Lovecká sezóna právě začíná... V létě 1974 vyráží čtyři přátelé na víkendový výlet tábořit v lese. Během cesty jsou ale přepadeni a omráčeni. Když se proberou z bezvědomí, slyší zvuk lovecké trubky. O tom, že se kořistí stali právě oni, není pochyb. A lov? ... Začíná. (oficiální text distributora)

Haymar

Slasher po Norsku - atmosférou připomínající Marshallovy Psí vojáky a lehounce šmrncnutý TCM + Wrong Turn. Tím pozitiva končí a následuje jen nudná a předvídatelná lesní naháněčka, kde banda odulých vidláků jde po krku partičce teenagerů. Bohužel záporáci jsou spíše k smíchu a klaďasové zas natolik nesympatičtí a stupidní, že vlastně ani není koho se bát a komu fandit... ()

Teabag

Rovdyr je velmi zdařilou poctou slasher/exploitation filmům 70. let. Na nic si nehraje, je plný obligátních kliše a jde poměrně rychle na věc. Krátká stopáž umožňuje, aby se na plátně neustále něco dělo. Rovdyr není žádné umělecké veledílo. Postavy jsou charakterově ploché, dialogy mizerné... Ale to k tomu vlastně patří. ()

iampatrik

75% Myslivci, lovci a podobní chodívají do lesa lovit zvěř jako například zajíce, srnky. Každý takový správný lovec musí mít zbraň (brokovnici), ale taky hlavně dýku, občas taky chytají lesní zvěř do pastí, někdy je potřeba po ulovení vyvrhnout vnitřnosti - tohle je fakta a běžná realita. Tak... a teď si místo zvěře dosaďte čtyři (šest) mladých lidí. Surový survival horor, který má spád, lesní atmosféru a taky přiměřenou dávku brutality, tedy šlape nadprůměrně přestože není ničím originální. ()

Zeke001

Hezké, zábavné, ale ti lovci toho moc nenamluvili. A jako vždy přežije jen jedna ženská, to mě mrzí ( u takových filmů je to pokaždé ) ()

zdenur

Stará známá klišé, Rovdyr absolutně nic nového nepřinesl a oprášil všechno staré. Jediný plus je krátká stopáž. ()

bolan

Taková ničím originální buranská vyvražďovačka, ale odsejpá, nenudí a burani se s tim taky neserou, takže OK. ()

Silviaxx

Neviem.. Spočiatku ma ten film strašne štval. Keby tí burani nezabili brunetku z partie, tak dokonca filmu by som ju tuším zabila sama, rovnako ako aj večne dominantného Rogera, čiže postavy mi veľmi nesadli. Dialógy mi miestami prišli neuveriteľné priblblé a občas nič nevyjadrujúce.. Keď som sa po troch zadriemaniach a 40 minútach konečne dopracovala k nejakému sadistu bola som prešťastná, odtiaľ to malo celkom fajn tempo, ale ničím zvláštnym ma tento film neoslovil.. Pre mňa 2* ()

Nightbreed

Jedna hviezda za tú nohu a druhá za črevá. Ináč to nastalo ani za hovno. Debilne dialógy, daj a hlavne správanie sa postáv. ()

Santino7

Nuž tak toto naozaj nebolo pre mňa zrovna ideálne pozeraníčko, žiaľ ani zďaleka nie. Pôsobilo to na mňa až prehnane stroho - či už úvod, ktorý bol odbavený až moc rýchlo a zbrklo (a tým pádom nedal šancu priblížiť divákovi postavy), a v nastolenom trende sa následne pokračovalo prakticky až do konca, skutočne nič nazvyš tam nebolo, len to najnutnejšie. A práve preto to bola pomerne veľká nuda - chápem, že európske horory často doslova ťažia z onej stručnosti, no na mňa to akosi nefunguje, odhliadnuc od tejto zvolenej formy mi to prišlo rovnako slabé, prázdne a v podstate aj zbytočné ako množstvo amerických hororov (až na to, že to pôsobilo tak nejak autentickejšie, možno aj viac surovo). Avšak naozaj mi tam chýbalo nejaké postupné dávkovanie napätia, rozbalili to až moc rýchlo, prakticky nulová gradácia. Čo tomu ale uprieť nemožno, tak to je jednoznačne prekrásna Henriette Bruusgaard, tá bola ozaj kus a druhý bod dávam z veľkej časti len kvôli nej + kvôli nórskemu prostrediu, ktoré ponúka na podobné "srandičky" priam ideálne lokácie. A ešte možno za to ustavičné hrôzostrašné pískanie a trúbenie, ktoré kebyže v lese začujem naživo, asi by mi nebolo všetko jedno. Ono všeobecne partia upotených, zostarnutých a ešte k tomu nudiacich sa poľovníkov nepatrí k vysnívaným spoločníkom, aspoň z môjho pohľadu určite nie. 2/5 ()

Dlubal David

Rovdyr pro mě byl hned dvojím překvapením, ale k tomu se dostanu až níže. ■ Po dlouhé době jsem se chtěl mrknout na nějakej krvák, ale ne americký a ne japonský. A tu se dostáváme k tomu, že jsem si z plezíru vybral skandinávský. Započne projekce a já si říkám, že to bude nějaká variace na The Texas Chainsaw Massacre a že tahle volba byla krok do kravského lejna a ejhle, přichází scéna, při které si říkám, že mi to je nějaké povědomé, ale není se čemu divit, protože tenhle subžánr nenabízí zas tolik nového, co by člověk již neviděl v desítkách předchůdců, ale chyba lávky... ■ Při záběru na ten auťák před pumpou a jak odjížděj, tak jsem si vzpomněl, že už jsem to viděl... To bylo mé první překvapení. Pak si říkám, jak je možný, že když jsem to už viděl, jakto, že jsem na to zapomněl a napadla mě v tu chvíli jediná možná odpověď, že to byla taková sračka, až jsem na to raději zapomněl... Ale dal jsem tomu šanci a dobře, opravdu dobře, jsem udělal. A jaké že bylo to druhé překvapení? Inu, že se mi film skutečně líbil, a to je co říci, protože v současnosti už tyto filmu nevyhledávám, dnes mám rád naopak psychologické horory, nejlépe, kde není zlo vidět, ale cítit, kde neteče ani kapka krve a přesto člověk se zatajeným dechem a husí kůží na obou půlkách je vyšťaven tak, že by se v něm ani motorovou pilou krve nedořezal. ■ Film má velmi jednoduchý děj, málo textu, o to však hutnější atmosféru. Až do samého konce jsem společně s hlavní hrdinkou běhal po lese a tento nečekaný výlet si náramně užíval. Ta senzační skladba En Spennende Dag For Josefine na konci mě totálně rozsekala na padrť. ■ Nyní, více než kdy jindy, jsem si sám sobě opět dokázal, že velmi záleží na náladě, stupni únavy a citovém rozpoložení, ve kterých člověk to či ono dílo sleduje, protože výsledný pocit/zážitek může být úplně jiný. Když jsem tento snímek viděl prvně, tak mě tak nudil nebo přišel o ničem, že jsem na něj raději úplně zapomněl. Nyní po letech mi naopak zapadl přesně do nálady. Norvežské žůžo. ()

jorgus

a mohlo byt hur:)...u orroru je nejdulezitejsi se ztotoznit s hlavnimi hrdiny, aby divak pak jejich strasti mohl prozivat co nejintenzivneji..jak ale prozivat muceni ctverice primitivu, ktery postradaji zakladni logicky jednani..nechci spoilerovat, ale od pulky filmu jsem se uz jen usmival a pral jsem jim za tu tupost co nejhorsi smrt:)..jinak filtry, zaporaci moc hezky az pres urcitou rozvleklost nekterych scen (u 78minutoveho filmu!) by to byl poctivy zarez:) ()

sNeDy

Sympatická bloncka a asi 3 záběry. To máme za sebou klady. Pak už zbývá jen nuda, několik wtf? scén, několik nelogičností, hromada klišé a to je tak všechno. Atmosféra a napětí, jak tu zmiňují někteří? Tak to jsem asi koukal na nějakou divnou verzi tohohle zklamání. ()

johnymdoe

Tak si takhle jede parta mladých lidí autem na výlet (ano opravdu tak začíná naprosto každý Norský horor :-D :scénáristická tragédie). Tři naprosto nesympatické postavy a jedna fajn...tu fajn zastřelí (ups spoiler ;-) ). A pak sledujeme lov na kachny, neboli na ty tři pitomce a máme jim přát přežít. Nestalo se a já jim přál pomalou trýznivou smrt za jejich debilitu! Nakonec jsem teda jedné postavě začal přát..aby se neřeklo že jsem cynik...a po hodině a 10ti minutách film skončil. Pro mě 50% protože film to špatnej nebyl...nicméně příště by nemuseli mít herci charizma louskáčku na ořechy. A ne! Opravdu neberte stopaře, je to fakt vrchol blbosti. ()

fisus

Ta jedna hvězdička je za tu krásně rozstřelenou patu :-D Jinak jsem rád,že film nebyl delší.Už takhle mi ta hodina a čtvrt přišla hodně dlouhá! ()