Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

darthvader77

Pěkně drsný a melancholický western, ve kterém jsou hlavními protagonisty tři anti-hrdinové s hvězdným obsazením. Člověk se hodně zamýšlí především nad postavou Willa Munnyho, který zde rozvádí svou minulost a jak ho změnilo jeho manželství. Skvělý příběh, který završuje temný až téměř hororový konec. Pro mě jeden z nejlepších westernů. ()

kubilov

Unforgiven rozhodně není typický žánrový western, je to především ponurý příběh o posledním dobrodružství jednoho nekalého živlu a jeho pomocníků, ve kterém herecky sice exceluje trojice Eastwood-Hackman-Freeman, ale to je z těch kladných věcí zhruba všechno. Příběh je nepříliš zajímavý, přestřelek a veškeré akce poskrovnu, o humor člověk nezakopne, což by sice tolik nevadilo, kdyby to bylo vykoupeno alespoň pořádnou atmosférou, jenže té se také divák nedočká. Rozhodně to není špatný film, jen bych řekl, že lehce přeceněný. ()

subic

Kdo nechce přijít o život, ať vypadne zadem. 1000 dolarů za pořezaný cecky, to je motivace a věrného parťáka Neda Logena je taky potřeba pomstít. Tak trochu jiný western, než v jakých hrál Clint Eastwood v 60ých letech. ()

Guran

Nevím, proč je zde tak vysoké hodnocení. Ve filmu se dlouho nic nedělo a děj provázely docela nudný kecy. Dále děj nedoplňovala skoro žádná muzika, kvůli čemuž film vypadá hodně mrtvě. To, co mě zklamalo nejvíc byla malá role Richarda Harrise, u něhož jsem čekal, že bude mít mnohem větší roli, jo a ještě urychlený konec. Škoda, táta to hrozně chválil, ale zde musím upozornit, že film vlastně dobnrý není, nápad měl hlavu a patu, ale provedení do filmové podoby se nepovedlo. ()

TonyStark

Už tenkrát vypadal Clint Eastwood jako starej sešlej a větrem ošlehanej kojot. Ale protože je to třída, tak byl ve formě. A to nejen fyzické, ale i režijní a herecké. Vlastně těch dobře zahraných postav je tam víc - hlavně Gene Hackman a také jeden starší pán co se objevil na začátku filmu a potom dostal od Hackmana pěkně přes držku. Kupodivu jsem jeho fotku nebo jméno nenašel ani tady ani na imdb. Divný. Každopádně je to jeden z těch lepších westernů až na to, že se to skoro celý točí kolem jedný pořezaný kurvy a jejích debilních kamarádek. ()

RafaKrakal

Eastwood se snaží podat divoký západ co nejvíc autenticky, což se zdařile daří, bohužel však na úkor tempa, které je až přespříliš rozvláčné a značná část pasáží filmu nudí. Na druhou stranu herecké obsazení Eastwood - Freeman - Hackman je pastvou pro oči a herecké výkony těchto velikánů "vytáhnou" snímek do lehkého nadprůměru. 70% ()

boombang

Některé dějové prvky jsou diskutabilní, ale Clintova přítomnost a režie to bohatě vynahrazují. (Anti)western je to místy téměř sebeparodický. Jakoby se tímto filmem o žánru řeklo definitivně vše, točit cokoliv dalšího je zbytečné. Western se dovršil a zemřel. ()

horor2

Skvost, kterému jsem musel ze začátku přijít na chuť, ale po čase jsem docenil. Parádní výkony Clinta Eastwooda a Genea Hackmana, kteří táhnout po celou dobu. ()

PAVLIS

Možná trochu rozvleklý film, ale zdlouhavost tu dokáže výborně vynahradit nezvyklý anti-westernový příběh a drsné finále. Neviděl jsem moc westernů tohoto druhu neboli bez patosu nebo hrdinství, kde nejsou víceméně kladné ani záporné postavy a kde jsou tím nejhorším zbraně, chlast, neštovice nebo nevhodné pousmátí nad malým penisem. Už chápu, proč jsem tenhle film nedokázal docenit jako teenager. ()

PlayEasy

Existuje několik případů, kdy se staří herci dali na úspěšnou režisérskou dráhu (př. Richard Attenborough), ale Cliestwoodovi se to povedlo tuplově. Tentokrát tento vždy zamračený mrzout vsadil sám na sebe a - jak to kdysi dělal i Chaplin - si film skvěle ukočíroval a zahrál - dovolujeme si říci - svůj životní herecký výkon s jeho skvělým parťákem Freemanem a Hackmanovým oscarovým sadistickým šerifem. Je pravda, že je to nejdrsnější, ale zároveň nejreálnější, nejopravdovější (a nejlepší) pohled na americký divoký západ. Ale pod tímto rouchem se skrývá komornost a filmařova citlivost pro spoustu diváků bohužel skrytá. Už když slyšíme vybrnkávání ústřední melodie doprovázející celý film na kytaru, jsme v sedmém nebi. 95% ()

mrclTV

Neviem, tento western mi až tak k srdcu neprirástol. Prvých 90 minút mi veľa nedalo. Dej filmu plynie veľmi pomaly a postavy sa vlastne iba celý čas rozprávajú. To by nebolo zlé, keby si postavy mali čo povedať, ale tu to veľakrát tak nie je. Viac ma zaujali krátke historky, ktoré si postavy medzi sebou vymieňali, ako hlavná dejová linka, ktorá tu takmer ani nie je. Samozrejme, v závere príde vyvrcholenie, ale film nie je to niečo, čo by ma ohúrilo. ()

