V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

Big Bear

Ježiš to bylo skvělý! Tak skvělý, že jsem musel vyndat starej magič po tátovi a pár pásků. Je to porádnej kus elektroniky Tesla B730 (osádka  5 mužů!). O existenci tohohle hudebního křižníku jsem neměl vůbec tucha. Prostě jsem měl dojem, že poté co Beatles vylezli z hospody a začali pořádně nahrávat se kolem strhla lavina všech těch dalších The Hollies, Eagles, Tremeloes, Cream, Turtles, Kinks, Carpenters, Stounů a mohl bych pokračovat dalších sto řádků. A že všichni hráli v klubech a nahrávali desky. A starší generace zcela jistě hartusila, protože byly odkojený ještě válečnejma big bandama a swingem. Samozřejmě, že divně ohozený chlapíci s elektrickejma kytarama museli bejt pro ně něco pekelnýho. Ale že tbyl poslech až takhle drsně řešenej skrze pirátská rádia, to jsem tedy netušil. Hercům byly role ušity na míru, mně potěšil můj miláček Philip Seymour... Moc se mi líbily i ty ukázky staré dobré Anglie, lidiček sedících na pláži, v dílnách, sestřiček v nemocnici, zamilovaných párů na dece při pikniku... všichni jak poslouchají oblíbené pořady Rock rádia s hity z tranzistoráků na baterky. Tohle byla naprosto bombastická britská záležitost! Skvělá pocta partám na těchto lodích. A rada na závěr, když už se potápíte, pusťe si Beach boys - Wouldn't It Be Nice ! .-) Bože, díky za britský humor!. Jediné co nechápu, jak na tom hudebním křižníku houpajícím se na vlnách pouštěli do éteru elpíčka na gramofonech... Vždyť jim musely jehly poskakovat! Tohle je za celou bednu elpíček, ale mohu jen 5 ! * * * * * ()

JohnnyD

The Boat that Rocked je presne ako rocknroll. Zábavný, svižný, ale naivne detinský, keď sa snaží byť vážny a romantický. Film k vode posielajú hlavne scény, kde niekto niekoho podvádza (napr. každá scéna s inak rozkošnou Marianne), ktoré sú hlúpe a emočne chladné. Richard Curtis sklamal, kto by čakal, že zlyhá práve na romantickej línii. A až tak fatálne. Škoda, napríklad taký Rhys Ifans posunul hranice termínu "boh" znova o kúsok ďalej. ()

Boogeyman

Retro atmosféra, parádní obsazení a hlavně skvělá muzika jsou hlavní klady dalšího Curtisova opusu, ale Láská nebeská je Láska nebeská. Každopádně zážitek z filmu mi kazila moje partnerka, která mi neustále sdělovala ten super fakt, že Rhys Ifans je neuvěřitelně šukadelickej. Naštěstí na rockující lodi nechyběl ani objekt mého sexuálního snění (Talulah Riley). Závěrem jen můžu dodat, že máme ideální vztah. ()

playboxguest

Atmosférou hodně podobné Životu pod vodou, příběhově celkem podobné Zesil to! A je to skoro i stejně dobré jako oba zmíněné filmy. Ačkoli Život pod vodou měl herecké obsazení ještě o něco vypilovanější (což ale neznamená, že zákonitě lepší) a Zesil to! nebylo tak nuceně "velký" (těžko srovnávat kinohit a nezávislák na stejné téma). Přesto jsem ale v první půl hodině zvažovala čtyři hvězdy, které bohužel srazila zdlouhavá stopáž, vedoucí k poměrně zdařilému konci. ()

Ducharme

Rock'N'Roll!!! Nečekala jsem, že by Curtis po sladké, přesladké Lásce nebeské mohl přijít s něčím takhle třeskutě vtipným a hlavně úplně jinak naladěným! Dvě hodiny jsem se s piráty u kormidla - mikrofonu kolébala na vlnách fantasticky vybraných evergreenů a asi v polovině jsem se přistihla, že mám neuvěřitelnou chuť, trsnout si s vynikajícím Billem Nighym, který mě svými kreacemi udivoval už ve zmíněné Lásce nebeské. Piráti nejsou nijak zvlášť dokonalí: Curtis opět rozehrál několik různých lidských příběhů, které - stejně jako tomu bylo u předchozího počinu - ne vždy dotahuje do konce, ale já mu to prostě nemůžu vyčítat - už pro ten konec, kdy jsem si málem nehty uhryzala jestli teda jo nebo ne... S pravou rukou u spánku vzdávám Pirátům hold! 5/5 ()

Silas

Curtis je kýčař a figurkaří, což je o něm známo. Bezostyšně kopíruje Titanic (obstojně) a konec Společnosti mrtvých básníků (úplně blbě) a spoléhá na hudbu, což tomu parchantovi prochází... Tohle mě nedojímá. 75% ()

Aky

Optimistická nádhera. Skvělá režie, herecky dokonale zvládnuté, s bravurou natočené. Částečně skutečné události dobarvené obrovskou dávkou rozežrané fantazie, podmalované hity šedesátých let. Balzám. ()

Rosaviva

Asi jsem od toho čekala o trochu víc (hlavně jsem čekala mnoho víc scén kde je Bill Nighy), každopádně, ať tak či tak, hodně divný film, u kterého jsem nečekala ten konec a z nějákého podivného důvodu mě to bavilo. Rozmýšlím se zda 3* nebo 4*, je to fakt něco mezi.. Zatím dávám 3*, třeba to později až se mi to rozleží v hlavě změním. ()

HAL

Škola Rocku se setkává s Láskou nebeskou v nádherně uvolněných 60tých letech a je to setkání tak povznášející, jak může jen Rock'n'Roll být. Bil Nighty je bůh, Philip Seymour Hoffman je génius a oba za mocné podpory všech ostatních zručně kormidlují tenhle dokonalý lék na dobrou náladu. Love it or leave it? Maybe. For me - FUCKing briliant. 9/10 ()

DJ Obelix

Tak tahle loď byla skutečně kouzelná. Původně jsem chtěl dát plný počet za tu úžasnou "letní" náladu, která se mě po celou dobu sledování (a i dlouho po něm) držela, ovšem zatím si tu poslední hvězdičku schovám, především kvůli absenci silnějšího příběhu. Ale nic není nemožné ;-) ()

Snorlax

Velmi příjemně plynoucí film, konec je však parodií sama sebe. Ale za výbornou hudbu a vánoční scénu u ministra odpustím autorům i ten závěr. ()

dr.horrible

... Nemyslite si že je po všetkom! Za nejaký čas, sa aj politici budú snažiť urobiť zo sveta trochu lepšie miesto. Ale po celom svete budú mladí muži a mladé ženy vždy mať sny, ktoré vyjadria pesničkou. Nič dôležité dnes neumiera. Iba pár škaredých chlapov na mizernej lodi. Jediné, čo ma mrzí je to, že v budúcnosti vyjde ešte toľko skvelých pesničiek a my ich nebudeme môcť hrať. Ale verte mi, aj tak budú napísané. Aj tak ich bude niekto spievať a celý svet ich bude obdivovať...  Zbohom Mr. Hoffman. Rock 'n' Roll s tebou ()

Šakal

Je vidět, že tenhle snímek dělal Richard Curtis s láskou. Bohužel ne vždy platí, že " pouze " láska a dobrý úmysl na vše stačí. Klidně mě ukamenujte, ale tento příběh o pirátském vysílání rádia Radio Rock je vším možným jen ne uceleným ( celistvým ) příběhem, který by držel pevně pohromadě. Spíše se jedná o kolísavý ( v jednom připadě hodně v druhém méně ) povedený slepenec scének, přičemž na vině je především stopáž! Kde leckterému režisérovi je 100 minut pekelně dlouhých a velká čát je pouze " nutná výplň " , tak Curtis by potřeboval MNOHEM více času na představení jednotlivých hrdinů. Takto jsme svědky " pouze pekelně se řítící jízdy " , která se ale paradoxně skutečně rozjíždí až v momentu, kdy je Radio Rock definitivně zakázáno. Co určitě potěší, jsou výborné herecké výkony, ať už Hoffmana, Nighyho, Frosta, Ifanse, Branagha, ale víc jak na 3,5 * to u mě tentokráte není. Láska nebeská je pouze JEDNA. p.s. je to pouze můj subjektivní pocit nebo je Kenneth Branagh příbuzný Petra Čtvrtníčka :o) ()

Webb

No to zase byla blbost. Není to žádná komedie jak by se mohlo zdát, ale místo toho tu máme naservírovanou nevtipnou, nudnou, křečovitou, plochou a kýčovitě vyumělkovanou scénkovou schématičnost s nesympatickými dementními postavami v dlouhé stopáži se vlečící. Už jen ten delší pobyt v ledové vodě bez újmy, kde se ještě pokouší rádoby vtipkovat a vysílat je velká pitomost. Potom naprosto sehrané načasované připlutí posluchačů pro větší efektivitu. Fakt hrůza. Mám rád Curtisovu Lásku nebeskou ale tímto snímkem si u mě režisér zkazil hodně dobrou pověst tím, jak zfilmoval tento ubohý scénář. ()

Sonnery

Zabouchly se dveře, holci se posadila na sedačku, já rozepl zip a vytáhl,....... chvíle napětí, DVD Pirátů - byl to zip od DVD boxu - jako že bude humor a že se budeme řechtat. Uběhlo 10 minut a žádný he he. "To přijde" řikám. Uběhne 20 minut a žádný chi chi. "Nedáme si červený, život je pak veselejší" podotknu. 40 minuta fuč a ha ha nikde... "Neříkal jsi, že to je super komedie" provokuje holci. 120 minut se táhlo, jak čekání na rozvod Ivety Bartošové a chi chi ani cha cha nebylo. Pravda bylo jedno ho ho, ale to jen díky mému, jak jistě všichni potvrdíte, vynikajícímu ostrovtipu. Za to ten soundtrack, ten soundtrack.... No ten je boží ()

HoneyBunny

Po Lásce nebeské asi všichni čekali, že Piráti na vlnách budou další romantická komedie, která zahřeje u srdéčka. Bohužel, Piráti podle mě nejsou o romantice. Jako divačce mě spíš vadily ženské postavy, ze kterých se dříve nebo později vyklubou rajdy, co roztáhnou nohy na počkání (ach, ta zlatá šedesátá...). A vaši bránici Piráti taky moc nepotrápí. Spíš vyprávějí o chlapské partě, která si užívá nekončící mejdan na vlnách. Což mně tedy moc neříká. Nicméně Curtis svůj jednoduchoučký příběh znovu vypráví tak lehce a přirozeně, že ty dvě hodiny strávíte s úsměvem na tváři. Potěší i milá britská herecká partička, kterou ale bez problémů přehraje Philip Seymour Hoffman, kterému tenhle typ rolí překvapivě sedí. ()

Frajer42

Piráti na vlnách je méně než lehoulince vtipná komedie plná úžasné hudby z let 60. s velmi roztomilým závěrem. Posádku lodi tvoří snad všechny existující typy lidí. Od blbečka až po sexy idol. Humor mi tady příliš nesedl a příběh byl docela nudný, takže oceňuji snad pouze vynikající hudbu. Zase jsou sem zcela zbytečně zapleteny milostné románky, které film opět docela kurví. Tak jsem se těšil, jak se ten frajer ženil s tou blonckou, že mu řekne své ano hlubokým mužským hlasem. Ani hovno...Dávám 2* a hádám, že ten komu nesedí ani tato hudba, tak bude i odpadovat. Opravdu se nejedná o žádný zázrak. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)