výkon super, ale film mimo mé chuťové buňky.(14.2.2009)

• - Film byl natočen za 46 dní. (Komprimus)

• - Oliver Stone si dal při výběru herců záležet především na jejich vzhledu. Mají být co nejpodobnější svým předobrazům. Někteří kritici mu vyčítají, že to je na úkor jejich herecké kvality. (duklak2)

• - Roli otce G. W. Bushe mohl hrát i Harrison Ford. (duklak2)