Noc s Andělem

Česko, 1999, 90 min

Scénář:

Lucie Konečná

Účinkují:

Pavel Anděl, Jan Kratochvíl, Kryštof Michal, Tonya Graves, Jiří Grygar, Bořivoj Navrátil, Ester Kočičková, Martin Dejdar, Břetislav Pojar, Ester Geislerová, Juraj Jakubisko, David Kraus (více)

Unikátní noční přímé přenosy na ČT2 ze soboty na neděli od cca 23:00 do 07:00 hod. (oficiální text distributora)

spacylemon

Solidní pořad pro lidi, jejichž představa o alternativě začíná i končí u Vypsané fiXy... Takže už ji zrušili? Po těch posledních letech, kdy Noc vyloženě umírala na úbytě, je to asi dobře... On Anděl samozřejmě nemůže za to, že je špatný moderátor, ale ti nahoře neměli dopustit situaci, kdy skoro veškerou hudbu v ČT řídil člověk, který neúnavně propagoval tak špatné kapely jako Eastpark nebo Space Junkie, to se fakt nemělo stát... Přitom zpočátku nebylo o velká jména nouze; pak jména došla a tak došlo na tyhle hovadiny nebo superstars (jaksi proti původní filosofii Noci)... Podobně to dopadlo s následujícím klipovým blokem (Velká noční hudba) - od pořadu, na který se jeden mohl dívat celou noc, po naprosté sračky a zrušení ještě před Nocí... Ale jestli na některé díly vzpomínám rád a se slzou v oku, tak to na ten s Mejlou Hlavsou a ten s Mariem Feinbergem - takové perzóny, že se nenechaly zatlačit do průměrnosti. ()

Trauma

V tomhle pořadu byli vskutku zajímaví hosté. Jen moderátor to sem tam zvrzal. Někdy dokázal z hostů vyloudit zajímavé info (bohužel mu to trvalo celou noc) ale někdy mi za něj a jeho kladené otázky které mátly jak hosta tak mě jako diváka bylo trapně. Taky atmosféra tohoto pořadu byla i přes zajímavost hosta a hudebního doprovodu nějaká ospalá. Někdy mi bylo hostů líto za jejich probdělou noc. Prodejci kávy museli zažívat zlaté časy. ()

Tiiso

Pořad letos konci svou produkci a tak na tv obrazovkách vydržel celých deset let. To je docela úspěch. I když měřit kvalitu zábavných pořadů délkou svého trvání je věc ošemetná a neobjektivní. Jako člověk hudbymilný jsem pořadu fandil ačkoliv jsem ho zdaleka nesledoval pravidelně. Některé epizody měli větší úroveň, některé ne. Každopádně Pavel Anděl je působivý člověk, umí hovořit, a rozhodně má hudební přehled. ()

sornilka

Škoda, tento pořad už skončil...po dlouhých letech musel někdy přijít konec... Myslela jsem, že ho nahradí něco v podobném stylu, ale co místo "Anděla" vysílají, tak to je přímo ďábelské :O(((...no nic, prostě dobré pořady už byly! :O( ()

DadysGirl

Někdy se to povedlo více, někde méně, ale strávila jsem s Andělem mnoho sobotních nocí a pak i Silvestrů... Objevila jsem mnoho skvělých kapel, nahlédla na mnoho hudebníků a osobností jiným pohledem a Pavel Anděl pro mě zůstává příjemným moderátorem, kterému bych takovýto pořad svěřila znovu... ()

topi80

Pořad, jenž měl v podstatě jediný cíl. Označit některé průměrné popové kapely (např. Kryštof, Chinaski, Tata Boys, Wohnout, Vypsaná fixa a podobně) za umění (musí to být umění, když dostávají tolik prostoru na ČT2) a dostat je do éteru. Mise byla splněna, rozhlasový éter i festivalová pódia jsou zamořena tímto odpadem, kterého se jen tak nezbavíme. A co dělá Pavel Anděl? Dramaturga festivalů, kde tyto "skvosty" hrají hlavní roli. Dávám jednu hvězdu za dokonale zvládnutý podnikatelský projekt. ()

ForGump

Pamatujete na Silvestra 2000 ? Na krizi v ČT ? Noc s Andělem živě slavila, pod názvem Ponorka, poslední den v roce, ve studiu byla živá zvířata, kálející Oslík - Hodač, Kráva - Bobošíková, hosté byly Vladimír Mišík, Ladislav Smoljak, Ivan Hlas, Tata Bojs s reportérem Mardošou, bývalý předseda rady ČT Jiří Grygar či Petr Šabach a komentovali události na Kavčích horách a byl zázrak, že ho nové pseudovedení nechalo v plné délce. Jen taková má osobní poznámka. Tenhle pořad byl něco jako oáza v poušti a působil skutečně svobodným dojmem. Přesně tím, co dnes televize nechtějí, viz. zrušení poslední živé noční kontaktní talk - show Tečka páteční noci. Navíc hosté, kteří byly zváni, to byla opravdová klasa. Bohužel čas nejde vzít zpátky. ()

xxlch

Todlenc je pořad pouze pro skalní fandy.Vzhledem ke kruté vysílcí době s moc fajnšmekrovským hudebním zaměřením je pro širokou obec diváckou dost nepřijatelný. ()

Marquis

Bohužel vše sprasil moderátor. Anděl je neuvěřitelně slizskej a nepřirozenej. Já jsem toho člověka nepochopil. A v mém okolí to cítili stejně všichni až na pár ženskejch. Neuměl mluvit- vymáčknout se. To trvalo než se vymáčknul a pak řekl totální blábol. Lezl všem do prdele, ale přitom si zval často zajímavé hosty- minimálně ze startu. Někdy, ale fakt málokdy mu to vraceli- díl se zhuleným mladým Macháčkem ještě asi sklepákem- to blo ještě éro- tak to stálo za to. Hudbu na csfd nehodnotím. To bylo naprosto OK. Jinak program prošel 180ti dramaturgickyma a vizualnima zmenama, jen andel se tam drzel jak kliste. Ten nazev mu to dost myslim usnadnoval.Taky jsou to bytové mejdany a poušťené klipy- mládí vydovádí ()

dratkovani

Mohl by to být dobrý pořad o muzice,nebýt nemožného moderátora P.Anděla,sice je znalý oboru,ale jako moderátor je absolutně mimo,jeho hosté někdy nápodobně... ()

stani

Byl jsem pravidelným divákem. Některé díly slabší, některé ale výjimečné. Dnes už jen vzpomínka pro pamětníky... ()

v.pohode

Chjo, kde jsou ty časy když se ponocovalo s Andělem. Tohleto spolu s Kloboučkem bylo fenoménem poplatným době vzniku. Tohle nemělo chybu! Památným byl poslední silvestr. Díķy moc Pavle Anděli za ty noci s Tebou a zároveň s Tebou odešlo mé mládí spolu s propařenými víkendy.... ()

710.cz

Nevím, jestli bych po letech dokázal absolvovat noční maratony. Ale tehdy to byl výjimečný pořad ve kterém se kladly ne tak běžné otázky, všechno bylo klidnější a i pomalejší než pořady Honzy Dědka a podobně. ()