Reklama

Reklama

Rodinný outsider, který nakonec stál v čele Američanů. Životní příběh prezidenta George W. Bushe. Nikdo by to do něj v mládí neřekl, přesto dnes patří mezi nejznámější osobnosti americké historie. Biografický laděný film o životě George Walkera Bushe sleduje budoucího 43. amerického prezidenta od roku 1967. Od jeho nevázaných a hodně bezstarostných dnů na vysoké škole, přes vojenskou službu, guvernérský úřad v Texasu. Všímá si jeho zapojení do velkého byznysu v naftařském průmyslu, až po prezidentskou kandidaturu v roce 2000, mapuje první čtyři roky v nejvyšším úřadě, až po druhou kandidaturu v roce 2004... (Česká televize)

(více)

Videa (4)

Recenze (188)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Sice se nemůžu rozhodnout, jestli Stone Bushe glorifikoval či karikoval, ale biografie je to neskutečná. Záměrně se vyhýbá ‚zlomovým‘ momentům (žádná přímá konfrontace s 11/09, pouze se o ní mluví v min. čase), zato klade důraz na hlavního hrdinu, který se musí rvát s tím, co všechno mu život nachystá. Díky době vzniku to působí komplexně, ale za pár let (a dalších prezidentů) ztratí na aktuálnosti. Tím taky film tratí i na tom, že z (ne)politických důvodů jej žádní akademici nebudou nijak oslavovat, což je nefér minimálně k Joshu Brolinovi, který je… prostě si vzpomeňte na Bushovy projevy (intonace, gesta, postoje) a pak koukněte na film. Pochopíte, že Josh je jednoduše geniální! Nevím přesně, co jsem čekal, ale dostal jsem něco absolutně jiného. Stone neprovokuje, Stone překvapuje. Chytře! PS: Za pár let po tom neštěkne pes a bude to za 3*, ale teď to bavilo na plný plyn. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Oliver Stone zase natočil film, který se nebude líbit každému, který plno lidí nepříjme už od začátku a film, který svým způsobem také plno lidí nedocení, už jenom proto,že má v názvu dvojité v s tečkou. Popravdě je ale tenhle film pravý opak toho, o čem byste si představili životopisný film, a je to opravdu příjemné zpestření oproti tomu co byste čekali. Film má v sobě snad všecky možné filmové styly, a rozhodně nepřestane jen tak nudit. Proto nevidím jediný důvod, proč ho kritizovat, při sledování zdejšího hodnocení a 66ti procent, které tento film dostal, bohužel. Josh Brolin bývalého prezidenta Spojených států zahrál famózně, ze začátku jsem mu to nedokázal věřit, a ani jsem v něm Bushe neviděl, ale po čase jsem prostě musel změnit názor. Do teď nechápu, proč za tu roli nedostal nominaci na Oskara a Nixon z filmu Frost-Nixon jo. Doteďka to asi ani nepochopim a opět budu tvrdit to, že tenhle film je hrozně nedoceněnej. Čtyři hvězdičky tomu dám a s radostí, ve filmu totiž není vidět jediný úspěch osoby o které tento film je, vypráví prostý příběh člověka, zobrazeného každou chvíli nějak jinak, přesto oddaného své práci, což určitě není lež, ale je otázka, co je na tom všem pravdy. Jedno je jasné, mně osobně se film líbil, ať si Oliver Stone mění fakta s fikcí jak chce, sám nevím co je na tom pravdy a co ne. Já jsem nečekal nic, a dostal jsem především obyčejného Texasana, který sice udělal plno chyb...ale na druhou stranu...kdo ne. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Kvalitně natočené CV pana Bushe juniora, kterýho mistrovsky zahrál Josh Brolin. Ten má velkou výhodu v divácích, kteří pamatuji Bushe jako prezidenta a tudíž mají možnost srovnání a zřejmě i tak větší požitek z filmu než ty, pro který je Bush jen jméno z historie. Některé pasáže z Bushova života jsou hodně přeskakovány a příběh se soustředí hlavně na vztah táty Bushe a syna Bushe a vlivu tohoto vztahu na rozhodování Bushe mladšího při výkonu funkce. Film nemá nějaký dramatický momenty, ani nějak extra vyhrocený scény, spíš jsem měl pocit, že Oliver si chtěl odškrtnout dalšího prezidenta o kterým natočil film. ()

larelay 

všechny recenze uživatele

Vdakabohu, ze uz ten obmedzeny hlupak odisiel... Prepacte, ale osem rokov som sa len bezmocne prizerala tomu, co Bush robi s tymto svetom. Zaujimam sa o politiku, a preto ma bavia aj rozne spracovanie politickych osobnosti, giest, strategii a milnikov. A dufam, ze mi urobi tu laskavost a nikdy nikdy nikdy v zivote, ho uz nebudem pocut mat nejaky prejav, kde skomoli vsetko, co sa da. Ak sa bude ovsem schopny vyjadrit bez citacky alebo naucenej retoriky. Vynikajuci Brolin. Predpokladam, ze studoval prejav, mimiku a rec tela Busha velmi dlho, pretoze predviedol famozny vykon. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $25,1miliónaTržby USA $25,534,493Tržby Celosvetovo $29,506,464Tržby za predaj DVD v USA $7,771,204 //počet predaných kusov 413,372║ Jediné čo tento film zdobí je dobre vytipované herecké obsadenie na čele so skvelým Joshom Brolinom ako George W. Bushom, ktorého tu Oliver Stone vykreslí ako doslova vo všetkých smeroch neschopné neviniatko, čo takmer ani netuší čo sa deje za ponurými dverami špinavej politiky. Príde mi to ako skoro očistec Busha od vecí čo ako že nevedomky napáchal za svojho pôsobenie na poste prezidenta... Stone už nie je ani zďaleka čo býval, táto snímka mala prevažne šokovať, podávať nejaké zdrvujúce informácie a nie vyznieť nudne a až nepekne plocho, nič zaujímavé nevypovie. /videl v kine: 45%/ (videl na festivale Art Film Fest 2009) ()

Galerie (41)

Zajímavosti (13)

  • Filmovanie snímky prebiehalo v americkom štáte Louisiana. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama