Hladová hra

USA, 2009, 101 min

Steven Hentges

L.D. Goffigan
  • Mon.

Pro mě film nebyl nikterak zajímavý doďívala jsem se na něj jen kvůli přítele, který chtěl vědět jak to dopadne.Podle mě tam dost natahovaly to co už bylo dávno zřejmé. Taky si myslím, že některé věci třeba to, že hlavní hrdinka přežila nějakých 30 dní bez jídla to je naprosto nereálné. Každopádně film byl dost nechutný opravdu pro silné povahy.Horory mám ráda ale z tohodle se mi chtělo zvracet.(21.6.2014)

Zatiaľ som jediný, kto dal tomuto filmu také vysoké hodnotenie, ale vôbec ma to netrápi :-) Vidím však, že je tu veľa ľudí, ktorých nemožno nazývať hororovými fanúšikmi. Toto bol film, ktorý mal skvelý námet a veľmi slušnú atmosféru. Bolo to temné, tiesnivé, nepríjemné, vlastne aj na zamyslenie - zabiť-nezabiť, vydržať-nevydržať? Krvavé scény boli tiež celkom slušné, a nízky rozpočet mi v takýchto béčkach nevadí. Niektoré hlášky ma dokonca pobavili, napr. "jej dudy budú chutiť oveľa lepšie ako jej priateľ". Jednu hviezdu strhávam vlastne len za záver, ktorý sa mi zdal kúsok suchý, čakal som tam nejaký zvrat alebo väčší súboj. Ináč nemám čo vytknúť. A hej, podobných filmov bolo natočených už dosť, ale žiaden sa priamo netýkal kanibalizmu (aspoň o nijakom momentálne neviem), takže to bolo aj vcelku originálne a zaujímavé. Určite si film nezaslúži také hodnotenia, aké má. A myslím, že užívateľ sochoking by mal radšej prejsť na rozprávky(20.8.2010)

• Standic1

Hladová hra se jeví jako docela zajímavý nápad, ačkoliv podobnost s některými známějšími filmy asi nepřehlédnete. Herecky něco málo podprůměrem. Jediná z postav, která nepodlehne hladu a nepustí se do žraní jednoho z kolegů mi přišla po 30 dnech bez jídla až moc čilá. Hádám, že by neměla sílu se ani postavit, natož někoho zabít a pak ještě vylézt ze studny po lanovém žeříku. Celá stopáž je až moc utahaná a od poloviny jsem se začal dost nudit a jen tak tak jsem vydržel dokoukat film do konce.(6.5.2012)

• peiton

Ako to vlastne vyzerá umrieť hladom?Dovolím si citovať pár viet použitých vo filme.Takže : ,,ako to vyzerá umrieť hladom.Má to 3 fázy..vaše telo žije s kalorií s doby kedy ste naposledy jedli.A tuk vo vašom tele mizne s tým ako ho váš organizmus spotrebováva...klesá vám krvný tlak a už poklesla i celková teplota vašeho tela..2 fáza môže trvať i niekoľko týždňov..ked sa spotrebuje tuk vaše telo začne spalovať svalovú hmotu,kôli nízkemu tlaku budete mať závrate so sklonmi k mdlobám..Mohli by ste trpieť bolesťami svalou,hlavy,citlivosťou na hluk,depresiami a hysteriou,..Nakoniec vaše telo hľadá výživu všade kde ju môže nájsť.V 3 fáze sa fungovanie vašeho organizmu postupne zastaví.Váš metabolizmus sa spomalí s tým ako vaše orgány začnú zmenšovať.Nakoniec sa všetky bunkové funkcie zastavia.Až vaše telo v podstate vysaje samo seba!" Aj o tomto pojednáva tento nie moc dych vyrážajúci thriller,ale rovnako i o problematike kanibalizmu čiže inak povedané >nechať sa zožrať,alebo nezožrať sa< Kto má chuť si pozrieť 100 minutovú prechádzku partie ľudí uväznených v priestoroch o rozmere 2×2 metre,nech sa páči.Na mňa ale hodne,ale hodne slabé.(9.5.2013)

Rozhodne príjemné prekvapenie a čerstvý vietor do pomerne obohraného námetu. Opäť jeden z filmov, čo si podľa mňa tak nízke hodnotenie nezaslúži. Päť ľudí je zavretých v studni bez jedla iba so zásobami vody. Nevedia prečo, nevedia ako, časom im však dochádza jedna vec. Ten "niekto" ich len tak nepustí a pokiaľ chcú prežiť musia začať niečo jesť. Začnú sa vytvárať spojenectvá, najprv na základe sympatií, neskôr na základe rozumu, intríg....Od tohto momentu sa film stáva z pohľadu psychológie jednotlivých postáv veľmi zaujímavým. Hra o život sa môže začať.... Čo sa týka finále, bol som spokojný. Páčilo sa mi elegantné vyriešenie tejto situácie. Niekedy zdravý rozum víťazí nad všetkým a dokonca môže pomôcť človeku zachovať si svoju tvár. 80/100(13.3.2014)

• - V prvom zábere na Lukea (Joe Egender) je vidno, že má krv po celej tvári aj oblečení. Po tom, čo skupina nájde vodu, ponorí tvár do vody bez toho, aby ju umýval, a napije sa vody. Keď zdvihne hlavu, všetku krv má preč. (misterz)