Olafson

Po tomto filmu je jasné, že s kovboji je to podobné jako s Metallicou. Ačkoli je mají všichni za tvrďáky, tak oni ve skutečnosti nejraději popíjejí kakajíčko někde na verandě a bez psychoterapeuta nedají ani ránu. Jedině snad, že ti ostatní kromě Gena Hackmana a Clinta Eastwooda ve filmu ani nebyli praví kovbojové, ale převlečení Village people, kteří se pouze chystali střihnout si svůj velký hit YMCA. Vysoké hodnocení si ale film přesto zaslouží kvůli posledním deseti minutám, za které se dá leccos v ději před tím odpustit. Pokud bude ale trend takových westernů pokračovat, stane se 1 Kovboj jednotkou přizdisráčství. ()

JosefTomas

Hutná atmosféra divokého západu na diváka snad v jiném filmu nedýchala tak intenzivně, jako právě zde. Eastwood nikam úmyslně nespěchá a přesto má divák pocit, že je tempo nemilosrdné. Postavy se každou minutu blíží do záhuby, ze které není návratu a vy jen doufáte, že ve zdraví dokončí svojí cestu, přestože směřují čím dál víc k jasnému nebezpečí. Pohledem ale nelze uhnout, neboť by se divák připravil o vypiplanou režii, kameru, střih, hudbu a prakticky čemkoliv, co se týče technické stránky. Mainstreamového diváka může zarazit snad jen příběh, který sice ctí žánrová pravidla, ale v dnešní době asi nikoho moc neoslní. Nesmiřitelní jsou zkrátka ukázková filmařina, která se ale neumí, nebo spíš nechce zavděčit, je prostě svá a je jen na vás, jestli jí přijmete. ()

Hatred

"V tom filmu se nic neděje, akorát jedna přestřelka, furt se tam jenom kecá..." Takto nějak mi byli popisováni Nesmiřitelní, takže jsem se jim dlouho vyhýbal, ale nastal čas, konečně jsem si je pustil a nestačil se divit. Antiwestern sedí asi nejlépe, protože film bourá zažité mantinely westernu, který bývá prakticky moderní pohádka o boji dobrých proti těm zlým, všechny postavy jsou tady mnohem barvitější a jejich vývoj uvěřitelný, oblíbil jsem si třeba spisovatele, který je tady až černohumorným prvkem (namísto obligátního hrobníka). Výborně je taky dekonstruován proces vzniku legendárních "hrdinů" a jejich vlivu na společnost, byť tuto rovinu asi bude mnohem víc vnímat američan než my v cynické Evropě, časy hrdinů a legend jsou pro nás už příliš vzdálené. Toto všechno je podané naprosto výbornými dialogy, vůbec nevadí že se víc mluví než střílí, dialogy mají spád a jsou hlavní devizou filmu, protože mi nakonec přišel mnohem víc jako filosofické zamyšlení ve westernových kulisách než drama. ()

PlysovyMacko

Prostitútky výpisu odmenu na mužov, ktorí porezali jednu z nich. Hlavný hrdina William Munny bývalý zločinec a pistolnik sa nechá ponukou zlákať a so svojimi partnermi sa vydajú do daného mesta, kde tvrdou rukou vládne Malý Bill, ktorí mužov chráni. Prvá polka filmu je taky úvod, moc sa neudeje ale ta druha je vynikajúca. Páčilo sa mi ako sa hlavný hrdina snažil sekať dobrotu, ale potom sa vrátil k svojmu starému ja a s nikým sa neparal. Napriek skvelej akcii na mňa film pôsobil skôr smutne. ()

ostravak30

Clint Eastwood točí výjimečné filmy, o tom žádná. Nesmiřitelní jsou bezpochyby velmi zajímavý western. Hrdinové jsou v něm totiž trochu jiní. A vůbec děj je velmi originální, stačí si vybrat. Zbitá žena, tím spíše prostitutka, to v té době nebylo nic výjimečného. Výjimečné spíše je, že si tyto dámy vybraly pistolníky, aby je pomstily. Pak tu máme šerifa, který ve svém městečku vládne tvrdou rukou. Nemá rád násilí a násilníky, jak tvrdí, ale sám k němu nemá daleko a přitom nepotřebuje ani moc otázek a ještě méně odpovědí. William Munny je zase muž s pošramocenou minulostí, který neváhal střílet i ženy a děti, ale teď se usadil a sám dvě má. Nedozvíme se, proč si takového zabijáka vzala žena a jak ji okouzlil. Za to si ale myslím, že Logan by jako černoch nemohl jen tak jezdit krajem s bouchačkou. Tyhle všechny svede dohromady osud. Původně je spojí ještě Kid, který se střílením lidí nemá zkušenosti. Western je zajímavý i svým pojetím. Není to tak časté, aby se pistolníci zamýšleli nad svou vinou. Mladík se pak téměř sesype, když poprvé zastřelí. Tím vším a ještě další ikonickou rolí zabijáka, ačkoli stárnoucího, učinil Eastwood velký krok k Oskarům a k dalšímu nezapomenutelnému westernu. ()

Pitryx

Ono se to sem tam zvrhne v nudnou kecačku, co bylo kdysia tak. Přesto je to film, který má grády a rozhodně patří do té vyšší kategorie. ()

hrumsrt

Jestli mi něco výrazně chybí mezi aktuální filmovou tvorbou, jsou to určitě westerny, pro které už v dnešní zrychlené době není místo a představa, jak lidé přejdou z TikToku na tohle pomalé vyprávění kamsi do divočiny, už sama zní dosti utopicky.. Nevím, jestli se to někdy změní a už vůbec zda ještě někdo by dneska věděl, jak navázat na legendární Leoneho tvorbu a důstojně ji inovovat.. A právě western, který se uvádí jako poslední vytí za tímhle skoro univerzálním žánrem, jsou právě Nesmiřitelní, které navíc přinesla naprostá legenda westernů - Clint Eastwood, jenž si na nich postavil v úvodu kariéru.. Nejde ale o případ, kdy by Eastwood je opsal Leoneho styl a posunul ho o tři dekády, nýbrž jednoznačně se pokusil celý žánr inovovat a jeho Nesmiřitelní stojí na hraně mezi původními velkolepými italskými westerny, které diváka pohltili svojí masivní výpravou a úvodní expozicí, a novějšími krimi-akčními kousky, které už ale ignorují romantizovaní prostředí a jsou tlačeny k prostšímu a časově méně náročnějšímu příběhu.. Je to trošku zvláštní pojetí, které obzvlášť pro toho, kdo Leoneho styl považuje za naprostý vrchol filmového vyprávění, může působit až příliš ohlodaně, a tak moc jdouce divákovi na ruku, že se skoro vytrácí to nejsilnější z westernu jako takového... Ovšem rozhodně stojí za to každému, ať už ty legendární westerny viděl anebo nikoli.. Tohle je příběh posledního z čestných (takže jen klasický zloděj a vrah, ale díky ochraně svého pokolení, zanechal řemesla) Williama Munnyho, kterého si na stará kolena najme partička prostitutek, kterým "ti špatní" znepříjemňují život a nemají zastání v tamních právních orgánech.. Ve svojí typické mrzoutské póze, která definuje celou jeho hereckou kariéru posledních více než 30ti let, platí, že cokoli nového je na škodu. I proto mu je k ruce mladej pistolník a černej legendární kovboj, kteří jsou odhodlaní za každou cenu dojít za splněním své prácičky.. Proti téhle partičce stojí právě šerif v podání zase bravurního Gene Hackmana, který sice taky není nějak hodnej, ale svojí tvrdou rukou a nekompromisním přístupem drží své město pod ochranou. Splní naši hrdinové svůj úkol? Anebo nejde o tak přímočarý příběh?... Eastwood přenáší ten svůj unavený přístup točení i na western a potvrzuje, o jak vděčný žánr pro tvůrce jde, který dovoluje dělat si s ním kdeco. Drsnej přístup, který ale tahají prakticky jen dialogy, že když dojde na akci, je tak epická a živelná, že do westernu snad ani nepatří.. Nedá se jednoznačně určit, kdo byl dobrej, a kdo ten špatnej a i zdejší záporáci se řídí svým vlastním kodexem, který je minimálně moralizuje.. No a ten závěr v dešti byl neskutečně epickej!.. Neříkám, že jsem si to užil, jak jsem možná doufal, tedy že by to mohlo být přesně mezi lyrickou monumentální výpravou Tenkrát na západě a prostou efektní akcí dobrodružnějších mayovek, se úplně nesplnilo a ukazuje se, že tenhle mix možná ani nejde namíchat... Navíc mi film přijde asi o čtvrthodinku delší, než by si zasloužil...  Ovšem o vzkříšení žánru, jak Eastwood doufal, se nekoná a nikdo nebyl schopný ani na něj za třicet let navázat.. 75% () (méně) (více)

Johny_MH

Tak trochu protiklad všech Clintových klaďasů. A hned je to lepší. Výtečný film s velkou hloubkou. Sbohem westerne. ()

Brit

Tento film bych snad ani jako western noznačoval. Myslím si, že slovo western je jako oslava hrdinů divokého západu. A tady? Kdo tady byl hrdina? Myslím, že "drama" by tento film vystihlo mnohem lépe. Jinak je to určitě kvalitní film s kvalitními hereckými výkony a zaslouženými oceněními. ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize