Piráti na vlnách

Piráti na vlnách

Pirate Radio

Komedie / Drama / Hudební / Romantický

Velká Británie / Německo / Francie, 2009, 130 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 160)

Film, kde jde mnohem spíš než o vyprávění příběhu o vykreslení uvolněné atmosféry 60. let s příchodem rokenrolu, sexuální revoluce a liberální společnosti. Doplácí ale na to, že přes přítomnost řady špičkových a populárních komediálních herců z Británie i ze zámoří nedokáže scénář vykřesat z aktérů plnohodnotné postavy a prodat divákovi všechny členy posádky. Řada z nich je prostě trestuhodně nevyužitá. Piráti na vlnách jsou spíš slepencem zábavných scén, mezi nimiž se nachází bohužel i nemálo vaty ve stylu sexuchtivých fanynek, bujarých večírků apod. Zároveň si myslím, že i hlavní hrdina mohl být obsazen nějakým charismatičtějším hercem a scénář mu mohl dát víc prostoru. Snad nejlepší z celého filmu jsou momentky s ministrem, který je vylíčený je karikatura tradičního britského konzervativismu a puritánství. Celkový dojem: 65 %.(17.8.2013)

A za pár let se budou točit filmy o napsteru či thepiratebay.(6.12.2009)

Nebudu zastírat, že mě první snímek (jinak veleuznávaného scénáristy) Richarda Curtise dostal doslova do kolen. Po inteligentní romanci Lásce nebeské přichází hudbou nenabažená mladá generace, s čímž hodlá jedna ilegální rozhlasová stanice něco zásadního udělat. Pirátské plavidlo Radio Rock plné excentriků nás přivádí do roku 1966 a představuje bandu neúnavných snílků, kteří hudbou i názory udávají současný životní styl. Nečekejte ale žádnou hlubokou výpovědní sondu, revolta je tu znázorněna po svém. Ač je tu témat celá plejáda, snímek trošku trpí nekompatibilitou, na postavy se tu moc nemyslí, přičemž v dramatickém finále sklouzáváme do hodně sentimentálních hlubin, které si mohli tvůrci odpustit a které vlastně ani příliš nefungují. Určitě osloví podmanivý soundtrack, roztomilé minipříběhy a především herecké obsazení, kterému dominují hlasově dokonale vybavení smilníci Philip Seymour Hoffman, Nick Frost, Bill Nighy nebo Rhys Ifans. Přímočaré historky a soukromé trable nicméně baví diváka po celou stopáž, takže když akceptujete neúnavné bohémství namísto nějakého poselství, budete se bavit SKORO královsky. Pro Curtise druhý palec nahoru, i když vedle Lásky nebeské lapá hodně často po dechu..(12.8.2009)

• MM_Ramone

Dosť som bol zvedavý na "Pirátov na vlanách". Námet o rockových rebeloch, ktorí šírili túto dravú muziku, v časoch jej zrodu, so svojej lode zakotvenej na otvorenom mori po celej Británii prostredníctvom pirátskeho rozhlasového vysielania som nadšene privítal. V žilách mi koluje rock´n´roll. Ale moje nadšenie veľmi rýchle opadlo. Zhliadol som totiž desnú koprodukčnú skomoleninu o bande špinavých dýdžejov, ktorí slopú, berú drogy, vedú nablblé debaty o sexe alebo sa prípadne bavia rôznymi vulgarizmami. Režia je nudná a herci hnusní. Nepáčilo sa mi to. **(1.1.2010)

"A ti rybáři zemřeli?" "Ne pane." "Á, to je škoda!!" (28.10.2014)

Hrdinové umírají poslední. Rock´n´roll!(2.8.2009)

Svatý boom! Otřásající se země, která byla citelná v okruhu 10 kilometrů od našeho domu, až po vězení na Borech, docela seismologům zamotala hlavu, ale já ty kluky varoval, že rocková hudba dělá divy, obvzlášť, když je filmová. Ano, ano, značím tím, že Piráti na vlnách jsou vábivými můzami pro všechny fanoušky, kterým slovo Led Zeppelin nepřipomíná továrnu na motorky. Jsou něco jako Králové ro(c)ku, akorát s tím rozdílem, že zdejší postavičky jsou prokazatelně uchopitelnější pro diváka. Je super, když sledujete dění mimo loď. Lidé, kteří tančí za zvuků Rock radia, brečí, milují se, byli pro mě mnohdy větším zážitkem, než pohled na moderátory, kteří jsou u vytržení, když můžou pustit další pecku (Hoffman!). Jestli-že je Láska nebeská evergrínem Vánoc, pak Piráti plují do pomyslného "letního nebe" naprosto s přehledem. A fanoušci Sarah McLachlan ať si klidně rvou vlasy...(16.8.2009)

Čekala jsem, že Piráti na vlnách budou pro mou rockovou duši pošušňáním, že mě ta příjemná herecká skvadra odbourá svými vtípky, že se budu tetelit nad rockovými peckami 60. let, že mi ta rozjívená a svobodymyslná loď vpluje pod kůži, kde navždy zakotví. Nemůžu se tedy divit svému rozčarování, když se mi dostalo "jen" příjemného filmu, v němž sice láska k rock'n'rollu hraje prim, ale který mě nedokázal úplně pohltit, natož odrovnat. Převeliká škoda.(9.9.2009)

Konec byl trochu slzopudný, ale všichni víme, že bláznivá doba rodí bláznivé hrdiny, kteří aby dostáli své pověsti, a taky protože si prostě nemůžou pomoct, musejí dělat ty nejbláznivější věci:-) A je to dobře, protože jinak by ten svět byl jak strup na řiti páprdy v tvrdým klobouku.(11.2.2010)

My name is on your boobies. Sterilní přiteplená retrokomedie s androgynním panákem v hlavní roli. Rock'n'roll baby! Emma Thompson je ale furt šťabajzna.(30.8.2009)

Hrabě, Quentin, Dr. Dave, Angus, News John, Mark, Bob, Trouba Kevin, Harold, Simon, GAVIN, novic Carl a lesbická Felicity. Tak tohle je jedna z nejlepších posádek co se kdy plavila po moři. Každá postava má něco do sebe a těžko někoho vyzdvihnout. Směsice vynikajících britských komiků + jeden Amík P.S. Hoffman. Můžu se tady nad našimi svéráznými reportéry rozplývat klidně celý den, faktem ale zůstává že já se při jejich dobrodružstvích náležitě bavil a k tomu navíc jsem dostal slušnou porci skvělé muziky. PS: Herci, kteří ve filmu hrají se opravdu narodili snad ve všech koutech Británie, jeden je z Irska, další z Nového Zélandu a poslední z Ameriky.(9.12.2009)

Od Pirátů na vlnách jsem čekal trochu více muziky v tom smyslu, že když postavy dýdžejů v průběhu stopáže pustili nějakou rockovou pecku z šedesátek, měli dle mé představy celý song alespoň nechat odehrát za doprovodu vhodných filmových obrazů (sex, drogy a alkohol na lodi) do konce. Jistě, několikrát jsem se stylových písniček dočkal a ty rozezvučely sál na více než minutu; nemohl jsem se ale zbavit pocitu, že jsem chtěl hudby přeci jen více a hlavně kvůli ní jsem do kina šel. Jinak je totiž nový snímek Richarda Curtise "jen" zábavnou, nápaditou komedií o několika věčně ožralých, souložících, nadávajích - prostě všechno co k rock&rollu patří - polohipících na jedné "rocked" lodi. V rozpacích jsem byl také z faktu, že jakási hlavní dějová linka se ztraceným otcem byla na úkor všedního monitorování života na lodi potlačena a nahrazena desítkami ztřeštěných, milých scének. Ty ale byly na druhou stranu výborné, ať už vzpomenu epizodku se svatbou, nebo třeba ulítlou hru "kdo je větší srab". Nakonec prostě musím uznat, že jsem se královsky pobavil. Rozličné postavičky plnící si na lodi své mládenecké sny, kašlající na vládu a žijící ve věčné euforii musí v takovéto režii pobavit snad každého kdo ví, co od podobného snímku čekat... Je to pěkný film na pobavení a doplnění si historických znalostí :-), zvlášť jsem-li příznivec tohoto stylu hudby; velkolepý konec pak v několika vteřinách předčí i dramatičnost Cameronova Titanicu.(24.8.2009)

