Každou neděli ráno jsme mohli vidět tento dětský pořad. V každém dílu byly různé pohádky a v pořadu vystupovali i postavičky Jů, Hele, Hary Šoumen, Muf Supermuf, Tryskomyš, Šamšula atd. (duklak2)

duklak2

Dokonalost. Neskutečná vzpomínka na dětství. Hned bych to všechno vrátil zpět. Jsem rád, že tento pořad nezanikl a současné děti v něm mohou vidět klasické české pohádky, které baví neustále. ()

BoPo

Nedeľa ráno, nemusieť nič riešiť a len kukať rozprávku za rozprávkou. Jů a Hele boli kultoví, ale vlastne skôr zdržovali. ()

Tryskomyš

Původně Studio Kamarád 1980, pak Studio Rosa 1991, pak Jůhele neděle 1996, pak Ži-ra-fa 1999. No a dnes zase Studio Kamarád 2015. ()

Rakosnicek77

Můj favorit byl Hary Šoumen v podání Jiřího Cízlera :-) a to nejenom proto, že umím stejně dobře zpívat :-) Vzpomínka na dětská léta. ()

Hennes

Pionýrská vlaštovka mě v sobotu moc nebrala, ale nedělní ráno, Jů, Hele, Muf a další, na ty jsem se těšil. Prošpikováno pohádkami a dětskými seriály a bylo o zábavu postaráno. V osmdesátých letech velice populární dětský pořad. ()

cariada

Klasika dětských pořadů za totáče. Kdo by si nevpoměl na Jirku a na Lenku.Do toho postavičky Jů a Hele , k tomu zákeřný Muf Supermuf (ty naštěstí vydrželi dodnes) a poněkud ztřeštěného Hary Šoumena co pořád zpíval , ale i ten byl perfektní. Besedy dětí s "dospěláky" vždy jsem chtěl to jedno s těch dětí být já. Pořad se svého času vysílal dokonce dvakrát týdně mimo neděle ráno ještě kratší verze v úterý odpoledne. Byli tam jak hrané seriály české , tak i zahraniční k tomu tv pohádky a kreslené ser. Třeba Lovec Pampaliny. Součástí pořadu byl nákou dobu i Televizní kabaret. Vždy si pomatuju , že po skončení Studia kamárád běžel seriál na , který jsem se rovněž díval a pak Objektiv. A ve stejném duchu to pokračuje dodnes. Název se různě měnil Studio Rosa, Ahoj neděle či Ahoj děti, Hriště 7 a já nevím už jak ještě. Dokonce se i snažili dát tam nové postavičky jako pták Čau či novější Pérák a jiný zrudnosti naštěstí děti nejsou hloupé a své oblíbené postavičky si vydupali zpátky. ()

LadyPupu

Harry, Myši Tryskomyši, Jů a Hele.... X lidí přede mnou napsalo víc než trefné komentáře, takže co dodat... Slovy jiného pořadu: modří už vědí :-) ()

pytlik...

Předpokládám, že se má hodnotit pouze "vata" mezi jednotlivými pohádkami, tj. vystoupení Jů a Hele a ostatních stvoření vč. Jirky Chalupy. Je velkou chybou, když si autoři dětských pořadů (knížek, filmů) myslí, že děti vyžadují, aby postavy byly naivní, aby si vymýšlely všelijaké přiblblé teorie, jak okolní svět funguje. Tyto teorie přijdou roztomilé tak maximálně některým dospělým, děti je naopak odhalí jako vrcholně hloupé. Alespoň tak soudím ze své vlastní zkušenosti. Mě v dětství vždycky otravovalo, jak Jů a Hele zdlouhavě řeší a rozebírají nějaké situace, které byly za prvé povětšinou nereálné a za druhé už dítě v mateřské školce vědělo, jak se v nich správně zachovat. Také tomuto pořadu patří poněkud smutná sláva za sestrojení slova "dospělák", které jsem nesnášel už jako dítě a s přibývajícím věkem se má animozita k němu rozhodně nesnižuje. ()

Master19

Už v 7:45 jsme bývali se ségrou nastartovaní u televize, která zatím jen výstražně pískala. Do osmé hodiny daleko, takže nám násilně probuzení rodičové stihli vždycky i vynadat, co tak brzo ráno v neděli blbneme... ()

Testament

Jirko, Lenko, kampak jste mi zmizeli? Jo, to byly časy,i když si na nostalgii běžně nepotrpím, něco bych opravdu rád vrátil zpět. ()