Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

Ferguson

Překvapivě je nosnou částí filmu pohled na pozemskou civilizaci - cynický styl politiky. Což je škoda. Od nácku na měsíci jsem čekal něco více. ()

maple6

Jasně, semtam to drhlo a bílý černoch taky nebyl moc dobrej. Ani animace nestály za moc, ale to bylo především proto, že tento film je nízkorozpočtovka. Nicméně bavil jsem se a celou dobu jsem si myslel, že to je na příjemné tři hvězdy. Až jedna z posledních scén, kdy Renate jde k (asi) monitoru a vidí, jak se lidi, které celou dobu bránila, vraždí mezi sebou... až v tu chvíli jsem si řekl, že tenhle film má na víc. Stejně jako průlet nad planetou Zemí, kde probíhá Defcon 1... je to šílený film, ale kvalitu má. PS: CHCI VÍC JULIE DIETZE!! =) žral jsem každý záběr s ní. ()

Imyourmather

Když jsem si to pustil, tušil jsem jen trochu, do čeho jdu. A byl jsem mile překvapen, Prní třetina sice trochu vázne, zbytek už je na docela slušné úrovni. Dost mě rozsekaly zpomalené záběry z hromadné bitky ve sněmovně. Parádní dělání si srandy z nácků. ()

Carlos37

az na 1-2 scenky mi to vobec neprislo vtipne, skor to islo do trapnosti. Potencial ten film mal, napad vyborny ale 2x si tento filmik nepustim . . . ()

mapar

Bez problémů strávená hodina a půl. Pro lidi, co jsou aspoň trošku "geek", docela povinnost. Bohužel nebýt ústředního tématu, které je cool až na měsíc (doslova), byl by to velice průměrný zážitek. Neurazí ani nenadchne, na kultovní dílo to asi nevypadá, ale svoje místo v kinematografii si určitě zaslouží ()

tomkat

FIlm, který si zaplatili fanoušci - a věděli proč. Když vidíte tak roztomile cáklý námět, cuká vám to prostě rukou (i peněženkou). Provedení ještě lepší než jsem čekal; svastika na měsíci, to je luxus. Pozn.: povinnost pro fandy někdejšího Kompostu, Baldachýnu a České sody! Pozn. 2: kdo má film čistě za béčko bez myšlenky, ať si počká na jeho závěr. ()

Polda99

Nazis - they are the only guys we actually managed to beat in fair fight. :D Výborná parodie/komedie hrající si se stereotypy o...snad o všem... ztvárnění Sarah Palin mě fakt dostalo, stejně jako zasedání konfederace spojených národů. Narozdíl od většiny uživatelů tady neočekávám od komedie založené na stereotypech nic hlubokýho, takže mi bohatě stačilo, že jsem se dokázal při sledování příjemně odreagovat... rozhodně můžu doporučit. ()

Adrian_S

Nedávno jsem viděl film a upřímně... nevím, co si mám o tom myslet... Klady: Film je humorný a hudba vynikající. Ale to je asi tak všechno. Příběhově.... upřímně, čekal jsem něco lepšího, ale některé scény se mi vůbec nelíbili (např. když je bitva Země vs. nacisti... ty lodě)... :( Navíc do toho šílené scénky, které se hodně podobají s jiným filmem (v jedné z části filmu mi to připomínalo krásný úryvek z "Pádu Třetí říše")... Ano, něco je na tom dobré, ale něce jsem nepochopil. Za mě 3*.. víc si nezaslouží... ()

pekos

Komediálne ladené sci-fi s prvkami fantasy, prešpikované sarkazmom, satirou a absurdnosťami. Takto jednoducho sa dá charakterizovať príbeh z odvrátenej strany Mesiaca. Mimochodom, asi najzaujímavejší nápad v sci-fi kategórii filmov za posledných 100 rokov. Ak očakávate nefalšovaný sci-fi príbeh, uvidíte skvelé akčné súboje kozmických telies, ak očakávate komédiu, nespadnete zo stoličky pri hurónskom smiechu, a ak neviete, čo dokáže nacizmus za viac ako 50 rokov izolácie na Mesiaci, potom je tento film vhodný nato, aby ste ho videli. Jednoducho, skvelé a jedinečné. A negatívne hodnotenia ignorujte, pretože pri tomto filme platí: 100 ľudí - 100 chutí. ()

Honza.

Nudný a naprosto zbytečný film, ale když se budete moc snažit a dávat pozor, všimnete si pár vtipnějších momentů, občas menší vykrádačky a dokonce i náznaku satiry. To ovšem nic nemění na tom že to je uplně zbytečný film a jedna dlouhá nuda... ()

Upswing

Nádherný vizuál filmu za pár šupiek pozbieraných aj od množstva fanúšikov. Bohužiaľ inak je to totálna blbosť u ktorej by možno to protiamerické a akože "satirické" vyznenie fungovalo lepšie, keby tam v tom Bielom dome sedel skôr ten ušatý Hussein. ()

Podhorsky

Kouzelná učitelka, nápad s Diktátorem, Madamme President, scény z jednání rady světové konfederace. Bezvadný a ulítlý. Chce to trochu nadhledu. ()

radek.896

Má to zajímavý námět, ale je to strašná blbárna. Sice to má vyznívat jako sranda, ale já se vůbec nebavil. Dost jsem se na to těšil, ale nedá se to nazvat ani béčkem. ()

A.ZziK

Všechny části filmu nedošly ani do půlky potenciálu, opravdu vtipnejch scén je tu jen pár, příběh tupej, režie chaotická, představietelé směšní spíš kvůli herecký nemohoucnosti. Člověk se opravdu neubrání srovnání se Sky Captainem, kterej je ale po vizualní strance o dvě třídy vejš, elegantníma vtipama snad o šest vejš a i všechny osatní složky jsou a na výrazně vyšší úrovni. V postatě jsem se na tenhle film díval jen kvůli podobnosti s výše zmíněným a mým oblíbeným snímkem a výsledek je takovej, že k tomuhle se už nemám absolutně žádnej důvod kdy vracet. ()

Jean_Calid

Měl jsem určitá očekávání, asi jako každý, koho zasáhla mediální vlna okolo tohoto filmu. Čekal jsem něco zvláštního, zajímavého a trošku ujetého. Místo toho jsem dostal spoustu ujetého, málo zvláštního a celkem nezajímavého. Julia Dietze je opravdu pěkná herečka s příjemným hlasem a sladkou mimikou. Ale když mi někdo říkal, že je asi tím nejzajímavějším na filmu, nevěřil jsem tomu. Ve filmech přece nejde jen o herecké obsazení. Naneštěstí ze zajímavého a zvláštního nápadu se jim podařilo vyrobit variaci na Paulinovou (chvíli vzhledem připomínající prezidentku z Battlestar Galacticy Lauru Rosslynovou), jeden ala Hitler bunkr joke s vedoucí prezidentské kampaně, mocný pozemský protiútok, který mi opět připomněl Galacticu a konečné sebezničení světa. Mimochodem, přeživší nacisté na Měsíci se vyrovnali i s atomovým útokem. Takže závěr filmu: Země se zničí sama a přežijí nacisté na Měsíci, které zřejmě čeká denacifikace díky roztomilé blondýnce a poslednímu žijícímu černochovi a možná poslednímu žijícímu člověku, který se narodil na Zemi. Já závěrem dodávám: film nic moc. ()

50andy

Málo dobrých momentov, už vôbec nie vtipné ani dobré. Oceňujem, že film vznikal spolu s fanúšikmi, inak je to strašná zlátanina so zlými hercami (Kirby mi naozaj liezol na nervy). Ak to neuvidíte, o nič neprídete ani nepokazíte večer. ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů