Kick-Ass

Svět potřebuje nové hrdiny! A proto přichází Kick-Ass se svými komplici!  Teenager Dave Lizewski (Aaron Johnson) nevyniká žádnými zvláštními schopnostmi. Jediné, co ho baví, jsou komiksy. Ty ho taky inspirují natolik, že se rozhodne stát se superhrdinou! Bohužel mu k tomu ale chybí to nejdůležitější - nadpřirozené schopnosti… To ho ale nemůže odradit a jako každý správný superhrdina si vybírá přezdívku, Kick-Ass. Dave ale není jediným superhrdinou v tomto prostoru. Nebojácné a dobře secvičené duo otce s dcerou Big Daddy (Nicolas Cage) a Hit Girl (Chloe Grace Moretz) také bojuje s kriminálními živly a postupně se jim i daří omezovat „království“ místního padoucha Franka D´Amica. (oficiální text distributora)

Spooner

Téměř dokonalý mix teenagerské komedie plné těžkotonážních hlášek, komiksárny plné na napětí, akce plné krve a dokonce dojde i na pár dojemných scén. A celý je to navíc perfektně vyvážené, takže se bavíte a bojíte se o postavy zároveň po celou dobu. Ale hlavně, je to děsně stylový. Režie je opravdu bezchybná, příběh až nečekaně dobrej (comics jsem nečetl) a postavy jsou fakt výborně napsané. Každá z nich je tam výborně prokreslena, takže k vám srdci přirostou více, než kdejaký opravdový superhrdina. No a v superlativech budu pokračovat i v případě hereckého obsazení. Aaron Johnson výborně naplňuje roli toho neviditelnýho kluka školy a nehrát v tomhle, tak by byl výbornej kandidát na novýho Spider-mana, po tomhle už bych to ale asi nežral. Christopher Mintz - Plasse opět prokazuje, že jeho talent nekončí u McLovina, Nicolas Cage je zpátky ve vrcholné formě a démonický Mark Strong napravuje dojem po jeho nemastném záporákovi ze Sherlock Holmese. Největší hvězdou filmu je ale Chloe Moretz. Ta nejen, že věrohodně nadává, fuckuje všechny okolo a předvádí ty nejpůsobivější killy posledních let, ale jeji výkon je i mimo tyto scény na její věk naprosto bezchybný a je to opravdu obrovský talent. K tomuto všemu si ještě připočtěte výbornou kameru a exceletní písničkový i industriální soundtrack, který sice využívá melodie z jiných filmů, ovšem v naprosto výborných místech. Suma sumárum, už jsem zřejmě v květnu narazil na jeden z nejlepších filmů roku, ne-li ten nejlepší. K dokonalosti tomu chybí jenom místy trochu klidnější střih v akčních scénách a potvrzení prací na druhém dílu. P.S.: Na druhé shlédnutí ještě lepší a i malinkaté chybičky zmizely, jednoznačný film roku!!! ()

MMR

Po Scottu Pilgrimovi jsem se rozhodl v blízké době podívat i na tohle dílko. Řekl bych, že tohle bylo dle mého názoru o něco málo slabší, ale zase o dost akčnější. První půlhodina filmu mě nudila, ale pak se to rozjelo. Ta malá holčina byla naprosto geniální. Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdami, nakonec jsem ale dal plný počet. 80% ()

Davies182

Po třetím shlédnutí již není co řešit a Kick-Ass se v mých očích stává filmem, jehož každá minuta je i přes první zanedbatelné rozpaky nesmírně nabušená. Ani jedno zaváhání, ani minuta nudy - jen nálož bombastických hlášek, akce, a nepřekonatelné orchestrální hudby. Během stopáže jsem se xkrát přistihnul, že si užívám snímek také díky tomu, jak moc jsem na něj byl natěšený, a jak jsem byl "natrailerovaný" na jednotlivé scény. Až zpětně si uvědomuji, jak důležitá pro mne Vaughnova pecka je - pro komiksového geeka, sběratele a milovníka Raimiho Spider-manů a okénkových románů obecně; znalce universa... Obrovský podíl na maximálním hodnocení tu má parádní soundtrack v kontextu s výbušnými akčními scénami (I don´t give a damn about my bad reputation!; Sparks!...) - takový přísun emocí a adrenalinu ve mě naposledy dokázal vzbudit pouze Temný rytíř. O části, kdy Hit-Girl vyráží na záchrannou akci, a Vaughn servíruje divákovi scénu ne nepodobnou FPS momentce z Dooma ani nemluvím: tak silné napětí ve spojení plátno / hudba jsem dlouho nežral, plus muzika ze Sunshine sem bravurně zapadá! A už jsem se zmínil o parádních odkazech na zmíněného Batmana, Spíďu, či Supermana? BOMBA, aneb film co chci mít jako originál na Blu-ray. Viděno 4x v kině - I´m NOT OK! ()

