Biggles

Normalne bych dal za 4, protoze nektere casti mne prisly az prilis roztahane. Jednu hvezdicku pridavam za to ze je to cesky film a to takovy, ze jich mnoho podobnych nemame. ()

sendisis

Ondřej Malý hraje vyšinutého psychopata naprosto přesvědčivě, pro mě největší překvapení ze všech letošních českých filmů je právě jeho uvěřitelné herectví. ()

Phex

Kdybych před týdnem neviděl Životy těch druhých (o Stasi v NDR) tak bych Pouta možná hodnotil lépe, ale mě to bohužel přišlo jako vykrádačka. Film se snaží o hlubokou psycho drámu, ale ta se topí ve vyumělkovaných nereálných dialozích. Celé je to dlouhé a korunu tomu nasazují nepříliš přesvědčivé herecké výkony a zvláštní naaranžované situace, které působí jako když se sešli ochotníci a řekli si tak a teď bude na jevišti opilá zábava, teď bude na jevišti smutno,...drobnými plusy jsou Kralupské exteriéry a Sifon na majku :-). ()

pOne

Pouta mě dostala. Ať to vezmu z kterékoli strany, tak nevidím slabé místo. Od výborných herců přes vyobrazení doby po skvělou hudbu. A když jde navíc o film český, tak musím konstatovat, že tak dobrý český film jsem už dlouho neviděl. A pak že to nejde! Velice milé překvapení. ()

Idealista

Pouta měli ukázat v jaké době sme to žili, ale nakonec ukázali že se u nás neumějí točit filmy s vípovědní hodnotou. Dokonce bych řekl že za "komančú" se točili filmy, které onu dobu vystihovali lépe. Depresivní atmosféra se nevytváří tak že zaberete šedivé paneláky a k tomu pustíte "depresivní" hudbu. A proč se zde všichni herci tváří jak na vlastním pohřbu. Nejlépe se "bordel" jaké koliv doby ukazuje na útrapách "obyč. lidí, ale zde jsou všichni podivíni,úchyli,nemorálně žijící a podobně. A pokud takoví tehdy trpěli tak jen dobře. Ještě něco nesnáším, když je spoustu detailů na "ksichty" tak se vážně psychologický film nevytváří ! ()

Darth Kedr

Poutavý film o drsném profíkovi ve světě intrik, podvodů a podkopávání autority totalitního režimu. Zajímavý vývoj Antonínovy psychiky od netečného fanatika až po lidskou trosku, kterou z něj udělala jeho práce a totalitní systém samotný. ()

Jack.Pott

"Oficiální text distributora" je o jiném filmu, než který jsem zhlédnul. Estébák na černou práci Antonín není znuděný, není "možná psychopat" a netouží po pouhé iluzi útěku. Psychosomatický prostitut, fízl v tom nejhorším slova smyslu, ďáblův lokaj Antonín je zoufalec, postrádající sociální i emocionální inteligenci, je prosťáček neschopný budovat pěkný mezilidský vztah, neschopný mít alespoň malou radost z cizího smíchu - slunce - stromů. Třeba by i byl hrdinným a dobrodušným disidentem, Antonín ale nic nechápe - ničemu nerozumí, cítí-li vůbec něco, potom pouze vlastní prázdnotu; uvědomujete si, v jaké prdeli takový estébák vůbec je?! Dělá to jediné, co mu jeho mizivá inteligence dovoluje: Je konformní, plní příkazy, chová se legálně a legitimně v rámci aktuálního politického systému. Dělá maximum možného. A cosi nepatrného v něm, pidizrníčko lidskosti z toho blije, hnije a zoufale řeže; v momentech nejtěžší agresivity, cynismu a aktivní buzerace Antonínovi selhávají plíce - dusí se, propukají v něm jakési psychotické záchvaty. Antonín dobře ví jediné: Že Klára je ztělesněním nejčistší oduševnělosti, elegance a harmonie. A že na ni nemá. Přesto učiní pokus předem odsouzený k nezdaru. Poslední nebožák ztracený v poušti vztáhne roztřesené drápy a zkusí se napít z mraků. ()

sunjata

S Pouty mám pocit, že česká kinematografie vstáva z popela. K obrazovce jsem sedal s očekáváním moralitky z doby totality, která mě bude víceméně nudit, ale dám vysoké hodnocení, za to té době nastavené zrcadlo. To co sem ale viděl byla naprostá pecka. Hereckým výkonům nerozumím, ani nevím, co je to to "přehrávání", ale myslím, že ten Malý, kterýho ani neznám, to hrál jako Bůh. Děj mě naprosto vtáhl. Fakt jsem to úplně hltal. Muzika se mě dost líbila, zvlášť ten závěrečné song při titulkách. Ta doba měla něco do sebe v tom, že člověk věděl, kde je zlo. Dneska je doba rozplyzlá, člověk se v ní ztrácí a ztrácí sám sebe. Je možná těžší neztratit sám sebe, než v té době. Dneska totiž člověk ani nepostřehne, že už sám sebe ztratil. Tenkrát tak něja člověk snáze poznal, že je kurva. Mám prostě rád filmy o té době. ()

Moni33

Po přečtení některých komentářích se až divím, v čem jsou moje názory podobné jako u ostatních. Tak například herec v hlavní roli Ondřej Malý mi svým hereckým výkonem připomínal mého oblíbeného herce Karla Rodena ( a já si celý film říkala, koho mi on jen připomíná:)) a druhá věc je ta, že celý film mi přišel zajímavý až na konec, jak už zde někdo psal, přišlo mi, že scenaristé nevědí, jak vlastně film ukončit. Přesto film byl poutavý a jak už jsem psala i zajímavý, i když jde o drama u pár scén jsem se zasmála. Bylo zvláštní vidět hrát Oldřicha Kaisera zrovna takovou roli, jakou měl. Ale největší radost jsem měla, když se na plátně objevil můj oblíbený slovenský herec Lukáš Latinák, který hraje prostě fantasticky! ()

megajalec

Po filme Kawasakiho rúže je tu ďalší film o komunizme. Treba konštatovať, že ich nie je nikdy dosť, len tak ďalej, najmä ak sú dobré ako Pouta! Pripomenulo to aj mne Životy tých druhých. Tvorcovia si dali záležať, svedčia o tom dobové detaily (malinovky, vozový park...). O kvalite filmu svedčí aj to, že 140 minút mi nepripadalo dlhých. Páčilo sa mi aj obsadenie v podstate neznámych hercov, skvelý bol najmä Malý, ktorý si ukradol film pre seba. Trochu vylepšiť záver a je z toho plný počet. Inak nemám väčšie výhrady. ()

Seev

Český film roku a jeden z nejlepších thrillerů poslední doby, po kterém s bušícím srdcem a rozklepanýma rukama odcházíte na panáka. Nelakovaná tísnivá atmosféra doby spojená s geniálním výkonem hlavního představitele podkreslená nadupaným soundrackem se zaryje pod kůži a jen tak nepustí. Bravo. ()

IQ.89

S.T.B.A.K.G.B.J.B.N.T.B. zpíval kdysi Barel rock a měl pravdu. Ale i tak se našly výjimky, který na nás nejebaly a věnovaly nám soukromý lekce vhodnýho chování. A Tonda v tom byl mistr. ()

CrazymanM

No já nechci být hnidopich,ale tohle teda žádná pecka nebyla!Uznávám,že hlavní představitel podal zajisté skvělý výkon,ale jinak mě to vůbec nezaujalo,a to se rozhodně nepovažuju za nějakého komerčního diváka.Lituji,ale nechci,nashledanou!!! ()

padysak

Keď jednému ŠtBákovi rupnú nervy. Film na mňa pôsobil veľmi sterilne, pretože boli dôsledne odstránené všetky symboly socializmu: budovateľské nápisy, obrazy, hviezdy. Navyše som o ŠtB počul až po prevrate, preto si socializmus pamätám úplne inak. Z toho mi vyplýva, že nervy mohli podobne rupnúť nejakému tajnému agentovi hocijakej tajnej služby a to mi na zážitku z filmu nepridalo. Herci výborní, scenár vypointovaný (až moc). Až mi to pripomínalo film Experiment. ()

Zoidbeeland

Nepamatuji se, že bych někdy měl z českého filmu takový náběh na depresi (které nikdy nemívám, takže v podstatě ani nevím, co to je) jako z filmu Radima Špačka. Film, který si nebere servítky a popisuje bez obalu činnost VB a také jaké dopady tato práce mohla mít dopad na "přemýšlivé" jedince. Excelentní výkon Ondřeje Malého, kterému jsem to věřil od začátku až do konce. 8/10=80%. ()

Kokutek

Ondřej Malý a jeho geniální koncert. Tleskám. Ale jinak emočně jeden z nejhnusnějších příběhů a charakterů ever. Pamatuju si tuhle psychodobu. ()

Alden_Larson

Geniální drama. Ondřej Malý je v roli psychopata naprosto perfektní, všichni ostatní herci jsou samozřejmě taky skvělí. Hudba je fantastická, i když se mi zdálo, že se do něterých scén úplně nehodila. Film je mistrovsky natočený s výjimkou dvou nebo tří záběrů, které mi připdalay zvláštní nebo jinak nevhodné. Hlavní postavy jsou krásně rozvinuté, Antonínův spád do psychopatie je obzvlášť skvěle napsaný. 9/10 ()