Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

vydumnica

Pokračujem v mojej "Mission possible"🙂pozrieť si všetky Mission: Impossible filmy do letnej premiéry 7! Po parádnej a pre mňa päť hviezdičkovej M:I 3 mierne sklamanie, pretože M:I 4 ma až tak nebavilo a je pre mňa skôr na úrovni M:I 2!!! Asi najnapínavejšie bolo dianie v Dubaji. Som sklamaná, že Michelle Monaghan je von z hry! ()

Vojťas

Pro mě letos 5. a asi i poslední 5* film. I když kvalitou spíš až druhý nejlepší díl série, tak je to letošní nejnadupanější akčňárna, která v mých očích převálcovala i FAST FIVE. Akce, napětí, drama, vtip .... Bonda mám rád, ale Hunt je jen jeden! ;-) ()

O´Neill

Zběsilá akční podívána, která jako už tradičně těží především ze skvělých herců, a skutečné akci. Vyjímečně zde nebyla hudba tak skvělá jako v ostatních dílech; byla dobrá, ale ne perfektní. Herci, jak jsem podotknul, byli úžasní, a Cruise je film co film lepší a lepší. Za mě dávám slušných 80% s tím, že kdyby nebylo pomalejší cca půl hodinky, bylo by to za plný. ()

Caym

Ghost Protocol místy ztrácí tempo a dech, jindy přijde s příliš dojemnou hudbou, klišátka se opět střídají jako na běžícím pásu (ale nenudí, hoho, potěšující). Pak je tady Simon Pegg a Jeremy Renner ("So, I'm jumping into an oven, essentially." - "Yeah, essentially. But uhm, I'll catch you." - "Great."), přehlídka agentské výzbroje a výstroje, i nějaké to scenáristické překvápko a fajn stopáž na to, aby si člověk užil šplhajícího Cruise i zábavnou písečnou bouři. Vyhráli si, kluci, ale na Abramse to nemá. ()

bourec

Tuhle sérii mám moc rád.Jo,jasně,v každym díle je spousty nadnesenejch věcí,pády,skoky,různý hejblátka,ale kdo je naladěnej stejně,tak má o zábavu postaráno.Čtvrtej díl má znovu něco do sebe,navíc to natočil poprvé překvapivě dost neošlehanej rejža v tomhle žánru,ale zvládnul to.Nakonec sem ale z důvodu absence charismatickýho záporáka,a trochu natahovanýho děje ubral poprvé jednu hvězdu.Jinak ale solidní podívaná.80%. ()

WoWoW

Co jsem chtěl od čtvrtého dílu Mission Impossible bylo, abych se bavil. V tomto ohledu bych poznamenal, že film odpověděl "challenge accepted!!". To že je tahle nemožná mise plná klišé, to já nevím proč k ní patří. Normálně mě klišé ve filmech vytáčí, ale Ethana Hunta si bez něj nějak nedovedu představit. Ještě bych dodal, že u mě hodně bodovaly technický vychytávky, kterými se hrdinové tak zručně oháněli, i když to někdy nebylo tak úplně podle plánů. ()

Petoss1

Príbeh je klišé, no dokáže si zo seba robiť v určitých miestach srandu a to ma potešilo. Cruise ako Spiderman, takže vážne sa to brať nedá, ale zábava to je a nič viac od toho netreba čakať. ()

dezorz

Ja viem, Star Trek, Star Wars, ale neda mi, Brad Bird dal MI4 ovela ovela viac nez dzej-dzej: dal je spat nemozne. ()

Elyssea

Přivírám oko nad pohádkovostí MI, protože proč bych neodpustila Huntovi, co u mě projde Bondovi? Problém je, že Tom prostě není bouchač. I když se snaží, tak mu tady nedokážu uvěřit, že je schopný zmlátit někoho do kulata. Naštěstí pro něj se nebere vážně a nadhled je největší Tomovou devízou. Jenže! Celý film je charakterově kapku roztříštěný - Ethan je pojat s nadhledem, William má zřejmě sloužit jako psychologicky nejpropracovanější postava (ehm...), Jane je kandidátka na soucit a Benji pro pobavení. Jako by scénáristi pořádně nevěděli, jakou cestou se vydat. Navíc vrchol filmu je přinejmenším předčasný a záporák a jeho motivace nakonec ani nehrají velkou roli. Jsem ale ze své první nesplnitelné mise poměrně hezky překvapená, i když Hunta s přehledem zastiňuje dvojice Brandt a Benji. ()