Wacoslav1

Brutalne stupidni blbost a zabava v jednom na jednu stranu mne nebavi komiksy na druhou stranu vezmu li to nezaujate je to prdel jako svine do kin se blizi druhej dil tak jsem to zcouhnul abych vedel vo go cou a trefilo mne to celkem solidne no na dvojku se mrknu i kdyz mi teda v traileru prisla o neco vymeklejsi nez tohle ale nevedel jsem doposud o tomto nakopavani prdeli nic tak nebudu hazet predpovedi a necham se prekvapit ()

petero

I keď tomu dávam len štyri, je mi jasné, že Kick-Ass je tým, čím je Watchmen. Nekonvenčná komixovka ku ktorej sa budem vracať radšej ako ku klasickým komixovkám ktoré to majú u mňa za päť. Videné: 3x ()

gogo76

Dlho som to odkladal a aká to bola chyba! Poriadna zábava, neuveriteľne nadupaný akčňák i tak trochu žánrový mix- to všetko je Kick-Ass. Bodaj by som sa vždy takto mýlil, čakal chujovinu a nakoniec dostal malý zázrak. Celý film šľape ako švajčiarske hodinky, funguje vo všetkých zložkách a nemá slabé miesto. Obsadenie je bezchybné, na čele s pre mňa vynikajúcim záporákom M. Strongom. Workoholik N. Cage konečne vo filme v červených číslach, bravo! Akčné scény sú krvavé, nádherne zrežírované a s výbornou choreografiou. Potešila ma Morriconeho westernová muzika, ale najviac ma bavila scéna záchrany pred upálením a absolútne top je "bazuka revenge". Dal som si ju 5 krát po sebe a bavím sa na nej doteraz . Nemám na mysli záverečný odpal, ale moment od ktorého bravčový 150 kilový černoch vyhlási: " Mrdám na to, idem po bazuku..." Následujúce pohľady na Stronga , jeho " do it !", až po neuveriteľnú hlášku: "Toto som chcel vždy povedať... say hello to my little friend!" Týmto si ma film získal naplno a ja musím dať plný počet. Na znak radosti by som rád niečo bazukou odpálil, len kde ju vziať...100%. ()

Reiniš

Kick-Ass není až tak originální a drsňácký, jak by být chtěl. Na to má příliš přímočarý děj, místy nehezky předvídatelný. Rozhodně má ale neuvěřitelný drive, ukrutně vtipné repliky a hlavně jedny z nejzábavnějších komiksových postav poslední dekády. Příjemné je zjištění, že Nicolas Cage může ještě vypadat neokoukaně a sympaticky. Jeho Big Daddy a Hit-Girl mají zaděláno na post kultovních postav a Chloe Moretz na nejzajímavější talent nastupující herecké generace. Matthew Vaughn je velmi stylový a vkusný režisér a já vyjímečně doufám, že bude brzy následovat díl druhý. Protože potenciál je tu skutečně veliký. ()

Xmilden

Komedie se mísí s temným komiksem. Tohle spojení by mě asi nikdy nenapadlo, přesto se stalo skutečností. Matthew Vaughn bezproblému ukázal své kvality, kterými momentálně převýšil veškerou letošní produkci. Musím uznat, že kromě nedostižného Temného Rytíře, jsem ještě neviděl lepší komiksový film. Přitom začátek tomu rozhodně nenapovídal. Máme zde outsidera, ne nepodobného Peteru Parkerovi, tentokráte se ovšem jedná o opravdového odpadlíka. Ono je stejně s podivem jak celkově Vaughn s přehledem kočíruje vývoj jakýchkoliv postav. Většina režisérů je ráda za jednu takovou postavu. Vaughn jich narafičil hned několik. Zvláště postava Davea již na konci filmu působí plně dospěle. A to vše se děje naprosto přirozeně. Film doprovází bezchybný vizuál stejně jako soundtrack.PS: S přibývajícím počtem shlédnutí musím film označit za mistrovské dílo. Brutalita, humor, napětí, originalita a sympatické postavy. Matthew Vaughn na mě působí jako dar z nebes a film s blížícím se závěrem neskutečně graduje do závěrečného inferna. 100% ()

FlyBoy

Geek si prinavrátil renomovanosť a s heslom "with no power comes no responsibility" ako zelený prezervatív upaľuje zmalovať ksichtíky neprajníkom spravodlivosti a hodlá tiež zabojovať o srdce mladej buchtičky. Za panický vrz, za populárnosť na FB či YT, za dávno známe nutkanie kohokoľvek z nás "nastoliť poriadok" je ochotný znášať tvrdé nakladačky a riskovať kejhák vo vnútri, vonku aj v priamom prenose._______ Štyri poznámky: 1) Omielanú riekanku o bedlivej emotívnosti nazývam takmer falošnou, kedže naozajstné precítenie nastane hlavne pri vyrieknutí vety A : "Two cheapshit losers screwing with a car that somebody probably worked their ass off to pay for", a vety B: "Three assholes, laying in to 1 guy, while everybody else watches and you wanna know whats wrong with me". 2) Zasadenie vážne mieneného, explicitného násilia pomedzi teenagerov mi akosi nehrá, príde mi zbytočné a je skôr síliacou pretvárkou v súčasnej dobe, ktorá si to (podľa niektorých) vyžaduje. Nekritizujem hromadné jatky, tie sú účelovo hyperbolické, ale pár náhodilých scén. 3) Drsná vrava, vraždiace dieťa, hrdinské blúzniny, videohry, internet, komixy - to všetko vítam. Stačí len žasnúť nad rafinovaným zliatím toľkých aspektov dokopy. 4) Nadhľad, ktorým sú tieto nebojazlivé čáry máry o bohatierskych obrodeniach zaprdených lúzrov preventívne zaočkované má teší asi najviac. I keď iba do určitej fáze, hneď ako sa dej začne reglementovať, tak sa nadchnutosť nad počiatočnou voľnosťou a načrtnutou revoltou zľahka utišuje._______Fandovského nářez-námrd-nátresk večierku miestnych glorifikátorov sa kvôli nedostatočným mega-extra-masakr sympatiam žiaľ nezúčastním, no s potechou potvrdím, že "Kick Ass" je nielen najštýlovejšou prekopávkou papierového komixu za posledné roky, ale aj neodolateľne opojným krížnikom pop-kultúrných znalostí (like K. Smith) a strihovo-hudobných orgíí (kantabilný a plasticky napasovaný OST, strobo - Hit Girl, továreň - Big Daddy, prechodové - bowling guľa aj pomocné - FPN vychytávky). Matthew Vaughn osedlal tátoša v skutku eruptívneho, opovážlivého ale aj zjavne víťazného. Daroval potešenie z rýdzej filmárčiny, ktoré sa síce opiera o pestrý repertoár plodnonosných iniciatív, ale konceptuálne vyznieva krátkodobo a preto dohady o prevratnosti ostanú stále len dohadmi. Slabšie 4* ()

Tom_Lachtan

Upřímně... Závěrečná scéna mi absolutně nezapadla do budovaného "realistického" děje a můj subjektivní zážitek mi to celkem zkazilo... ()

Arbiter

Je čas. Pohár přetekl. Až mi příjde balíček s označením ''urgentní'' jdu do toho naplno. Latex není úplně příjemný na tělo když člověk bojuje za lidský práva, (vyrážka) ale někdo to tady srovnat musí. Slyšte mě bezvěrci. Praha již nebude trpět pod nadvládou organizovaného teroru. Mafie se nebude dále muset objetovávat pro svůj lid. O všechno se postarám. Říkejte mi .... ____ Orgie! Si tu teď tak vrnim.. Krev ani končetiny oddělené od těla jsem nikdy nevnímal jako tak přitažlivé. A ta jedenáctiletá dáma? Cage jí byl dobrým zvráceným otcem. Tak krásně zdeformovat dětskou duši se jen tak někomu nepovede! Miluju zabíjení. Miluju bezcennost lidského života i nenasytnost po krvi lačnícího davu. A CHCI VÍC. Matthew Vaughn ode dneška pod drobnohledem. Nepokaž si to, chlape. Protože já škobrtnutí neodpouštím. Velice snadno se tak může stát, že to budeš Ty komu nakopu prdel příště.. ()

Phobia

Předem upozorňuji: pokud lpíte na realitě, symbolika a stylizace jsou vám cizí, tomuhle filmu se vyhněte obloukem. Úvodní třetina je sice příjemně věrohodná a ukazuje, že čtení komiksů, kostým a odhodlání z nikoho superhrdinu neudělá - to spíše mrtvolu či dlouhodobě hospitalizovaného pacienta. Ale jak se na scéně objeví Big Daddy a Hit Girl, realita je nemilosrdně, leč zábavně nakopána do varlat. Mikuláš Klec (a jeho dětinsky nadšený úsměv nad každou hračkozbraní) pro jednou není slabinou filmu. Více pozornosti na sebe přece jen strhávají mladí herci: přirozený, sympatický looser Aaron Johnson, zhýčkaný Christopher Mintz-Plasse a hlavně objekt slintání místních pedofilů - drsná žabka Chloe Moretz. Pánové, porozhlédněte se po nejbližším předmětu, kterým si zvládnete upižlat kulky a ochránit tak nezletilce ve svém okolí, chemická kastrace nestačí! Opěvování Marka Stronga tak docela nechápu, přišel mi jako standardní záporák, ani špatný, ani výjimečný - viděla jsem spoustu lepších. Film samotný je ne zcela typickým mixem akce, dramatu, romantiky a komedie, aktuální k dnešním problémům, civilizačním výdobytkům a myšlení teenagerů. Závěrečný signál, že každý ňouma může být Superman, nejspíš bude mít na svědomí spoustu rozbitých úst. Ale to mě netrápí, já se do kostýmu rozhodně soukat nebudu: boj na plný úvazek s větrnými mlýny kriminality už mám pár let za sebou. Byl by jistě úspěšnější, moct legálně používat razantní metody Big Daddyho a Hit Girl :-). Hvězdičku strhávám za poněkud otravné romanticko/sexuální scény, epilepticky blikající akční pasáže a příliš pohádkovou závěrečnou čtvrthodinku (zkousnu, když 11-letá holčička vykydlí celé podsvětí, ovšem létajícího puberťáka nikoliv - i kdyby to byl Číňan a tato činnost pro něj tedy byla běžná jako dýchání:-)). 70% ()

-bad-mad-wolf-

Dnešní doba si žádá hrdiny facebooku, jimž můžou miliony lidí kliknout na "líbí se mi" a sledovat jejich hrdinská videa na Youtube, zatímco za staženou roletou někdo obírá bezbrannou stařenku. Tuhle škodolibou výpověď v Kick-Ass lze najít. Jinak jde především o neuctivou řež, kde holčičky usekávají nožičky zlým pánům a outsideři jsou outsidery až do konce. Pátá hvězda za špičkovou a ještě špičkověji ohudebněnou akci. ()

darkrobyk

Byla něčím mezi Johnem Rambem a vílou Amálkou...Pokud znáte comics, musíte váhat stejně jako já. Za akci 3* a za hudbu1* k tomu ( mj. Sparks, Prodigy, Primal Scream, New York Dolls, Joan Jett, Ennio Morricone). Comics je neuvěřitelně brutální, VTIPNÝ, plný zvratů, nekompromisní a končí tak nějak blbě. Ve filmu chybí nahota, akce je místy krvavá, ale za comicsem hooodně zaostává, něco málo hlášek se zde objeví, ale jen pár a vulgární slovník též značně zkrotl. Triky jsou parádní, ale šílená jízda comicsu se proměnila v příjemnou procházku s občasnou přecpanou křižovatkou. Nejvíc mě mrzí směřování nakonec se rozjíždějícího finále k - a myslím to doslova - mexické telenovele. Na opravdový nářez si holt budeme muset ještě počkat....najde-li se nějaký filmový odvážlivec. ()

Gimp

Kick-ass postrádá tečku, která by Vás odrovnala. Proto jinak o dost pitomější (scénáristicky, vtipem, nadhledem i režisérskými inovacemi) starší bratr Wanted, na který se zde v závěru ve scéně s bazukou odkazuje, v souboji vítězí. Ještě minimálně jednou na Zadkobijce ale zajdu, vědom si toho, že jsem se o super zážitek připravil částečně i tím civěním na trailery pořád dokola (podruhé doceňuji) /// Prostě film o lásce :) ()

Hrabka

Za začátku mě to bavilo, hodně! Pak se to všechno začalo brát vážně a mě to trochu rozladilo. Ovšem je to třeba brát s nadhledem. O zábavu a akci zde není nouze. Některé scény sice působí hodně divně, ale celkově to je velice zajímavý film, který stojí za zhlédnutí. Chloe Moretz je v tomto filmu naprosto skvělá!! 75% ()

kinej

Čekal jsem průměrnou komedii, ale Kick Ass mě opravdu překvapil. Předlohu vůbec neznám, každopádně příběh a scénář mi přijde dost vydařený a originální. Sice obyčejní smrtelníci oblečení do převleků superhrdinů už tu byli, jenomže nikdy ne ve fungující komedii. Komediální rovina, ač důležitá, však nevytěsňuje komiksové motivy někam do oblasti parodie, ale místy ustupuje a nechvává prostor i temným dramtickým ultrakomiksovým scénám. Základem toho prč tohle všechno funguje a nepůsobí to jako slátania je zručnost režiséra. Ten umí točit efektní akční sekvence, ale také mu nečiní problém budovat dramatické pasáže, ve kterých diváka vystavuje solidní dávce napětí, nebo jej, je-li to třeba, dojímá. A přes všechny tyhlety žánrové skoky je film konzistentní, na čemž mají také nemalou zásluhu skvělí mladí herci. Zkrátka hodně milé překvapení, kterému ani nemám co vytknout. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě