Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

Fanucci

Dlouho je tento western na 3 hvězdičky. Občas mi připadal jako film natočený v rámci nějaké vládní kampaně proti chlastu. Vyléčený alkoholik se stará o své děti, věří v Boha, je věrný své (mrtvé) manželce a neustále připomíná, že když chlastal, choval se jako prase a vraždící maniak. Dokonce ubližoval i svému koni, ten si to pamatuje, a dává Eastwoodovi po celý film patřičně najevo, co si o něm myslí (tedy až na poslední scénu. To by asi vypadalo trapně, kdyby se s Clintem začal jeho kůň před saloonem točit:-) ) Naštěsí ale film vytáhne z průměru fantastický závěr - určitě jeden z nejlepších westernových konců, co jsem v životě viděl. ()

Genryuusai

Western jako žánr mám docela rád, ale to nevysvětluje, proč je tohle asi můj nejoblíbenější film vůbec. Protože tohle má ke klasickému westernu daleko. Od Eastwooda je to podle mě spíš tak trochu sebezpytování za všechny ty westerny, kde měli hlavní hrdinové vždycky vysokou morálku a dělali jen 'správné' věci. Nikdy nemohl vyhrát zloduch, natož prokazatelný vrah nevinných. To ale s realitou divokého západu určitě nemělo nic společného. Proto se mi tenhle film tak líbí - ukazuje divoký západ jak skutečně mohl vypadat. Nikdo tu není neomylný a zabíjení není o rychlém tasení, ale o odhodlání zabít. Navíc je jak příběh, tak postavy a hlavně dokonalý závěr skvěle zfilmován i zahrán. Prostě 100%. ()

Huntelaar

Tak pomalý film jsem snad v životě neviděl a hlavně kvůli tomu mi trvalo víc než dva roky než jsem se dopracoval (a že to byla fuška) až ke závěrečným titulkám. Na druhou stranu, charaktery a prostředí jsou jak vytržené s poloviny předminulého století. Nejednoznačnost postav a jejich chovaní, která byla u westernů vždycky trademarkem, vyráží dech. A závěrečných 10 minut mi připoměnilo ty histroky o kostlivci v dlouhým kabátě s kapucí a kosou, který čas od času musí dělat svůj job ve velkým. ()

OG_Swifty

Eastwoodův epilog westernů se povedl. Je už starej a v životě má jen děti a neúspěšnou prasečí farmu, aby to změnil (budoucnost dětí), vezme ještě poslední job. Little Bill je postava zábavná, znamená zákon a později možná i něco víc, přesto na konci shoří jak papír. Právě závěr je epickej natolik, že bych mu vyšvih 5 hvězd bez rozmýšlení. Ale ten film je delší a celou dobu jsem to viděl jen tak nějak kolem 80%, tak to tak i nechám - za to, že si tu pořezanou děvku neodvezl sebou. ()

Diamant

Veľmi zaujímavý, originálny a hlboký western, v ktorom máme možnosť vidieť aj do vnútoného sveta postáv, ktorý je vo filme podaný prirodzene, spontánne, nie nejako umelo. Film nám môže poslúžiť pri vlastnej sebareflexii. Je povzbudením, že každý sa môže zmeniť, byť lepším, len to sám musí chcieť. Citlivo, no pritom precízne rozoberá problematiku zabíjania a prostitúcie. Taktne poukazuje na ľudskú dôstojnosť, ztrápňuje pýchu. Zaslúžene získal 4 oscary. ()

kagemush

Tak navazuje to na Psance Joseye Walese,nebo to nenavazuje na Psance Joseye Walese? Nebo na Pro hrst dolarů? Či snad na Tuláka z širých plání? Na něco to evidentně navazuje a vede do nikam, ale jinak je to samozřejmě antiwestern v mé Top desítce antiwesternů. ()

mikinhoo

Tak tohle je paráda. Trošku atypický western, ale rozhodně reálnější než klasický western, kterých je všude plno... Sice by to mohlo být kratší, ale to co ztrácí na začátku, tak to získává na konci strhujícím finišem, kde to všechno zapadne do sebe na nanometr přesně. Dobrá práce! ()

BoredSeal

Otravný žánr o ušlechtilých pistolnících mě bavil jen, když režíroval Sergio Leone nebo Craig S. Zahler. Frajer z Leonovy trilogie Eastwood se pokusil taky natočit po letech vlastní skeptický western. Bohužel je to dlouhá levná nuda, kde se jezdí před nezastavěnými pláněmi a western jen občas připomene městečko a zahradnická chatka ala Baumax, kterou si staví šerif. Zhruba do posledních 20 minut je jediná zábava Gene Hackman a jeho lekce správného šerifa, jinak všichni neustále přemílají, jak je těžké někoho zabít, čekáme zda si abstinent Eastwood konečně lokne whiskey a zavzpomíná si na své mládí. ()

lekr

Tímhle mě Clint odrovnal!! Tohle není jen obyčejný western, tohle je mnohem víc!! Film mě přímo uchvátil svým realným pohledem na tehdejší představitele zákona a nájemné vrahy, mezi kterými nebyl moc velký rozdíl a precizním scénářem. Ze závěru se mi tajil dech!! Clintovi role mlčenlivých pistolníků s temnou minulostí jdou, Gene Hackman je přímo geniální záporák a ani Morgan Freeman se nenechal zahanbit. Jeden z nejlepších westernů na světě!! ()

Martin741

Kvalitny Western -noir, ktory pochadza z reziserskej kuchyne pana VychodnehoLesa. Ukazuje Divoky Zapad bez prikras, zo vsetkou drsnostou a surovostou, ktora k tomu patri. Vyborny pribeh, ktory divaka okamzite zaujme, k tomu kvalitne dialogy, krasna priroda a masakralny zaver. Reziser Clint VychodnyLes sa pomaly, ale isto moze smelo radit k velikanom ako Orson Welles, John Ford, Hitchcock, Bergman alebo Kurosawa. Nadhera. 100 % ()

M.i.k.e

Z Eastwoodových westernů jsem neviděl ani jeden, navíc ani western jako takový vyloženě nevyhledávám.Nesmiřitelní ovšem spadali do škatulky restů a tak na ně konečně došlo.Výsledek mě sice trochu překvapil jelikož jsem čekal trochu něco jiného,ale i přesto se jedná o film který jsem viděl rád.Natradičně pojatý, místy utahaný,ale vše kompenzující velmi povedenými scénami a solidním závěrem...80% ()

Vyhy

V rámci westernového žánru nejsem moc zběhlý, ale Nesmiřitelní mě naprosto fascinovali. Líbilo se mi pomalé tempo, chemie mezi hlavními postavami, celkový sled událostí. Samotné finále bych sice trochu poupravil, to provedení, ale jako celek fakt nemám co vytknout. Clint je naprosto dokonalý, tvrďák, kterého chcete znát. Morgan hraje jako vždy a umí to skvěle. Žádnou chybu jsem nenašel. ()

Figu

Nesmiřitelní nejsou nějak obzvlášť ničím okouzlující, už vůbec né originální, nicméně ta krása a kvalita starýho dobrýho nefalšovanýho westernu se jim upřít nedá! Na můj vkus to mohlo být o půl hodinky kratší a taky bych očekával od takových velkých jmen v hlavních rolích trochu víc... Jedinej komu bych dal palec nahoru byl surovej a nekompromisní Hackman. 55% ()

shyster

Nepovažoval bych tento film za ten, který vzkřísil western z mrtvých (až Tanec s vlky). Jistě, Clint Eastwood nám ukazuje Divoký Západ bez příkras a nejspíše i takový jaký byl, ale znehodnocuje to svou postavou a postavou, kterou hraje Morgan Freeman. Bez nich by to byl ten pravý Divoký Západ, kde šerif byl často na hraně zákona a kde ne každý pistolník byl schopen zabít člověka. Bohužel velký prostor se dává těm dvoum starcům. ()

Petoss1

Clint sa chopil režisérskej stoličky a natočil vynikajúci western. Má s nimi veľmi bohaté skúsenosti. Oscaroví herci, skvelá réžia a záver, robia tejto snímke právo na Oscara. 88% ()

Jino

Odjakživa jsem se snažil westernům vyhýbat. Ne, že bych neměl rád zbraně a mrtvoly ve filmech, spíš naopak, ale nikdy mi nevoněla ta doba westernových městeček se vším všudy co je jim typické. Snad je to také tím, že jsem na těchto snímcích nevyrůstal, tudíž je jen pár takových co mě doopravdy bavily a svým příběhem donutily po zhlédnutí říct, že to nebyla ztráta času. Nesmiřitelní patří mezi ně. Což o to, že se v podstatě celou první hodinu nic neděje, když je na co koukat (pochvala za režii, hudbu a dialogy ve scénáři) - herecké výkony v čele s Eastwoodem mi ani na okamžik nedovolily spustit oči z obrazovky a já si jen říkal, kdy už to konečně přijde... a pak to opravdu přišlo. Clintova pomsta za moje mezery v tomto žánru byla rychlá a bez slitování. ...díky Clinte, polepším se. ()

O´Neill

Skvěle napsaný western, který utíká opravdu rychle, a vidíme zde skvělé herecké výkony. Vsuvka ne-happy endu potěší a zklame zároveň. Potěší ve smyslu, že filmu s maximálním happy endem je absolutně hodně, nepotěší když ten film sledujete, a určitou postavu si oblíbíte. Každopádně, tento snímek se Clintovi povedl. ()

Aelita

Dlouhý, Široký a Bystrozraký na straně žen ve světě mužů. Doteď mi není jasné, zda jimi hýbal soucit k ženám, umíněná touha poníženého a odepsaného po odplatě nebo vidina peněžní odměny. ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize