lineker

Nejvíce mně mrzí, že jsem se ke shlednutí filmu dostal až tři roky po jeho vzniku. Zcela jasně však mohu konstatovat, že Pouta jsou pro mne nejlepším českým filmem posledních pěti let! Jde o zcela vyjímečný počin který jako by vůbec nepatřil mezi produkci polistopadové éry českého filmu. Dějová, hudební i vizuální hutnost, při kterých se samy díky dokonalé výpravě ocitáte v době, kdy tohle vše bylo realitou.Jasně vykreslené postavy, jímž dominuje psychopatický estbák v podání Ondřeje Malého. Otazká zní, je tohle všechno vůbec možný, opravdu jsme v tom humusu žili, opravdu si duševně nemocní lidé s námi mohli dělat co chtěli? Odpovědi jsou Vám Pouta. Pane Špaček a pane Malý tleskám ve stoje. Z českých lvů jsou ty Vaše za posledních x let ty nejzaslouženější. ()

Von Kempelen

Do půlky dobrý,sice strašně neautentický, ale od toho jsou umělecký licence. Druhá půlka je uměle vyhrocená až na okraj a díky tomu nezajímavá. A ať si tady píše, kdo chce, co chce, tohle byl originál, Pouta jsou jen kopie. A slabší jako kopie vždycky bývají. ()

trango

Jeden z najlepších filmov o tej dobe. Výborný scenár, presná réžia, skvelí neopozeraní herci. Návrat Oldřicha Kaisera v životnej forme. Mimoriadne vhodný film na "povinné" projekcie pre stredné školy. Zabúdame o tom hovoriť deťom - o tej pachuti, o tom hnusnom čo ten režim znamenal. V Poutech to všetko je. ()

gerdi14 odpad!

Uff to byl zas parádní film..asi škoda že jsem to nedokoukal. Mam rád filmy z dob komunistů a jejich zvěrstva..ale ten film by musel mít nějaký spád,nějakou myšlenku a nějaký děj. ()

mfanta

90% - Film ve mně zanechal hluboký dojem. Líbila se mi nejednoznačnost vyznění, pohrávání si s motivacemi postav, s tím, kdo je "zlý" a kdo je "hodný". Naprosto fantasticky zahraný je Antonín (mně naprosto neznámý Ondřej Malý). Člověk úplně cítí, co v něm bublá pod povrchem. Nebo si to aspoň myslí a pak je na konci filmu mírně vyveden z míry nečekaným vyústěním (přesněji úplný konec je očekávaný, ale to, co mu předcházelo, už tolik očekávané není). Zajímavé je, že s přibývajícím časem se mi ve vzpomínkách film líbí víc a víc. Většinou to bývá naopak. ()

Widlicka4

K filmu POUTA není moc co dodat, skvělé vykreslení normalizace na v podstatě banální situaci StB buzerující disidenty. Až nečekaně povedené spojení a prolnutí psychologické a historické dimenze filmu, které skutečně, jak již napsal někdo dříve, má leccos společného s oscarovým filmem Až na krev. Obě složky jsou zcela v rovnováze, jedna nepotlačuje druhou, o to silnější je pak výsledný dojem. A obrovským plusem je samozejmě casting. ()

StaryMech

"Objektivně" čtyři, subjektivně šest hvězdiček : tenhle film je o tolik lepší než většina zplodin filmového průmyslu v Českocourkově... Kdybych začal chválit, nevěděl bych, kdy přestat, takže se radši včas umlčím. ()

dragon'88 odpad!

Hlavne, ze to mozeme zvalit na system. Totalne vyfabulovane ludske trosky, vsetci "hlavni" v tomto filme su uplne na hlavu a je to naprosta nuda a nic viac. ()

Scott67

Zklamání. Herecký výkon Malého je v pořádku. Je to skvělý herec. To je na tu hvězdu. Ale jinak zklamání. Posledních 20 let mám pocit, že když naši filmaři nemají co točit, hrábnou na téma: totalitní temno. A snaží se vytvořit temno tak temné, že už i já začínám věřit, že to tak opravdu beze zbytku bylo. Prožil jsem v této době značnou část svého života a byl jsem s těmito kapitány a majory a jejich telefonními seznamy přímo konfrontován. Nepsal bych to zde, kdyby to tak nebylo. Jenže, když jsem vyšel ven z těch jejich šedivých zdí, venku často svítilo slunce a bylo veselo. Dalo se žít i v té jejich kleci. Takže se vlastně jenom ptám, na čí objednávku vznikají tyto filmy? Natočme raději něco aktuálního. Navrhoval bych třeba nudně pestrý život internetového cenzora z dnešní doby. Nebo se budeme dál tvářit, že cenzura už není ? Tohle natírání tmavě šedé minulosti načerno už mě jako diváka nebaví. ()

Pedro72

Na jedné straně je to obraz zku*vené šedivé doby, který - pokud můžu soudit ze své zkušenosti - dost sedí. Postavy jsou nejednoznačné, ale pochopitelné. Ale až příliš mě irituje hlavní téma filmu "Jó estébák, ten tvrdej chleba má"... A taky je škoda, že tomu scénárista zapomněl dopsat konec, tak chudáci museli vymyslet tuhle náhražku. ()

thoreau odpad!

Vystačit si po celý film s tím, že hlavní záporák vypadá jako Putin, to je žalostně málo. Ploché, jednostrunné a efemérní dílko, které se bude za pár let promítat jako dokument naší ideologizované doby pro shovívavé odborníky, něco jako Anna Proletářka 21. století. ()

pecolik

Hodně slušně provedené drama, rozpolcena osobnost, které je ti chvílemi líto, chvíli ti připadá trapný a chvílemi ho nenávidíš. Super atmosféra, do detailu propracovaná, herecky velmi slušné, jen bych někde možná ještě malinko strihnul. ()

ZastataZofa odpad!

absolútny nezmysel....na základe kladných recenzií som čakal pecku ako napr."Občanský prukaz"...dostal som niečo podobné koronavírusu......neviem,čo na tom blábolu mnohí oceňují..... ()

Korpy22

Spoutanost doby socialismu. Pouta. Velmi trefný název, protože člověk má během celého filmu nutkání něco udělat. Varovat ostatní představitele, ale nemůže. Hlavní hrdina Ondřej Malý, se do své role vžil a člověk má pocit, že snad na světě není větší svině. Celý příběh nás nechává nahlédnout do života obyčejných lidí v oči policie. Film plyne, má drive a graduje. ()