Hladová hra

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2009, 101 min

L.D. Goffigan

Extrémně, ale opravdu extrémně podhodnocený film!! Vždyť se jedná o dost originální námět, navíc podpořený dobrými hereckými výkony (lékařka, záporák), parádní atmosférou, dobrou hudbou..Za mě lepší 3*, ale kvůli tak nízkému hodnocení zde, jsem nucena dát 4. Navíc druhá polovina filmu si je dokonce i právem zaslouží. Pokud někdo máte právě hlad, tak si to nepouštějte..:-) Mimochodem, moc jsem nepochopila komentáře lidí, že ve filmu nebylo nic vysvětleno. Mně to přišlo jasné, proč tam byli zavření. Možná kdyby u toho zdejší kritici nespali, tak by to taky věděli, protože to v průběhu filmu vyplyne.(12.12.2014)

Rozhodne príjemné prekvapenie a čerstvý vietor do pomerne obohraného námetu. Opäť jeden z filmov, čo si podľa mňa tak nízke hodnotenie nezaslúži. Päť ľudí je zavretých v studni bez jedla iba so zásobami vody. Nevedia prečo, nevedia ako, časom im však dochádza jedna vec. Ten "niekto" ich len tak nepustí a pokiaľ chcú prežiť musia začať niečo jesť. Začnú sa vytvárať spojenectvá, najprv na základe sympatií, neskôr na základe rozumu, intríg....Od tohto momentu sa film stáva z pohľadu psychológie jednotlivých postáv veľmi zaujímavým. Hra o život sa môže začať.... Čo sa týka finále, bol som spokojný. Páčilo sa mi elegantné vyriešenie tejto situácie. Niekedy zdravý rozum víťazí nad všetkým a dokonca môže pomôcť človeku zachovať si svoju tvár. 80/100(13.3.2014)

• peiton

Ako to vlastne vyzerá umrieť hladom?Dovolím si citovať pár viet použitých vo filme.Takže : ,,ako to vyzerá umrieť hladom.Má to 3 fázy..vaše telo žije s kalorií s doby kedy ste naposledy jedli.A tuk vo vašom tele mizne s tým ako ho váš organizmus spotrebováva...klesá vám krvný tlak a už poklesla i celková teplota vašeho tela..2 fáza môže trvať i niekoľko týždňov..ked sa spotrebuje tuk vaše telo začne spalovať svalovú hmotu,kôli nízkemu tlaku budete mať závrate so sklonmi k mdlobám..Mohli by ste trpieť bolesťami svalou,hlavy,citlivosťou na hluk,depresiami a hysteriou,..Nakoniec vaše telo hľadá výživu všade kde ju môže nájsť.V 3 fáze sa fungovanie vašeho organizmu postupne zastaví.Váš metabolizmus sa spomalí s tým ako vaše orgány začnú zmenšovať.Nakoniec sa všetky bunkové funkcie zastavia.Až vaše telo v podstate vysaje samo seba!" Aj o tomto pojednáva tento nie moc dych vyrážajúci thriller,ale rovnako i o problematike kanibalizmu čiže inak povedané >nechať sa zožrať,alebo nezožrať sa< Kto má chuť si pozrieť 100 minutovú prechádzku partie ľudí uväznených v priestoroch o rozmere 2×2 metre,nech sa páči.Na mňa ale hodne,ale hodne slabé.(9.5.2013)

• Dellamorte

Svojím hodnotením dávam najavo únavu a pocit totálnej diváckej depresie z toho nekonečného a vytrvalého prešlapávania na jednom mieste vo filmovom " trapped blood " trende , ktorého šablónu vymodeloval J. Wan. Bodík za to , že sa režisér pohral s Mojím vkusom a tiež za snahu prekonať mínusovú hodnotu podobných snímkov. Pomarančový " central rudovous " je asi výsledkom prísneho castingu , ktorý absolvoval len ON ! ( ten bodík Mi je režisér dľžny ! )(7.8.2010)

• playboxguest

Ze začátku jsem se snažila překonat averzi vůči těžce béčkovým hercům s tím, že to scénárista třeba časem trochu vyzvedne. Od půlky už jsem se jen skoro doslova užírala naprostou nudou, která mě, ač jsem k filmu usedala svěží, více méně úspěšně uspávala. Nikdo tu nic teda nevyzvedl, jen mě málem vyzvedávala rychlá. 20%(18.7.2013)

• - V prvom zábere na Lukea (Joe Egender) je vidno, že má krv po celej tvári aj oblečení. Po tom, čo skupina nájde vodu, ponorí tvár do vody bez toho, aby ju umýval, a napije sa vody. Keď zdvihne hlavu, všetku krv má preč. (misterz)