Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

brutalbagr

Béčková komedie, která - ač je původem z Evropy a z Austrálie - působí dokonale "americky". * U tohoto žánru divák nesmí čekat promyšlenou zápletku, historickou přesnost, ani náznak reálnosti příběhu, jinak by byl velmi zklamán. * Ne každému také sedne, když jsou nacisté líčeni jako v podstatě dobromyslní zmanipulovaní troubové. * Triky a efekty jsou vzhledem k povaze filmu velmi solidní, nadstandardní. * Iron Sky vám pravděpodobně nepřivodí bujaré výbuchy smíchu, ale určitě se pousmějete nad několika povedenými vtípky a to jednak ve formě popkulturních odkazů (např. film Pád třetí říše, výrobky Apple, atd.), jednak ve formě parodie na americkou politiku (např. prezidentka Sarah Palin, Obamovo předvolební heslo "Yes, we can", vesmírná loď George W. Bush, atd.) i na mezinárodní politiku (např. rozhodovací [ne]schopnosti OSN, nedodržovaní mezinárodních úmluv o zbraních, atd.). * Film nejvíce zaujme pravděpodobně spíše mužské publikum, zejména jeho "geekovskou" část. * Shrnuto podtrženo se film hodí na zaplácnutí nudného večera nebo pro odlehčení nálady, potěší filmovými efekty, ale víc od něj čekat nelze - hodnotím ho průměrnými třemi hvězdičkami. ()

karel001

Já jsem se u toho slušně bavil. Takhle to dopadne s naší planetou pokud se něco nezmění. Jasný vzkaz autorů filmu. ()

vojacek

Velmi vtipná a nápaditá satira. Nádherná sci-fi komedie typu cobykdyby. Některé nápady jsou doslova šílené. Po shlédnutí jsem byl nadmíru spokojen a drobné nedostatky a nelogičnosti odpouštím. Jen více podobných filmů a tvůrců, kteří se nebojí udělat si srandu z čehokoli a kohokoli. ()

Ironsky

Konečně jsem viděl film,podle kterého jsem si dal přezdívku s tím ,že to bude bomba.Pozadí vzniku filmu znám,takže jsem nečekal žádný "Hollywood shit" jako většina zde zklamaných.Moje pocity z něj jsou však trochu smíšené tím,že to tak úplně bomba není a 4**** jsou ze staré známosti.Některé věci byly prostě nedotažené,nebo zbytečné.Doprovodná hudba(nepočítám skladby Laibach) mě tahaly za uši jak cyp.Jestli to měly na starosti taky Laibach.....smažu je:).Ale jako politická satira s pár super vtípky možná ode mě zaslouží ještě jedno zhlédnutí.Nelámu hůl...to rozhodně ne. ()

lumnik

Trailer doopravdy sliboval víc, než film mohl nabídnout. K výpravě a zpracování se nemá cenu moc vyjadřovat vzhledem k tomu, že většina z vás o tom zde popsala mnohé. Co ale musím vyzvednout je, že do jisté míry pravdivě vtipem ukazoval svět mocností v dnešním světě a hlavně to, o co jim v dnešní době jde. ()

beerlover

Jsou věci mezi nebem a zemí, který nikdy nepochopím. Jednou z nich je to, jak někdo může zainvestovat svůj čas a peníze do takové sračky, jakou je tenhle film. Moc debilní na to, abych to mohl brát vážně, moc vážné na to, abych to mohl brát jako debilitu. ()

bycer

Nechápu místní komentáře a hodnocení. Třeba: "film jsem neviděl, ale nelíbí se mi námět - dávám Odpad!" WTF!!! Tak bud film skouknu, nebo po 20 minutách vypnu a ohodnotím, a nebo radši nic nekomentuju a držim zobák, protože jsem asi suchá konzerva... Film jsem viděl, dal bych 3-4 hvězdičky, ale přidám jednu-dvě, protože si to zaslouží. Bylo to béčko, místy trapné, ale zároveň originálnější než kdejaký americký mega-blockbuster. S takovým rozpočtem udělat Star wars jde těžko :) Heil Adler! PS: music: Laibach ()

ZDH_3

Po několika měsících co jsem sledoval trailery těšil se co to bude za bombu tak pak to byl zvlhlý kapslík. Něco přehnané, někdy hloupé i vtipné. Nejvíc kdy jsem se pobavil při různých odkazech na jiné filmy. . ()

BioRaj

Moooooc mě to bavilo a to i přes to , že mě trošku vyděsily komentáře od těch , co už shlédli . Dostal jsme přesně to co jsem od filmu očekával , politickou satiru , parodii , humor a především krásné vizuálno se Zemanovským feelingem . Musím ovšem podotknout , že doporučuji na film jen do kina , v TV by nevynikla krásná grafická stylizace scén a to i přes nízký rozpočet . ()

Traktorista

Ale no ták, nápad vtipný, zpracování jakbysmet. Zase si to tady vzala do parády banda specialistů na všechno. Pro pořádné užití to chce mít nakoukanou Třetí říši a pár dalších filmů, kterým Iron sky dává pěkně zabrat. Rozhodně jsem se u toho nenudil, vtipy byly velice dobré, dialogy také, efekty bych řekl velice povedené. Konec byl epes parádes a kdo vydržel dokoukat i titulky, má na konci malej bonbónek navíc .) ()

pikovyeso

tohle je striktně 3 hvězdičková hovadina, je to šílený scénář který si zaslouží pozornost, ale zpracování není úplně kvalitní. je to šílený výplod scifi-nazi-komedie s akčním nádechem ()

perteus

Na tento film jsem se těšil o okamžiku, kdy jsem se o něm dozvěděl. Tušil jsem, že to nebude žádná sláva a proto jsem ani nebyl zklamaný. Naopak. Bavil jsem se. Třeba u parodie na Hitlera a jeho posledních hodin :-) Znalí parodií na téma MJ nepřijde Hitlerovi na narozeniny a podobně jistě postřehli. Film má ale jedno hlavní poslání. Ukázat, jak je využívána propaganda názorů, nějakého rádoby spasitele světa, k tomu, aby mu věřil dav. A ruku na srdce. Neskončilo to koncem druhé světové války, neskončilo to pádem komunismu. I demokratické státy a jejich vůdci podobné praktiky dokážou využít. Film na toto vše poukazuje. Proto také z poměrně podprůměrného příběhu se zrodila průměrná komedie, která pobaví a neurazí. Konec je pak všeříkající a bohužel může být i zcela reálný. ()

Darken01

Velké sklamání. Očekávaný film měl být dle mého parodie, ale na to je tam málo momentů vlastně jen dva ( this is computer a bílá opice původně černá v nacistické uniformě oslovující bratři pri basketu). Spíš se to tváří jako film k zamyšlení nad tím jaký sme mi lidstvo zvěř a odpad na této planetě, ale na to to jde zase málo do hloubky a chybí jí ten správný tah na myšlenku, bránu. Prostě špatný :( škoda potencionál to mělo obrovský na chytrou parodii ()

Ounil19

Film je nacisticko komedialně cáklý s dobrými efekty humorem nevíte co vlastně můžete od děje čekat chvíli to vypadá na 3 SV pak zase na německo americké orgie. Film se dá shlédnout a však víckrát ho vidět nemusím. Film nesplňuje ani z půlky mé nároky na kvalitu filmu a však trochu pobavil ale do kina bych na to nešel. Hodnocení 2* ()

soulless

Tenhle film je taková hovadina, až se to něchce věřit. Ale za ten námět, za Julii a především za bitevní Mir a U.S.S George W. Bush prostě nejde dát méně :) Jen jsem prostě po ohlasech čekal trošku víc. ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů