Americké drama z prostředí horských velikánů a drsné přírody. Bývalý nájemný vrah Clint Eastwood přijal ještě jednu "zakázku". V horolezecké výpravě musí zjistit, který z horolezců mířících k vrcholu Eigeru je ruský zabiják a zlikvidovat ho... (Bontonfilm)

pytlik...

Nejdřív jsem přemýšlel, proč mi hlavní hrdina připadá tak povědomý? A pak jsem na to přišel, on je úplně jak moje kolegyně z bývalé práce, nosí stejný účes! Ehm, pak jsem se z titulků dozvěděl, že se jedná o Eastwooda, toho přeci znám, ten hrál v těch kovbojkách! No nic. Jinak teda zápletka, že vrah kulhá a Eastwood s ním musí lézt na proslulý Eiger, aby poznal, který ze tří horolezců to je, je naprosto boží. Ano, dole pod horou asi ani jeden horolezec neudělá krok a nechává se vozit na vozíku, zato při výstupu si to štráduje sem a tam po neexistujících římsách, takže kulhání se pak odhalí jedna dvě. Já bych to teda provedl jinak, už dole pod horou bych uspořádal závod na sto metrů, popř. těmhle vozíčkářům hodil playboye ze stráně, aby se za ním vrhli, a kulhavost bych tak objevil jedna dvě. No ale je pravda, bylo by to jen proto, abych na ten Eiger nemusel, Eastwood je holt jiný týpek. Já chytám závrať i v lanovce na Sněžku. ()

JohnSmith

Docela nezáživný thriller. Kdyby to alespoň Eastwoodovi šlo za kamerou nebo před ní,ale bohužel na obou postech dost pokulhává. ()

drackula

Tak toto mi absolútne nesadlo. Rozťahané a bez dynamiky a niečo poriadne sa tam deje viac-menej epizódne. Záver potešil, ale inak bieda. Imidžové zábery na sporo-odeté devy skôr otravovali. A hlavný evil mastermind bol skôr na smiech. 40% ()

klima777

Nad filmem se vznáší duch agenta 007. Trochu úsměvné, díky Eastwoodovi však dosti zábavné (protekčních 2,5*). ()

ZkuKol

Na Clinta je to trochu nezvyklý film, na špionážní drama je děj až příliš jednoduchý a není tu ani mnoho akce. Clint, Eiger, Kennedy a spousta krasavic sice dělají co mohou, ale velmi matný závěr vše potopí do průměru... ()

ranp

Už jsem viděl dost lepších filmů s Clintem Eastwoodem než je tento. Přesto si však myslím, že zde Clint splnil svůj standard. Tvrdé pěsti, drsné výrazy v obličeji a krásné ženy. Nemyslel bych si, že se člověk s doktorátem bude umět takhle dobře prát :-) ()

SG-1

"Pope, mně nevadí, že si idiot, prostě za to nemůžeš. Ale vadí mi, když děláš idiota ze mě." - Jonathan Hemlock - ()

Loki_Six

"You live alone? Good. Then... go on home, break out the books and study your little ass off. That's the best way to maintain a "B" average. Don't study it all off." ()

Han22

První známější thriler z roku 1975 a také film, který jsem zhruba před 20 lety viděl někde na Primě, ale nepamatoval si. Je to takový zvláštní mix žánrů - řízné, vtipné dialogy až někde ke komedii, špionážní thriler, pár akcí a ve finální půlhodině strhující, perfektně natočený horozelecký survival. Pár věcí je tu trochu k smíchu - Kennedymu toho horoleckého instruktora fakt nevěřím, zabiják s chováním a vizáží teplouše je přes čáru, stejně jako špionážní šéf albín žijící v temnotě nebo jeho patolízalský poskok, který dostane zaslouženě přes držku. Nahoru to ale táhne Eastwood, který je zde za totálně cynického macha - profesor umění, horolezec a zabiják, v pěstním souboji porazí kulturistu, holky mu skáčou do postele. Jeho postava má dostat zabijáka druhé strany, který má lézt na Eiger, ale ke konci přijde pár zvratů (podstata akce a kdo je vlastně tím mužem), které mě dokonale překvapily a ukázaly že špionážní svět je svinstvo a hrdina měl celou dobu pravdu. Každopádně výborný film, takový 70s Cliffhanger, se zavřením očí v podstatě akční film a nulové konkurenci akční film roku 1975. PS: Jestli si Eastwood všechny scény točil sám tak klobouk dolů! ()

Disease

Cliffhanger to sice není, ale ty horolezecké scény jsou právě díky své "obyčejnosti" děsně realistické. Sice se k nim dostáváme přes poměrně jednoduchý špionážní příběh, ale jsou tu hodně vtipné dialogy. ()

ArthasKarfa

Zajímavá zápletka filmu. První půlka je klasická americká akční záležitost s drsnými výrazy a zarputilými šéfy podsvětí. Druhá půlka je opravdu velice zajímavou scénou zápletky z výstupu na velehoru, kde musí Eastwood projevit opravdu velkou míru odvahy a síly a přitom za každou ledovou stěnou číhá neznámý vrah. Jak to dopadne? No jak asi, ale rozhodně stojí za shlédnutí. PS: Závody s Indiánkou bych si taky nechal líbit. :F ()

Yoss

Veľká škoda prepálenej stopáže. Nebyť toho, mohol to byť celkom zaujímavý dobrodružný kúsok. ()

Ulrich

Profesor a sběratel umění, který žije druhým životem nájemného vraha, navíc sbalí každou ženskou a pracuje pro albínského záporáka? Není to zfilmovaný comics? ()

Badel

pokus o bondovku a další sebehonění Clinta Eastwooda. Je zase "tvrdej", každá ho opět chce, a opět neumí zahrát víc než chlapáckej nasranej xicht. Film nudnej, koukat deset minut na to, jak někdo trénuje běh, to fakt ne, to si dám radši Dlouhou míli se Sváťou Skopalem. Finální překvapení odhalí každej po 20 minutách. Prostě špatnej film a opět nadhodnocenej kvůli neherci Clintovi. Pozitivní jsou záběry na Eiger. ()

filmator

Příběh a hlavně dialogy jsou místy tak pitomé, až je to velká sranda. Umocněno Županičovým dabingem z toho leze občas hodně zvláštní parodie. Ale výcvik, slečna George, Clint a Švýcarsko to zachraňují od pádu do hlubin. Nemůžu si pomoct, ale tohle si budu muset ještě jednou pustit, protože ty rozhovory vážně stojí za to... :-D ()

Platom

Přímočaře působící Vražda na Eigeru, kdy Eastwood v roli režiséra, hlavního hrdiny příběhu, profesora na univerzitě, bývalého zabijáka ve výslužbě, proslulého horolezce, atd.. vyráží na operaci, která nedává smysl, aby se vše záhy vyřešilo pomocí přírodního živlu v podobě náročné severní stěny Eigeru. No, čekal jsem o něco malinko více, přesto se na to koukat dalo a milovníci hor si zde přijdou na své (ačkoli se určitě nevyhnou kritice Eastwoodova lezeckého stylu) ()

vickeyek

Opravdu trapný film, jehož zápletku jsem nepochopil (možná, že ani nebyla k pochopení). Vtipy Clinta, který na nařčení: "Na kontě máte dva tisíce sto jedenačtyřicet dolarů," odpoví: "A čtyřicet pět centů," mě opravdu nemohou dostat ani rozesmát. A padouch, o kterém nic nevíme, jenom že kulhá. A tajemství padoucha by nebylo na škodu, kdyby se na konci nezjistilo, že je to Clintův kamarád, který s ním v Utahu běhal po horách... (kde se podělo kulhání, těžko říct). A když ve filmu podle sentimentálních řečí postav vždycky poznáte dvě minuty předem, kdo umře, tak mi tento film opravdu nemá co dát. Dokonce i hudba byla fádní, i přes zvučného autora, který v tomtéž roce složil hudbu pro Čelisti. ()

MickeyStuma

Ve své podstatě se jedná o dobrodružný horolezecký snímek, jen šmrncnutý ´studenou válkou´ a typickými dějovými událostmi. Clint Eastwood opět na režijní stoličce a pochopitelně v hlavní roli a opět ve skvělé formě. Jedna hláška za druhou, drsná a však klidná postava, příběh s jemným humorem, nespěchajícím tempem a plynulým srozumitelným vývojem. Vynikající kamera přináší nádherné scenérie, takže se je i čím pokochat. Na 70. léta zcela povedený standardní snímek, který se dnes může zdát už mírně utahaný. Ale v rámci děje se nejedná o nic strašného. ()

tranquill

Jedna hvězda navíc za krásné záběry horských a podhorských scenérií. Opět a tradičně velmi drsný Eastwood, tentokrát v roli agenta, v poněkud zdlouhavém, ale jinak výborném horolezeckém thrilleru. ()