Nach

Tak tohle sledovat byla opravdu radost. Pro mě rozhodně jeden ze zatím nejlepších dílů této série. Postavy, akce, vše splňovalo mé očekávání od kvalitního akčňáku a v lecčem ho dokonce i předčilo. Ano, co vidíme jsme již viděli jinde v různě bohatých i chudých variantách, ale když to prostě funguje, prostě máte radost a tu z tohoto filmu mám opravdu velkou. Na pět hvězd to sice není, ale nadprůměr je to na babku tutovku!!! 80% ()

cariada

Slušná akční jízda, napříč několika státy a kontinenty. Líbí se mě celý tým, který tomu dává mnohem lepší rozměr. ()

Streeper

Přišlo mi, že v tomhle díle až moc tlačili na pilu. Příběhově to bylo docela průhledné. Co se mi líbilo byl závěr, který jsem nečekala a bylo to příjemné překvapení. Taky se mi tam líbila přítomnost Jeremyho Rennera. ()

Crawler-D

Kde šel Abrams na dřeň emocí a nechal nás surově si prožít Ethanovu nejtěžší misi jako obyčejné lidské bytosti, tam se Bird staví k Huntovi jako k božské či supermanské ikoně, vrší za sebe money shoty a veze se na vlně nebolestné zábavy. Bird si nese prokletí animovaných začátků. Ať už jde o nerealistickou digitální animaci nebo nezvládnuté zapojení klišé, ze kterých by v animáku vznikl ironicky parodický duch. Každá z dosud natočených Misí je v podstatě jiná, těžko se však dočkáme plně parodického dílu. Nicméně Cruise ani moc nehrál. jeho kreace je skoro pohodovým pokračováním výkonu ze Zatím spolu, zatím živi. Ovšem klobouk dolů za akční scény. ()

DruidKarel

1221. hodnocený film: Ani jsem od tohohle snímku moc nečekal. Tom Cruise není pro mě takovým lákadlem, jakým byl kdysi a rozhodně jsem v něm neviděl hvězdu filmového plátna. Tenhle film, ať už je ale jakýkoli, mě přesvědčil o opaku. Tom Cruise se nejenom udržuje ve skvělé kondici, ale navíc je to fakt dobrej herec. První dva díly ve mě moc dojmů nezanechaly, a proto jsem byl vůči tomuto filmu dost skeptický. Dostalo se mi ale dobré akce, solidních hereckých výkonů a navíc skvělých mometů, jako když Tom Cruise společně se Simonem Peggem připravovali jakési zvláštní plátno s holografickou projekcí, které se dokázalo plně přizpůsobit prostoru, ve kterém bylo napnuto, a tak tedy splynulo s prostředím. Navíc Michael Nyqvist coby záporák byl výbornej, což jenom dokazuje skvělá akce v patrových garážích. 4* si film tak zaslouží a můžu jej jenom doporučit. Ani bych se proto nebránil pokračování o agentu Ethanu Huntovi. 4* ()

starbrejkr

Zase vynikající. Za skvělou trojkou to v podstatě zaostává minimálně a byť filmu schází démonický záporák jako byl v trojce P. S. Hoffman, tak to nahrazuje (opět) skvostná a originální akce, která je místy již na hranici sci-fi, ale díky sympatickému nestároucímu Cruisovi ji snad nejde kritizovat. Zároveň musím říct, že mně doposud dosti nesympatický Jeremy Renner tady taky působí fajn a klidně si dovedu představit, že budou v dalším díle fungovat s Ethanem jako rovnocenní parťáci. Je obdivuhodné, že má tato série stále co říct a s výjimkou zcela mimoidní Woo-dvojky si drží vysokou kvalitu i krok s nejlepšími akčňáky své doby, možná je v něčem i o půl kroku před nimi. ()

laik_60

váhal som medzi trojkou a štvorkou, nakoniec som sa pridal k chlapčenskej polovici mojich obľúbencov, sú predsa len kritickejší k takým to crujskovskym akčňákom, ja som videl z tej série len tuto časť, a pochybujem , či ma to zláka pozrieť si aj ostatne, zaujalo ma par trikov a dosť vtipné riešenie útekov a vyjednávaní a balamútení divákov i protivníkov vo filme :) ()

Lenka.Vilka

No ale fuj! Já tady nemám ohodnocenou kompletní sérii? :D  tak já to před tím novým dílem napravím :)  Takže čtyřka: čtyřka je pro mě mírné zaškobrtnutí, ale v rámci série je to stále dobrý materiál. Bohužel přiznání: tenhle díl jsem viděla jako jediný jenom jednou. Něco tomu prostě chybělo, abych spokojeně vrněla  :( ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka