Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

nogi

Bláznivá parodie... Nebo aspoň s tímhle údajem se na to člověk musí koukat. Byla jsem zklamaná, že film nakonec byl úplně jiný než jsem čekala (velká bitevná invaze nacistů na Zemi). Bylo to spíš jako koukat na slátaninu a jelikož já jsem konzument jednodušších filmů, naprosto to vyhovělo mé potřebě zasmát se naprostým blbostem, nad kterými nebudu později přemýšlet. Jako úlet dobrý, ale jsem ráda, že to tady nebylo v kinech, těch 150kč by mi bylo skoro líto... ()

Blahis

Kdyby to byl holywoodský blockbuster, tak hodnocení na nula, ale pokud se jednalo o fan film natočený za nulové peníze, tak super..no..úplně super ne, na mě až moc nelogických jednání postav, občas zmatek a nakonec vtipnej konec. Nemůžu si pomoci, ale buď to měla být komedie, nebo sci-fi a ne kombinace obojího. ()

mkastil odpad!

Celkově se mi chtělo z filmu zvracet, proto jsem se nedodíval až do konce a film bez konce si nezaslouží ani jednu hvězdu. Více než nad obsahem jsem byl nucen dumal nad tím, jestli se jedna o fašistickou propagandu pod rouškou trapného humoru nebo co to vlastně je. ()

Farchio

Tohle není a ani nebude moje nejobjektivnější hodnocení, vlastně ani hodnocení, jelikož mě to tak moc nezaujalo, že jsem cca v polovině přešel na stop/start po 5 minutovejch úsecích. Nápad dobrej, provedení horší, herci strašný ... chápu čemu se to chtělo podobat, a tak zcela otevřeně a upřímně konstatuji, že fanouškům snímků, jako je Sucker Puch a dalších jemu podobným, to splní očekávání z 70% určitě. Bohužel, můj šálek kávy to není, a tak já řadím Iron Sky do krabice "zbytečných počinů roku 2012"! ()

Icewalker

Jakožto fanoušek ztřeštěné série Star Wreck jsem se na tento snímek těšil již od první zmínky před několika lety. A výsledkem se rozhodně necítím zklamán. Spousta 'politicky nekorektního' humoru, působivá výprava a Udo Kier, za nímž ani ostatní herci příliš nezaostávají. Vzledem k povaze snímku neberu v potaz pár drobných "nelogičností"... Já jsem se od začátku do konce v kinosále skvěle bavil, a i nějaké to vážněji míněné poselství jsem ve filmu objevil. Oproti Iron Sky se takový Prometheus může jít zahrabat hodně, hodně hluboko. ()

Listey

Po shlédnutí trailerů jsem byl i připraven jít na ten film do kina, neboť vzbuzoval pocit, že by to mohlo být fakt dobrý, i když námět byl dost stupidní ohledně nácků na odvrácené straně měsíce. Nakonec jsem ale rád, že jsem do kina nešel, protože tohle je film, u kterého by mě fakt dost sralo, že bych za to dal ty peníze. Ve filmu je asi jen jedno vtipné místo, které trvá asi tak vteřinu, ale jinak je Iron Sky vrcholem trapnosti a neskutečné nudy. Neustále jsem se díval na hodiny, kdy ta kravina skončí a po 90ti minutách jsem se konečně dočkal. Jak na tohle někdo mohl dát prachy aby to natočili mi vážně uniká! ()

hardcoremuf

Nápad sice zajímavý ale už tu byl mnohokrát. Klasická akční blbovina s pár dobrými vtipy jak je toho už nějakou dobu zvykem. ()

losmachos

Celkově hodně nevyvážený film, který se zejména na konci neskutečně táhne. Ale každopádně pár velmi vtipných momentů se najde, ale na víc jak dvě hvězdy to neni. ()

Wlcak

Dve hvězdy za trikové efekty jinak je to kravina na n-tou. Nechápu, jak se to vůbec mohlo dostat do kina. ()

D3mon3kCZ

Očekávána byla komedie s velikou dávkou humoru. Místo toho uvidíme snímek s mega-SATIROU, pěknými efekty a paradoxní lidskou povahou, která se nechá velmi snadno strhnout. Protiamerický nádech nechyběl. Film byl nad moje očekávání. ()

Swifft

No... tak musím říct, že sem čekal víc. Nakonec nevím, jestli to bylo sci-fi, komedie nebo parodie. Ale opravdu tam pár velmi dobrých vtipných momentů bylo... například lék na bělobu nebo ve chvíli, kdy se všechny vesmírné stanice změnili ve zbraně... Kdyby to pojali vážně, mohlo to bejt opravdu velkolepé, takhle je to pěkný B. ()

Yelush

Už neraz som písal o premrhaných dobrých námetoch, ktoré buď nezvládne scenárista, režisér alebo obidvaja. A IRON SKY, je bohužiaľ presne ten prípad. Veľa dobrých myšlienok a veľa zaujímavých a zopár aj naozaj vtipných parodických scén pozliepaný tak úboho, že som ani nechápal, ako sa to všetko tvorcom podarilo tak sku?viť. Ako by to bol zámer. Bližšie sa k filmu nemá zmysel vyjadrovať, je naozaj veľká škoda, že to do rúk nezobral niekto šikovnejší. Mohla z toho byť paródia desaťročia... "So, you're a formerly dead, black model who is now suddenly a living white hobo after spending the weekend on the moon. Is that correct?" "Yes, that's correct" :-) ()

tony_osoba

5* je možná přehodnocené, ale jen za úsilí tvůrců si je tento film zaslouží. Není možné tento film hodnotit, pokud ho člověk neviděl až do konce, neboť není jednostranně zaměřen pro nacisty ani pro Ameriku (což je právě na konci hezky vidět). Pokud člověk skutečně dokouká film a dokáže se prodrat povrchem několika laciných gagů, má film i lehký filosofický podtext. Jelikož jsem tuto produkci sledoval od jejího začátku a přes Wreckamovie jsem se na ní i lehce podílel, dokážu ocenit náročnost a propracovanost (i přes jistý počet chyb) celého filmu. Proto přiděluji ***** ()

jili2

Tak tento Finský snímek je převážně pro sci-fi nadšence a tudíž i tak trochu pro mě a jediné a jak se ukázalo v průběhu filmu opravdu jen jediné na co jsem se těšil byli efekty které jasně dominovali celému filmu a tak jsem nakonec dál snímku 70% ()

Jeffo8

Měl jsem v plánu zajít si na Amazing Spidermana a čekání si příjemně zkrátit tímto filmem. Když jsem usedl a film se začal promítat už po pěti minutách jsem věděl, že byla osudová chyba myslet si, že mi to čekání na film zkrátí příjemně. Nacisti, kteří se skrývají na odvrácené straně měsíce, v čele s Hitlerem a čekají na vhodnou příležitost k vyhlazení země, takhle by se dal shrnout v podstatě celý film. Jistě je to ze soudku science-fiction, ale toto?, to hrubě uráží inteligenci. Nicméně přes špatné herce a špatný nápad se jim celkem dobře povedly efekty a proto dávám...20% ()

Salto

Nejlíp film vystihne výrok Simony Stašové v Pelíšcích: " Kolik to muselo dát práce a přitom taková blbost." Po vizuální stránce a co se týče efektů docela slušný. Ale jinak kolosální slátanina. Snad jediný důvod proč je možné u toho vydržet 93 minut je Julia Dietze. ()

Bubugirl

Co to sakra je??? Tak jsem se na tento film těšila a to jsem neměla. Udělat z černocha injekcemi bělocha a opětovně černocha??? Ne prostě nebaví mě to... ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů