Jezero smrti

panjosef

O hororu je v tomhle případě řeč pouze když občas kamera zabírá z výšky les s prchajícími postavami a vše působí tak nějak neklidně. Jinak je tohle notně surový thriller/exploitation s hodně pesimistickým závěrem. Co je horší, že ty věci jsou docela hodně aktuální. Zvrácenost a degenerovanost dětských postav (za herecké výkony dětských herců klobouk dolů) je vystižena celkem hodně reálně. Jen stačí srovnat, vzpomeňte si na základku, hodně z vás si pamatuje na nějakýho už tehdy problémovýho spolužáka o kterym si už tehdy spousta lidí říkalo že jednou půjde sedět. Hvězda dolů za trochu zmatené chování dvou hlavních dospělých postav a přepísklou scénu u ohně (tady musím souhlasit s rykardem), jinak dobrej (vlastně teda spíš zlej) zážitek. ()

MiiRA

No byla to síla! Trpěl jsem se Stevem a Jenny. Napínavé a kruté! A ten konec mě dostal! Každopádně tento film stačí vidět jedenkrát. 4* ()

SeBig

Co je na tom horor to teda nevim. Ve filmu mě všichni srali, hromada nelogických a hloupých scén + kopec klišé. Drsný to možná je, ale blbý to je víc. Ten konec tomu nasadil korunu. ()

korbitch22

fuj,fuj,fuj,bojim,bojim!nechutně realistický,drsný a brutální thriller.nádherně to poukazuje na krutou pravdu,dnešní mládež je opravdu děsná,někdy se musim držet abych třeba ve vlaku nevykosil celý kupé přiblble rádoby drsnejch mlaďochů,mezi jejichš oblíbený debaty patři věty typu,ty voe matka fakt piča,se těšim až vypadnu chlastat a zhulim se,nebo ty woe mladá zas prudila,tak sem jí strčil kokota do kundy a držela hubu.to by totiž jeden blil milane.neřikám že se znich vyklube,to co z výrostků ve filmu,to je přeci jen trošku vyhnaný do extrému,ale co nás asi tak čeká,když sem stál v lánech u hrobu masaryka,držela se minuta ticha a z jedný 15 letý krávy vylezlo:ty woe tady to je fakt supr woe,tady by se dobře mrdalo.to se pak nebudu divit,až mě jednou při táboření v lese chytne banda hoperů a jen tak z prdele mě přivážou ke kůlu a budou mě řezat nožem do xichtu.jak to řikal smitcher v gymplu?válku na ně!válku a pak totalitu:-) ()

bassator

Vyvražďovaček na stejná/podobná témata jsou už snad stovky, většina jich bilancuje na hraně odpadu, ale je tu i pár i takových na které se dá i dívat. A toto je jeden z těch případů. Docela chytrý a rozumně "krvavý" snímek zaujme i zajímavým závěrem... - 65% ()

mcb

Více než horor drsná sociální sonda do britské výchovy mládeže. Sice je zde zmaximalizována na nejvyšší úroveň, ale co naplat, když se drží přesně ohraničených žánrových kolejí. Jde vidět, že i se zoufale neoriginálními náměty se dají dělat divy - na to, že film obsahuje všechna hororová klišé, jako třeba převelmi nelogické chování postav (proč se ta ženská při útěku snáží být co nejvíc slyšet?) a místy nemá čím překvapit, obsahuje výbornou mrazivou atmosféru a autentické ztvárnění celého incidentu, který je nejsilnější v tom, že by se klidně mohl stát. Banda buranských zmetků brutálně vandalizujících bezbranný rodinný páreček v sobě nese i jakési morální poselství aneb jací rodiče, tak takové děti. Činy, které páchají jsou sice přehnané, ale dodávají naprostou bezvýchodnost celé situace, která má jediné vyústění. A poté přijde mrazivý konec a vy se propadnete do hluboké deprese...brr. Pro mě osobní velké překvapení, jež mě nutí dokonce přihodit i tu pátou hvězdu :) ()

heyda

Vyvraždit všechny ty děcka a k tomu i jejich debilní famílie. Páč blbost se dědí! Totální masakr horor se povedl Britům a já sotva ještě popadám dech. Docela by mě zajímalo, jak by to pokračovalo ve fázi vyšetřování policie. Filmově je to určitě nedokonalé a až moc přímočaré, chování postav místy taky hloupé, ale v rovině hororové a emotivní absolutní špička mezi horory! Po dokoukání jsem byl tak vyklepaný, že si dovolím všechny chyby a vady na této hororové kráse opomenout a dát maximální hodnocení. Britové totiž ukázali Frantíkům a Španělům, že taky umí vymyslet prvotřídní horor. ()

Stanislaus

Jezero smrti bych označil jako obdobný derivát estonské Zkažené mládeže s pointu opačnou vůči Texaskému masakru. Celý film jsem si stejně jako u výše zmíněné Zkažené mládeže říkal jestli je tohle možné - kde je sakra spravedlnost. Krutým faktem je, že tohle se děje, a čím dál častěji, což je stejně zarážející jako konec snímku. A jedna ze závěrečných frází - "Jsou to přece jenom děti!" - je stejně šokující jako brutální praktiky tamních teenagerů. Zkrátka film, u kterého chápu, že si někteří budou zakrývat oči, ale pro mě snímek jako reprezentant "jednoho z nejprovokativnějších a nejděsivějších filmů roku" obstál dost solidně. ()

mat.ilda

Netušila jsem, že neodbytně svíravý pocit okolo žaludku a vnitřní chvění mně může kromě čtvrtletky z matematiky a návštěvy zubaře způsobit i tento realisticky natočený thriller, po kterém si ještě následující den nenávistně měříte školáky v hromadné dopravě. ()

lola3121

Čekala jsem nějaký poklidný horůrek, ale tohle byl dost brutál. Slabším povahám nedoporučuji a doufám, že takové věci se dějou jenom ve filmu a že takové magory nepotkám ve skutečnosti. ()

lillien

Tento film mě příliš nepotěšil, neboť opět posílil můj zcela laxní a závadný postoj k mateřství a rodičovství vůbec. Ano, i zde můžeme totiž názorně pozorovat, jak z každého v dobré víře stvořeného nového života mnohdy vyroste spratek, parchant a hovado bavící se týráním zvířátek a nebohých turistů. Nechte se překvapit, kam až takové „jdu si hrát s kamarády do lesa“ může zajít. Dokonce i hodný, lehce dementní chlapeček, kterému jsme od začátku filmu spolu s hodnou paní hlavní hrdinkou důvěřovali, se posléze ukáže jako jidášské zrádcovské hovado a na frontě by si vysloužil kulku! Tady nedopadne naštěstí o moc lépe a vůbec mi ho nebylo líto. Spratkové mají také povedené zkurvené rodiče, takže v závěru filmu se potvrzuje známá pravda, že z debila vyroste ještě větší debil. A jelikož mám podobné filmy v oblibě, hrozí dost velká šance, že i ze mě by vypadl podobně postižený idiot, který místo aby si před spaním četl Mladou frontu dnes nebo poezii, sjíždí podobné hovadiny. ()

triatlet

Zachycení zkaženého světa v podobě "zakletého" městečka, v němž žijí násilničtí rodiče a jejich "hrající si" děti, je až mrazivé. Kontrast s víkendovými plány zamilované dvojice je od začátku ale tak do očí bijící, že celkové zpracování působí rozporuplně. Nevydržel jsem pasáže, v nichž se pečetí vstup do gangu ("Řezej!"). Na druhou stranu až směšně působí Jennyna schopnost utíkat: "Ty krávo, to je smrad ." (kontejner) A cca o minutu později: "Slečno!" ... ------- I když jsem chtěl dát původně 2 hvězdy, za poslední cca 2 minuty, ještě jednu přidávám. ()

Nettrass

Nejvyšší hustotu má údajně neutronová hvězda ~ 1013 – 1015 kg/m³ x 10 na 27 :-) . Tenhle film je hustší. Na mně až moc. ()

honajz odpad!

Lepší komentář, než napsal KASUGI, bych dohromady nedal. Samoúčelná blbost, která chce poukázat na kriminalitu mladistvých a na to, že rodiče jsou za ni zodpovědní, protože jsou sami jednou nohou v krimu - ale natočené je to tak jednostranně, až je to směšné. A nelogické, smaozřejmě. Protože když chcete dokázat nějakou premisu, která ve skutečnosti není až tak jednostranná, musíte se uchýlit k nelogičnostem.---------- EDIT: Další z řady filmů poslední doby, v nichž zlo zvítězí a dobro je potrestáno... Inu, kdo chce kam, pomozme mu tam. Podobně jako u Funny Games USA i tento snímek pracuje s moderním populárním nihilistickým krédem, v němž nechávají tvůrci zvítězit zlo na celé čáře a zaklínají se tím, že "takový je život" a že "reflektují skutečné problémy". A já tvrdím, že je to nazírání člověka odkojeného televizními zprávami ve stylu těch na TV Nova, kdy vítězství zla je v podobných filmech samoúčelné. Protože podobně jako i v dalších takových snímcích, třeba Mlze od Franka Darabonta, je znásilňována realita a skutečnost. Aby tvůrci mohli dokázat svoji úchylnou ideu, musejí postavy nechat se chovat naprosto nelogicky, což naprosto snižuje i možný zážitek ze sledování filmu jakožto thrilleru. Tak třeba u tohoto filmu - chlápek vezme svoji ženu na krásné místo u jezera, kde tehdy s kamarády s potapěči strávili bezva víkend. Zvláštní je, že přijedou do motelu hrůzy, kde na břehu jezera je prudí dospívající a sprostá omladina. Už to je podivné. Když zde byl chlápek s kamarády potapěči, tak se zde nevyskytovali, takže mu zůstaly jen hezké vzpomínky? Dobrá. Teď je teda otravuje omladina. Místo aby ty fracky chlápek, který je dobře rostlý, svalnatý, a o dvacet let a nějaké to kilo starší a těžší, tak místo aby je poslal někam a odkázal pár fackami do patřičných mezí, nechá urážet sebe a svou ženu. Když se pak setkají manžel s manželkou s touhle skupinou nezvedených puberťáků podruhé a omylem smrtelně poraní jejich milého dobrmana, div se jim nejde omluvit. Když žena zjistí, že tihle fracci jsou schopní zabít ze msty jejího manžela, ani ji nenapadne zavolat si mobilem, který je funkční a má signál, o pomoc. Atd. Atd. A to vše jen proto, aby autoři mohli rádovy varovně zdvihnout prst a říct něco ve stylu, vidíte? Roste nám kriminalita mladistvých. A jejich rodiče jsou často horší! Pozor, pozor. Zkrátka, podle mě jde o blábol několika úchylů pro skupinu podobně postižených úchylů, kteří si takhle ukájí nějaké malé ego či co, a buď mají traumata z dětství, nebo mají problém s autoritami, a tak si řeší mindráky podobnými návodnými filmy. Snad se tenhle trend moc nerozroste. ()

Jinny

Michael Fassbender a jeho snoubenka proti partě brutálních teenagerů, kteří by si zasloužili urazit hlavu heverem. Jezero smrti se pokouší narážet na cosi špatného ve společnosti, přitom k tomu ale používá klasické prostředky hororových vyvražďovaček. Netřeba dodávat, že v tom případě ale karty osudu nejsou realisticky rozdány na obě strany zhruba stejně a oběti se občas chovají jenom jako maso na odstřel. Mohlo by to být daleko působivější, kdyby to nebylo tak tvrdohlavě vždy dotahované do nejhorších možných konců. Mohlo to mít sociální přesah, kdyby hlavním účelem tohohle filmu nejspíš nebylo vás tou bezdůvodnou krutostí nasrat. ()

poz3n

Kdyby ta dnešní mládež neposlouchala tolik nahlas muziku, to by se ušetřilo životů. Jezero smrti se zpočátku tváří jako klasický soudobý horor, ale už určité náznaky, jako je třeba obsazení dvou hlavních postav charakterními herci, anebo statické snímání, které dává Eden Lake mnohem filmovější look, dávají vědět, že brzy dostaneme něco, co se spíše podobá hodně drsnému thrilleru. Chvílemi opravdu hodně drsnému. A i hodně dobrému. Kelly Reilly je k sežrání a Michael Fassbender je v těchhle britských obyčejnějších rolích mnohem příjemnější, než v hollywoodských blockbusterech. 8/10 ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = ?.?.201?, réžia slovenského znenia (Markíza 201?) = ŠTEFAN MANDŽÁR+PREMIÉRA (s novým dabingom): JOJ = 20.10.2013, réžia slovenského znenia (JOJ 2013) = - Nezdieľam to tunajšie všeobecné nadšenie. (27.11.2008) ()

HellFire

Velmi drsný, nechutný a nesmlouvavý film, při kterém se mi zatínaly ruce v pěst. O to horší, že by ke všemu zde zobrazenému mohlo dojít. ()

eraserhead666

Nevím, jestli bych to nazval hororem, ale zcela určitě je to hodně hustej thriller, poměrně dost realistickej a nabušenej tísnivou atmosférou až po strop. V závěru ta atmosféra vygraduje až na samou hranici, málokdy se vidí tak vymakanej a dobře pojatej konec (takřka sdílíte pocity hlavní hrdinky!). Takovej zážitek jsem od Jezera smrti vůbec neočekával. K tomu dost charismatická hlavní hrdinka. Více pihovatých hereček!!! ()