Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

Jara.Cimrman.jr

Při samostudiu magie jsem to dotáhl až k dexempo krumplex, takže fundovaně dokáži ocenit, když někdo umí roztančit košťata, brát na sebe cizí podoby či posouvat předměty silou myšlenky. Mé ucho rovněž potěší každá zmínka o teslových transformátorech a energetických vibracích, takže bych měl být s tímto snímkem spokojen, ale forma pohádky o vyvoleném loserovi mi zavanula scénáristovou leností. ()

xxmartinxx

Příjemný film, kterému bych ty čtyři hvězdy v podstatě rád dal, ale kupa klišé a hloupostí a značně nedotažené téma to sráží na jen trochu nadprůměrnou podívanou. Škoda. Ale tentokrát jsi byl blízko, Jerry! ()

Zíza

Po dlouhé době zase v kině. Nemůžu říct, že bych litovala vstupného, protože to za mě zacálovali rodiče, neb jsem šla vyvenčit mladší sestru. V několika okamžicích mi to připomínalo jiné filmy (např. Krásku a zvíře). Už při úvodu, kde dojde ke zradě jsem se musela smát, ale tak dobrý, to jsem přešla. Pak rok 2000, kde i mě nadchla kresbička na skle školního autobusu, pak už jen rutina a bla bla bla. Naštěstí, chlapec roste, čas plyne a máme rok 2010, kde se samozřejmě stane, co všichni očekávají. Ano, prosím, vypněte mozky a budete se bavit, mně ale bohužel párkrát zapnul a sem tam jsem musela utrousit sarkastickou poznámku (mé sestře se líbily, nevím, jak zbytku, který mě slyšel). U konce zadoufala, že nebude další díl (i když si tam nechali tvůrci vrátka). Jinak ten divný čaroděj byl vzkříšen přesně tak, jak jsem očekávala; takové lidi, jakým je Dave, bychom potřebovali v našem zdravotnictví... :-D Herecké výkony průměr (jen Dave občas převýšil, řekla bych, obzvláště v momentu, kdy se mu na obličeji usadil stejný výraz, jaký má i můj strejda, když se opije, vážně za to dávám kladné body, to se nepovede jen tak někomu...). A tři písničky by se daly stáhnout. ()

Skejpr

Čarodějův šušeň je VÝRAZNĚ lepší jak Percy Jackson a zloděj blesku, což ale vlastně vůbec nic neznamená, protože prakticky COKOLIV je VÝRAZNĚ lepší, než Percy Jackson a zloděj blesku. S ním má Turteltaubovo městské fantasy společné především americké reálie (v podstatě nepřekročí hranice jednoho města / ateliéru), díky bohu ale není ale ani zdaleka tak zhovadilé. Což bohužel nic nemění na tom, že scénář není dvakrát inteligentní, dějová provázanost není z nejlepších a Cage se tady spíš nudí. Za zmínku stojí kromě fajn Baruchela především parádní Molina a občasné humorné momenty, kterých sice není mnoho, ale když se objeví, vychází na výbornou. Turteltaub má nápady, nedovede je ale pořádně rozvinout (typickým příkladem budiž zabitá automobilová honička napříč dvěma světy), akce jede na půl plynu (a je napůl nepřehledná) a trikově opulentních momentů je spíše po málu. Ve výsledku ani ryba ani rak, jehož pokračování bych se sice nebránil, musel by se jej ale ujmout někdo s výraznějším rukopisem a lepším citem pro atmosféru a styl. Takhle je to přesně na pomezí dvou a tří hvězd. ()

flanker.27

Celkem příjemná, neurážející a místy vtipná záležitost. Ohrané je to až běda, navíc to trpí dnešním obvyklým nešvarem - velmi překotným dějem prakticky bez jakékoli postupné gradace, či střídání klidnějších a akčnějších pasáží, ale přitom si to zachovává značnou míru sympatií. A ano, nelze nezmínit, že muži po dlouhé době zase zachraňují ženy (i když nejde zrovna o hrdiny z deníčků červených střevíčků). ()

M.a.t.t.

Má to príjemné trikové scény, sympatických hercov a svoje silné momenty ale ako celok je to len šeď a obyčajná neškodná výplňovka voľného času utápajúca sa v priemernom scenári a réžii. Ale pri filme JonaTurteltauba to nie je až také prekvapenie. ()

choze

Vyčpělý amerikanizovaný klon HARRY POTTERA s klonem Kristen Stewart, rutinním Cagem a Molinou a co se dá zachraňujícím sympaťákem Baruchelem v záplavě trikových kouzel. Místo Bradavic Velké jablko, místo osmileté přípravy na střet se Zlem jen pár dní, místo hravého potterovského hudebního motivu One Republic. Prostě amíci. O chlup zábavnější než PRINC Z PERSIE. ()

Psema

Film tolik typický pro Bruckheimerovu produkci poslední pětiletky. Tj. průměrná premisa, překovaná ve slušně plynoucí a rutinní jednohubku s fajn obsazením a výraznou trikovou masáží, na níž jsou znát prachy. Je to bezkonfliktní, je to letní a je to fajn. V případě Teresy Palmer dokonce víc než fajn. 6,5/10 ()

robbiee

[imdb: 6.4/10] | me: Pohodový light - filmík s dobrým Cageom, vhodnými nenásilnými efektami a jemným humorom. Tento film nemá akési špecifické črty, ktorými by sa výrazne zapísal do súčasnej tvorby, ale celkovo je to príjemné pozeranie, ktoré ma svoje akurátne tempo a náboj. Herecké obsadenie spolu kvalitne ladí a tak má človek fajn pocit. Nie je to síce žiaden filmový prevrat, ale poteší. [3 a pol *] ()

TeeAge

| Scenár: Matt Lopez, Lawrence Konner, Mark Rosenthal, Johann Wolfgang von Goethe | Hudba: Trevor Rabin | Produkcia: Jerry Bruckheimer | Rozpočet: 150 miliónov $ | Tržba: 234,143,812 $| Čarodejnícka jazda zase trochu inak. Mlado, sviežo ladený scenár, s príjemným obsadením a nápaditou réžiou. Kovový vták a zrkadlá jednoznačne najlepšie elementy. Samozrejme, dá sa tomu vyčítať aj nesmierne veľa vecí, a to hlavne historické pozadie a málo gradujúcu konečnú bitku. Nič to však nemení na faktu, že je to popcorn, ako ho mám rád. Ps: Opakujúca sa pesníčka od OneRepublic - Secrets dáva filmu supercool náboj :) ()

genetique

Úplné prekvapko. Konečne niekto vzal fantasy námet a silou mocou sa z neho nesnažil spraviť len napodobeninu alebo zlepenec ostatných filmových lídrov v tejto kategórii. Hlavná línia príbehu je síce pomerne klasickou, nenáročnou a neinovačnou báchorkou, ale humorná stránka dodala filmu neskutočný náboj a jej potenciál bol naozaj skvelo využitý. Popri vážnosti jednotlivých scén vôbec nepôsobila rušivo a hlavne hercom Cage s Molinou si tento štýl svojich postáv viditeľne užívali. Táto rozprávočka tak myslím poteší nielen teen-divákov. Efekty na výbornú, hudobná zložka miestami stagnovala, ale v tých správnych momentoch spravili svoje hlavne komerčné songy. Pokračovanie by ale asi takýto pozitívny efekt neprinieslo. 80%. ()

LihO

Pripadalo mi to trochu rozprávkové, no napriek tomu zábavné, akčné, skvelé ... Oceňujem slušný scenár, neskutočné efekty, hudba, réžia, obsadenie, proste všetko, čo k dobrému filmu patrí. Sladký koniec bol tiež podarený, ja som si rozhodne prišiel na svoje :) ()

Ainy

Nicolasi Cageovi to ve filmu moc slušelo, mělo to sympatický začátek, milostná zápletka trochu laciná. ()

3DD!3

Teresa Palmer je mnou tímto vyhlášena za krásku roku. Jinak ČARODĚJŮV UČEŇ je fajn pohádka, kterou kazí Turteltaubova režie. Jerry by se měl poohlídnout po někom schopnějším. Cage je zase jednou sympatický podivín a Jay Baruchel taky celkem válí. A taky v jakém filmu situaci zachránil mop? Dej mi tu panenku! ()

Arachneuss

Zbytečný film. Ženské postavy nedostanou ani špetku prostoru, hlavní hrdina je tele a Molinův slizoun je záběr od záběru stále nudnější, nemluvě o kreatuře s tváří Tobyho Kebbela. Cage má sice po několika letech opět "normální" sestřih, ale co naplat, když většina děje je scénáristická vata. ()

Le_Chuck

Harry Potter skondenzovaný do svižnej dvojhodinovky, plnej čarovnej mágie a fungujúcich bonmotov. Aj ten Cage je po rokoch opäť cool a Turteltaub, čoby etalon remeselnej sterility konečne dostal krámy a predviedol niekoľko sviežich mometov (napr. tesla klietka, finále). Škoda len tej Disneyovskej superízie (spellujúceho But-Heada radšej nekomentujem), ale temné fantasy pre odrastenejších žiaľ nie je na programe dňa a kompatibilné s Bruckheimerovými finančnými tabuľkami. Percyovské peklo sa chvalabohu nekoná a vidieť toto ako 13-ročný, tak tam navalím plnku. 70% ()

hellstruck

Už ten název je lákavý,obsazení je lákavé,celý děj je lákavý.Rozhodně je to zážitek,při kterém jsem se ani nekoukala na čas a neříkala si,kdy už to skončí.Film uběhl tak rychle,že jsem ani nestačila mrknout.Ale..je už od začátku jasné,jak tohle všechno skočí.Snad žádné překvápko se nekonalo,na konci se odehrál závěrečný boj,a skončilo to.Jak jinak,než šťastně.Zkrátka nic nepředvídatelného,takže menší mínus.Každopádně tam byly úžasné efekty,akce a ani dobrý humor nechyběl.Celkově mě film příjemně potěšil:)Ale na ty čtyři hvězdičky to pořád není.. ()

NinadeL

Pubertální fantasy (pro puberťáky). Není to špatný film, ale je příliš konkrétně zacílený a nelze ho považovat ani za rodinnou podívanou. Ti nejlepší herci (Monica Bellucci, Alfred Molina) bohužel hrají jen druhé housle. ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)