• Xmilden
  ***

  Čekal jsem něco více ve stylu Stoneova JFK, bohužel zde byly jen určité záblesky. Jistě se jedná o poměrně hodnotnou lekci z dějepisu, ale bojím se že kdyby snímek natočila druhá strana tak by zase vyzníval v jejich prospěch. Kevin Costner poměrně obyčejný výkon a Bruce Greenwood mě třeba nepřesvědčil v roli Kennedyho vůbec.(19.11.2013)

 • Slasher
  ****

  Velmi slušný replay dvoutýdenního stresu v Bílém domě, balancování na hraně nejnebezpečnějšího konfliktu, zřejmě nejhlubší krize celé vleklé studené války. Filmařsky tip ťop, v kontextu politiky a historie zajímavé, jako drama postavené na hercích také bez problému. Chybělo mi pouze něco, co by to umocnilo na komplexitě - konkrétně větší zachycení té nukleární paranoie, která se tehdy vážně mohla ze dne na den stát realitou. Třeba jen malým nedorozuměním. Totiž brrrr....(28.5.2013)

 • V.Silver
  ***

  Jedna z těch slabších dramatizací klíčových dějin světa (a hlavně Ameriky, že:). Kevin Costner byl takový jalový, Greenwoodovi jsem JFK nakonec začal věřit, Culpovi Bobbyho nikoli. Dokumentární kamera mě tady moc nevzala, ty přechody na černobílý filtr mě rušily, že hudbu složil Trevor Jones jsem si všiml až tady - ve filmu mě nijak nezaujala, bohužel. Tenhle snímek měl mnohem na víc, a protože jsem čekal víc, jsem asi nakonec i víc zklamaný. Když si vzpomenu na Costnerův výkon v JFK, bylo to 100 a 1... Dejte si radši věci jako Bobby nebo The Kennedys. 55%.(27.1.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Zlé sovětské rakety na Kubě přinesly světu jadernou krizi. Tak to bylo. Určitě za nic nemohly ty hodné americké rakety v Turecku. Sledujeme totiž americkou verzi pravdy o tom, kterak se zabránilo výměnnému pobytu jaderných hlavic mezi USA a CCCP. Je to poměrně zajímavá hra, ale přesto si dovolím utrousit poznámku, že, pokud tedy nežiju v Matrixu, tak k výměně hlavic nedošlo a to poněkud snižuje napětí snímku.(19.8.2013)

 • dr.fish
  ****

  Na politické filmy z USA se ze zásady nekoukám, protože ten patologický patriotismus a pravidelnou dávku emocí prostě nesnáším. Musím ale předeslat, že tady se nic takového nekoná. Tady dostáváme brilantně natočený nervák o "dnech, kdy se nakonec nezastavila Země". Třináct dní v oválné pracovně, kdy Kennedyovi chlapci neztratili hlavy, odolali tlaku svých válkychtivých generálů, a zabránili třetí světové válce. Žádné velké kecy, žádce dojímání starých bab, ale precizně napsané dialogy, zároveň ale srozumitelné, člověk ani v nejvypjatějších momentech neztrácí orientaci. V dějinách není mnoho míst, kdy vítězí Dobro, takže se vyplatí o tom udělat film. Však to generálové Kennedyům nezapomněli a byli posláni do věčných lovišť...85%(18.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace