borys22

Jedna z nejautentičtějších věcí co tady vznikla po 89. roce. Je to film, který svou výjimečností téměř oslepuje v šedi zdejšího průměru. ()

FoxxX

Jednohvězdičkové hodnocení dávám naprosto výjimečně, a o to víc mě mrzí, že ho musím dát filmu, který před pár lety sesbíral skoro všechny hlavní Lvy. V čem je ta jeho jedinečnost? Film se snaží být až nezdravě hlubokomyslný. A tak je tu nejdřív zoufale pomalý úvod, a poté děj sice drsný, ale nikoliv nepředvídatelný. Celé je to protkané natahovanými němými scénami, kde hrdinové jen zírají do zdi, patrně abychom ani na vteřinu nezapomněli, jak hrozně trpí. Radši ani nebudu odhadovat, kolik procent stopáže tohle jejich čumění zabere. Co do násilnosti si film nebere servítky a ukazuje všechno natvrdo, což je dobře, nicméně jsem se nemohl zbavit dojmu, že některé mlátící scény jsou ve filmu jen proto, aby vyvolaly maximálně nepříjemnou kontroverzi. Jestli tvůrci chtějí jen říct, že i nelítostný estébák má křehkou duši, povedlo se jim to. A to tak, že diváka nechají přes dvě hodiny zírat na zírající postavy, na nesmyslné mlácení a bezduché dialogy. Ne, to na Českého lva prostě není. ()

skrob

Má to atmosféru a dobré herecké výkony. Kdyby se ten film o 30-40 minut zkrátil, mohl být výborný, ale takhle... ...doporučuju pouze pro skalní fanoušky českých psychologických filmů z doby totality nebo pokud máte na VELMI pomalý, skoro 2,5 hodiny dlouhý film náladu. ()

bl.e.cha

Člověk by nevěřil, jak poutavá ta Pouta budou... Mrazilo mě... Herecké výkony byly famózní, nejvíce samozřejmě bez debat Ondřej Malý, i díky němu hodnotím čtyřmi hvězdičkami... ()

tata22

No, nejsem si úplně jistý co film chtěl říci a zdá se mně, že chtěl zabít více much jednou ranou. Nějak se nemůžu rozhodnout jak hodnotit. Že byli v STB svině a měli svoje metody je jasný, asi by to nikdo nechtěl zažít. Ale plést do toho ještě osobní věci a ambice jednoho z nich pak trochu rozmělňuje scénář a činí film málo uvěřitelným. Udělat z hlavního hrdiny rozpolceného psychopata by vydalo na vlastní film, takže možná by bylo lepší kdyby ty filmy byly dva... Takhle vážně nevím co si o tom mám myslet a jakéže sdělení mně vlastně potkalo. Nevíte někdo ? Musím pochválit vynikající výkon Ondřeje Malého, mile překvapil... ()

botswana

V poslední době dostala česká kina 3 velké dárky: Protektora, Kawasakiho růži a POUTA. Poslední jmenovaný mě zaujal nejvíce a to díky brilantně napsané a zahrané hlavní postavě. Antonínovi přeskočilo v hlavě a uvědomí si, že v jeho životě není žádný světlý bod. To se ale změní, když v rámci svých pracovních povinností narazí na Kláru. Upne se na ni a musí ji získat ať to stojí co to stojí a běda tomu, kdo se mu připlete do cesty, včetně jeho manželky („Nechci, abys tu byla, až se probudím“). Jeho rozpoložení vytuší nadřízený („Takovým lidem my nepomáháme, takový lidi my trestáme“) a nasadí na něj jeho kolegu. Příslušník Martin je paradoxně nejcivilnější postava z celého filmu. Je mladý, slepý, hluchý, hloupý a omezený. Šeď okolo sebe vidí barevně („Aj tak máme dobrý život“). Režimu slouží bez otázek a nechá si do úst vkládat moudra jiných („Když vstoupíš do místnosti, jako když někdo zhasne“). Nejabsurdněji působí, když „pana spisovatele“ zpovídá v autě a veze ho do lomu, aby viděl jak vypadá skutečná robota, ale sám evidentně nikdy manuálně nepracoval. Postava spisovatele Pavla je přesně ten typ práskače, do kterého by to nikdo neřekl. Své morální selhání si sice uvědomuje, ale to mu nebrání v tom, aby z něho vytěžil co se dá. A Tomáš? Bojovník proti režimu selhávající lidsky, i když nikomu přece nechce ublížit a který se hodně diví, co všechno ještě z Antonína zůstane, i když odhodí průkaz. Bylo hodně zajímavé sledovat atmosféru roku, ve kterém jsem se narodila a jsem ráda, že si toho moc nepamatuju! ()

3LMO

Pokud jste v té době nežili nadchne vás psychologickej rozbor charakterů postav, ale samotné prostředí a atomsféra totalitního režimu se vás tolik nedotkne vite co myslim? + zajimavost: závěrečný track WWW - PIKOLA byl složen extra pro film, hudbu k filmu složil Tomáš Vtípil ()

corax8

Zrůdnost jedince na pozadí zrůdnosti doby v celé své "kráse". Prostě jsem tomu filmu uvěřil, že to je reálné a možné. V podstatě je to ilm o lásce. Tedy spíše o tom co se stane s láskou v rukou deprivanta. Z profesního hlediska by mne zajímalo dětství toho člověka. To jsem chtěl dát do závorky, ale bohužel nemůžu zvíře by se takhle nechovalo. Atmosféra celého filmu je krásně šedivá. Tu dobu jsem zažil krátce, ale mám pocit, že když se podívám na lidi, kteří v té době uvízli do teď tak jsou stejně šedivý. ()

pučmeloun

Hnus a špína komunismu a fízláctví snad až trochu přeexponovaná. Prostě se mi nechce věřit, že by i těm STBákům z jejich práce tak hrabalo. Ale jestli ano, tak to líp zahrát nešlo. Ondřej Malý by měl teď v nějakém dalším filmu ukázat, že není až taková svině, podrazák a magor. Ale po tomhle filmu mu to stejně asi těžko uvěřím... ()

P/\/EL

dlouhý....ponurá atmosféra - takové to určitě nebylo pro všechny tenkrát.......beru to jako ponurej svět hlavního antihrdiny....tak...STB doba to by bylo na 10 filmů......dyť se nenajde rodina, která by neměla nějaký zkušenosti.....menší, větší..........škoda...že až v roce 2009....se to začíná točit..........no, beru to jako první vlaštovku......za chvíli tu je Kájínek......to už je sice jiná doba...ale pořád se jaksi to právo a zločin prolíná... Herecky to nebylo špatný.....chvílema lehce nepřesvědčivé výkony - např.manželky toho, co ho chtěli vyštvat ven...taky trochu Farkašový - jeřábnice....Ale zbytek obsazení byl fajn... No, já nevim, moc sem toho neviděl....na tohle téma...německý Životy těch druhých jsou filmovější...no...tragičtější... Pomalé tempo občas zpestří nenápadný vtípek...ale funguje to dobře......pasáž v bytě s odžínovaným poručíkem(malý český človíček - psychopat, loajální, nekompromisní, ten nejlepší.....ale občas ty nejlepší nejvíc zklamou.....) je výborná - sice lehce absurdní, ale tak zvláštně pobaví.................................jinak je tam celá řada velice pěknejch vypjatejch scén,.........jako...má to řadu nedostatků...ale přiznám se, že v kontextu tý dnešní filmový bídy a zatuchlosti.........ale jako novodobou rafinovanou propagandu to neberu...dobrá formální hříčka....................................plně realistickej historickej film se tu nikdy netočil a nebude točit... ()

gerojmanus

Úžasnej výkon Ondřeje Malého v roli psychopatickýho stbáka. Jestli za tohle nezíská českýho lva, tak už nevim, kdo jinej..Ten film se vám zažere do kůže a trvalo mi dlouho, než jsem se odvážil o něm něco tady napsat. Zažil jsem komanče jen svých prvních 15 let života a jsem za to skutečně rád, že to nebylo dýl. Člověk si až po takovýhle filmových dramatech uvědomí, co to bylo za neskutečný k.urvy ti rudý kokoti..Doporučuju všem bývalým stbákům, aby se na sebe přišli do kina podívat a potom se všem veřejně omluvili a pak minimálně někde na zahradě zakopali... ()

Astu.

''Šel si někdy do práce a vono pršelo kamení? Mě se to stalo. Nejdřív se snažíš uskakovat, ale pak si řekneš: seru na to, protože kam by člověk došel. Takže já těm šutrům vod určitý chvíle neuhejbám, prostě du. Docela to bolí, ale to je jedno.'' 10/10 ()

Bblondie

Podle mě je tenhle film určený pro lidi, kteří ten režim alespoň nějak zažili. Mě osobně to nic neřeklo, ale protože jsme byli se školou, přetrpěla jsem neuvěřitelně dlouhých 140 minut. Líbilo se mi, jak to bylo realisticky zpracované, nicméně kdyby ten film měl nějak pochopitelnou zápletku, možná dám ty hvězdy i 4. ()

trasprd

Toto byl snad nejlepší film vypovídající o období nedávné totality natočený po roce 1989, co jsem viděl. Každá minuta měla smysl, postavy byly hluboce psychologicky propracované, mělo to děj, náboj, perfektní herecké výkony, prostě vše, co drtivé většině současných českých filmů chybí. Všimněte si například, že nemá potřebu upoutat diváka tříminutovými erotickými scénami či superznámými hvězdami. Jak už psali ostatní, tento film dokazuje, že český film stále žije. ()

mikeleon

Malému som uveril absolútne všetko, nemôžem si pomôcť, ale pripomínal mi Putina, Excelentný výkon určite by mal dostať leva. Film zaujme aj svojou atmosférou, je doslova sivý, nie je tam ani jedna scéna, kde by svietilo slnko, až na konci, ale to je dúfam pekelná žiara, Kačerová kamera si takisto zaslúži leva. Latinák taktiež za vedľajšiu rolu, strih výborný, výprava na leva. Veľmi dobré, keby som mohol dám 4a pol hviezdičky. Jedine Farkašová ma nepresvedčila, bola skôr fádna a do tej doby sa mi vôbec nehodila, nielen svojim jazykom, ale i výzorom a to, že robila žeriavničku by som jej neuveril, ani keby to zahrala lepšie! ()

JerryPilsen

Po pomalém rozjezdu přijde pomalý děj a skoro žádný konec.Postavy ploché,nečitelné.Psychologická hra je rozehrána slušně,ale přes svojí délku neúplně.Scházel trochu větší spád,ale nuda to rozhodně nebyla. ()