Z bývalý party zůstal jen Bill Nighy, který je sice pouze obstojný herec, ale jako komik ruluje jak sviňa a opět je nezapomenutelný. Stejně jako dvojka nejlepších DJ, Philip Seymour Hoffman a Rhys Ifans. Muzika někdy výborný, někdy trhá uši. Zbytečně dlouhé a jako celek nevýrazné.(27.9.2009)

Sice se jedná o symaptický počin od režiséra jednoho z mála romantických filmů, který považuji za dobrý, avšak film vysílá vibrace, které tak nějak úplně nesdílím. Britští i američtí komici jsou moc fajn a hrajou skvěle, tedy až na hlavní postavu, ale potíž je v tom, že těch dobrých fórů tam až zase tak moc není. Halvní dějová linie filmu je zajímavá, ale vedlejší skečovité zápletky jsou na ní nalepeny tak nějak nahodile a film tak trochu působí jako něco co mělo být původně sitcomem, ale nakonec se stalo filmem, což je možná dost velká škoda. Ale i tak, sympaťárna.(14.12.2010)

Což o to, atmosféru to má parádní a písničky jsou úžasné, ale nemohu dát plné hodnocení vzhledem k tomu, že se tohle dvouhodinové dílko rozpadá do pásma scének, postavy jsou opravdu jen hrubě načtnuty a přes drobné náznaky tu zkrátka chybí nějaký základní příběh nebo vyhrocenější konflikt, který by Piráty táhnul. Ale už pro tu atmosféru stojí za to Piráty na vlnách vidět a vychutnat řadu povedených momentů i zvláštních postav.(11.8.2009)

Trochu moc učesaný, sterilní jak komiks v igelitu... zkrátka rock'n'roll bez rock'n'rollu.... + konec na facku.(31.3.2010)

K Pirátům na vlnách jsem se náhodně přimotala v rámci návstěvy kina s kamarády, kde jsme vytvořili skupinu s rozličnými přístupy od "Se mnou by na to manžel nešel, protože je to s titulkama", přes "Já jsem si přečet obsah a došlo mi, že to asi nebudou druhý Piráti z Karibiku." až k "Musím se obětovat, abyste podpořili moji operaci Antique." Nakonec jsme se všichni nadchli humorem, cynismem a asociacemi, které v nás vzbuzovaly situace na plátně (FH vědí :-). PS: Všichni hodnotí za 5*.(7.8.2009)

Rock'N'Roll!!! Nečekala jsem, že by Curtis po sladké, přesladké Lásce nebeské mohl přijít s něčím takhle třeskutě vtipným a hlavně úplně jinak naladěným! Dvě hodiny jsem se s piráty u kormidla - mikrofonu kolébala na vlnách fantasticky vybraných evergreenů a asi v polovině jsem se přistihla, že mám neuvěřitelnou chuť, trsnout si s vynikajícím Billem Nighym, který mě svými kreacemi udivoval už ve zmíněné Lásce nebeské. Piráti nejsou nijak zvlášť dokonalí: Curtis opět rozehrál několik různých lidských příběhů, které - stejně jako tomu bylo u předchozího počinu - ne vždy dotahuje do konce, ale já mu to prostě nemůžu vyčítat - už pro ten konec, kdy jsem si málem nehty uhryzala jestli teda jo nebo ne... S pravou rukou u spánku vzdávám Pirátům hold! 5/5(19.8.2009)

Mejdan roku.(12.7.2009)

Už jenom za výběr té hudby jsem chtěl dát 5*, ale nakonec tu přeci nehodnotim hudbu, ale film. I tak je to skvělý počin, u kterého jsem se nenudil a o zábavu jsem měl vystaráno. Byl jsem zrovna v Anglii, když měl tento film premiéru a vůbec se nedivím těm nadšeným davům a kladným ohlasům ze stran publika, jen mě mrzí, že to vidím později, ale přeci stále lepší jak nikdy. 80%(1.3.2010)

Retro atmosféra, parádní obsazení a hlavně skvělá muzika jsou hlavní klady dalšího Curtisova opusu, ale Láská nebeská je Láska nebeská. Každopádně zážitek z filmu mi kazila moje partnerka, která mi neustále sdělovala ten super fakt, že Rhys Ifans je neuvěřitelně šukadelickej. Naštěstí na rockující lodi nechyběl ani objekt mého sexuálního snění (Talulah Riley). Závěrem jen můžu dodat, že máme ideální vztah.(24.10.2009)

1 2 3 4 5 6 7 15 30 44 58