Zpívání v dešti

• USA Singin' in the Rain (více)

Noviik

Film, který naboural mou top 10! Pravděpodobně nejvykrádanější film všech dob. Scénáristická a hlavně herecká bomba. Krásný příběh přechodu z němého na zvukový film, kde se objevují všechna témata ohledně tohoto přechodu. Krásná práce s kamerou i herci, kteří jsou naprosto skvělí. Miluju tu optimistickou náladu a přirozenost! ()

StanislachKo

Ťažko sa mi hľadajú slová na komentár k tomuto filmu. Poznáš ten príjemne hrejivý pocit na hrudi, keď do seba kopneš dobrého panáka? Ja to mám s týmto filmom aj po desiatej projekcií rovnako intenzívne. Vedľa Občana Kane-a mi tu rovnakou intenzitou ukázal G.Kelly prečo sa filmy skrátka nedajú nemilovať. ()

hans500

Klasický muzikál, plný skvělých pěveckých a tanečních scén s perfektní choreografií, vynikající herci v čele s nepřekonatelným Genem Kellym. Navíc slušný komediální příběh, hodně vtipných scén. ()

Skuby47

Tento film musím mít! To byla moje první myšlenka, když jsem ho zahlédla ve stánku. Vítězoslavně jsem si ho přinesla domů a v noci pustila hned dvakrát i když ho velmi dobře znám. Je to krásný pocit mít takový film jenom pro sebe. Je zvláštní, že se jednou za čas podaří natočit něco tak nadčasového, že nikdo další, ať se snaží sebevíc, nemá šanci to překonat. Příběh je originální, vtipný, sršící optimismem a skvěle vypointovaný. Herci zvládli bravurně herecké, pěvecké, taneční i stepařské scény, ale co mne nejvíc upoutalo, byla práce kamery a natáčení dlouhých tanečních čísel na jeden záběr, bez nutnosti střihu. Určitě jsou za tím hodiny a hodiny nácviku a dřiny, ale výsledek je dokonalý. Ani herecká a komediální stránka není ošizena a Lina v podání Jean Hagenové je ve své roli tak kouzelně neodolatelná, že by si toho Oscara fakt zasloužila. ()

Tommy.D

Dokonalý film. Nemusím si ani pomáhat oblíbenou výmluvou "no na tu dobu vzniku", protože snad po žádné stránce - herecké, technické, scénáristické - nemám co vytknout. ()

LeoH

Hravost, lehkost, utahování si z Hollywoodu dřív, než to bylo cool. Úvodní ironická retrospektiva za pět, taneční čísla za pět až šest, jen mi z toho napoprvé trošku trčelo, jak populární šlágry úplně nedrží pohromadě s příběhem. Ale pro dobrou náladu a připomenutí toho, jak se prodává tvrdá dřina s nadhledem, gustem a frajerským úsměvem na tváři, se sem budu rád vracet. ()

filmmovier

Jeden z nejkrásnějších muzikálů. Nádherný film, který je plný veselí a optimismu, má úžasnou atmosféru padesátých let, krásné písničky (Singin' in the Rain, Good Morning, Moses Supposes), vynikajicí obsazení a choreografie, skvělý děj (vznik zvukového filmu), zajímavé postavy, vtip... Ten film má vše a vše perfektně funguje. Neskutečně pozitivní podívaná, kterou alespoň jednou musí vidět každý (ale počítejte s tím, že jednou to skutečně nebude stačit) a bez debat i jeden z nejlepších filmů historie. Víc slov asi není třeba, Zpívání v dešti je prostě neskutečně nádherný film, který potěší a zvedne náladu naprosto kdykoliv. A navíc je to z atraktivního prostředí a dějově nesmírně zajímavé to je i tehdy, když se tam nezpívá. Hlavní trojice je fajn, ale naprosto nejlepší je Jean Hagen (Lina Lamont). Věčná škoda, že za to nedostala žádnou cenu. 100%. ()

David.Darco

Šťastím a optimizmom nabitý film, ktorý sa okamžite stal mojou srdcovkou. Nádherne farebné a nadčasové. Choreograficky perfektné. Donald O' Conor PERFEKTNÝ! Zatienil aj hlavnú postavu (Za čo Kelly nemôže, Conorova postava je proste napísaná vtipnejšie). Každopádne ich spoločné choreo sú bomba. Príbeh je aj perfektne zasadený a zachytáva problém nástupu zvuku, ktorý zdôrazňuje v konkrétnom obsahu karikaturisticky. Úžas ! TOP10 ()

senor

#10 všech dob dle kritické obce.Geniálně zfilmovaná romance na pozadí vzniku zvukového filmu. A ty taneční čísla Gena Kellyho... ()

SG_ever

Můj zcela nejoblíbenější muzikál a jedna z nejlepších romaňtáren historie. Zpívání v dešti - co víc dodat. (95%) ()

Mirokukii

Má očekávání poražena. Nálož velké porce zábavy, příjemných melodií a písní, skvělých tanečních kreací, nabíjejících pozitivní energií. Skvělé ústřední trio spolu s písklavou blondýnou. Tohle ne a ne zestárnout. 100% zvukový film. Muzikál s přívlastkem "velký". ()

danoo

Z dnešného pohľadu hádam najklasickejší hollywoodsky muzikál, ktorý ale v roku 1952 prichádza s niečím novým, a síce tanec a spev tu totiž zapadajú do deja ako jeho dramatická súčasť. A potom je to celé neuveriteľne vtipné, pričom samotný vtip nevyplýva len zo situačnej komiky, ale hlavne zo sebairónie G. Kellyho a klaunovstva D. O´Connora. ()

Zdeňka

Skoro u každého muzikálu se zmiňuji, že je miluju a tenhle není výjimkou, především proto, že hlavní hrdina si za všech okolností zachoval DŮSTOJNOST ;-) ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků