Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

Iroquaise

Jako jo, bavil jsem se, celkem dobré, důstojné pokračování. Středová pasáž v Dubaji je vynikající - tahle scéna měla být finálová. Nejen proto, že je to nejpromyšlenější ( hlavně prostorově, kombinací vertikality a horizontality), nejdramatičtější a rytmicky nejlépe zvládnutá pasáž, ale hlavně dík vyústění v bouři, která izoluje Hunta a zápornou postavu od moderních technických výdobytků ( tematizace kontrapunktu techniky a přírodních živlů je přítomná už ve dvojce). Jinak ale film obsahuje spoustu nedostatků. Hlavně scénáristicky působí místy dosti samoúčelně a nedodělaně. Což se ale relativně daří zamaskovat důrazem na situace, resp. faktem, že postavy jsou odkázány samy na sebe, rozhodují se teď a tady a improvizují....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/06/mission-impossible-4-ghost-protocol.html ()

terunka003

Akční, bez hluchých míst, spádové, Simon Pegg, Michael Nyqvist, prostředí, kamera × realita, fyzické zdatnosti. tyhle filmy jsou prostě jen akční pohádkou, takové sci-fi. ale člověk u toho nemusí přemýšlet, kouká jak jsou všichni chytří, krásní, silní, zdatní a ještě jim to sluší. K tomuto filmu mě přitáhl hlavně Simon a jeho britský humor, který tak žeru a nová švédská tvář z Milénia Michael Nyqvist. Jinak absurdit bylo víc než dost, hlavně to vykopávání okna v nejvyšších patrech jedné z nejvyšších budov světa, atd. Film dobrý na relax. ..no a kdyby to bouchlo, tak by nikdo nemusel řešit, co s Evropskou unií.. ()

Barvoj

Až moc dlouhé ale i tak nabušené akcí až do úplného konce... Na odreagování od všedního dne ideální. Za mě druhý nejlepší díl série.. hned po předchozím dílu:) ()

anli

Čtvrtá mise agenta Ethana Hunta v režii Brada Birda,který filmem"Úžasňákovi"ukázal,že tajným agentům rozumí a tohle je jeho první hraný počin.Abramsem skvěle nakopnutá série pokračuje dál a nebojí se ničeho ani přizně diváků.Scénář je opět skvělý,dynamický a nápaditý.Režie zase perfektně časuje akci,napětí a vtip.Tentokrát mají agenti práci velmi stíženou,protože jsou odříznuti od zdrojů a podpory.Hlavní čtveřice v čele s Cruisem je skvělá,záporák jakbysmet(smrtící kombinace"geniální pošuk") a ostatní velmi slušně přihrávají,včetně několika českých tváří(zneškodnění Pavla Kříže je pro českého diváka opravdová lahůdka).Film šlape na výbornou,je opět plný technických vychytávek,ale primárně se na ně nespoléhá,jen vychytaně doplňují děj.Exteriéry jsou vybrány peffektně(včetně Kremelské Prahy-čtvrtá agentova mise se opět točila i v Česku) a scény v Dubaji jsou opravdová lahůdka.Vše umocňuje opravdu vynikající kamera a dynamická hudba.Je to opravdu skutečný akčně-dobrodružný thriller se vším všudy,akční scény jsou nápadité a vypilované do nejmenšího detailu.Je tu i pár vtipných situací,většinu z nich obstarává Simon Pegg a divák se ani na chvíli nenudí(okenní římsa opravdu nemá chybu).Trošičku filmu v poslední části dochází dech a některé scény mohou někomu připadat přitažené za vlasy(je to ale přece impossible,ne?),stejně jako malinko přislazený konec.Není to pro mě ale vůbec nic zásadního a srovnám-li to s dílem minulým(tedy třetím),zůstává pro mě čtyřka prakticky ve stejné kvalitativní hladině a opravdu jsem si to užil.Takže dávám ,vůbec ne nemožných,85% a hurá do další akce. ()

Cocacolix

Standard M:I série. Vysloveně nenadchlo ani nezklamalo. Hlavní dva mínusy: 1) Nevýraznej záporák: Tolik chtěj dát prostor Rennerovi nebo Peggovi, že úplně zapomněli na záporáka. Ale na druhou stranu, po Hoffmannovi nemá šanci asi nikdo... 2) Soundtrack: V prvních minutách jsem si řikal, jestli náhodou nečučim zase na Star Trek... Giacchino se opakuje moc okatě a do toho filmu mi nesedl. Jinak ale dobrý. Cruise se docela snaží a ostatní mu celkem hezky sekundujou (vyjma toho záporáka) a odsejpá to hezky. Škoda že Praha si zase nezahrála sebe samu, ale cameo Pavla Kříže taky potěšilo... A závěrem? Jsem rád že téma ukradenejch atomovek je u áčkovejch filmů zase v módě ;) ()

ywo666

Pohodička. Taká tradičná špionážna zábava. Je mi jedno koľko toho Cruise spravil sám a koľko mu pomohli kaskadéry. Ale v hentom veku si držať takú formu a stvárať také psie kusy. Klobúk dole. Som rád, že Pegg z toho nespravil frašku. Bolo to na hrane vtipnosti a kazenia filmu, ale nakoniec sa tesne udržal ako pozitívum. Nyqvist je solídny záporák, Patton sexi, Renner mohol predviesť viac, ale tiež mi sadol. Pár chybyčiek sa tu nájde ale celok rčite za 4*. Má to akciu, vtip, nápaditosť (neuveriteľné technické vychytávky) a sympatických hercov. Čo viac chcete? ()

asirtes

MI stále funguje. Napriek pribúdajúcej absurdnosti, až infantilným výkvetom scenaristicko-onanistických kotrmelcov a kudrliniek mala 4.-tá misia stále dostatok energie, aby ma udržala zabetónovaného v sedačke. Tom ty večne neukojený bengálsky tiger s cigarou v kútiku, zase som ti to len zožral. ()

neoBlast

Brad Bird se na svůj hraný celovečerní debut nakonec vytáhl, ale v mých očích měl laťku nastavenou J. J. Abramsem ve skvělé trojce přece jenom trochu moc vysoko... a ani své ultrakvalitní animáky nepokořil. Mission: Impossible IV je velmi starosvětským akčňákem, kde před emocionálností nových Bondů či Bournů upřednostňují autoři nepřetržité grandiózní akční scény, rozproudivší adrenalin v krvi v doprovodu vtípků jak vystřižených z blockbusterů let devadesátých. Schematický děj nepříjemně rozdělený na tři nesouvislé části a nevýrazný, jednorozměrný záporák jsou oproti restartovanému třetímu dílu velkým krokem zpět. Ale pokud dostane v dalším díle prostor nová parta, která se kolem Ethana Hunta vytvořila, určitě budu mezi prvními diváky co se k sérii vrátí. 75 % ()

lennyd

Ethan Hunt (Tom Cruise) dostává nový úkol - z útrob Moskevského Kremlu má získat kufřík s kódy k jaderným zbraním. Jenže během operace dojde v Kremlu k výbuchu, a IMF, a přímo Ethan Hunt jsou obviněni z terorismu. Americký prezident vyhlašuje Ghost Protocol, tzn. že je IMF odříznuto ode všech zdrojů, dokud nedojde k vyšetření celého případu. Ethan Hunt a jeho tým (respektive zbytek přeživších) se musí vrhnout na další nesplnitelnou misi ... Líbí se mi, že od prvních dvou dílů, které byly jen pouhou kopií původního seriálu, získala trojka a hlavně čtyřka trochu víc. Celý čtvrtý díl jsem zhltl jak malinu, a vůbec mi nepřišlo, že má film více než dvě hodiny (no dobře, ke konci už mu trochu docházel dech). Ale celá část v Moskvě, a hlavně pak v Dubaji je naprosto úžasná, a chvilkama jsem zapomínal i dýchat. O výkonu Toma Cruiseho nemá smysl ani mluvit, Jeremy Renner se mi už taky natrvalo zapsal do paměti, a tak jsem měl hlavní strach (leč zbytečný) ze Simona Pegga (toho mám zafixovaného jako komickou figurku, a trochu se to projevilo i tady) a o kráse Pauly Patton taktéž nelze pochybovat. Rozhodně MI:IV je (zatím) nejlepší z celé série, a jen proto, že si chci nechat nějakou rezervu pro případné další díly, nedávám plný počet... ()

BoncheR

Tento film nie je ani omylom dokonalý. Koniec-koncov, kto by to od neho aj čakal? Zápletka celkom zaujímavá, herecké obsadenie tiež ušlo ale prosím vás, kto robil preboha animáciu tej "piesočnej búrky" ?! Veď to museli kresliť vo photoshope alebo kde!!!! No, to je možno trošku veľa ale aj tak je to dosť. Dobrá hudba, stará známa znelka nechýbala takže... čo viac dodať? Ja by som len možno vylepšil - to taká drobnôstka - napínavosť. Strašne dobré boli tie "hračičky" agentské vybavenie (holografná stena ma dostala) ale toto všetko len orášľovalo dej. Inak s mi viac páčila mission III. (( 75% )) ()

tnp101

Ethan Hunt se nám nadobro přeměnil v alternativního Bonda a vůbec se nebudu zlobit, když se vrhne na pravidelné vyplňování volného místa po zrovna absentujícím agentovi 007. Čtvrté dobrodružství je nadmíru zábavné, ale na rozdíl od trojky ne tolik konzistentní, což je jeho největší slabina. Plnohodnotné finále se totiž odehraje ve druhé třetině a vše navazující představuje už jen narychlo budované vyvrcholení stojící na bedrech málo výrazného záporáka. Výsledný celek se v tomto ohledu zcela zbytečně sebepoškozuje a nic nespraví ani hromada originálních nápadů a všeobecný nadhled - to angažování režiséra od animáků je velmi citelné. Takže ano, zábavný „bondbuster“ s výborným Cruisem, avšak veškerý svůj potenciál ani zdaleka nevyužívá. 70% … Mimochodem, jeví se to tak jenom mně nebo vypadá většina digitálních efektů vcelku lacině? RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Film se špičkovými akčními scénami si žádá špičkovou prezentační techniku a samozřejmě kvalitní zdrojový materiál. Jak se dá tušit, zatím poslední M:I se po právu řadí k tomu nejlepšímu, co si lze na Blu-ray v současné době pořídit. Technicky dokonalý přepis je prezentován v anamorfickém poměru stran 2,40:1 - scény točené IMAX kamerami nejsou bohužel v původním „vyplněném“ širokoúhlém formátu, jak tomu v minulosti bylo třeba u „Temného rytíče“, či nového „Trona“. Rozplývat se nad jednotlivými parametry je vcelku zbytečné, protože se do jednoho řadí mezi referenční. Úžasná ostrost, detaily, podání barev, černé, stínů, hloubky, to vše bez zřetelného zrna - jednoduše špička. České (a samozřejmě i všechny ostatní) titulky jsou nezvykle zbarveny dožluta, a tím plynule přecházíme ke zvuku, jenž je v originále zastoupen špičkovou Dolby TrueHD 7.1 stopou. Ta stejně jako obrazová složka disku naplno otestuje sílu vaší výbavy - subwoofer si zaduní agresivně, ale přesto s citem, prostorové reproduktory převezmou úlohu srovnatelnou s předními kanály a v kombinaci s výrazně prokreslenými detaily, sebejistými dialogy i bezchybným přednesem hudby výsledný dojem povznášejí na úroveň dokonalosti. Česká stopa v DD 5.1 je na tom dle možností méně kvalitního formátu výborně, ale v přímém porovnání pochopitelně výrazně zaostává, což lze do jisté míry říci i o dabingu, z něhož lze vycítit určitou snahu o nápaditost, ale ve výsledku jde spíše o průměr, kde se navíc docela často nedaří zesynchronizovat mluvené slovo s pohybem úst. Maximální spokojenost s technickou stránkou titulu potom částečně kazí bonusová nabídka. Všechny materiály jsou prezentovány v plném HD rozlišení a vybaveny českými titulky a začneme výborným 18 minutovým pohledem na natáčení v Dubaji, ze kterého se člověku se slabším žaludkem dost možná udělá nevolno. V podobném duchu pokračujeme o něco slabší 12 minutovkou o natáčení finále na parkovišti, u něhož se s tou výškou také nešetřilo (20 metrů), následuje 3 minutový sestřih z natáčení honičky v písečné bouři bez komentáře a stejně dlouhá představa rekvizit (především kufříky, kterých bylo vskutku hodně). Nakonec nás čekají ještě tři smazané scény o celkové stopáži 5 minut se selektivním komentářem režiséra Brada Birda, které mírně rozšiřují scény ve finálním sestřihu, ale kromě chaosu (viz komentář k jedné scéně) nic zásadního nepřináší. A to je, vážení, konec. Zdá se vám ta kolekce bonusů neúplná? Máte pravdu. Na trhu se totiž kromě mnou recenzované jednodiskové verze povaluje ještě dvoudiskovka s dvěma hodinami (přeložených!) bonusů, a to navíc v nádherném steelbooku! Lze ji zakoupit i v některých tuzemských e-shopech, ale oficiálně distribuované u nás toto balení z nepochopitelných důvodů není. Základní jednodiskovka si ode mě odnáší slušných 70%. () (méně) (více)

Bobik9

Nejlepší díl série! Nedivím se, že ten film tolik vydělal a že bude pokračování, na které s evelmi těším! Skvělá akce, skvělí herci (hlavně nováček Renner), výborná muzika a scéna na mrakodrapu byla naprosto dechberoucí. Sem tam nějaký ten vtípek, ale jinak dvouhodinová podívaná, která vás zaručeně pobaví a nenechá unavit. Od začátku až do konce jsem sledoval pozorně každou scénu. Velmi dobrý kousek, ale chvílemi až příliš přehnaný. ()

elanius

(78/2018) / Tak tu som trošku spozornel keď som si prečítal meno režiséra. Brad Bird. Pokračovanie M:I pre niekoho s posledným režijným počinom, a teraz pozor Ratatouille? Minimálne odvážne. Ono to nakoniec nedopadlo nijako tragicky ale štvroka nedokázala vyťažiť z kvalít trojky a svojou naivitou dala spomenút na Johna Woo. Zachranil to Jeremy Renner a hlavne nezabudnutelná akčná sekvencie na Burj Khalifa. Okrem toho si už po pár dňoch ťažko vybavujem detaily. Mission: Impossible - Ghost Protocol bola docela premárnená šanca na posun. (6/10) ()

noriaki

Mám pocit, že Mission : Impossible si prošla podobným vývojem jako Rychle a zběsile. Ikonická, a ze zpětného pohledu téměř komorní jednička byla následována horší dvojkou. Ovšem zatímco Vin Dieselovo rodinné drama přetrpělo tragickou trojku, a nový dech chytlo až s povedenou čtyřkou, Cruisova domovská série se zvedla o díl dříve. Obě se časem posunuly k vysokorozpočtovým flákům s opulentní akcí s téměř komiksovými scénami. M:I nerezignovala na mazané zápletky, takže jí lidé rádi odpustili, že zbytek je tak trochu hloupý. ()

hroubek

Parádní pokračování.Po emociální a geniální trojce se tvůrci rozhodli vrátit zpět na začátek takže příběh i film nejvíce připomene první nesplnitelnou misi.Jinak se všechno nese ve stylu trojky.Brad Bird přistupuje k filmu s obrovskou zodpovědností což je vidět na akčních scénách, ve kterých se kreativitou nešetří.Ať už jde o útěk z vězení,honičku v bouři či lezení po budově.Tom Cruise zas předvádí, že tahle role mu sedne jak ulitá,Renner si zas nese nějaký šrámek na duši,Pegg hláškuje vždy kdy je to potřeba a Paula Patton je krásná a sexy.Pro mě osobně bylo velké zklamání v hlavním záporákovi, který s porovnáním s předchozím dílem není vůbec tak děsivý a charismaticky.Hodně mě mrzelo, že Josh Holloway nedostane tolik prostoru, protože je to moc dobrý herec a rozhodně by si zasloužil větší prostor.Velmi příjemná podívaná, která Vám rozhodně zvedne náladu. ()

Narya89

Tenhle film, resp. série, má pro mě několik atraktivních rysů. Když to shrnu, je to dokonalý Tom Cruise, silně geniální a často i dost nadčasová technika a záruka, že se nebudu ani pět minut nudit u zdlouhavých dialogů, které sice nejsou vždy na škodu, ale prostě někdy není nálada:) ()

drake31

"Blue, glue. Red, dead" Vydarené pokračovanie, ktorého finálny dojem je viac než len spokojnosť. Roztomilá over the top akcia je slasťou pre oko, a celé to skákanie, uhýbanie, vznášanie, a iné srandy pôsobia krásne naivne a super cooolovo. Postavy sú perfektné, Peggova bezkonkurenčne najlepšia, a taktiež treba pochváliť casting za výber slečien - Paula Patton v Indii :-O. M:I-GP je fakt veľmi dobrým filmom, ktorý ma čo ponúknuť (ale nehľadajte žiadne intelektuálne hodnoty), a je ukážkovým akčným filmom kde prepálené scény nevyznievajú trápne a hlúpo ale zachovávajú si istú gráciu. Brad môže kľudne ostať u hraných filmov, išlo mu to skvele. ()

Trustme

Máme rádi špióny! Pokud tedy vypadají jako Tom Cruise, mají nadlidské schopnosti, šarm a úsměv. Tento čtvrtý díl Misí má asi právě nejvíce toho úsměvu. Není tu nějaké zásadní překvapení, žádný dvojitý agent, vše je bráno s nadhledem výšky dubajské věže a z celého filmu dýchá spíše agent Roger Moore, než-li Daniel Craig. Tak nějak se tu divák nebojí, že se postavám přihodí něco zdravotně nečekaného (tak jako v prvním dílu). Přesto mírný příklon k uvolněnějšímu stylu a scénám až parodickým na špionážní klišé to tentokrát sympaticky svědčí. Není to překombinovaná hra, kde divák musí číhat, aby odhalil víc než filmový agent. Je to jedna z nejlepších podívaných poslední doby, kde se doslova valí akce, napětí, příjemný humor po celou dobu filmu. Není to nejlepší díl, není to zcela naplnění trademarků tohoto fenoménu, ale jako filmařské řemeslo to je excelentní! ()

Schobul

Škoda poslední třetiny. Bylo hodně cítit, jak tvůrcům dochází dech a místy i nápady. Product placement funguje ve všech směrech, některé skvělé nápady (Dubai, Kreml) bohužel střídají ty horší (garážová bitka, ruský agent). Celkově to uteklo, slušné 3 hvězdy. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka