Reklama

Reklama

VOD (1)

Rodinný outsider, který nakonec stál v čele Američanů. Životní příběh prezidenta George W. Bushe. Nikdo by to do něj v mládí neřekl, přesto dnes patří mezi nejznámější osobnosti americké historie. Biografický laděný film o životě George Walkera Bushe sleduje budoucího 43. amerického prezidenta od roku 1967. Od jeho nevázaných a hodně bezstarostných dnů na vysoké škole, přes vojenskou službu, guvernérský úřad v Texasu. Všímá si jeho zapojení do velkého byznysu v naftařském průmyslu, až po prezidentskou kandidaturu v roce 2000, mapuje první čtyři roky v nejvyšším úřadě, až po druhou kandidaturu v roce 2004... (Česká televize)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (191)

Tirion 

všechny recenze uživatele

No, není to bůhví jaký zázrak a té kontroverze, které se čekalo tu taky moc není. O to víc mě zaráží, že právě s tou kontroverzí se tvůrci chlubili a lákali na ní do kin. Nakonec tak George W. Bush zůstává poněkud nudným státníkem. Jeho bouřlivá minulost je zde také velmi umírněná a spousta jeho životních etap zůstává nedotaženo a nevyužito. Jsem toho názoru, že film by potřeboval nějaký ten čas navíc. Dvě hodiny jsou na tak košatý životní příběh málo. Jediné co kontroverzí zavání je vztah Bushe s jeho otcem a způsob rozhodnutí o válce v Íráku. Ovšem ta kontroverze je smyšlená stejně jako samotné scény. Velmi mě však překvapuje, že 11. září tu skoro žádný čas věnován není a válce v Íráku tu Stone věnuje skoro třetinu filmu. Zkrátka je to hodně nevyvážený životopis. Velkým pozitivem tak zůstává asi jen výkon Joshe Brolina, který tu hraje téměř na Oscara (nedočkal se ani nominace, narozdíl od role ve filmu Milk). Kdo působí velmi nejistě je James Cromwell (Bush starší) to je výkon na úrovni béčkového dramatu, které nelze brát vážně. V kompletu se nám však nabízí velmi zajímavý pohled na prezidenta, který si oblibu světa nezískal, stejně jako si ji nezíská tento snímek. To je kontroverze... ()

Ducharme 

všechny recenze uživatele

Původně obrovská očekávání, teď zklamání! Stoneova snaha ukázat, že "W" je obyčejný člověk mi přišla zbytečně vyhrocená. Sledovat více než hodinu Brolina jak jí s otevřenými ústy a klopí do sebe jednu skotskou za druhou člověka poměrně brzy omrzí. To, že W byl v mládí celkem ďábel, je známá věc, takže ty dlouhé záběry na poloprázdné lahve taky nejsou zrovna nutné. Druhá polovina filmu je pravda o dost zajímavější - pohled na Irák a Saddáma "zevnitř", jasné ukázky toho, že W rozhodně není ten nejchytřejší v čele USA a moc se s tím neumí smířit, jeho ne vždy dobré vztahy s G.Bushem seniorem (mmch. skvěle zahraným Jamesem Cromwellem) - to jsou výborné momenty, ale jako celek to pro mě prostě nefunguje. ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Všichni mi vrážejí kudlu do zad !! Jako tomu chlapovi v Římě.." ;) Po formální stránce naprosto uchvacující a hravý snímek levičáka Stonea, který zde pracuje s žánry způsobem natolik důsledným a inspirativním, že téměř obsahu navzdory nedokážu vyjádřit svůj obdiv a cinefilní nadšení.. Komplexnost a hledání souvislostí, které Oliveru Stoneovi mohou ostatní tvůrci jen tiše závidět, činí jeho bijáky nadčasovými a zásadními, že se jednomu musí jevit až trestuhodné, jak je akademici i filmoví odborníci (opo)míjejí.. A Josh Brolin ?? Jednoznačně oscarový.. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Kvalitně natočené CV pana Bushe juniora, kterýho mistrovsky zahrál Josh Brolin. Ten má velkou výhodu v divácích, kteří pamatuji Bushe jako prezidenta a tudíž mají možnost srovnání a zřejmě i tak větší požitek z filmu než ty, pro který je Bush jen jméno z historie. Některé pasáže z Bushova života jsou hodně přeskakovány a příběh se soustředí hlavně na vztah táty Bushe a syna Bushe a vlivu tohoto vztahu na rozhodování Bushe mladšího při výkonu funkce. Film nemá nějaký dramatický momenty, ani nějak extra vyhrocený scény, spíš jsem měl pocit, že Oliver si chtěl odškrtnout dalšího prezidenta o kterým natočil film. ()

Kaluž 

všechny recenze uživatele

Humorně laděný dokumentární pohled do zákulisí prezidentského úřadu, ovšem s důrazem ne nelítostnou kritiku Bushovy administrativy. Snímek svou svérázností připomíná Moorova Fahrenheita a šílená karikatura jižanského burana, zde místy vyhnaná ad absurdum, často vykouzlí úsměv na rtech. Tenhle kousek se Bushovic famílii nebude líbit. Jedná se o skvělou ostrou satiru, nikoliv drama. Oliver Stone opět píchá do vosího hnízda. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (14)

  • První hraný film o dosud úřadujícím prezidentovi USA. (duklak2)
  • Pracovným označením filmu bol aj názov Oliver Stone's W. či Bush. (MikaelSVK)
  • Hlavný predstaviteľ Josh Brolin je demokratom, no v tomto filme si zahral republikánskeho lídra. (MikaelSVK)

Související novinky

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

29.08.2009

V Banskej Bystrici sa v priebehu piatich dní (23. 9. – 27. 9.) uskutoční v rámci multimediálneho festivalu Barbakan i prehliadka kvalitných filmov. V predpremiérach budete môcť vidieť napríklad… (více)

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží

17.07.2009

Zhruba před měsícem vás Terry Gilliam touto originální upoutávkou pozval na filmový Festival nad řekou. Terry se do Písku dostaví osobně. Festival začíná 31. 7. a potrvá až do 9. 8. 2009. Na co se… (více)

Jihoamerická revoluce podle Stonea

Jihoamerická revoluce podle Stonea

12.12.2008

Oliver Stone si pořád hraje na „svědomí Ameriky“, ale návštěvnost a kritiky jeho posledního opusu z Bílého domu W. naznačují, že tohle jeho vyhrožování levicovým prstem zajímá čím dál míň diváků.… (více)

Další biografie na obzoru

Další biografie na obzoru

13.08.2008

Amerika posledních pár měsíců žije volbami a tím, že je tu dost reálná možnost, že se prezidentem momentálně asi nejmocnějšího státu na světě stane Afroameričan. Politika zkrátka hýbe celým USA a… (více)

Reklama

Reklama