Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

Han22

Tak a další rest je za mnou. A David Yates se konečně vzepjal k parádnímu výkonu a natočil výborné završení série, které funguje. Po krátkém oťukávání přijde monumentální útok na Bradavice, kouzla konečně vypadají jako kouzla, jsou tu i nějaká monstra, vedlejší postavy umírají, nechybí parádní závěrečný souboj a konečně tu fungují i ty emoce. Zejména flashback do Snapovy minulosti mě totálně rozsekal a úplně přinutil změnit názor na postavu, která mi byla celou sérii nesympatická. A když se člověk dovídá, že SPOILER Harry Potter je sedmým a posledním viteálem a musí zemřít je to pořádný šok KONEC SPOILERU. Závěrečné posunutí do budoucnosti je příjemným pohlazením a já musím uznat, že série která šla díl od dílu více a více do kopru se nakonec dostala důstojného zakončení. ()

Loki_Six

"Words are, in my not-so-humble opinion, our most inexhaustible source of magic. Capable of both inflicting injury, and remedying it." ()

iXtr3m3

Pokračovanie neskutočnej ťahanice z predchádzajúcej prvej časti finálnej dvojčasti. To lietanie z miesta na miesto v prvej časti konca aj v tejto, mi fakt liezlo na nervy, skoky v miestach, časoch atď., to bol prúser. Hodnotím štyrmi hviezdami kvôli tomu, že je to skutočný koniec jednej niekoľkoročnej ságy, ktorá je v počte častí novodobým Star Trekom, má svoje silné stránky, má svoje slabé chvíľky, ale má svoj príbeh, ktorý má začiatok aj koniec. Samozrejme sa to nemôže legendám sérii ako sú Star Warsy, Indyovia, či famózny LOTR ani len priblížiť na dohľad, ale decká to určite žrali celú dobu všetkými desiatimi. Ja píšem komentáre v jednom slede na túto sériu po dlhých rokoch od samotného zhliadnutia a musím povedať, že už teraz pár minút od napísania komentu k prvej časti premýšľam, prečo som skoro všetkým častiam dal štyri hviezdy. Objektívne to mali byť tri. Ale už sa mi nechce to opravovať. ()

sQelle

Grandfinále ve stylu. Nejvyšší čas uzavřít tuto ságu velkolepě a to tenhle film dělá. Servíruje emociální houpačku, kdy jednou plesáte a pak zase pláčete. Linky protagonistů tady završují. McGonnagallová si konečně vykouzlí svoje Loco motor kouzlo. Snape se otevře, aby byl pochopen. Hermiona pochopí, že ne všechno rozhodování stojí na ní. Ron si štrejchne. A nakonec Harry dospěje a naplní ba i předčí svého jména. ()

Milan25

Finální díl této dlouhé série byl zakončen solidně. Oproti první části Relikvií smrti se tu už konečně něco pořádně dělo a dočkali jsme se akce. Nicméně tomu chyběl nějaký pořádný drive, který by to všechno nakopl, protože jisté klíčové scény, které měly být extra epické (nebo aspoň jsem to tak očekával) působily docela chladně. Jak už je u Pottera zvykem, herecké výkony super, efekty ještě lepší, hudba parádní. (Viděno ve 2D Digital, 3D neni potřeba). ()

kery-

10 let jsem na to čekal. Když jsem se dočkal traileru, byl jsem nedočkavý ještě víc. Včera jsem se konečně dočkal. Půlnoční premiéra na kterou chodili lidé v kostýmech jako na nějakém comic-conu, byla to paráda. Začal film a už to jelo - samá akce podložená vizuálními orgiemi a já byl v sedmém nebi. Ale proč 4*? Film mi dal co jsem čekal, ale ne v posledních 10-20 minutách stopáže. Ano, mluvim právě o finálovém souboji který proběhl v "tichosti" a mě to prostě zklamalo, čekal jsem finálovou bitku ke které budou přihlížet všichni (prý je to tak i v knize) ale nedostalo se mi toho. Opravdu mě to moc zklamalo a v mých očích to srazilo celý film, protože takhle odbitý konec po 2 hodinách takového mistrovského díla fakt tolerovat nebudu. Jinak opravdu nemám nic co bych vytknul. ()

Merkin

Jak to jen říct? Stále očekáváte, kdy konečně v tom zmatku laciných dialogů, toporných pobíhání dokola a mnoha naprázdno vyznívajících ,,akčních" scén dojde k očekávané, dechberoucí finální bitvě(však vy víte mezi kým). A minuty se vlečou. Na plátno se sice vrací téměř všechny divákovi důvěrně známé postavy, ale každá má na své uplatnění tak malou chvilku, že kdyby se neobjevila vůbec, ani byste si toho nevšimli. Všechny rádoby velkolepé scény jak rychle začnou, tak znenáhla skončí, aniž byste si uvědomili, že vůbec proběhly. O scénáři se zmiňuji jen nerada, jakoby ani neexistoval, kdyby postavy mlčely, zachovaly by si alespoň trochu staré vážnosti. Mnohé dokonce Yates odklonil od původní verze o 180 stupňů. Jestli čekáte nějaký Snapeův triumf, nebo znázornění hrdinské smrti členů řádu, zapomeňtě. O mnohých úmrtích se dozvídáme jen tak meziřečí. Dál potom neopomenutelné chyby maskérů(George má obě uši, Severus sice tvrdí, že Harry má oči po matce, ale ta si běhá po poli s hnědými, Harry má modré a na originál zelené si nikdo ani nevzpomene). A závěrečná bitva mezi dvěma nepřáteli trvající všeho všudy asi 10 vteřin byla asi stejně drsná jako domácí úklid. Harry z toho vyšel jako kluk, který do poslední chvíle nic nedělal, jen vždy uposlechl rady ostatních, Brumbál jako vypočítavá mrcha, Severus jako zaslepenec láskou, Malfoyovi jako šťastná rodinka a závěrečný epilog pochopitelně donutil celé kino k smíchu(obzvlášť Tom Felton neměl chybu). Od štábu s nejlepšími anglickými herci a témeř neohraničitelnými finančními i materiálními možnostmi jsem očekávala mnohem víc než podprůměrnou béčkovou věc. Kdyby se jednalo o prostřední díl, řeknu si budiž, oni se polepší, ale jako závěrečný snímek mě Relikvie 2 hodně zklamaly. Méně je někdy více. ()

Katka88

Takže můžu říct, že třetí díl pro mě zůstane tím nejlepším, ale tohle... tohle se vážně povedlo. Přiznávám, že jsem nečekala, že to bude tak skvělé finále. Skoro nezměněné skutečnosti z knížky, úžasný Snape, k sobě napořád pasující tři kamarádi a jejich přátelé bojující na život a na smrt. Dojemné momenty nechyběly, nejvíc na mě zapůsobil ten, kdy se Harrymu zjeví rodiče, můj oblíbenec Sirius a Lupin. A sranda taky musí být ("Tos nevěděla, že Harry mluví ze spaní??"). Záverečná bitva je vyvrcholením ságy, která zásáhla tolik lidí a jsem ráda, že patřím mezi ně! Jediným mínusem (a to i v knížce) je pro mě konec filmu a pohled do budoucnosti, který nese známky takové sentimentality, kterou nějak nemůžu strávit... Vše končí - a to i pro mě, protože končí jedna část mého života, jedna tradice spojená s Harry Potterem. ()

Janega

Som knižný fanúšik Harryho Pottera, no zároveň si uvedomujem, že film a kniha sú iné médiá, takže zo zmien oproti knihe sa nejdem zblázniť, ALE zároveň viem ako trestuhodne nevyužili potenciál knižného príbehu. A to zmenené otáčavé schodisko im neodpustím. ()

Fary

Nebyl to špatný díl Harryho Pottera, jenom to byl docela slabý díl na to, že byl poslední. Musím souhlasit s názory ostatních, že neměli poslední díl dělit na dvě části. Sice by vydělali míň, ale příběhu by to rozhodně pomohlo. Takhle je to místy rozplizlé a o ničem. Myslím, že oproti předchozím dílům je tenhle (stejně jako jeho první část) spíš dost podprůměrný... ()

Nons3nse

Na posledný diel Harryho Pottera som sa naozaj tešil malé decko na lízatko. Tešil som sa na veľkolepé finále, ktoré som našťastie aj dostal. 10 krásnych rokov som prežil z HP a jeho nezabudnuteľnými dobrodružstvami, a musím priznať, že to bolo naozaj krásnych 10 rokov. Ešte „nedávno“ som pozeral druhý diel na VHS, a teraz tu už máme posledný diel. Čo k nemu môžem napísať? Samozrejme samú chválu. Tak, ako to bolo pri prvej časti Darov Smrti, ani druhá časť nesmela byť ochudobnená o skvelé akčné, fantasy a emotívne scény. Dokonca, tu bolo niečo viac. Možno to bolo tím, že je to posledný diel. Lepší epický finálny diel si ani neviem predstaviť. Počas celých 130 minút mi behal mráz po chrbte. Z týmito filmami som strávil veľkú časť svojho detstva, a tak mi je nesmierne ľúto, že toto dobrodružstvo sa končí. Knihy som bohužiaľ prečítal len po piaty diel, ale v budúcnosti to musím napraviť. Najviac z celého filmu, sa mi páčila veta, ktorú povedal Dumbledore: „„Najmocnejšou mágiou sú slová. Dokážu ublížiť, ale aj uzdraviť“. Na tom naozaj niečo bude. Nakoniec musím spomenúť pár slov o „slávnom“ 3D spracovaní. Neskutočne ma štve, že každý druhý film sa točí v 3D. Do tohto filmu by som ho rozhodne nedal, kvôli už tak tmavému prostrediu. Až na pár scén (hlavne z drakom) som si moc neuvedomoval, že je celý v 3D. Ale nevadí, hlavná vec je, že film sa podaril na jednotku z hviezdičkou. Je mi naozaj ľúto, že tieto magické filmy už končia. Určite bude na čo spomínať. Keď sa tak pozriem do budúcnosti, čo nás čaká a neminie, už nie je nič také extra, na čo by som sa mal tešiť. Ale aj napriek tomu: Ďakujem J.K.Rowling- ová =) / videl v kine 3D verziu / ()

jakeer

S veľkými výhradami, ale predsa dávam 5 hviezdičiek. Totiž, všetky predošlé filmy tejto série má sklamali, teraz som si však prišiel na svoje. Mnohí ľudia považujú aj samotné knihy o Harrym Potterovi za detské sračičky, ale Rowlingová je múdra žena a stvorila nádherný svet. Na to, že celá séria je určená primárne deťom, je v nej istý odkaz, ktorý detské zameranie presahuje. Ten odkaz je podobný, ako v Batmanovi (či vôbec pri všetkých komixových hrdinoch). Nechám na vás, či ho rozlúštite aj vy... Záverečný film série si dokázal ten odkaz zachovať a navyše je aj technicky nakrútený na vysokej úrovni. A po prvý raz sa scenáristi držali knižnej predlohy aspoň do tej miery, že som si nemusel hovoriť: "Ale v knihe to bolo inak". ()

Arach.No

Při pohledu na zdejší vysoké hodnocení se nemůžu nezeptat, jestli jsme viděli stejný film. Ten na kterém jsem byl já (díky bohu 2D) byl totiž směsicí nenápadité akce, nulové atmosféry, plytkých dialogů, záplavy nepovedených vtipů, plochých a neužitečných postav a především absence emocí. Ne, ani Snapeova smrt mi srdce netrhala. Když je nejemotivnější scénou finálního dílu, (již každým dnem) nejvýdělečnější filmové ságy všech dob, smrt vedlejší postavy Beatrix už-nevím-jak-se-jmenuje (prostě H.B.Carter), tak je něco špatně. (Záměrně jsem neupozornil na spolier, protože pokud je někdo tak naivní a myslí si, že by v Potterovi mohlo zvítězit zlo, tak už mu žádné upozornění nepomůže.) Při sledování osmého Pottera jsem došel k závěru, že hlavní hrdina nemůže být člověk ale Felis sapiens. Tedy tvor, který se za tři miliony let evoluce vyvinul z kočky. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit počet jeho životů a schopnost přežít vlastní smrt. Je docela škoda, že scénář nedostali ke zpracování pánové Grant a Naylor. Pak by to totiž mohla být aspoň sranda a fandové by na to přišli tak jako tak. Míra zaslepenosti velké části potterovských fanoušků se zdá být opravdu nekonečná. Fenomén Harryho Pottera je jako Mugatu - tak slavný, že může vzít hovno, vrazit do něj dva rybářské háčky a prodat ho masám jako náušnice. PS: Co se v tomto filmu opravdu povedlo jsou efekty. Bohužel se tím jenom ukázalo, že poslední Potterové jsou pouze efektní nic, na které se lepí miliardy. ()

Orthank

Tak ako som sa od Väzna z Azkabanu len mračil nad stupídnymi kľučkami a nepodarenými scenármi ostatných dielov, tak silne ma tento posledný ôsmy filmový diel príjemne prekvapil. Samozrejme po adaptačnej stránke sa stále jedná o zbytočné prepisovanie už tak kvalitného materiálu, čím sa tvorcovia dostali do značných vysvetľovacích nevýhod, kedy si pomáhajú stále tou istou trápnou barličkou prepojenia Harryho mysle s Voldemortom. Filmárksa práca je však bezchybná, a patrične nostalgická , tak aby zaujala široké masy. Avšak tentokrát sa Yates trošku pochlapil a vytasil z rukávu pravdepodobne všetko čo dokáže. Epickosť a rozmáchlosť vizálu, resp. spomalených záberov a konečne aj zopár nedopovedaných situácií pre domyslenie divákom je bravúrnym a poctivým zakončením už dnes kultovej ságy. Škoda len tých pár pokazených dielov, na ktoré sa po akčnej stránke akosi nikto nezmohol. Stále však vidím nevýhodu v rozdelení. Tak ako prvý diel stráca v druhej polovici dych, diel druhý sa nestačí zastaviť. Nepretržitá akcia sa síce drží svojho distribučného hesla a je to patrične zimomriavkové a vizuálne dokonalé, no troška zamrzí more nezodpovedaných "skoro detailov", ktoré sú pre neznalcov takmer nevysvetliteľné. Tým vopred odporúčam patrične načítať celú ságu a následne ísť do kina na najúžasnejšie nostalgické zakončenie jednej éry detskej fantasy. Aj tak nám treba viacej čítať....;) ()

t.mon

I já jsem se velmi těšil na epické finále a mé představy to splnilo. V první části mi vadilo, že se tam málo kouzlilo, tohle je toho pravý opak. Při závěrečné bitvě s Voldemortem jsem byl zaražen do kinového křesla a ani nedýchal(i když mám všechny knížky asi 5krát přečtené) A když byl sequel "O 19 let později", najednou mi došlo, že Harry už nikdy dál nebude(bohužel kapesník jsem neměl). Celkové pořadí Harry Potterů HP2, HP4, HP1, HP7-2, HP7-1, HP6, HP3, HP5 ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)