Duch ve stroji

• Česko Ghost in the Shell (více)

Major (Scarlett Johansson) je velitelkou Sekce 9, speciální policejní jednotky, která bojuje proti těm nejhorším kyberzločinům. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je svět závislý na moderních technologiích ještě víc než dnes a každé narušení technologického řádu může mít nedozírné následky. Koneckonců i hrdinka filmu je hi-tech produktem, dokonale vyváženou kombinací robota a člověka. S lidským mozkem a vyspělou robotickou schránkou se Major snaží dopadnout zločince, jehož cílem je zničení společnosti Hanka Robotics, lídra ve vývoji umělé inteligence. Major se však nepotýká pouze se zlem, ale také s vlastními pochybnostmi, když ji začíná zrazovat jediná nedokonalá část jejího jinak dokonalého těla – mozek. Čím dál častěji se jí v hlavě vynořují nesrozumitelné vjemy, které se zpočátku snaží potlačovat, ale posléze podněcují její zvědavost a přirozenou touhu přicházet záhadám na kloub. Tyto vjemy by mohly být otisky její předchozí existence, mohly by být klíčem ke vzpomínkám na její lidské Já, mohly by být klíčem k otevření její osobní Pandořiny skříňky, po němž se už na svět nebude dívat stejnýma očima. Protože všechno je jinak... (CinemArt)

Franki69

Jeden z nejčerstvějších přírůstků do filmotéky hollywoodských zpracování japonské akční sci-fi. Natočený nejspíš díky přílivu asijských peněz americkým studiím a související se vzrůstající neochotou asijských diváků koukat se v asii za asijské peníze na ryze bělošské filmy. Film je koukatelný, ale je to s ním jako s nejedlými houbami. Prostě jen jednou. Podle mého míří rovnou do poličky označené štítkem nepovedené. Gaidžini z východu USA prostě japonské cyberpunkové anime na plátno nedokážou dostat, aniž by z něho neudělali občas nechtěnou (aspoň doufám) parodii. A to Scarlett Johansson hraje místy v tak přiléhavém overalku tělové barvy, že mámy nerdíků do cca 18 let věku budou prát prostěradla z jejich postelí denně. Filmu to přesto nepomohlo. Základním problémem je, že hlavními figurami v ryze japonském sci-fi prostředí jsou 4 běloši. A i když se tváří co nejvíc „východně“, jsou v brutálně chromaticky přeřvaném, odosobněném hi-tech japonském městě, žijí a hrají obklopení asijskými rekvizitami (bojují třeba s anime robotickým pavoukem například), mají také japonské sousedy i rodiče. Ostatně, v předlohové Ghost In the Shell jsou hlavními figurami japonci. Jmenují se Motoko a Hideo. A když dojde k několika twistům v ději, začnou si těmi jmény říkat i naši filmoví běloši…Štáb Ghost in the shell jakoby se neuměl rozhodnout, co vlastně natáčí. Remake původního cartoon comicsu to není. Sci-fi se závažným poselstvím by to asi chtěla být, ale kvůli častým wtf prvkům také není. Akční střílečka taky ne, moc se tam mluví a hackuje. Nejvíc je to asi verze na téma Robocop… Co tam máme dál. Výběr herců se také moc nepovedl. Hlavní (bílý) padouch je nevýrazný týpek, dobrý tak do role úředníka ve velké bankovní hale, kde by seděl v třetí řadě šestý zleva. Hlavní japonec filmu je už velice obstarožní pán s velice srandovními vlasy. Takže ať udělá co udělá, včetně toho, že to mělo být mothefucke bad enemy elimination, tak je to spíš s takovým tím trpně mrazivým pocitem trapnosti k smíchu. Asi jako kdyby hrál akční scénu soudruh Moučka. Kdo jste ale vydržel a bavil se u Ultra Violet, Aeon Flux, nebo jste nekritický obdivovatel Scarlett Johansson…budete se bavit. ** Já to nevypnul a už jen za to dávám 50%. *** 10% z nich je za jméno ultra zlovolné všudypřítomné KORPORACE ovládající svět, která se jmenuje HANKA. Dalších 20% za Scarlett a posledních 10% a 10% za akci a za příchylnost k žánru. ()

bonovox

Dalo sa na to pozerať, ale škoda nevyužitého potenciálu. Scarlett celý film slušne tiahne a táto úloha jej svedčí. Výborný sú aj záporaci. Ak by bol scenár prepracovanejší a hlavne réžia a vizuál nápaditejší bola by to pecka. Takto je to slušný priemer. ()

DaNvYto

Nedokoukal jsem to do konce SORRY, ani na po 4té jsem nevydržel a usnul. A co teprve když jsem ani jednou z těch pokusů nezačal koukat od začátku ??? ()

Misha.d

S tímhle filmem to mám podobně jako s prvním Blade Runnerem. Většina scén je strašně přeplácaná. Je to jako kdyby tvůrci dostali zadání: Nacpi do každý scény tolik, kolik se vejde do záběru. Takže je opět všude hromada lidí, hologramů, kovošrotu, ledabyle postavených pilířů, zdí a kovových konstrukcí a celé město je jen kovobetonová džungle plná bordelu a smetí. Do toho všeho je posazený překybernetizovaný děj. Jak zmínil někdo v komentáři přede mnou: Scarlett má skoro celý film jeden jediný výraz. Ano, je to v podstatě kyborg a dostala takové zadání. Tvářit se celý film jak kus polena. Ale místy to působí až nepřirozeně. I Sony v Já robot se občas usmál nebo pozvednul obočí nebo aspoň nějak zapojil mimické svalstvo. Jediný projev lidkosti za celý film bylo hlazení psa, když ho krmila. Tam se jí povedlo na chvíli změnít tu prkennou grimasu. Ale abych nebyl jen negativista. Nedal jsem 3* za nic. Příběh byl docela srozumitelný a sympaticky plynoucí. Myšlenka je zajímavá a dost podobná právě výše zmíněnému Já Robot, kde byla o "Ghost in the Shell" mimochodem několikrát zmínka. Tedy o robotovu uvědomění si sebe sama. Aneb tak to dopadne vždy, když nadělíme nějakému stroji inteligenci. Ať už umělou nebo liskou v podobě našeho mozku nebo jeho části. Závěr je celkem příjemě dojemný. Není to úplná ždímačka emocí, ale člověk se nad tím celkem zamyslí.. Dávám tedy 3* a pokud mám říct, jesli někomu tento film doporučím nebo ne, musím po pravdě říct, že nevím. Mám z něj totiž takové rozpačité dojmy a rozporuplné pocity... Ale rozhodně můžu říct: Viděl jsem už horší scifáče.. ()

LencaN

Chybí mi tu něco hlubšího a přínosnějšího. Jedná se o zapomenutíhodnou scifi fantasmagorii. Nic proti scifi samozřejmě. Ale tohle se moc nepovedlo. Scarlett Johansson mám jinak ráda, ale tady mi byla ta její polorobotická slečna nesympatická a celé to lehce nudilo. Žádné tempo, minimum dramatu a napětí. ()

Trilobajt

Možná je moje nízké hodnocení podmíněno tím, že scifi žánr moc nevyhledávám, nicméně celý film je pro mě zklamáním, nezáživná akce mísená nudnými prology. Podle mě nic co by stálo za zhlédnutí (opakované už určitě ne).... ()

Z0ltar

Jalovost. Nechápu, na koho tyhle wow efekty dneska ještě můžou platit, už dávno tu byly líp zpracovaný a promyšlenější scifárny. ()

Bezejmený

Stylizací akčních scén mi to často připomínalo filmy od Zhanga Yimoua. Budoucnost vykreslená slušně, herci super. Hudba nebyla úplně můj šálek kávy, přišla mi trochu jak z osmdesátkových sci-fi. Největším zklamáním byl příběh, který jsem viděl s menšími obměnami už ve spoustě jiných filmů. Celkově čistý průměr. ()

lubostar

Co robi cloveka clovekom? Ked cloveku vezmes vsetko okrem jeho duse, je stale clovekom? Sci-fi, na ktore sa treba pozriet hlbsie nez na nablyskany vizual. Napriek tomu, prave ten vizual ma presvedcil na 5*. Scerlett zahrala iba to co mala, cloveka bez minulosti, bez buducnosti, bez identity. Nechava vyniknut ostatne postavy, specialne Batou a Aramaki. Vo svojom zanri top. ()

brasek

Zo začiatku sa mi príbeh páčil, malo to dynamiku a zápletku. Žiaľ netrvá to však dlho a celkovo to vo všetkom stráca dych a pointa je naivná (aj keď prakticky očakávaná). Priemerne dobré béčko. ()

kolly13

Spolupráce pěti národností kupodivu vymyslela divácky velmi dobrý sci-fi počin. Vsadili na aktuální téma, Scarlett a tradici tohoto typu filmu. Nadšeně jsem sledoval záporáka (který ale nebude zas tak špatný) a vizuální reklamy ve městě (což nás nemine). Hvězdu dolů za Scarlett chodící jak pokažený robot (čímž zhazuje svou ženskost, které je v úvodu zdůrazněna) a nezaostření na prožitek "ghostu" v umělém "shellu". ()

oblonskij100 odpad!

Příště se nadopuju perníkem a dám tomu za jedna. Opravdu jsem větší blábol neviděl a jak miluji tento žánr. Ten děj úplně postrádal koherenci. Nebo je tu druhá možnost, že jsem úplný debil a nepochopil jsem jej. A propó, black Widow sice ekceluje, jenže mně to maximálně iritovalo v rozkroku, kdy ihned po shlédnutí to odeznělo, tak zase z toho vyšla nula. ()

Jason13

Nic převratnýho.. Ale opět to ve mně vzbudilo zájem o japonský kultovní originál, kterému naštěstí tohle zpracování žádnou velkou ostudu nedělá.. A Scarlett je sexy, i když je z ní jen hlava 😄 Sci-fi jednohubka.. ()

veverysiak

Verím tomu, že kotniaci, tráviaci väčšinu svojich bezútešných životov vystupovaním po leveloch mimorealistickej virtuality, zožrali tento kúsok aj s chlpmi, pre mňa to bol ďalší Skarletin umelý úlet, ktorý jej nesedí, ale iné aj horšie dopadli, inak je to vykrádačka všetkého možného s podpriemerným vizuálom, takže 20%. ()

chozze008

Bluntman ma dobrou recenzi. Já jsem spokojen, po všech možných varováních a jakožto znalec GITS, jsem naopak potěšen, že to není kopie, ale úplně jiný příběch, do kterého napoak ta američnost snímku sedí. Pokračování se asi nedočkáme, zato jsem koukal že v mnoha pokračováních japonského GITS mám co dohánět. Bohužel následná MP hra se také nechytla, sázel jsem na japončíky, že vybudujou fanbase, ale nestalo se, hra je mrtvá. ()

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

04.07.2018

Herečka Scarlett Johansson (Vicky Cristina Barcelona, Lucy) a režisér Rupert Sanders (Sněhurka a lovec) za sebou mají čerstvě spolupráci na filmové adaptaci slavné mangy Ghost in the Shell. A zřejmě… (více)

Akira od režiséra Thora?

Akira od režiséra Thora?

21.09.2017

Letošní hraná verze Ghost in the Shell moc velký byznys neudělala. Hollywood se z toho ale nepoučil a studio Warner Bros. momentálně žene do kin Akiru. Šestidílná manga Katsuhira Otomy se v roce 1988… (více)

PF 2017

PF 2017