Chruščevova provokace s lehce odhalenými, snadno nafocenými raketami na Kubě perfektně vyšla. Prostě mu vadily rakety v Turecku a v Palestině (o těch film mlčí) a chtěl se jich zbavit. Amíci to sežrali i s navijákem. Film je natočen čistě jednostranným Americkým pohledem na věc a tak se může zdát, a vlastně nás o tom přesvědčují, že to bylo pouze jejich vítězství. Samotný film je natočen velmi solidně a výkony jsou perfektní. Určeno hlavně těm, kteří se zajímají o politická dramata a zajímají se o dané téma.(16.7.2014)

Nezaobišlo sa to bez pátosu (Kennedy: "Ako ma môže kongres prinútiť, aby som vydal rozkaz k zmareniu miliónov nevinných životov?!") a občasného polopatizmu a zjednodušovania, ale aj tak je to veľmi solídne napísaná a šmrncovne zrežírovaná dráma, ktorá napriek nemalej minutáži ani chvíľu nenudí. A Costnerovi táto úloha sadla.(29.8.2007)

"Situácia je horšia než sme si mysleli. Napočítali sme 40 striel..." Iba tí, čo to zažili vedia presne ako vážna situácia vtedy bola. Z dnešného letmého pohľadu sa to až také tragické nezdá, dnešná mladá generácia o tom ani netuší, ale pri podrobnejšom pohľade na vtedajšiu situáciu akú ponúka Donaldsonov film vám bude jasné, že 3. svetová vojna bola naozaj veľmi blízko. Režisér to rozhodne nemal jednoduché, pretože vo filme je množstvo postáv, udalostí a informácií, ktoré treba ukočírovať v jeden fungujúci a prehľadný celok. Donaldson to však dokázal a jeho film a je pútavý napriek svojej dĺžke. Zmenil by som iba záver, ktorý tradične zaváňa veľkým patriotizmom, ale na to sme si u Američanov už zvykli. 80%.(30.10.2016)

Svět nebyl nikdy tak blízko atomové válce... Film pravděpodobně celkem pravdivě a velmi sugestivně zachycuje, co se vlastně tenkrát stalo a jak těžká musela být hromada nesmírně vážných rozhodnutí v nepříliš otevřené mezinárodní hře na vládce světa. V první řadě šlo však o diplomacii a proto ve filmu nelze očekávat přespříliš akčních scén, stejně jako nejrůznějších technických vychytávek. V podstatě s klidným tónem vyprávění působí i herci trochu nevýrazně a místy máte spíš pocit, že jde o tv film. Hodně zajímavý pohled do historie, řekl bych i hodně reálný, ze kterého místy běhá hodně chladný mráz po zádech. Ale jinak ničím uchvacující, zvláštní a zábavný.(11.10.2004)

Velmi slušný replay dvoutýdenního stresu v Bílém domě, balancování na hraně nejnebezpečnějšího konfliktu, zřejmě nejhlubší krize celé vleklé studené války. Filmařsky tip ťop, v kontextu politiky a historie zajímavé, jako drama postavené na hercích také bez problému. Chybělo mi pouze něco, co by to umocnilo na komplexitě - konkrétně větší zachycení té nukleární paranoie, která se tehdy vážně mohla ze dne na den stát realitou. Třeba jen malým nedorozuměním. Totiž brrrr....(28.5.2013)

• - Na dvou záběrech se ve filmu objeví rotory helikoptéry typu CH-46, která přitom začala sloužit armádě až od roku 1964. Výčet nepřiměřeně moderní vojenské techniky použité ve filmu je ovšem mnohem delší. Čítá například stíhačky Northrop F-5s, ve skutečnosti nasažených poprvé až v říjnu 1963, palivový tanker International S-Series používaný až od roku 1978 či tankovací zařízení Oshkosh R-11 Fuel, který byl zařazen do výzbroje dokonce až po roce 1989. Ve filmu se navíc objeví na základně námořnictva, zatímco v realitě slouží výhradně letectvu. V jedné ze závěrečných scén pak pro změnu písařka přepisuje prezidentovu řeč na psacím stroji IBM, jehož typ však byl ve skutečnosti vyroben až v roce 1969. (curfew77)

• - Okrem amerických štátov Kalifornia, Rhode Island a metropoly Washington D.C. prebiehalo natáčanie aj na lodi USS Joseph P. Kennedy Jr. či na Filipínach. (MikaelSVK)

• - Lietadlá typu Vought F-8 Crusader, ktoré boli použité vo filme, sú skutočnými strojmi, ktoré používali vzdušné sily na Filipínach. (MikaelSVK)